Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus P535 - problém - nabíjení

rocky33_ce4you (0)|20.9.2008 12:39
ahoj,jsem čerstvým majitelem tohoto přístroje a jsem zatím spokojen,chtěl jsem se zeptat majitelů těchto pda jestli je normální že se to přes usb a nabíječkou do auta nabíjí rychleji než přes adaptér do zásuvky.Přes adaptér 220 to trvá strašně dlouho asi 4% za hodinu nabíjení a ještě se na horní liště nezobrazuje symbol zásuvky že to nabíjí ale po klepnutí na ikonu baterky to nabíjí tak nevím jestli je to normální,díky.
permar (552)|20.9.2008 18:42
No normální to není, já mám nabito cca za 2 hod plus mínus nějaká ta minuta, pokud ho máš nového Asuse,tak tam musíš mít originál baterii,ale pokud jsi ho koupil od někoho jiného,použitý,tak se podívej zda je ta baterie originál od Asusu. Nic lepšího mě totiž nenapadá,vzhledem k tomu že uvádíš příklad s tím nabíjením přes USB nebo v autě.
Xerxes Artifex (56)|20.9.2008 19:38
Zkus proměřit nabíječku ohledně napětí/proudu při nabíjení, třeba se tam spekla jen nějaká hloupá součástka, třeba diodka v usměrňovači nebo kondík ve stabilizaci.
tomsoft (2734)|21.9.2008 00:49
Doporučuji reklamovat prodejci. Kolega tak zničil svůj přístroj - byl vadný adaptér na 230V
rocky33_ce4you (0)|21.9.2008 13:35
jo díky moc,asi to budu reklamovat.Baterka je tam origo asus. Ale asi to hodím do opravny v ostravě ať na to mrknou.
tomsoft (2734)|21.9.2008 14:46
:yes:
tomik999 (17)|22.9.2008 07:42
Ahoj.

Mel jsem stejny problem s neoriginalni nabijeckou. Nabijeni trvalo strasne dlouho. Chyba je v tom, ze adapter musi mit silnejsi napeti. Pokud mas neorig. nabijecku, je to tim. Vyresil jsem to tak, ze pouzivam nabijecku na iphone. Vse je OK.
rocky33_ce4you (0)|29.9.2008 19:47
Ahoj,tak možná to bude ono že měl u toho tu neorigo nabíječku.Nevím totiž jak má vypadat ta origo proto bych možná raději ověřil toto než zasílat potom nějakou do opravy a vypadat potom jak magor.Tak prosím jestli by nešlo poslat nějaké foto této origo nabíječky + nějaké údaje díky moc. rocky33@centrum.cz
tomik999 (17)|29.9.2008 23:38
Zdravim Vas. Bohuzel s origo nabijeckou nemuzu slouzit. Sam jesm ji zapomnel v hotelu ;-). Ale je docela tezke ji rozeznat. Treba nabijecku na motorolu nerozeznate od nabijecky pro Asus. Myslim, ze pro klasicke nabijecku je napeti 4,5 V a pro nas Asus potrebujete 5 V. Ale nejsem si uplne jist v tech hodnotach. Jsem celkem elektricky antitalent. Co ale o eletrice vim urcite je, ze kope :-).
Kdyz budete kupovat novou nabijecku, upozornete prodejce, ze poterbujete vetsi napeti. Vyhnete se tak reklamacim tak jak se to stalo mne. Ale jak rikam, pokud se Vam Asus korektne nabiji z notase, vse je OK a mate spatnou nabijecku. Muzete to take zkusit tak, ze budete mit pripojeny tel. k notasu a resetujete. Po nabehnuti Vam notas vypise, ze nerozeznal zarizeni a bude nabijet telefon stejne pomalu jako nabijecka s mensim napetim. Po odpojeni telefonu a opetovnem zapojeni a rozeznani telefonu systemem je vse OK.
andyho (14)|1.10.2008 11:22
Odpoledne sem pridam fotky origos nabijecky, kterou jsem mel v baleni. Zdar
rocky33_ce4you (0)|18.10.2008 14:44
čus,nezapomněl si na mně?
andyho (14)|27.10.2008 10:53
Promin, "trosku" jsem na tebe zapomnel. Hned to napravim.:-)