Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Windows Mobile - problém - nelze instalovat programy

aerkain_ce4you (2)|17.9.2008 19:27
Zdravim. Nedavno jsem si koupil ke svemu HTC tytn 2 novou 8GB micro SDHC kartu. Zkopiroval jsem obsah ze stare 2GB karty na tuto novou a vsechny programy funguji ok. Kdyz jsem ale po nekolika dnech zkusil nainstalovat nejake nove programy, stale mi vyskakuje chybové hlášení "instalace programu xy se nezdařila" (programy nejdou nainstalovat). Nevim jestli to má souvislost s výměnou karty, ale je to to nejbližší co mě napada. Nemáte někdo zkušennosti s timto problémem? Ocením každou rozumnou radu, za kterou předem děkuji.
be_ce4you (24)|18.9.2008 11:18
Instaluješ programy na kartu? Pokud ne, nemáš plnou paměť?
aerkain_ce4you (2)|19.9.2008 21:04
Dobry den, dekuji za odpoved.
To že se instalace nezdařila mi naskoči ještě předtim, než se spusti vyber lokace k naistalovani..
Stale si myslim, že problém pravděpodobně bude v kartě, ale ikdyž ji vyjmu.. problém přetrvava.
Mista mam dost na obou pamětech.
korps (134)|20.9.2008 17:13
Instalujes z karty alebo zo zariadenia? Ked skusis dat povodnu kartu, ide to?
babaq (309)|21.9.2008 14:28
Mně se to od jisté doby děje taky. Mám Treo 750v, instaluju do paměti přístroje (ne na kartu) a paměti mám dost.

1. V Total Commanderu poklikám cab soubor.
2. "To" se mě zeptá, že jestli může ten soubor spustit (teď mě napadá, předtím to taky dělalo?)
3. Vzápětí napíše bold fontem "Installation of xxx was unsuccessful."

Zatím jsem to nějak extra neřešil, mám SKTools a tak instaluju přes SKTools.

Ještě jeden poznatek: v seznamu nainstalovaných programů mám nula položek, ačkoliv tam samozřejmě pár nainstalovaných aplikací mám. Je to hrozný bazmek, ty WM - když se mi to stalo minule, tak jsem udělal hard reset a nainstaloval všechno znovu. Teď jsem v procesu upgrade (vybírám vhodnou mašinku a vhodný OS pro další dva roky), tak to ještě ten měsíc vydržím a pak to asi rozšlapu :)
Martin Ráž Hoch (1832)|21.9.2008 15:14
Jo, jenže nemožnost instalace nemusí dělat paměť, ale klidně také poškozený soubor v systému a nebo blbě nastavené atributy u souboru, který se snaží instalace přepsat. Tohle ale vypadá na problém s kartou.

Zkuste prosím:

1) Zformátovat kartu a přesvědčit se, zdali opravdu obsahuje formát FAT, nebo nejlépe FAT32.
2) Zkusilt odinstlovat nějakou aplikaci - jestli funguje, tak by installer měl být ok a pak to vypadá opravdu na problém v paměti. Pak zkuste něco nainstalovat a vyzkoušet instalaci jak do hlavní paměti, tak na storage card.
3) Když všechno selže, pomůže Hard-Reset! A když ani ten nepomůže... :D