Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Raphael, Vario IV) - problémy s baterií - není možné plně nabít

plachow_ce4you (159)|24.9.2008 20:09
Prosím doplnit a odemknout thread o baterii a dobíjení Rapha.

Bohužel dnes opět (s ROMeOS 1.04) ráno po celonočním dobíjení pouze cca 85% baterie. Použil jsem standardní 5V/1A nabíječku.

K tomuto se váže i problém s autonabíječkami. 650mA nabíječka, dostatečná pro Kaisera vůbec nemá šanci Raphaela dobít. Se spuštěným TomTomem se normálně vybíjí. Je to napytel. Buď má Raphael nějaký ultra-vysoký nabíjecí proud, anebo je něco shnilého v elektronice/firmwaru.

Achjo
Martin Ráž Hoch (1832)|24.9.2008 21:30
Tak máš ale vadný HW, protože mě nabíjení na eOS2 normálně funguje, ráno pokaždé odcházím se 100%! Mám originál nabíječku a stejně funguje i přes USB z PC...

Původní problém se špatným driverem battery.dll je vyřešen, toto je podle mě problém jiný! A není účelem zde zakládat multi problémové thready, ale čistě účelné - problém -> řešení.
Marian Veselý (662)|27.9.2008 20:35
Softwarový bug je ve všech originálních ROM a spočívá v tom, že ukazatel stavu špatně ukazuje, kolísá, nebo se zastaví při dobíjení na určitém procentu a a zařízení neukončí nabíjení (ovšem po SR je baterie nabitá na 100%). Pokud ti nedobíjí v autě a při GPS se ti dokonce vybíjí, tak k tomu jsem někde četl, že to dělaly nekteré druhy autonabíječek. Osobně mám autonabíječky 2 a ani jedna mi nedělá problémy, obě normálně nabíjí.
Marian Veselý (662)|7.10.2008 18:43
POZNATEK - NENÍ TO REKLAMOVATELNÉ!!!! Kolega se pokoušel reklamovat tuto vadu na VSP a vrátili mu ho s tím, že se žádná závada nepotvrdila, ač mu předtím na telefonický dotaz potvrdili, že tento problém skutečně existuje a že o něm ví! Přímo z HTC pak na emailový dotaz po dlouhé době odpověděli, že žádný fix zatím nechystají, o ničem neví a že doporučují vadné zařízení poslat do servisníhio střediska! To jsou zajímavé paradoxy. Kolega jim to pojede osobně na VSP data příští týden vysvětlit, je to právník, tak uvidíme co mu na to řeknou. Dám vědět.


EDIT: připadá mi, že čím víc HTC chrlí přístrojů, tím jde pověstná kvalita jak po stránce harware, tak i odladěnosti software směrem do.....