Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - flash ROM - samostatný návod

Bigis_ce4you (84)|21.9.2008 13:04
Zdravím, mám trochu strach z flashe, ale chtěl bych to. Pomohl by mě někdo online? Někdo kdo to už dělal, respektive "ví co dělat" ..

Já vímco dělat, ale jen teoreticky, nikdy jsem to nedělal..

Dík.
Martin Ráž Hoch (1832)|21.9.2008 15:53
[h]HTC Touch Pro - FLASH NOVÉ ROM polopatě[/h]



Diskuze o tipech, tricích a zkušenostech - HTC Raphael (Touch Pro, T-Mo MDA Vario IV) - tipy, triky, zkušenosti a problémy...
XDA-Developers - seznam WM6.1 ROM pro HTC Raphael - HTC_Raphael_WM6.1_ROMs
FLASH NOVÉ ROM - HTC Raphael (Touch Pro, MDA Vario IV) - flash ROM - samostatný návod

Před flashováním, nebo jakýmkoliv zásahem do ROM (tedy Read Only Memory) je důrazně doporučena záloha stávajícího zařízení, jinak riskujete ztrátu záruky, nebo minimálně komplikace v případě reklamačního řízení.[quote=mijou]Záloha ROM
1. Original ROM, cely obsah aj s radiom atd.. sa da stiahnut! Staci nasledovat instrukcie:
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2577058&postcount=6
2.Takto stiahnuta rom (v raw formate) sa da rekonstruovat do klasickeho .nbh suboru:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=427507
3. pre pripad reklamacie sa da vratit povodny SPL. Je treba najprv flashnut origo ROM a az potom SPL. k stiahnutiu:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410150
[/quote][l1st]
  • Raphael je jako zařízení výrobce HTC, u toho je zvykem, že zařízení je na začátku uzamčeno tzv. Coutry ID kódem (nebo také CID), což je kód, který udává, že dané zařízení patří do správy určitému např. mobilnímu operátorovi. Na toto zařízení pak jdou nahrávat jen ROM označené příslušným CID kódem - zkrátka ROMka CZ T-Mobile musí pasovat do přístroje s CZ T-Mobile CID kódem. Prodejce se tímto brání od nahrávání neoficiálního SW, což je věc o kterou nám právě jde. Stáhněte si přiložený soubor "HardSPL - SuperCID SPL pro zařízení HTC Touch Pro (Raphael, MDA Vario IV)" a rozbalte jej. Toto je modifikovaná část ROMky, která je na ní nezávislá a obsluhuje právě prvotní inicializaci nahrávání ROM do zařízení, neboli flashování.[/*]
  • Rozbalením dostanete soubor "RaphaelHardSPL-Unsigned_190_1_3.exe", který v sobě skrývá SPL - tj. onen náš věhlasný Bootloader, který umožňuje zařízení flashovat ROM, zkrátka něco jako část BIOS PC systému. Toto SPL v sobě skrývá právě výše popisovaný CID kód a my nahrajeme do zařízení nové SPL s tzv. SuperCID kódem, což je vývojářská verze, která nám následně umožní flashovat co se nám zlíbí.[/*]
  • [color=red]Postup je na vlastní nebezpečí! Riskujete ztrátu záruky a poškození Vašeho přístroje![/color][/*]
  • [color=black]V průběhu aktualizačního procesu na zařízení nemanipulujte s USB ani nijak nenarušujte spojení s PC![/color][/*]
  • Připojte HTC Raphael k PC USB kabelem, sesynchronizujte s ActiveSync a rozlučte se s veškerým obsahem interní paměti (sice v tomto kroku by se vymazat neměla, ale při flashování normální ROM je obsah paměti přepsán, tak si zvykejte), co je na paměťové karta zůstává. Poté spusťte stažený soubor a postupujte podle kroků v setupu (neangličtináři snad také pochopí, jsou tam obrázky - a pokud ne, tak raději neflashujte). Zkrátka se nějak proklikejte dopředu, stejně dozadu by to němělo moc smysl a nějaké volby tam nejsou. Baterie by měla být nabitá více jak na 50%, protože jinak RUU utilita neumožní flash (riziko vybití baterie a přerušení procesu).[/*]
