Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung i900 Omnia - displej 240x400 - kompatibilita sw?

babaq (309)|29.9.2008 19:13
Vy kdož máte jmenovaný přístroj... :)
Jak je na tom Omnia s kompatibilitou sw s ohledem na WQVGA rozlišení?

Teď mám Palm Treo 750 a to má taky divný displej, tentokrát ale menší - 240x240 pixelů. A tím pádem vím, že celkem dost software (hlavně starší, ale i nové kousky, pokud autor ignoruje jiné displeje než ten, který má doma) má problém.

U Trea to znamená:
* někdy "ujede" formulář dolů mimo screen
* někdy aplikace pozná, že je displej jen 240 px vysoký... a usoudí, že je displej otočený na šířku a všechno "ujede" zase doprava
* pokud displej jakkoliv ujede, objeví se scroll bar(y) a místa na displeji je ještě méně

Jak jsou na tom aplikace v případě WQVGA? Zůstává na displeji prostě prázdné místo? Kde? Dají se třeba používat jiné klávesnice? (Ta v Omnii se mi zdá přehnaně veliká).

Upraveno: Asi je jasné, proč se ptám... nechci při náhradě dosluhujícího Trea volným krokem přejít tak říkajíc z deště pod okap.
babaq (309)|1.10.2008 22:16
Tak nevím, buď se nikomu nechce podělit se zkušenostmi, nebo na Omnii všechno funguje (což bych se u WM dost podivil).
aeon101 (213)|2.10.2008 06:47
Ja myslim, ze toto tema se probira uz vsude mozne, treba zde:

http://smartmania.mobilmania.cz/forum/viewtopic.php?t=9358

Nechce se mi to vsechno vypisovat znovu. Kazdopadne toho funguje opravdu hafo...:)

Dan
babaq (309)|2.10.2008 17:33
Paráda, díky za odkaz. To je přesně to co jsem chtěl vědět - a vůbec není třeba to vypisovat podruhé!