Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Opera Mobile - oblíbené (záložky) a jejich import (záloha)

J.Fiala (16)|16.9.2008 21:51
Několik dní si lámu hlavu jak dostat oblíbené položky do Opery. Synchronizují se jen s Explorerem, ve Windows je pro ně i jasná složka, ale nemohu najít žádnou podobnou pro Operu kam by se daly zkopírovat. Nevíte jak na to?
Martin Ráž Hoch (1832)|16.9.2008 22:01
Opera v HTC Touch Pro nenabízí automatický převod oblíbených, proto musíte postupovat ručně.

Zkopírovat soubor opera6.adr jehož lokace je v \windows\opera9

LZE použít i soubor z PC, neb syntaxe je stejná! Takže nejlépe na použít Operu, vytáhnout záložky z IE a exportovat je do opera6.adr, ten pak nahrát do PPC.
Bobanovicz (511)|17.9.2008 09:28
Máš to v předchozím příspěvku. Z PC Opery vyexportuješ bookmarks do souboru opera6.adr a ten nakopíruješ do PDA do Windows\Opera9
Jen u mě nevím proč se potom v Opere na PDA vsechny oblíbené zdvojí, v dřívějších verzích to fungovalo normálně. Chtělo by to aby mobilní Opera uměla synchronizaci záložek tak jako to má desktopová verze.
J.Fiala (16)|17.9.2008 16:52
Ale já nemám PC Oepru. Potřebuju je tam dostat z Exploreru.
Vlastislav Šťastný (275)|17.9.2008 17:01
Je to tak, OPERA v.8.5 měla v nastavení přímo volbu, zda přetáhnout do knihovny oblíbené z defaultního Internet Explorera. Tady ta tuhle volbu nenabízí, alespoň jsem jí nenašel. A to je zlé.
Matrix44 (134)|17.9.2008 18:18
tuto radu by som ocenil aj ja. V PC pozivam IE7, a chcel by som si z PC oblubene preniest do Opery v PPC.

Dik za kazdu radu,
Matrix44
Bobanovicz (511)|17.9.2008 21:16
To je jednoduché, stačí nainstalovat na PC Operu a naimportovat si oblíbené z IE, tuto volbu Opera stále nabízí a to z IE, Firefoxu, Netscape i Konqueroru.

Soubor>Import a export>Importovat Oblíbené položky IE

a poté je exportovat

Soubor>Import a export>Exportovat záložky Opery