  • Tímto by měl proběhnout odemykací proces a reset zařízení (naskočí progress bar a flash by měl proběhnout docela rychle). Úspěšnost zkontrolujeme pomocí SPL obrazovky (trojbarevná) pomocí stisku levé spodní klávesy pro hlasitost + podržení RESET dokud nenaskočí právě ona 3barevná obrazovka. V řádku pro SPL by mělo být "SPL-1.90.Olinex". Obrazovku zrušíte tlačítkem RESET, kdy zařízení neběhne do původních Windows Mobile. Pokud to tak máte, je Vaše zařízení SuperCID a má nahraný upravený SPL (bootloader) pro nahrávání všech ROM. První polovina je tedy za námi;)[/*]
  • Pak už jen zbývá stáhnout si ROM, kterou opravdu chceme - viz. diskuze HTC Raphael (Touch Pro, T-Mobile MDA Vario IV) - nové ROM. ROM je většinou ZIP soubor, který po rozbalení vydá RUU utilitu a hlavní RUU_signed.nbh, nebo zkrátka NBH soubor, který má v řádech 10 MB (většinou kolem 100). Nutno také vědět, že ROM se skládá s více částí - tj. Windows Mobile, pak část pro GSM a pak drobné věci jako bootovací obrázky atp. Proto tedy velikost souboru a doba flashování bude závislá na obsahu souboru. WM jsou docela rychlé, GSM část trvá o něco déle.[/*]
  • a flashování bude závislá na obsahu souboru. WM jsou docela rychlé, GSM část trvá o něco déle.[/*]
  • ROM pak můžete nahrát buď z PC pomocí ActiveSync stejně jako jsme upravovali bootloader. Stačí jen spustit příslušný RUU soubor obsažený v ZIPu a ten pokud má kolegu NBH soubor tak z něj začne prát data do zařízení. Postup je obdobný jako v prním případě, menu je podobné, výsledek podobný;)[/*]
  • Jednodušší a méně riziková cesta je nahrávání přímo z SD karty - zde odpadá riziko přerušení USB spojení (které je mrchou nevypočitatelnou). U tohoto způsobu stačí vzít jen soubor NBH, přejmenovat jej na RAPHIMG.NBH (není case sensitive) a nahrát do ROOT (hlavní kořenové) složky na paměťové kartě a pokud máte opravdu SPL 1.90 Olinex, tak pak už stačí jen vstoupit do bootloaderu hmatem pomocí stisku levé spodní klávesy pro hlasitost + podržení RESET dokud nenaskočí právě ona 3barevná obrazovka. Pokud je karta v zařízení, má FAT32 / FAT a je na ní RAPHIMG.NBH, tak by měl bootloader automaticky (autorun) nabídnout menu pro flash... stisknete POWER... a pak už jen cítíte sílu této magie;)... po dokončení VolUP... reset a jedém na nové ROM. [/*]
  • [/l1st][h][color=red]Autor tohoto postupu neposkytuje žádnou záruku ani garanci nezávadnosti. Vše co děláte, děláte na VLASTNÍ riziko a na pozdější reklamace nebude brán zřetel;)[/color][/h]P.S. Nechám to tu nějaký čas otevřené pro případné doplňující dotazy, ale pak označím jako řešení problému.
    mitzi (8)|22.9.2008 12:38
    Nasledoval jsem navod na dump soucasne (originalni) ROM a ted mam 4 RAW soubory. Ale jak z nich udelam neco co jde flashnout zpatky? Nechapu totiz, proc si mam stahovat nejakou verzi RUU_Raphael_HTC_WWE_1.90.405.1_Radio_Signed_Raphae l_CRC_52.33.25.17_1.02.25.19_Ship.exe a mixovat ji s temi soubory z meho HTC. Navic ja mam verzi 1.90.401.1 WWE takze vysledek asi nebude moje originalni ROM. Neni to nesmysl? Jak tedy lze zazalohovat soucasnou ROM primo ze zarizeni. Nebo neco chapu spatne?
    Luboussek (30)|22.9.2008 19:26
    pro nás, lamy (mě, lamu): pokud nahraju např. ROMeOS² v1.05 (nebo jinou) do svého stroje s českou lokalizací, mám po ní? díky za odpovědi.
    Martin Ráž Hoch (1832)|22.9.2008 19:47
    Pokud vím, tak CZ lokalizace není dělána v ROM, ale externí aplikací SunnySoft. Pokud si jí vyzálohujete (předpokládám že na ní má CZ zařízení licenční právo), tak není problém počeštit i jiný systém - ostatně toto se řeší v diskuzi HTC Touch Pro (Raphael) - čeština
    mazlik_ce4you (54)|24.9.2008 11:31
    Konecne jsem nasel navod jak na novou ROM :) Stale jsem ale nepostrehl ze by tam bylo jak zazalohovat puvodni ROM kvuli pripadnym problemum a navsteve servisu. Pro me hovoriciho pouze cesky je anglictina trochu problem neco malo odhadnu a nerad bych misto operace najednou pitval...

    EDIT: Stahl jsem HardSPL viz vyse a pri spusteni hlasi chybu aplikace. :((
    vesi_ce4you (123)|7.10.2008 21:48
    Hard SPL mě taky házel chybu, problém byl v tom, že se automaticky nepřepne SSPL na stránce http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410150 máš podrobný návod. Je třeba pře samotným flashem nakopírovat soubor SSPLManual.exe do zařízení a spustit, pak ti to půjde ;)
    RDol (6)|16.10.2008 11:14
    Při flashování RAPHIMG.nbh přes paměťovou kartu jsem pořád dostával v bootloaderu hlášení "No image file!". Karta naformátovaná FAT32, soubor korektně pojmenovaný. Problém byl v použité microSDHC kartě. Když jsem soubor nahrál na microSD kartu, tak šel flash jako po másle.
    janox (216)|10.11.2008 18:09
    [quote=vesi]Hard SPL mě taky házel chybu, problém byl v tom, že se automaticky nepřepne SSPL na stránce http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=410150 máš podrobný návod. Je třeba pře samotným flashem nakopírovat soubor SSPLManual.exe do zařízení a spustit, pak ti to půjde ;) [/quote]

    Nazdar skúšal som aj SSPLMaunal.exe z karty, ale stalo sa iba to, že pomaly za 2 sekundy zhasol displej ako keď v americkom filme vypnú elektráreň. Potom keď sa dve minúty nič nedialo som urobil reštart a nič nového - nová ROM stále nejde netiahnuť. Na Mio A701 mi ROM išla v pohode a aj na Kaiserovi hneď na prvý raz. Karty som skúšal obyčajnú mSD aj SDHC - to isté.
    Kua už mi niekto poradte čo s tým, lebo toho Rafíka hodím o zem.
    Napíšte mi pls podrobný návod pre "lamy" aj s odporučením kopletnej a aspoň trochu lepšej ROM ako orig. od HTC. Ani by som s tým moc nešpekuloval, ale ten BUG s BATERY ma privádza do zúrivosti. Ak máte na to spoľahlivé riešenie dajte pls info alebo to je na reklamáciu???
    Dikeeeeeees za každú radu
    davidkm_ce4you (248)|10.11.2008 18:13
    Já jsem to podle zde uvedeného návodu udělal a šlo mi to jak po másle. Nic jsem nikam kopírovat nemusel a dneska mám už asi 3 verzi ... pravda je že jsem ani na origo verzi neměl s ničím problém ani s nabíjením
    janox (216)|10.11.2008 18:27
    ako si to prosím Ťa spustil to SSPL priamoz karty? Aj si predtým urobil HR alebo sa to dá odbloknúť aj tak aby som nemusel nič mazať? Mne ide totiž hlavne o nahratie new
    GSM 1.02.25.28 ktorá vraj problém s "batery" nemá. Dá sa teda GSM nahrať tak aby som nemusel meniť ROM? Teraz mám ROM: 1.90.401.1 WWE / Radio: 1.02.25.17H
    Dikes za odpoveď
    urys (402)|10.11.2008 22:46
    !!! POZOR !!!

    HARDSPL se nesmí pouštět z KARTY (někde na XDA jsem zachytil, že spuštění HardSPL z karty = BRICK! - zkusím to najít a hodit sem link) Ono by to ani jít nemělo.

    To HardSPL mimo jiné právě umožní i nahrávat ROM z karty (musí být formátovaná na FAT32)
    davidkm_ce4you (248)|11.11.2008 09:19
    HardSPL vlastně není flash jako takový, data a vše ti v tlf. zůstane. Spustit normálně přes USB.
    Martin Ráž Hoch (1832)|11.11.2008 12:36
    HardSPL je přesně stejný flash jako ROM, jedná se o stejný soubor, o stejný princip! Jen se nepřepisuje část s operačním systémem, tj. správně, že se nepřepíší data, ale není pravda, že se nejedná o flash. Přepisujete jen jinou lokaci v paměti ROM - tu SPL (boot loader).
    zigzag (226)|19.11.2008 19:36
    [quote=mitzi]Nasledoval jsem navod na dump soucasne (originalni) ROM a ted mam 4 RAW soubory. Ale jak z nich udelam neco co jde flashnout zpatky? Nechapu totiz, proc si mam stahovat nejakou verzi RUU_Raphael_HTC_WWE_1.90.405.1_Radio_Signed_Raphae l_CRC_52.33.25.17_1.02.25.19_Ship.exe a mixovat ji s temi soubory z meho HTC. Navic ja mam verzi 1.90.401.1 WWE takze vysledek asi nebude moje originalni ROM. Neni to nesmysl? Jak tedy lze zazalohovat soucasnou ROM primo ze zarizeni. Nebo neco chapu spatne?
    [/quote]

    taky to nejak nechapu. muezete mi to nekdo vysvetlit?

