Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - TomTom 7 a iGO8 - nepřesná, pomalá navigace

guffy (16)|25.9.2008 15:00
Chlapi, zdravím vás všechny.
M ám zajímavou, ale velice nepříjemnou věc k diskusi a řešení. Vlastním už 1,5 roku HTC Tytn II a nyní i Diamond. U obou mám nainstalováno TT 7 a iGO8. U obou jsme instaloval dle návodů z fóra a absolutně ok a bez problémů.
Jeden háček to ale má: TT7 v Tytn II jede jak psovi pastva, skáče při navigaci po cca 200m a to ještě pouze s malými mapami (EE nebo CaEE). iGO8 jede ok a krásně plynule naviguje, ale je také o cca 15m spožděná navigační šipka za reálnou polohou. Na fórech jsem nenašel kloudnou odpověď a řešení, snad jen na TT6 mi bylo řečeno, že je to na něj moc. Řešilo se i málo paměti, ale uvolnění také nepomohlo.

No a u Diamonda jsem doufal a ejhle. TT7 je to samé jako u Tytn II, snad jen ne 200m, ale 100m. No a iGO8 se projevil tak špatně, že naviguje sice krásně plynule, ale o cca 50m pozadu.

Takže celkové zhoršení a prakticky nemožnost rozumě tyto dvě navigace v Diamondu používat.

Prosím o rady, zkušenosti, prostě pomoc, jelikož jsem již v koncích a nevím jak dál.

---------------------------------------------------------------------------------------------
PS: doplnění více informací.

Když spomalím spomalí i navigace. V křižovatkách, zatáčkách, ..... dohání nepřesnosti skokem (tzn. jsem v křižovatce, šipka je teprve před ní. Zahnu a šipka po chvíly skočí do zatáčky). Rychlost zobrazuje správně (řeklbych), porovnáno s jinými navigacemi +-. Co se týče rychlosti reakce, tak bych řekl, že reaguje pomalu, se spožděním a setrvačností (stalo se mi i, že jsem uhl nacestě doprava - dle plánované trasy - a šipka si to mašírovala ještě chvíli rovně, pak se zavrtěla mapa a hupla na správnou polohu.

Když to shrnu celkově, tak iGO8 se chová tak, jakoby mělo mapy posunuté vůči realitě kus dopředu. TT7 se chová tak, jakoby zjišťoval aktuální polohu po 4-5sec. a po této aktualizaci teprve překreslil. Když jsem měl na TytnuII TT6, tak byl přesný jak švícarské hodinky (ten navigoval snad na 1m). Proto jsem z tohoto stavu sklamaný, jelikož jsem zvyklý z GO 720, GO920, TT6 na absolutní přesnost. TT6 jsem měl pak i v TytnII a taky super. IGO8 v TytnII OK, TT7 katastrofa. V Diamondu TT7 katastrofa, iGO8 je na hranici použitelnosti. Mít 3 rychlé zatáčky ve městě za sebou, tak jsem v pr....

Moc díky všem, kteří jsou a budou ochotni mi poradit a pomoci.


riki1 (63)|25.9.2008 15:17
precitaj si toto , len tak pre zaujimavost:

http://diamond.forumotion.net/forum-f2/topic-t47.htm

a potom toto :

http://diamond.forumotion.net/forum-f2/topic-t4.htm
guffy (16)|25.9.2008 17:17
Díky moc, přečetl jsem si to a je to poučné a dobré vědět, přesto mi to tak nějak neřeší mou situaci. Neví někdo ještě něco dalšího. Jakto, že starý TT6 jel jak hodinky a TT7 je totálně mimo mísu. Jakto, že iGO8 na HTC Tytn II je přesné a to samé absolutně stejně instalované (prostě prakticky identická funkční kopie) na Diamondu jede pozadu.:evil: :evil: :evil:

