Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 214 a HP iPAQ 514 - sdílení internetu - jak na to?

weszter (231)|28.9.2008 09:38
vážení odborníci, prosím o radu, už si fakt nevím rady. mám ipaq 214 a potřebuji ho pomocí ipaq 514 připojit přes gprs na internet. nedaří se mi navázat bluetooth pan, pda prostě telefon nepřipojí... službu "network acces point" sice pda v mobilu vidí, můžu si z ní vytvořit zástupce, ale už ji nikdy nepřipojím.... prosím, neměl by někdo návod krok za krokem pro trotla, jako jsem já? myslel jsem si, že to přece nemůže být tak těžké, ale fakt to nějak neumím...
burticek (211)|28.9.2008 10:49
Mrkni se sem
icecat (156)|19.12.2008 13:22
Ahoj, na tom odkazu se toho moc nevyřešilo, takže bych v tomto tématu rád pokračoval zde. Mám stejný problém jako weszter, avšak s nokií 6300. Jak se již řešilo na tom odkazu, nokie jsou v tomto problémové.

//edit: Jeste k tomu prvnimu prispevku - tebe zajima NAP, nikoli PAN. PAN (personal area network) bys vyuzil v opacnem pripade a sice, kdyz by ti slo o to, pripojit se mobilem k internetu pres pocitac, neboli misto na velkym monitoru surfit pres displej mobilu. Prakticky je to, jako bys mel doma wifi router a misto z kompu u stolu surfil z postele pres pda (akorat misto wifi mas BT :) ) To stale neni u mobilu moc rozsirena vec - pry to zvladaji ruzne nove nokie a ericssony.

1) Je problém v telefonech? Anebo je problém v pda?

2) Dá-li se vytvořit zástupce, proč se ale na něj pak již nelze připojit? Přiznám se, že registrům rozumím jak petrželi, ale nešlo by to zprovoznit jejich úpravou, je-li chyba v pda?

3) Pro lidi, kteří se nechtějí v ničem moc hrabat - můžete se podělit o zkušenosti s telefony / značkami, u nichž lze bezproblémově pda připojit k internetu přes NAP? Tzn. žádné nastavování vytáčeného čísla atd, ale prostě jen spárovat a surfit alespoň přes Edge, nebo i jen gprs (na icq atd:) ).

Ad 3) rovnou tedy oznamuji, že bey nějkých úprav přes nokii 6300 to v současné době nejde.
profator (49)|20.12.2008 21:43
No já osobně připojuji 214tku k Nokii E51 a jediný co jsem musel nastavit bylo spárování jako dialup a zadání *99# (T-Mobile) o jiném jednoduším způsobu ani nevím.:)
Koumes_ce4you (93)|21.12.2008 08:20
JJ,přesně tak.Používám Axima a N73,při párování z pda mi to nabídlo dialup netw...A pak akorát v nastavení>Připojení>Připojení přidat nové připojení,vybrat jméno přes co se připojuješ,typ modemu-čili BT-další>spárované zařízení>a zadat vytáčené číslo [color=blue]modemu[/color].Pak si můžeš zadat jméno heslo a doménu nech čistou.Finiš a mělo by to fungovat.
Ale jiná věc je připojit 2 zařízení s WM.Zkoušel sem Axima a X800 přes sdílení netu BT a Dell mi nenašel dialup :? Ale jinak mi to nevadí.:))
icecat (156)|21.12.2008 10:50
Takže problém vyřešen. Ať to nepíšu do více vláken, tak řešení je zde.

EDIT: upraven nevhodně zadaný odkaz:) +téma zamykám