Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ 914c - problém - nefungují SMS

Sifon_1 (6)|23.9.2008 09:43
Zdar všem,
před třemi týdny jsem koupil HP iPAQ 914c. Po vybalení, nakalibrování a vložení SIMky jsem zjistil, že nejdou odesílat SMS. Volání funguje, ale zprávy odeslal tak jednu ze sedmi. Nejvíc jich odešlo když na telefon někdo zavolal. Samozřejmě, že zprávy ani nepřijímal. Skončil v servisu. Dneska jsem byl v servisu pro opravený. Nakonec ho neopravili, ale dali mi nový kus. Po příjezdu domu se situace opakovala, s tím rozdílem, že tenhle kus ještě dost často zamrzal. Ruzně... někdy při startu, někdy po kliknutí na obrazovku, jindy při stisku tlačítka. Prostě po dvou hodinách zase skončil v servisu. Takže teď čekám jestli budu mít do třetice štěstí. Ale proč to hlavně píšu. Setkal se někdo s něčím podobným? Používá někdo tohle zařízení a má s ním taky tak strašné zkušenosti? Nebo má někdo nějaké rady jak na tuhle cihlu? Díky za odpovědi.

Petr
TheMelin (1642)|23.9.2008 10:56
To zkoušíš na čistém zařízení, nebo už tam máš nějaké programy? Zkusil bych asi v první řadě Hard Reset, pokud to nepomůže, koukni na stránky výrobce zda není nějakej patch na tuto chybu, nebo nová ROM.
Sifon_1 (6)|23.9.2008 11:05
Úplně čisté zařízení. Hard reset jsem zkoušel, Factory Settings taky. Zkusil jsem i flash ROMky. Sice tam byla nejnovější, ale už se mi to jednou osvědčilo, když jsem měl hx 4700. Nic z toho nepomáhá. Začínám považovat tohle zařízení za hodně nepovedené.
RDT (56)|24.9.2008 19:52
Ano, mám přesně stejný problém. Ovšem s iPAQem 614c. Podrobně už jsem ho řešil zde.

Ve zkratce: Nemohu odesílat SMS jen a pouze ze SIM karet T-Mobile. Výměna SIM karty na nejnovější verzi nic neřeší. Operátor neví, co stím. HR ani nový flash oficiální ROMky samozřejmě také nic neřeší. Flash neoficiálních 6.1 ROMek také ne. Nastavení samotného zařízení se zdá být v pořádku.

Budu teď zkoušet mnoho a mnoho dalších neoficiálních ROMek, potom se naštvu, neboť dojdu k závěru, že jde o HR chybu a zařízení vrátím... Hlavně, že už jsem objednal set pro autonavigaci za několik tisíc přímo pro 614c... Super...
Sifon_1 (6)|25.9.2008 07:20
Tak jsem koukal na problémy s tou 614c a musím říct, že je to na chlup stejné. SIMky od TMobile jsem vyzkoušel dvě. Jednu starší a jednu novější se stejným úspěchem. Odejde jedna zpráva z mnoha. Bohužel nemám SIM od jiného operátora, takže to nemůžu vyzkoušet, ale mám pocit, že to bude stejné. Čím to může být? Kruci přeci nejsem sám kdo tohle zařízení používá s TMobile...nebo snad jo??? No jsem napnutej jak kšandy co mi napotřetí přijde ze servisu :?

P.S. Už mi přišlo i pěkné pouzdro a folie na display z PDAir.com. Tak jestli se to nepovede a cihla půjde k čertu bude oboje volné ;)
RDT (56)|25.9.2008 15:22
Řešení je zde. Právě jsem udělal to, co jsem měl udělat pravděpodobně jako první: Mluvil jsem s technikem HP, který mě ujistil, že se jedná o vlastnost některých kusů této série a na řešení se horlivě pracuje (v podobě nové ROM). Každopádně jsem si potvrdil, že nejsem jediný a že to ani nemůžu vyřešit. To mě uklidnilo. Jde o HW problém, tím se vysvětluje fakt, že jiné (neoficiální) ROMky nic nemění. Jde o vadu konkrétní série, proto se najdou uživatelé, kterým funguje vše bez problému. Byl jsem požádán o výrobní číslo zařízení a ujištěn, že nová ROM řešící tento problém by měla být k dispozici již zanedlouho. Při dotazu na konkrétní dobu (zda se jedná o týdny či měsíce) jsem nedostal odpověď. Takže uvidím… Vrátit zařízení a doufat, že nové bude z „funkční řady“ asi nemá cenu.

Jinak: Doporučuji také zavolat na HP linku s tímto problémem, ať si uvědomí, že nás není málo a pospíší si s vývojem nových ROM. Opravdu velmi nerad bych čekal třeba půl roku, to bych zařízení raději vrátil (a to není v zájmu prodejce ani HP).
Sifon_1 (6)|25.9.2008 15:43
Děkuji za info. Až si půjdu pro "opravený" kus tak to zkusím hned na místě. Uvidíme jak to dopadne. Každopádně bych byl radši, kdyby zařízení fungovalo. Určitě budu informovat jak jsem pochodil a co jsem se dozvěděl. Zatím děkuji za informace...aspoň jsem si oddechnul, že nejsem trotl :D
Johannes_ce4you (6)|27.9.2008 18:07
Zdar!
Mám toto zařízení asi měsíc a s odesíláním a příjmem SMS i MMS jsem neměl sebemnší problém. Jsem u T-Mobile. Zatím vše funguje jak má. ŤUK, ŤUK... na hlavu...



marnej (3)|30.9.2008 18:00
Ahoj, mne to dělal taky a občas zazlobí, ale přišel jsem na to že to dělá jen doma kde mám dost slabej signál , pak to dokonce tu sms odešle třeba 4 i 5 krát, ale u mne je to na tuty signálem. Jinde mi to nedělá, doma jsem navíc do podkroví před 12 lety, když jsem o telefonech a signálech neměl šajn, dal všude hliníkovou parozábranu :-) to je potom těžký. Například trial IRGO má ukazatel signálu v procentech, v práci mám 100% a doma třeba jen 6%
Sifon_1 (6)|1.10.2008 18:20
Tak signálem to určitě není. Na těch dvou místech co jsem to zkoušel je signál jako zvon :(
IT_man (12)|1.10.2008 20:03
T-mobile mám taky, SMS neposílám, ale chodí mi bez větších problémů.
Sifon_1 (6)|1.10.2008 20:48
První kus až na ty SMS chodil NAPROSTO bez problémů. "Opravený" ještě začal mrznout. Ale SMS to prostě posílat musí!!!
plachow_ce4you (159)|3.10.2008 16:16
Hm, count me in :-( Taky mi 914c neposílá SMS (t-mobile)

Jednu jsem nějak protlačil, ale jinak nic. Mám nový FW ze stránek HP (1.0.3)