Už jsem z toho zničený. Moc díky za pomoc

Pertus (2)|26.9.2008 14:48
Také jsem narazil na tento problem zpožďění v iGo8. Když jsem ale zkoušel TT7, tak to bylo ještě horší, šipka si cestovala jak chtěla i když jsem stál na křižovatce na červenou. Teprve když jsem se pohnul, vrátila se na aktuální pozici na trase. Přišlo mi to výrazně horší nežli zpoždění u iGo. Stejně se ale chovají i Smartmapy, takže to bude v hardware a jeho nastavení.
riki1 (63)|26.9.2008 15:32
Podporte slovensky software a dajte si Sygic mcguider a nemate ziadny problem :cool:
rkalas (49)|29.9.2008 13:50
Mám stejný problém s iGO. Mě se zdá, že to iGO nestíhá zobrazovat, a tím pádem je pozadu. Kromě líného vykreslování pozoruji i různá zaškubnutí, např. v momentě, když iGO hlásí do repráku. Kdysi jsem používal TT na daleko pomalejším smartphonu, a tam navigace byla naprosto plynulá a přesná.
iron side (253)|30.9.2008 14:00
mam Diamontd cca tyden,pouzivam TomTom 7.45 9028 a vse mi bezi naprosto korektne.Pocet prihlasenych satelitu mam od 8 do 10.Nikde jsem nic nenastavoval,jen naistaloval a frcim.To co popisujes se mi deje ,jen kdyz vjedu treba do tunelu a ztratim GPS signal,to potom navigace jede po pameti a nekdy trochu zmatene.
guffy (16)|1.10.2008 09:07
Prosím tě, máš na Diamondovi kromě TT7 instalováno ještě něco??, A máš v TT7 POI a kolik??? Mám stejnou verzi jako ty, byla to první věc co jsem tam dal a hned odzkoušel a problém který jsem již popisoval prvně.
iron side (253)|2.10.2008 20:06
jenom TT7,zadne dalsi poi body jsem tam jeste nedaval.Navigace beha naprosto v pohode,nic jsem nenastavoval a instaloval jsem ji na interni pamet.:D
guffy (16)|2.10.2008 20:11
OK, díky a chystáš se tam nějaké poi dát a aktivovat??? Z několika zdrojů jsem četl informace, že by to mohlo být tím, že TT7 nestíhá poi. Mě se to nezdá, jelikož by to mělo být uděláno tak, aby to šlo ne??? Další vlastní zkušenost mám, že iGO8 je na tom stejně, i když o něco lépe (už se podle toho dá aspoň jet).
Petr_K (112)|3.10.2008 09:49
Včera jsem najel po německu přes 400km a žádné zpoždění nebo zpožďování jsem nepozoroval, ale stalo se mi, že mi 2x vypadl signál. Jednou ještě u nás a podruhé v německu a tam to trvalo asi tak minutu, než zase naběhl. Nevím čím to mohlo být, ale nebylo to na místech husté zástavby, ale na otevřených místech. Už se vám někomu někdy stalo, že by při jízdě vypadl signál? (tunely nepočítám)
Kolda.o (114)|3.10.2008 19:11
rekneme ze se to deje celkem bezne - obcas na minutku nebo jen na par vterin vypadne. Sice to obcas zamrzi ale neni to nic dramatickeho.
vesi_ce4you (123)|3.10.2008 21:12
Mám uplně stejný problém jako je popisovaný v prvním bodě, jak tak koukám, tak to zatím nikdo neví korektní řešení :( Nemůže být problém v tom, že je iGO 8 nahrané na kartě? Někdo tu psal, že to má i internal paměti a jede mu to v poho...

Edit:
na xda-developers jsem našel následující návod, bohužel nemám možnost navigaci otestovat, takže nemůžu říct na kolik je to funční, ale snad to někomu pomůže :)
(je to sice návod kvůli TomTom, ale předpokládám, že problem je i pro iGO stejný ...)

