Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Novy vlastnik PocketPC

NokFrt (49)|16.6.2004 20:51
Ahoj, dnes jsem si zakoupil Fujitsu-Simens Pocket LOOX 410 a mam nekolik problemu, ktere jsou spojeny predevsim s operacnim systemem WM2003

1. Jak lze rychle prepinat mezi bezicimi aplikacemi? Na PC to je ATL+TAB na Symbian telefonech je specialni tlacitko, ale ve WM2003 jsem na to neprisel.

2. Jak lze ukoncit aplikaci? Aplikace maj sice v horni liste tlaciko X pro zavreni (jako na PC ve Windows), ale pokud na nej kliknu aplikace se pouze schova na pozadi a dal bezi. Napr. v Media playeru spustim prehavani MP3 a kdyz chci Media Player ukoncit kliknutim na X, tak se akorat schova na pozadi a bezi dal. Tohle delaj vsechny aplikace a musim je pak ukoncovat pomoci programu Nastaveni/System/Pamet.

3. Je mozny premistovat ikony na jinych adresaru? Zkousel jsem instalovat nekolik programu, a kazdej si svoji ikonu hazi kam se mu zlibi, lze ty ikony pretahat do jinych adresaru (napr. ikony her do adresare "Hry" atd.)

4. Dalsi problem mam s displayem. Na displayi me jeden pixel stale sviti modre. Je to videt pouze v aplikacich, ktery nemaj horni listu (nezobrazuje se logo Windows vedle napisu START). Je mozny, ze i kdyz je to uplne novy zarizeni, tak uz by mel display jeden mrtvej pixel? Stalo se to uz nekomu?

Diky za pomoc

Tomas

1st EasySoft
Wuffi (1599)|16.6.2004 21:01
1. Standardne to jde pres Start=>Settings=>zalozka System=>Memory=>Running programs, ale to je nepohodlne a zdlouhave. Doporucuji nainstalovat nejaky spravce bezicich aplikaci - z freeware napr. PocketNAV (pozor, link vede rovnou na stazeni), z komercnich napr. Resco Task Manager nebo Spb Pocket Plus...
2. V tom Ti prave pomuze nejaky ten spravce bezicich aplikaci ;)
3. Je, ale jen pres nejaky file explorer - treba ten standardni... Zastupce najdes v "/Windows/Start Menu/"
4. Ano, je mozne ze je to mrtvy pixel. Me se to nastesti nestalo. Nerikal bych "uz", melo ho asi uz od zacatku. Zkusil bych reklamovat i kdyz bych moc neveril ze kvuli jednomu pixelu budou menit zarizeni, ale kdo vi...
Milan Švec (938)|16.6.2004 21:09
[QUOTE="NokFrt"]1. Jak lze rychle prepinat mezi bezicimi aplikacemi?
2. Jak lze ukoncit aplikaci?
3. Je mozny premistovat ikony na jinych adresaru?
4. problem s displayem ... jeden pixel stale sviti modre... Stalo se to uz nekomu?[/QUOTE]
Ad 1. a 2. Tento nedostatek WM2003 odstraňuje jednoduše WisBar Advance (lze ho mít i česky). Zadání do Hledat (vlevo nahoře v Diskuze) dodá potřebné vědomosti.
Ad 3. Ano
Ad 4. Ne. Reklamoval bych.
NokFrt (49)|16.6.2004 21:21
Diky za odpovedi. To jsem docela prekvapenej ohledne bodu 1 a 2, jelikoz prepinani a vypinani aplikaci se me zda celkem podstatna vec, a delat to pres program Pamet je opravdu neuveritelne zdlouhavy.

S tim mrtvym pixelem me to stve jeste vic, cekal jsem na to PDA uz dva tydny a teprve dnes dorazilo. Ted ho poslu zpet a kdo vi zda me ho vubec vymenej.
PavelR. (2184)|16.6.2004 21:36
[QUOTE="NokFrt"]Diky za odpovedi. To jsem docela prekvapenej ohledne bodu 1 a 2, jelikoz prepinani a vypinani aplikaci se me zda celkem podstatna vec, a delat to pres program Pamet je opravdu neuveritelne zdlouhavy.

S tim mrtvym pixelem me to stve jeste vic, cekal jsem na to PDA uz dva tydny a teprve dnes dorazilo. Ted ho poslu zpet a kdo vi zda me ho vubec vymenej.[/QUOTE]

... myslím, že nejspolehlivější info ti řeknou v servisu FSC ...

PavelR.
NokFrt (49)|16.6.2004 21:39
Jako novacek ve WM2003 bych se rad jeste zeptal na nasledujici:

1. je neco lepsiho na prohlizeni webu nez standartni IE?
2. je nejakej dobrej program na prohlizeni obrazku, neexistuje neco jako ACDSee?
3. opravdu se mi poskrabe display bez dokoupeni a nalepeni ochranne folie?

