Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

ASUS P535 - problém - zamrznutí (zaseknutí) při přicházejícím hovoru

ethyl (9)|18.9.2008 19:33
Servus,

dost casto sa mi stava, ze ked mam pustene mp3 v GSPlayeri a prichadza mi hovor, tak mi telefon zamrzne, robil mi to aj s PocketMusic. Hudbu prehravam z SD karty, zvonenia (tiez mp3) mam v telefone. Niekedy aspon vybehne okno s cislom volajuceho, ale niekedy ani to nie, takze casto netusim, kto mi vlastne volal. Hudba sa stlmi, ale zvonenie uz nezacne, prestanu reagovat aj hardverove tlacidla a pomoze jedine soft reset :? . Potykate sa s tym tiez niekto? Vopred vdaka!
Martin Ráž Hoch (1832)|18.9.2008 22:43
Toto je běžný problém u zařízení s menší pamětí - přístroj je prostě nezvládne přijmout informace od GSM ovladače. U HTC Hermes se mi to občas stávalo. Doporučuji najít informaci o zvýšení cache pro systém - umí to třeba nástroj Advanced Schaps Config, který ve Windows Mobile 6.x podstatně vylepšuje výkon. Možná bych zkusil jinou ROM, je-li to u tohoto přístroje možné. Případě zavírat ostatní aplikace.
kesu (548)|6.10.2008 19:55
V životě jsem neměl u P535 problém se spustenýma více aplikacema najednou a prichozím hovorem....Doporučuju updet na jinou ROM. Pokud ti nevadí ENG vyzkoušej napríklad WM6.1 ....návod například zde: http://www.wmmania.cz/content.php?id=1003
ethyl (9)|8.10.2008 19:06
dik za odpovede. rozmyslam nad updatom na 6.1, len momentalne nemam po ruke mini sd kartu. mam len mini sdhc a z tej to nefici. skusim si nejaku mini sd zohnat a uvidime...
permar (552)|8.10.2008 19:54
Zkus třeba nějakou micro SDHC s redukcí na Mini SD,ta ti stoprocentně v Asusu pojede a určitě něco seženeš, a s těmi hovory,jak už tu psal "kesu" mě se to také nikdy nestalo,na muziku používám Core Player.
kesu (548)|8.10.2008 20:18
jestli miniSDHC nebo micro SDHC je celkem jedno, problemový sou obe....dulezitý je to "HC" (= High capacity) ...s címž ma zařízení problém...tzn chce to použít minSD nebo microSD ....a koupit dneska není problem stojí už kolem 100Kč
czbird (334)|16.10.2008 17:39
A co tak zkusit nejdrive jiny prehravac? Ja na P535 s TCPMP (resp. CorePlayerem) zadny problem nemel :)
kesu (548)|16.10.2008 20:38
V prvním příspevku se píše, že to bylo zkoušeno s více přehravačema, tak že tam problém nebude
ethyl (9)|18.10.2008 10:04
mam vcelku zaujimave zistenie. mal som chvilu casu, tak som to trochu otestoval. problem nie je pri prehravani hudby, vtedy to funguje. problem nastane az ked gsplayer vypne displej (mam nastavene po 30 sekundach). v tomto pripade mi z 5 pokusov telefon zamrzol vzdy. skusal som to s locknutym zariadenim (hold) aj bez, vysledok bol vzdy rovnaky. hudba sa nestisi, proste prestane hrat, ikona signalu v hornej liste sa zmeni na hovor a vybehne informacia o hovore (teda z ktoreho cisla hovor ptichadza) - ale len obrysy, samotne okno nie. zaujimave :)
mahraa_ce4you (6)|18.10.2008 11:03
Me to dela s CorePlayerem pri prehravani mp3 s jinym prehravacem nema problem
ethyl (9)|25.10.2008 17:28
update :). problem sa zrejme vyskytuje len vtedy, ked este nie je spustena aplikacia telefonu (nebol este uskutocneny ziaden hovor). Pokial aplikacia uz bezi, tak som problem zatial nezaregistroval
ethyl (9)|22.11.2008 13:05
dalsi update... to, ze bezi aplikacia telefon, zjavne nestaci. telefon sa pri prichadzajucom hovore zasekne takisto. zrejme je nutne aby niekto zavolal mne predtym nez spustim prehravac, aby sa pri dalsich hovoroch telefon nezasekaval. divna to vec... rad by som niekoho poprosil ci to nedokaze zreprodukovat. ako prehravac hudby pouzite gsplayer, zvonenia telefonu su mp3, ulozene v telefone, WM6.0 Pro

1. urobte soft reset
2. spustite gsplayer a nechajte ho bezat
3. skuste si zavolat

vopred velka vdaka!
permar (552)|22.11.2008 16:49
Tak za prvé,zkus jiný přehrávač a také zkus jinou verzi ROM,třeba tu co se nachází v jiném vlákně,a kterou vytvořil MISTR "pitka"....ahoj.:yes:
ethyl (9)|22.11.2008 17:09
ine prehravace som skusal (je to pisane aj v tomto vlakne). problem sa vyskytuje asi uplne nahodne, takze som sa rozhodol, ze to uz nebudem riesit. update ROM na neoficialnu verziu je mozno riesenim, ale momentalne nad nim neuvazujem.