Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Novinky ve fórech - širší layout a možnost přesunutí profilu na levou stranu výpisu

Pavel Koza (4761)|23.9.2008 23:23
[color=red]Diskuzní fóra a pokec nyní i v "širokoúhlém" formátu[/color]
Na základě četných žádostí jsem přidělal podporu pro širokoúhlé zobrazení diskuzních fór a pokeců. Po otestování jsem se rozhodl tuto volbu nastavit pouze pro diskuze, protože všechny ostatní sekce webu by navíc potřebovaly i programové úpravy (je tam prostě moc volného místa a není ho čím zaplnit). Stále se sice jedná o fixní šířku stránky, ale věřím, že 416 bodů navíc je vhodný kompromis. Stránka je optimalizována pro displeje s šířkou 1440 bodů, ale je samozřejmě možné ji zobrazit i na vyšším rozlišení.

Pokud chcete tuto novou vlastnost otestovat, zobrazte si svůj profil (klikněte na svůj login úplně nahoře na stránce), dále v pravém sloupci vyberte volbu Nastavení osobního profilu a pak, v poslední části formuláře nazvané Nastavení webu, přepněte v řádku Zobrazení diskuzních fór na hodnotu Široké (pro displeje 1440 bodů nebo širší). Změna by se měla projevit ihned, pokud by se tak náhodou nestalo, odhlašte se a pak zase přihlašte.


[color=red]Možnost umístit ve výpisu tématu informace o uživateli na levou stranu (jak to bylo dřív)[/color]
Druhé vylepšení je uživatelské nastavení umístění informací o profilu na levou stranu výpisu tématu. Výchozí nastavení zůstává stejné, ale pokud vám to z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete si to změnit. Pokud chcete tuto novou vlastnost otestovat, zobrazte si svůj profil (klikněte na svůj login úplně nahoře na stránce), dále v pravém sloupci vyberte volbu Nastavení osobního profilu a pak, v poslední části formuláře nazvané Nastavení webu, přepněte v řádku Zobrazení profilu autora příspěvku ve výpisu témat na hodnotu Nalevo (jako ve starém fóru). Změna by se měla projevit ihned, pokud by se tak náhodou nestalo, odhlašte se a pak zase přihlašte.

Protože testování nebylo tak intenzvní, prosím všechny, aby v případě jakýchkoliv problémů napsali do tohoto vlánka a nahlásili je. Děkuji a doufám, že se novinky budou líbit.
CommanderZ (1798)|24.9.2008 10:25
A hned to vypada lip, diky :)
David_ce4you (199)|24.9.2008 19:47
Hmm, řeším přesný opak. Ten pevný rozměr, který tady teď je mi vůbec nevyhovuje. Místo aby se obsah přizpůsobil velikosti okna jako dříve, tak teď mám stále vodorovný posuvník a nevidím všechno dokud nemaximalizuji okno.
Pavel Koza (4761)|24.9.2008 21:01
Jake pouzivate rozliseni a na jakem zarizeni, smim-li se tazat? 1024 bodu na sirku jsem zvolil proto, ze 800 a mene ma dle Google Analytics mene nez 1% navstevniku (jen pro zajimavost, 20% ma 1024, 44% ma 1280, 10% ma 1400, 10% ma 1600 a zbytek ma nejake mene bezne rozliseni (ale vyssi nez 1024). Samozrejme hodne vyresi planovana mobilni verze, ale jak jsem jiz uvadel, tu zacnu delat az bude web kompletni (zbyvaji tematka a freeware).

Proc jsem se rozhodl pro pevnou sirku jsem tu vysvetloval jiz nekolikrat. Je to prave pro to velmi siroke spektrum ruznych rozliseni, kde proste neumim udelat plovouci layout tak, aby vse vypadalo alespon prijatelne jak na sirce 1024, tak 1920.
htcjirka (1875)|27.9.2008 18:15
Za obě věci moc děkuji,zvlastě pak za ten širší layout :yes: