Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Cruise - Windows Mobile® 6.1 Upgrade

panoramixxxx (34)|2.10.2008 18:35
Peter Stoličný (13)|3.10.2008 06:52
Halooo...nikde nenacházím upgrade HTC Touch (diamond) Win.6.1. Existuje...? Rád bych se totiž zbavil původního od T-mobilu (MDA IV.) Nebo má někdo přístup k tomu původnímu RAM diamond? Díky za odpověď, asi nebudu sám koho to zajímá. :))

DD_ (331)|3.10.2008 16:54
No vzhledem k tomu ze se Diamond s win 6.1 prodava tak zadnej upgrade se nikde neobjevi. Maximalne na Win 7 nekdy za rok ale to bych nepredpokladal ze to na diamond vydaji. Pokud se chces zbavit T-Mobile romky, tak bych zkusil na forum.xda-developers.com si najit nejakou novou romku pro diamond ktera ti bude vyhovovat. Myslim si ze tam budou mit i vytazenou puvodni romku z diamonda.
Vystavěl (43)|3.10.2008 20:04
Stáhnul jsem si verzi pro HTC Europe a při spuštění mi hlásí chybu staženého .EXE souboru. Je to chyba souboru nebo je chyba v mém PC? Stalo se to ještě někomu?
Díky za info...
Conrad (36)|4.10.2008 10:47
[quote=panoramixxxx][color=red]http://www.htc.com/www/supportdownloadlist.aspx?p_id=59&cat=all[/color][/quote]

Máte s tím někdo zkušenost ? díky Conrad
panoramixxxx (34)|4.10.2008 15:52
jo ja jsem to zkousel a nic moc novyho spise nic :D porad je to stejny jako 6 vic info co je new na..
http://www.htc.com/www/SupportDownload.aspx?p_id=59&cat=2&dl_id=113
stris (98)|4.10.2008 17:55
Win7 má přinést multidotykový displej, takže jak jsem to pochopil, přístroje, které multidisplej nemají, neměly by Win7 dostat. pochopil jsem to správně, nebo se mýlím?

K upgrade Touch cruise. Ten už nemá extROM, takže kustomizace a ostatní nastavení, které se instalují po HR jsou kdesi ve složce "Windows". Víte někdo co vše vytáhnout, abych se mohl vrátit k původní ROM a nastavení (v případě, že mi bude současná ROM více vyhovovat, nebo z jiných důvodů. Hledal jsem a originál českou ROMku na HTC touch Cruise, kterou mají třeba modely od Vodafone, jsem bohužel nenašel. Kvůli záruky a zmíněným problémům, se mi do upgrade moc nechce).
DD_ (331)|6.10.2008 13:11
[quote=gooorila]Win7 má přinést multidotykový displej, takže jak jsem to pochopil, přístroje, které multidisplej nemají, neměly by Win7 dostat. pochopil jsem to správně, nebo se mýlím?
[/quote]
No tak tuhle informaci takto recenou jsem teda nikde necetl. Ano Win7 maji prinest podporu multidotykoveho displaje, ale nemyslim si ze budou behat pouze na zarizeni vybavenych timto, neb si myslim ze ne kazde nove zarizeni vyrobene od te doby co budou Win7 bude mit multidotykovy displaj. Dneska WM6 jsou taky ve 2 verzich, Standart - bez podpory dotykoveho displaje a Profesional s touto podporou. Podobne bych to asi videl i u win7.

[quote=gooorila]
K upgrade Touch cruise. Ten už nemá extROM, takže kustomizace a ostatní nastavení, které se instalují po HR jsou kdesi ve složce "Windows". Víte někdo co vše vytáhnout, abych se mohl vrátit k původní ROM a nastavení (v případě, že mi bude současná ROM více vyhovovat, nebo z jiných důvodů. Hledal jsem a originál českou ROMku na HTC touch Cruise, kterou mají třeba modely od Vodafone, jsem bohužel nenašel. Kvůli záruky a zmíněným problémům, se mi do upgrade moc nechce).[/quote]

No aby jsi mohl flashnout zpatky puvodni romku, tak ji musis tzv. dumpnout - coz neni uplne jednoduchej proces, zase nic nemozneho. Navod jak to udelat se da najit na xda-developers.
Co se reklamace tyce tak ja jsem na telefon flashnul wwe official romku, ktera neobsahovala caby pro pocesteni a tak (aktualne je k dispozici 6.1 z webu HTC) a s tou jsem telefon reklamoval (nefungoval fotak) bez sebemensich problemu. Mel jsem telefon z bezne distribuce tudiz ne od operatora, ale co jsem koukal co maji kamaradi HTC od Vodafone tak tam asi zadnej rozdil oproti te standartni distribuci neni.
stris (98)|6.10.2008 13:57
Když mluvíme o dumpování, myslíme jen směrem z telefonu do PC? Já to tak pochopil a předpokládám, že z takové operace vyleze zase jen romka, která se flashuje stejně, jako všechny ostatní. Když jsem hledal právě tu originál ROM, našel jsem spoustu požadavků na tuto originální ROM, ale ke stažení nikde nebyla, takže jsem usoudil, že i proces navrácení do telefonu není stejný, jako klasické flashování :o).
Lutri_ce4you (143)|8.10.2008 13:03
Tak teď jsem z toho nějak vedla?! :? Když si stáhnu tuto originál ROM ze stránek HTC a dám si lokalizaci EVROPA, tak to tam asi čeština nebude,co? Jakým způsobem jsem schopnej ji tam dostat? Jde to vůbec? Nebo je lepší Cruise dát na přehrání ROM do servisu a oni mi tam nahrajou ROM6,1 s češtinou? Prosím, poradí mi někdo? Mám v Cruisu zatím originál ROM od začátku a nemám s přehráním ROM zkušenosti. Dík za radu :-)
stris (98)|8.10.2008 13:46
Oficiální ROM 6,1 pro cruise s češtinou zatím není, takže ani servis nepomůže
Lutri_ce4you (143)|8.10.2008 17:39
Dík za odpověď ;) takže se prostě asi nedá sehnat nějaký cab, který by tam tu češtinu doinstaloval,co? No, prostě se nedá asi nic dělat. :(
strojvudce (390)|8.10.2008 20:07
Zkoušel jsem počeštit tu novou WM6.1 češtinou z původní WM6 a nic moc. Nabídka START rozházená, SMS se vždy kously, atd. Takže jsem se vrátil zpět k origo WM6.
Ta se dá stahnout tu, neni samo s češtinou, tu je nutný si zazálohovat předem. Jde o 5 souborů ze složky Windows.
Berkyl (20)|9.10.2008 08:26
A můžeš mi říct, které to přesně soubory jsou? Chci si je odzálohovat, než zkusím jinou ROMku.
strojvudce (390)|9.10.2008 10:53
HTC-Polaris_1in1_CZ.cab
Open_Settings_Polaris.cab
PP_AKv33-DefaultPage_WWE-0409.CAB
sunnysoft_certified.cab
sunnysoft_ulc.CAB

-všechny ve složce Windows

Při instalaci jsem použil postup vyčtený z XDA. Zkopírovat do PDA do složky Windows, spustit "sunnysoft_certified.cab",
"sunnysoft_ulc.CAB" a nakonec "HTC-Polaris_1in1_CZ.cab". Potom softreset a objeví se známá nabídka k lokalozaci, vybrat CZECH a spustit.