    Bobanovicz (511)|11.12.2008 19:58
    Tak jsem se rozhodl taky flashnout ROM, ale nedaří se první krok a to flash SPL. Připojím k ActiveSync, spustím RaphaelHardSPL-Unsigned_190_1_3.exe, proklikám se až na Update, naběhne progress bar s 0%, PDA zhasne, tím se odpojí od ActiveSync a po chvíli vyskočí hláška ERROR (260): CONNECTION.
    Manuální spuštění SSPLManual.exe v PDA má ten samý výsledek, PDA zhasne a odpojí se.
    orso_ce4you (65)|11.12.2008 21:10
    Měl jsem podobný problém. Bylo to tím, že jsem neměl v desktopu správný NET Framework. Dal jsem tuším 3.5 a chytlo se to hned.
    Bobanovicz (511)|11.12.2008 22:00
    Tak vyřešeno, chyba byla v tom, že jsem se na to připravoval už včera a na kartu jsem si překopíroval image s ROMkou, po jejím smazání flash SPL proběhl bez problému.
    Lucky;) (64)|12.12.2008 14:14
    Mám problém se zálohou své ROM, zamrzl jsem v podstatě na prvnim kroku. Stáhl jsem si patřičný balík, rozbalil a hle, zrhuba čtyřícítka exe souborů a dvě dll knihovny a žádný cmd soubor. Problém bude možná v mé takřka nulové schopnosti porozumnět anglicky. Mohl by mi teda někdy česky napsat blbuvzdorný návod, jak si rom zálohovat apod.? (Myslím ty tři kroky, které jsou na začátku tohoto návodu a jsou tam odkazy na anglické návody.) Byl bych vděčen
    freon_ce4you (1)|29.12.2008 19:54
    Potvrzuju zkusenost, ze mate-li na sd karte ten soubor s novou romkou, tak to zarizeni s tim CID neodemknete. Ztratil jsem tak pul dne ;[
    overgrounder (176)|11.1.2009 20:09
    Lidicky, nevite, co mam delat, kdyz mi nejde spustit HardSPL stazeny odsud (i novejsi verze z XDA)? Vyhodi to chybu programu Athenna Wrapper, fakt nevim, co s tim. na XDA na tohle navod nevidim, resp. ten, co tam je s nakopirovanim prilozeneho souboru a spustenim primo v zarizeni, kdy displej zhasne a vysledek po spusteni z pc stejny, nic neresi. Poradite mi? Co delam blbe? Diky moc...
    Hodo (99)|11.1.2009 21:01
    Návod pro flash Hard-SPL je na XDA tady. Myslím, že ten návod je dost jasnej, osobně jsem s tím neměl sebemenší problém.
    Ovšem zaráží mě ta tvoje chyba Athenna Wrapper, seš si naprosto jistej, že máš staženej skutečně Hard-SPL pro Raphael? Z tý hlášky to na to moc nevypadá ... Z toho mýho odkazu se pro flash používá soubor RaphaelHardSPL-Unsigned_1_90_3.zip a když budeš postupovat přesně dle návodu - body 1) až 7), nevidím moc důvodů, proč by to nemělo jít.
    overgrounder (176)|11.1.2009 21:08
    Tak tomuto navodu snad opravdu rozumim, cili stahnu prilozeny soubor do pc, rozbalim, spustim .exe a vyskocimi windowsacka chybova hlaska tykajici se Atena Wrapper. Kdyz zkousim jit cestou prekopirovanim prilozeneho souboru do zarizeni, zhasne jen displej a uz s tim nehnu (to je pod bodem NOTE 2). Verzi SPL jsem pouzil sejnou jako ty. Pred flashem SPL jsem ted jeste provedl HR, ale vysledek stejny :((
    Hodo (99)|11.1.2009 21:37
    Jestli ti nenaběhne po spuštění souboru RaphaelHardSPL-Unsigned_1_90_1_3.exe ani vlastní updater (PDA Phone ROM Update Utility 3.27.4.3), viděl bych to na problém někde u tebe na PC, vlastní updater totiž naběhne i když Raphael není připojen, teď jsem to zkoušel. Naběhne dokonce i když jej spouštíš přímo ze zipu. Používám Windows XP Pro SP3, nevím, jak se to chová např. na Vistách, ty přeskakuju ...
    overgrounder (176)|11.1.2009 21:45
    No, taky se mi zda. Nekde jsem videl, ze musim mit NET framework 3.5, ale v pc mam verzi 3. a tahle vyssi mi nejde nainstalit. Taky bych to videl spis na problem pc, ale nenapada me jinak, po cem bych mel v pc patrat. ach jo... :-(
    Hodo (99)|11.1.2009 21:48
    Mám v PC .NET Framework 2.0 s SP2 a chodí to v pohodě, ve verzi bych asi problém nehledal ...
    Bobanovicz (511)|11.1.2009 21:55
    Co máš za Windows a jak máš nastavené práva?
    overgrounder (176)|11.1.2009 22:03
    Mam win XP, SP2, prava admina. Je to muj NTB, cili, mam jeden ucet, tot vse...
    Bobanovicz (511)|11.1.2009 22:16
    Dej sem screen s tou chybovou hláškou.
    overgrounder (176)|11.1.2009 22:25
    [quote=Bobanovicz]Dej sem screen s tou chybovou hláškou.[/quote]
    viz prispevek vyse... Nicmene, ted jsem zkusel psustit HARDSPL na druhem pc, tam se to rozebehlo. Problem je, ze to potrebuju spustit na tomto NTB! Sakra!:mad:
    Hodo (99)|11.1.2009 23:05
    Asi bych to neřešil a flashnul bych to na druhým PC, když to tam jde spustit. Hledáním problému na ntb akorát ztratíš spoustu času s nejistým výsledkem a flash ti bude trvat místo 1 minuty možná i tejden. Co ti ostatně brání nasflehovat to na druhým PC? Osobně mě žádnej důvod nenapadá ...
    overgrounder (176)|11.1.2009 23:20
    [quote=Hodo65]Asi bych to neřešil a flashnul bych to na druhým PC, když to tam jde spustit. Hledáním problému na ntb akorát ztratíš spoustu času s nejistým výsledkem a flash ti bude trvat místo 1 minuty možná i tejden. Co ti ostatně brání nasflehovat to na druhým PC? Osobně mě žádnej důvod nenapadá ...[/quote]

    No právě, to jsem si řekl taky a tak už tam mám Proven 1.08 a nový radio. Ale jinak bych byl každému moc vděčný za tip, jak to dostat z toho mýho krámu, páč druhý NTB je pracovní a kdo ví, jak dlouho ještě... :-) Každopádně díky moc všem!:yes:

    Tony_lkh_ce4you (31)|16.1.2009 18:11
    Nájde sa tu niekto kto dokáže odblokovať sieť. HTC Touch pro som zakúpil v T-mobile Slovensko a funguje iba v ich sieti. Ja potrebujem HTC používať na sieti ORANGE hlavne koly 3G sieti. Pomôže niekto. Falshol som romku ale to asi nepomôže. Nájde sa niekto ochotný poradiť ? dík