Diky

Tomas
Wuffi (1599)|16.6.2004 21:44
1. Ano, treba NetFront
2. ACDSee ma prino svou PocketPC verzi ACDSee Mobile (mrkni na stranky autora, hodil bych link ale priznam se ze mi ted neni po zdravotni strance nejlip tak jen rychle poradim a pujdu si lehnout)
3. Mno zalezi na zachazeni. Resp. urcite se Ti poskrabe ale jak moc a za jak dlouho zalezi na pouzivani...
Wuffi (1599)|16.6.2004 21:47
Ale folie nejsou vubec drahe, mrkni treba SEM, tusim ze by meli mit nebo budou mit i nejake extra odolne, mel jsem jednu z nich na DataPhone a byla proste bozi!
NokFrt (49)|16.6.2004 22:00
Jeste jednou vam vsem chci moc podekovat. Nainstalovat jsem WisBar Adv a jsem s nim naprosto spokojen.

Tomas
Milan Švec (938)|16.6.2004 22:03
[QUOTE="NokFrt"]1. je neco lepsiho na prohlizeni webu nez standartni IE?
2. je nejakej dobrej program na prohlizeni obrazku?
3. opravdu se mi poskrabe display bez dokoupeni a nalepeni ochranne folie?
[/QUOTE]
Ad 1. Doporučuje se NetFront 3.1
Ad 2. DAVA Picture Viewer není sice úplně jako ACDSee, ale je free a za seznámení stojí.
Ad 3. Rok a půl jedu denně bez folie. Jediné místo, které dostalo zabrat nejvíc, byl pravý roh nahoře. WisBar to vyřešil (OK mám jinde).
Milan Švec (938)|16.6.2004 22:04
[QUOTE="NokFrt"]... dnes jsem si zakoupil Fujitsu-Simens Pocket LOOX 410 ...[/QUOTE]
Teď bych se zeptal já. Tomáši, jaká je SW výbava k LOOXi 410?
NokFrt (49)|17.6.2004 08:41
[QUOTE="Milan Švec"][QUOTE="NokFrt"]... dnes jsem si zakoupil Fujitsu-Simens Pocket LOOX 410 ...[/QUOTE]
Teď bych se zeptal já. Tomáši, jaká je SW výbava k LOOXi 410?[/QUOTE]

Jelikož to je moje první PPC, tak nevím co je dodavaný standartně a co je od OEM výrobce. Dostal jsem k tomu 2 CD. Na jednom je česká lokalizace od SunnySoftu a na druhym Outlook 2002 a ActiveSync. V PPC je Word, Excel, program na čtení e-knih taky od MS, program na zalohu RAM a nějaký zrychlený menu, který umožňuje ovládat PPC bez stylusu.

Tomáš
Pavel Koza (4761)|17.6.2004 10:07
[QUOTE="NokFrt"]4. Dalsi problem mam s displayem. Na displayi me jeden pixel stale sviti modre. Je to videt pouze v aplikacich, ktery nemaj horni listu (nezobrazuje se logo Windows vedle napisu START). Je mozny, ze i kdyz je to uplne novy zarizeni, tak uz by mel display jeden mrtvej pixel? Stalo se to uz nekomu?[/QUOTE]

To by me docela zajimalo, jak se k tomu postavi. Pokud vim, tak se ochota resit tento problem lisi servis od servisu, vetsinou se vsak dost cukaji (pokud se jedna pouze o jeden pixel).

Mne se to nastesti nestalo u PDA, ale u LCD displeje k pocitaci. Objednaval jsem po Internetu a zavada se projevila pri prvnim zapnuti. Tak jsem volal zpet, ze se mi to nelibi. Napred se cukali, tak jsem si zjistil co a jak, ze mam u objednavek pres telefon/web pravo odstoupit od smlouvy tusim 7/14 dni bez udani duvodu, zavolal jsem tam podruhe, oznamil jim, ze jim LCD posilam zpet, a ze ocekavam bud novy (a bezchybny) produkt, nebo penize, no a najednou to slo:)
reditel_ce4you (206)|17.6.2004 10:22
Budou protestovat. Na to se spolehni. Me dokonce v prodejne tvrdili, ze by to musely byt min. tri pixely, aby to akceptovali. Nevim kam na ty rozumy chodi...
Wuffi (1599)|17.6.2004 10:47
Mno, pritel mel vadny pixel na notebooku, prozmenu mu tvrdili ze by musel mit vadnych minimalne 13% displeje aby mu notebook vzali do reklamace. Nastesti ten vadny pixel po nejake dobe sam zmizel, i kdyz nikdo nevi jak a proc (ale jsme radi)...