A. With Advanced config 3.2
1. disable A-GPS
2. disable GPS logging
3. logfile name must be empty
4. old logfile name must be empty
5. maximum size of logfile must be 0
6 delete the files : \windows\GPSLogFile.txt and \windows\GPSLogFileBack.txt
7. it seems that if TomTom is installed on a fast microSD decrease the lag(have to test to be sure)

B. Then edit registry with TotalCommander
- Drivers\GpsOneDevice\PollInterval -> 100 (default is 1000)
- Drivers\InputBufferSize -> 512 (default is 4096)
- Drivers\OutputBufferSize -> 512 (default is 4096)
- Drivers\SleepOnNoData -> 100 (default is 1000)
- Multiplexer\MaxBufferSize -> 512 (by default not present, you have to create it)
adamis_ce4you (68)|12.10.2008 20:14
... je to přesně tak, jak popisuješ - je to tragédie!!! Byl jsem včera v NDR a jel jsem asi 250km - fakt hrůza!!! Mám originál TT Navigator 7 a originál mapy 7.25. Velké zklamání...
aldano (7)|13.10.2008 18:47
Vyzkoušel jsem jak TTM 7 tak iGO8 a Diamond s nima má prostě v současné době neřešitelnej problém, nepomohly žadný ůpravy uvedené tady ani na Xda fóru, na Omnii iGO8 běhala bezchybně. Teď mám nainstalovanej Garmin Mobile XT a běha bez problémů.:yes:
tronda (22)|13.10.2008 19:59
Mě igo8 chodí dobře na diamondu :D
aldano (7)|16.10.2008 16:36
Tak oprava" i Garmin jede s problémama. Má stejný problémy jako TT7 i iGO8, je sekavej, zastavíš na semaforech a 4s mu trvá neš se rozjede. Při rychlosti do 50 km je rozdíl v mapě 10m pozadu a nad 50km je 20m pozadu. Komu funguje navigace přesně tak prosím napište jakou máte ROM a Radio.
karlic (707)|17.10.2008 10:18
Mám sice Touch Pro, ale dělá mi to úplně stejné zpoždění. Je městě cca. 30m, ale už jsem si zvykl a v křižovatkách koukám víc na displej, protože díky zpoždění nelze věřit hlasovým pokynům.
Zkoušel někdo ty úpravy Advanced configem a potom zároveň i ty registry? Výsledek?
Pavel Koza (4761)|17.10.2008 10:22
Recenzuju (pomalu...) jak Diamonda, tak Pro a u obou je to stejne hrozne. Nejlepe je to videt v klasickem bitmapovem Google Maps, jak se ne a ne trefit do presneho mista, kde se nachazim. Odchylka lita od 10 do 50 metru, takze iGo cas od casu hlasi, ze jedu po soubezne silnici a podobne. Nejhorsi je, ze to vypada na systemovou chybu HTC, protoze to malo, co jsem stihl otestovatu HDcka, se chova bohuzel stejne. Obcas se sice Google Maps trefily, ale za chvili uz jsem zase byl o 30 metru vedle...
mrmcz (16)|17.10.2008 13:33
mam 1.93.479.3 WWE, radio 1.00.25.05, 52.29.25.12H. tomtom 7.450(9028) mapy western and central europe 7_20_1803 a zda se mi vse bez problemu. rom je oficilani, a je pravda ze nabeh signalu se oproti puvodni podstatne zrychlil. problemy se zpozdovanim nepozoruji, ale je pravda ze jsem to zatim moc nezkousel, ale co jsem zkousel tak bych rekl, ze opravdu bez probelmu, jeste vic otestuju. jinak upravy registru i advance config jsem udelal, ale uz predtim mi to jelo ok
osch (1330)|17.10.2008 15:13