    PS: nakoniec som si poradil za 15E http://raphael.sim-unlocker.com/ a funguje spolahlivo
    Hodo (99)|16.1.2009 23:37
    Kdybys to pořídil tady a zaplatil 10 GBP (místo 14 EUR), vyšlo by tě to tak o 20% levněji ;-) a měl bys Touch Pro odblokovaný kompletně, tzn. SIM, CID a Security Unlock najednou ...
    Tony_lkh_ce4you (31)|17.1.2009 10:17
    Čo už potreboval som to čím skôr poriešiť. Veľmi by som na tom extra neprerobil 1 E to zas nie je veľa.
    Hodo (99)|17.1.2009 11:53
    1 EUR sice není moc, u nás dnes 27,187 Kč, ale vzhledem k tomu, že máš možnost zaplatit buď 10 GBP (1 GBP dnes 30,302 Kč) nebo 14 EUR (1 EUR těch 27,187 Kč), tak pokud dobře počítám je rozdíl v ceně při platbě GBP a EUR 27,187 x 14 - 10 x 30,302 = 380,62 - 303,02 = 77,60 Kč. A to už jsou skoro 3 EUR ... Rozdíl vznikne právě tou platbou v GBP a EUR a jejich vzájemným poměrem. Předpokládám samozřejmě, že poměr mezi GBP a EUR bude na Slovensku stejnej jako u nás.
    Nejde samozřejmě primárně o těch 77,60 Kč, ale spíš o princip. Pokud můžu zaplatit za tu samou věc za stejných dalších podmínek co nejméně, vždy to udělám. Nemoc z povolání - jsem ekonom ;-)

    smazat
    janox (216)|21.1.2009 18:10
    Mne zasa na mojom NBK pri spustení Hard SPL vyhadzuje hlášku "Nepodarilo sa správne inicializovať aplikáciu (0xc0000135). Na synovom NBK to ide OK, ale nechce sa mi tam inštaliť AS a synchronizovať to s jeho NBK. Nevie dať niekto info, v čom môže byť chyba a ako to odstrániť?

    Apropo - čo vravíte na ROM PROven 1.08 v porovnaní s orig. ROM 1.401 .
    Je tam vidno rozdiel v rýchlosti, stabilite systému atď?
    A čo sa týka rozdielov medzi nimi - TF3D - odlišnosti, druh a počet aplikácií - je to to isté?

    Dikes za info
    janox (216)|21.1.2009 20:07
    Takže na problém s chybou pri inštalácii HardSPL si odpoviem sám - nainštalil som NET Framework 2.0 a funguje OK :yes:

    Ďalší bod - otázky okolo ROM PROven 1.08 versus origoš ROM 1.401 sú stále aktuálne - tak dajte pls dáke info, alebo ju nikto nepoužíval ???
    Dikes
    overgrounder (176)|21.1.2009 21:14
    [quote=janox]Takže na problém s chybou pri inštalácii HardSPL si odpoviem sám - nainštalil som NET Framework 2.0 a funguje OK :yes:

    Ďalší bod - otázky okolo ROM PROven 1.08 versus origoš ROM 1.401 sú stále aktuálne - tak dajte pls dáke info, alebo ju nikto nepoužíval ???
    Dikes[/quote]

