Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Diamond - problém - SMS- nevyhledává v adresáři při zadávání jména

guffy (16)|3.10.2008 15:15
Kolegové,
mám dotaz a zároveň prosbu na řešení. Než jsem pořídil Diamonda, tak jsem měl Tytn II. Při psaní nové sms a zadávání jména adresáta to automaticky po napsání pár písmen ze jména samo rozbalilo nad sw klávesnicí seznam (přednabídku) jmen, které by tomu mohli odpovídat. Pak jsem vybrat to správné nebo dopsal ještě pár dalších, než byla selekce přesná.
Diamond mi to nedělá. Ať píšu jakékoliv jméno se seznamu kontaktů, tak to nic nepřednabízí. Musím jít do nabídky, dát kontrolu jmen a pat to teprve v novém okně začne přednabízet.
Jak to prosím funguje vám a co by se dalo dělat s tím, aby to fungovalo jako u Tytn II

Moc díky
osch (1330)|3.10.2008 16:02
Já když v poli pro zadání jména kontaktu začnu psát jeho název a po třech písmenech zmáčknu na sw klávesnici SPACE, tak je mi kontakt nabídnut. Pokud nábízí kontaktů víc, je vidět jen jeden, ale scrolováním se můžu dostat i na ty další. Pro upřesnění používám vestavěnou CompactQwerty klávesnici, ale vím že to funguje i u PhoneKeypad. Předpokládám taky, že jde o defaultní SMS/MMS composer.
guffy (16)|3.10.2008 16:22
No tak toto mi nefunguje taky. Prostě píšu do adresniho řádku cokoliv z kontaktů, které mám uloženy a nic mi to nenabízí. Musím tto jméno napsat, pak jít do - nabídka - kontrola jmen a pak to teprve vybere pár odpovídajících kontaktů, ze kterých si mohu vybrat ten relavantní
vodopadek (274)|3.10.2008 18:59
funguje mi to stejne jako oschovi.. napisu par pismen a kontakt mi tam skoci sam.. mam duttyho romku 2.3a.. v predchozi to fungovalo taky...
guffy (16)|3.10.2008 21:36
chlapi, tak to vám závidím. Já mám origo ROM a lokalizací od sunnysoftu koupeno u Vodafone a nejde to. Sunnysoft tvrdí, že to musí fungovat, že je to vlastnost WM 6.1 a nedá se tomu nastavením zabránit, tak mi tvrdí, že to mám blbě nainstalováno a mám to přehrnout. Už jsem dělal HR 2x a stejně to tím není. HMMM tak nevím
osch (1330)|12.10.2008 13:01
Tak jsem ted zjistil, ze mi to funguje právě jen s klávkama od HTC. Tedy Qwerty, CompactQwerty a PhonePad. Klasická WM klávesnice to neumí. Jiné nepoužívám, tak to nemůžu vyzkoušet.
adamis_ce4you (68)|12.10.2008 19:54
... jo, jo, jo - je to opravdu tak - mám Resco Keyboard a taky mi to s ním nejde a s originál klávesnicí jooooo - to je průšvih - ale asi v Diamondu, protože s HTC TyTN II mi to běhalo s Rescem bez problému.
mrmcz (16)|13.10.2008 13:07
tak jsem to ted taky vyzkousel, protoze se mi jmena taky nenabizeli. jde mi to az v pripade ze mam vyplou T9
adamis_ce4you (68)|13.10.2008 22:15
... a s jakou klávesnicí???

adamis_ce4you (68)|14.10.2008 01:39
[quote=guffy]No tak toto mi nefunguje taky. Prostě píšu do adresniho řádku cokoliv z kontaktů, které mám uloženy a nic mi to nenabízí. Musím tto jméno napsat, pak jít do - nabídka - kontrola jmen a pak to teprve vybere pár odpovídajících kontaktů, ze kterých si mohu vybrat ten relavantní[/quote]

Přečtěte si důkladně tento postup a funguje to 100%ně... Jak jednoduché...

mrmcz (16)|14.10.2008 07:44
v mem pripade funkcni s phone keypad, compact qwerty, full qwerty. u zbytku potreba dat kontrolu jmen. u tech 3 moznosti pokud se vypne T9, tak vypnuta T9 je pouze pro zadavani jmen, kdyz skocim do psani textu, tak se automaticky T9 zapne. proste pro kazdou "sekci" se T9 nastavuje nezavisle