Pár dnů zpět jsem jen tak pro zajímavost oprášil svůj starý SIRFIII BT GPS modul Nokia a vyzkoušel jsem ho na cca 850km cestě s iGO8. Jak NMEA tak i sirf protokol vykazovaly zpoždění také. Sice bych řekl, že asi poloviční než při použití do Diamonda integrované GPS, ale přece. Podle mě to nestíhá HW.
davidkm_ce4you (248)|17.10.2008 16:13
Přidávám se ke kladným zkušenostem. Nenajel jsem sice kdoví kolik Km, jen několikrát po Praze a neměl jsem ani problém s chycením satelitů, cca minuta a ani se zpožděním. Mám origo CZ ROM, a asi mám fakt štěstí, protože jsem nezaznamenal ani jeden problém, který se tady na ca4you probíral ...baterka, hlasitost apod.
blackman_82_ce4you (255)|18.10.2008 11:44
Ja tez nemam zadny problem, pouzivam ofico ROM bez jakych koliv uprav
osch (1330)|18.10.2008 11:52
Rád bych se zeptal všech, co zde tvrdí že jim to jede "bez problémů", tedy chápu tak, že mají při použití navigačního software naprosto přesné zobrazení polohy. Tedy max. +- 5 metrů od skutečnosti. Bez urážky. Nevěřím tomu. Myslím, že to máte vyzkoušené někde u stolu. Fakt totiž je, když jedete a podjíždíte např. most, nebo projíždíte křižovatku atd. tak pozice v navigaci se od té zkutečné určitě zpožďuje. Dělalo to vždy a na všech zařízeních, s integrovanou i via BT připojenou GPS. Jen u Diamonda to prostě dělá nějak víc než bylo zvykem.
milos797 (259)|18.10.2008 23:45
Musím ti protirečiť. Mám N560 - jednu z tých dobre fungujúcich a navigácia je superpresná. Teda keď som na križovatke, tak som na križovatke, keď mám za 400 metrov odbočiŤ v pravo, tak je to za 400 metrov aj na tachometri. Samozrejme že v tuneli to nemáš presné - v tuneli nemáš satelity. To je akoby si povedal, že nikomu nemôže chytiť signál do 1 minúty, veď ani tebe v pivnici...
Navigácia vie byť pekne presná, ak zaostáva o 100 metrov, je to problém...
osch (1330)|19.10.2008 18:32
Oke.Možná N560 jede v poho. Máš štěstí. Tím podmostem jsem nemyslel tunel, ale jako dobrý bod pro orientaci. Když naživo projedu pod mostem, pak navigace pod tím mostem projede až se zpožděním. Tím příspěvkem jsem chtěl říct, že nevěřím komukoliv s Diamondem (a určo to platí i pro Raphaela), že mu navigace (igo i totom a možná i další) jede přesně. Podle mě to je HW problém zařízení. S Igo a Diamondem jsem už najezdil několik tisíc km. Nezkoušel jsem to v hospodě. A rozhodně to nemyslím špatně a jako nějakou urážku. Prostě každý kdo toto zařízení používá jako navigaci často a v různých podmínkách (zástavba/volná příroda, slunečno/pod mrakem, pokovené/nepokovené skla) má určitě stejnou zkušenost.
Losos_ce4you (1147)|19.10.2008 19:43
Bohuzel je to tak .... vysoka zastavba , prujezd lesem atd..... Diamond (iGO , nekdy i TomTom) zacne blabolit nesmysly , pozici posouvat o nekolik desitek i stovek metru jinam . Nepresnost .... prejizdeni krizovatek o 10-30m je treba u iGo vlastnost uz tradicni a tyka se vsech dosavdnich zarizeni , u nekterych je to vice zretelne nez u ostatnich , nektere chodi trochu lepe , ale zadne "presne" . Diamond a TouchPro jsou ovsem na absolutnim chvostu ..... :-( nechce se mi psat ze to je nepouzitelne , ale rozhodne je to o nervy a v neznamem meste s vyssimi budovami i o bezpoctu zajizdek .....