    Zrovna jsem chtel napsat o NEAT framevorku. K tem dalsim otazkam. Ja jsem treba pomerne dlouhou dobu cekal s prvnim flashem. Nutno priznat, ze me origos romka s lokalizaci inter write nijak vyrazne neiritovala, vse behalo v pohode, az na tu spotrebu baterie. Origos romka je proste zrout. Sledoval jsem poctive diskuse a nakonec jsem se rozhodl pro flash Proven 1.08 a radia .28. A vysledek? Podle meho nazoru krok spravnym smerem, system je o neco rychlejsi (bez lokalizace), ale zase to neni o tolik, jak tu mnozi pisou. V zakladu romky jsou pekne srovnane utility a tweaky, prehlednejsi menu, ikony, TF3D se velkymi moznostmi nastaveni, proste jsem si to poladil k obrazu svemu a musim rici, ze tahle romka je dle meho nazoru nejspolehlivejsi (nerikam to po zkusenostech s jinymi, ale staci cist diskuse) Jiste jsou i jine, ROMeOS 1.6 je pry take vyborna, cili bych volil mezi temito dvemi. Tot vse. It´s on you...:cool:
    janox (216)|22.1.2009 14:47
    Dikes za Tvoj názor. Ešte mám otázku - používaš ako ukazovateľ baterky "FInxNOverBattery.cab" ?
    Ak áno, ukazuje na PROven 1.08 percentá korektne/nerobí problém s nabíjaním?
    Tento cab som nainštalil na origoš ROM 1.401 a začal robiť tieto problémy s nabíjaním - tak idem bez ukazovateľa v % čo teda nie je moc prehľadné.
    Ešte niekto má konkrétne skúsenosti? Rád by som si to čekol skôr ako to tam vpálim a ja nerád HR...:mad:
    Dikes :yes:
    overgrounder (176)|22.1.2009 16:12
    [quote=janox]Dikes za Tvoj názor. Ešte mám otázku - používaš ako ukazovateľ baterky "FInxNOverBattery.cab" ?
    Ak áno, ukazuje na PROven 1.08 percentá korektne/nerobí problém s nabíjaním?
    Tento cab som nainštalil na origoš ROM 1.401 a začal robiť tieto problémy s nabíjaním - tak idem bez ukazovateľa v % čo teda nie je moc prehľadné.
    Ešte niekto má konkrétne skúsenosti? Rád by som si to čekol skôr ako to tam vpálim a ja nerád HR...:mad:
    Dikes :yes: [/quote]

    U PROven 1.08 je v základu ukazatel baterie na horní liště, je to v procentech a ukazuje korektně. Jak říkám, také jsem dlouhou dobu čekal na názory a postřehy a PROven 1.08 dopadla zdaleka nejlépe. Potřebuji mít zařízení, které funguje, nemám čas laborovat dnes a denně s novými romkami. Věř mi, že jsem člověk, který si tyhle věci dvakrát dobře rozmyslí. Chybu jsem flashnutím PROven 1.08 určitě neudělal. :yes:
    janox (216)|22.1.2009 16:54
    A ešte jedno - niekde si tu písal, že si doinštalovával Task Manager?
    Znamená to, že v PROven 1.08 štandardne nie je Task Manager vložený, alebo nepoužívaš TF3D - nepochopil som to.
    Čo sa týka Radio som už hodil nové 1.25.28 a mám taký pocit, že sa chytá GPS výrazne rýchlejšie ako to origoš 1.25.17 a taktiež mám lepší GSM signál o cca 20%
    Je asi už iba otázka času, kedy dam vpálim tú PROven 1.08 ale ešte stále váham či tam nechýba niečo, čo je v tej origoš ROM 1.401
    Tak čo ten Task Manager ???
    Dikes zatiaľ
    overgrounder (176)|22.1.2009 19:37
    [quote=janox]A ešte jedno - niekde si tu písal, že si doinštalovával Task Manager?
    Znamená to, že v PROven 1.08 štandardne nie je Task Manager vložený, alebo nepoužívaš TF3D - nepochopil som to.
    Čo sa týka Radio som už hodil nové 1.25.28 a mám taký pocit, že sa chytá GPS výrazne rýchlejšie ako to origoš 1.25.17 a taktiež mám lepší GSM signál o cca 20%
    Je asi už iba otázka času, kedy dam vpálim tú PROven 1.08 ale ešte stále váham či tam nechýba niečo, čo je v tej origoš ROM 1.401
    Tak čo ten Task Manager ???
    Dikes zatiaľ[/quote]

    No, ten task manager, shanel jsem se se po utilite, ktera by dokazala namapovat TF3D task manager na hw tlacitko, ale nic takoveho jsem nesehnal. V PROven 1.08 je samozrejme predinstalovany TM, tak jsem si ho pomoci AE Buttonu namapoval na dlouhy stisk "zelene" klavesy. Da se vcelku pohodlne ovladat prsty, cili zadnej problem. I ja mohu potvrdit, ze radio .28 i me zrychlilo fixovani GPS, TOMTOM fixuje maximalne do pul minuty. Stejne, dokud nezkusis flash sam, budes jen hledat odpovedi na otazky, ktere ti vyresi flash sam o sobe. Udelej si zalohu origos romky, sezen si origos romku jako takovou a pak uz ti nic nebrani. SPL se da flashnout zpatky, takze i v pripade reklamace uspejes.
    janox (216)|22.1.2009 20:19
    Tak som nabral odvahu a vpálil som to tam - už štartuje - tak som zvedavý na tú ospievanú ROM PROven 1.08 v kombinácii s Radio 1.02.25.28.
    Dikes za info a dodanie odvahy :yes: :D