blackman_82_ce4you (255)|19.10.2008 21:18
jezdim po praze a jako nemam rozdil mezi integrovanym modulem a bt gps od nokie, zadne stometrove vychylky nemam
karlic (707)|20.10.2008 09:28
Jestli bude o víkendu čas, dám vedle sebe do auta Universal s BT GPS a Raphael, obojí se stejnou verzí iGo a zkusím to nafilmovat ať se ví, o čem je přesně řeč.
vodopadek (274)|20.10.2008 10:02
mam stejnou zkusenost jako vsichni ostatni.. tzn. mam taky nepresnosti jak v TT7 tak igo. zkousel jsem sem to porovnavat s navigaci na qteku 8310 a je to tak jak pise osch plus minus 20-50m. napr. podjizdim most qtek ukazuje ze jsem prave pod mostem a diamond ze jsem jeste pred nim.. nicmene uz jsem s diamatikem najel nekolik set km s navigaci a jeste jsem nezabloudil.. kdyz s tim clovek pocita tak neni problem.. jediny problem co jsem mel tak kdyz je nejaky slozita krizovatka kde je nekolik odbocek za sebou tak trefit tu spravnou je nekdy docela zabava.. :)
rkalas (49)|22.10.2008 17:00
Právě jsem na xda objevil toto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=420460
Ještě jsem nezkoušel.
tronda (22)|22.10.2008 17:35
Pěkný,
ale co my,kteří jsme se učili jen parusky,??? Nějak jsem nepochopil jestli to funguje i na igo8, chtělobyto nějaký návod co a jak pro ty co jsou natom jako já.:(
rkalas (49)|22.10.2008 17:48
Funguje s jakoukoli aplikaci, jen se musi oeditovat nejakej cfg soubor. Jde o to, ze navigacni programy zatezuji procesor na 100% a nenechavaji GPS driverum skoro nic. Tento programek pusti TT nebo iGO s nizsi prioritou, cimz se k lizu dostanou jednoduseji GPS drivery....
Petr_K (112)|22.10.2008 18:03
Jestli jsem to dobře pochopil, tak stačí ten ttn7bot.exe přejmenovat na iGO8.exe, puvodní soubor zálohovat a přihrát do adresáře s programem.
Já jsem to teda zkusil, navigace naběhla, ale jelikož jsem doma tak nemůžu posoudit, takže až pojedu, tak to zkusím. Jinak první spuštění proběhlo, ale při ukončování aplikace se to kouslo, pomohlo až vyndání baterky, druhý pokus byl už bez problému, tak se uvidí co bude dál až se to vyzkouší v pohybu.
mdiskuze (65)|22.10.2008 18:48
Za chvili jedu na otocku Prahu, tak to zkusim
tronda (22)|22.10.2008 19:48
Prosím,
můžete jsem někdo dát ten soubour (ttn7bot.exe) ke stažení,abych se nemusel kvůli tomu ne těch stránkách registrovat.
Díky
aldano (7)|22.10.2008 20:13
Sem pako, ale v tomhle případě jsem totalně nepochopil, co mám kam nacpat a co případně přepsat. Můžete mi prosím poradit postup na iGO8. Dík
mdiskuze (65)|23.10.2008 05:42
Tak jsem to zkousel a musim rict, ze vetsina krizovatek byla OK, ale slozitejsi krizovatky v hustejsi zastavbe stejne nejsou presne. Takze pomohlo to, ale ne 100%.

Pro ty, kteri nevedi jak na to: staci si stahnout GPSbot.zip, rozbalit ho do slozky s iGO8, v textovem souboru GPSbot.txt zmenit "TomTom_Navigator.exe" na "iGO8.exe" a spustit v PDA GPSbot.exe. On uz sam pusti iGO8 (proto se do txt souboru pise nazev spousteciho souboru iGO8).
mdiskuze (65)|23.10.2008 07:42
Dalsi test (Plzen) ukazal, zase neco trosku jineho :-). V Plzni to zalezi na rychlosti - kdyz jedu pomalu, tak OK. Kdyz rychleji, tak spatny. Perfektne je to videt, kdyz jedu na kruhaku - tam jedu do 30km/h a je to presny na metr, ale kdyz treba projizdim kolem nejaky ulice 40km/h a vic, tak je odchylka stejna jako bez programu.

Podle me ta utilitka nema smysl (i kdyz to vcera vypadalo jinak). Zkusim se zamerit na pomalou a rychlejsi jizdu bez utilitky a uvidime, zda za to upresneni pri nizke rychlosti muze ona, nebo tak Diamond proste funguje.
aldano (7)|23.10.2008 10:21
Jasně, takže 1)umístit soubory ze zipu "GPSBot" do do telefonu, složky "Program files", podsložky "iGO8". 2) přepsat obsah txt.soubor "GPSBot"(v mém případě na "iGO8.exe").3) spustit soubor GPSBot.exe v Program files a ten rozjede a sám spustí navigaci iGO8.

Ps. potřebuju poradit jak program, případně zástupce "GPSBot" umístit do nabídky programů, případně do startu neb ho teď "jestli jsem to správně pochopil, budu spouštět místo zástupce programu iGO8 a lízt pořád do Commanderu mi přijde nepohodlný.
Petr_K (112)|23.10.2008 10:43
Zástupce v programech jde udělat například přes Total Commander pro PPC...
V PDA spustíš TT, nalistuješ si adreář iGO, označíš si soubor iGO8.exe a dáš Soubor - >>>>> - Vytvořit zástupce a v následujícím okně zvolíš Strom a vyhledáš adresář Windows\Start Menu\Programy a pak jen OK a hotovo...
aldano (7)|23.10.2008 11:38
Díky KARPRO, bohužel v tomto případě toho nevyužiju, protože jsem právě tuto ulitku vyzkoušel a zjistil, že nevyřešila problém nepřesné(pomalé) navigace. V mém případě je úplně k ničemu(Diamond x iGO8), i když popis na XDA zněl rozumně.
Losos_ce4you (1147)|23.10.2008 13:15
Utilita bohutel nic neresi , zadny rozdil ani v iGO ani TT7...
Eddieul (11)|23.10.2008 20:39
Včera jsem nahral nove radio ver 1.02.25.28 ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=437219 ) a dnes ho vyzkousel s iGo8 i TT a vypada to, ze doslo k urcitemu zlepseni.
langosh_ce4you (40)|24.10.2008 11:17
Nevadí, že jde o rádio pro Raphael?
Roman
opicka_ce4you (149)|26.10.2008 02:04
Ja mam TyTN II a TT7 i iGO8 jede bez problémů. Tato chyba se mi stávala u Varia (Qtek 9100) pokud jsem měl zapnuto zobrazování hodně poi. Po vypnutí zobrazování poi (nechale jsem tam jen radary + další 3 poi) vše jelo ok.
tronda (22)|27.10.2008 21:45
Poradí mi někdo jak mám tu novou verzi radia přeinstalovat?
Díky
opicka_ce4you (149)|28.10.2008 12:25
Help na přeinstalování radia včetně několika verzí nalezneš tady. Kdyby ti to nepomohlo, tak třeba napiš sz.

Losos_ce4you (1147)|28.10.2008 12:51
Zadne radio nevyresi problemy ktere se tady probiraji .... nedelej si iluze ...
Petr_K (112)|28.10.2008 20:22
Už se mi 2x stalo, že při použití shora zmíněného prográmku, který má odlehčit procesoru, nebo co, tak po spuštění sice naběhl signál, ale nemohlo to najít skutečnou polohu. Typoval bych, že to bylo asi tak o 300m jinde. Když se mi to stalo poprvé, tak se to chytlo asi po 10 minutách, ale dnes se to nechytlo vůbec, tak jsem to schodil a spustil navigaci bez onoho spouštěcího souboru a navigace naběhla hned a hned ukázala správné místo, kde jsem skutečně byl. Tak nevím, ale onen spouštěč nic podle mě neřeší a v mém případě naopak přivodil spíš komplikace. Já to teda už rozhodně používat nebudu.