    Nooo - zatiaľ sa to tvári pekne a svižne - uvidíme po pár dňoch záťaže...
    ZMAZAT
    overgrounder (176)|22.1.2009 20:28
    [quote=janox]Tak som nabral odvahu a vpálil som to tam - už štartuje - tak som zvedavý na tú ospievanú ROM PROven 1.08 v kombinácii s Radio 1.02.25.28.
    Dikes za info a dodanie odvahy :yes: :D

    ZMAZAT[/quote]

    Jo, zaruku ti nikdo neda :-) Ale preju ti hodne stesti...

    [color=black]SMAZAT[/color]

    Bobanovicz (511)|22.1.2009 20:33
    [quote=janox]Dikes za Tvoj názor. Ešte mám otázku - používaš ako ukazovateľ baterky "FInxNOverBattery.cab" ?
    Ak áno, ukazuje na PROven 1.08 percentá korektne/nerobí problém s nabíjaním?
    Tento cab som nainštalil na origoš ROM 1.401 a začal robiť tieto problémy s nabíjaním - tak idem bez ukazovateľa v % čo teda nie je moc prehľadné.
    Ešte niekto má konkrétne skúsenosti? Rád by som si to čekol skôr ako to tam vpálim a ja nerád HR...:mad:
    Dikes :yes: [/quote]

    "FInxNOverBattery.cab" ti nemůže dělat žádné problémy s nabíjením, není to program, ale pouze zaměněné ikony za jiné.
    janox (216)|22.1.2009 20:41
    Tak potom mal ten Fix Battery.cab nejaký konflikt s ROM 1.401 alebo sa neznášal z niektorým programom ktorý používam, alebo všetko naraz. To bol asi spúšťač problému s nabíjaním a zároveň mi dnes zasa z ničoho nič začali blbnúť HW tlačítka tak ako už dvakrát pred tým a dával som to 2x na reklamáciu.
    Už som stratil trpezlivosť a rozhodol som sa pre zmenu ROM - dúfam že správne:?: Čas ukáže...:yes: :no:
    Bobanovicz (511)|22.1.2009 21:48
    Jak může mít vyměněný obrázek s něčím nějaký konflikt?

    SMAZAT
    janox (216)|22.1.2009 22:45
    Neviem ako je to možné. Taktiež nechápem, prečo mi začali blbnúť HW tlačítka - prestali fungovať z ničoho nič. Po SR vždy tak 5 minút fungovali a potom im začalo hrabať a tak stále dookola. Tak som bol vlastne dotlačený do nahratia PROven 1.08. Hlavne že to bolo 2x na reklamácii a vraj PRO je OK - tak už ničomu nechápem.
    Iba popisujem stav čo som urobil a čo to spôsobilo - nie som žiaden softwérový borec, ale iba zdatnejší užívateľ samouk :bulb: ...
    ZMAZAT
    janox (216)|24.1.2009 13:17
    Tak po takmer dvoch dňoch fakt tvrdej záťaže môžem smelo povedať, že PROven 1.08 je v porovnaní s origoš ROM 1.401 hotová raketa. Výdrž baterky dva dni pri takom záhule aký dostával je fakt sila - pri origoš ROM by vydržal sotva jeden deň (aj to pochybujem). Taktiež stabilita, možnosti nastavení a odstránenie problému s nabíjaním ma príjemne potešili. Zdá sa, že PRO je konečne zariadenie podľa mojich predstáv a dúfam, že to tak zostane. Tak sa pýtam - nemohlo to tak byť hneď od výrobcu??? Asi by nás to potom nebavilo, keby boli PDA s WM už pri kúpe na 100% funkčné a nebolo by čo zlepšovať však?:D
    Hodne odvahy a zdaru všetkým čo sa chystajú tak ako ja po prvý raz "oživiť" RAFA.:yes: