Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

novy OS na HP Jordanu 720

jurby (2)|16.6.2004 00:43
Zdravim,

nevite nekdo nahodou, jak to je s novym W CE na Jordanu 720, jaky lze max. nainstalovat/je podporovan?

Dik, jurby
PavelR. (2184)|16.6.2004 05:47
[QUOTE="jurby"]Zdravim,

nevite nekdo nahodou, jak to je s novym W CE na Jordanu 720, jaky lze max. nainstalovat/je podporovan?

Dik, jurby[/QUOTE]

... u Jornady 720 se budeš muset spokojit s tím, co již máš v ROM - tj. žádný upgrade OS neexistuje; navíc toto PDA nemá flashROM :? ...

Verze OS je založena na WinCE 3.0 a je nazvaná Windows for HandheldPC 2000 ...

PavelR.
Michal Jelínek (220)|16.6.2004 07:22
... ale neni to uplne pravda. Existuje na ni Linux, ktery se bootuje s CF karty.
Sam s tim skusenost nemam, ale cetl jsem na to tema par prispevku na iternetu a vasnive diskuse, jako nejmensi Linux terminal na svete apod. :-)
PavelR. (2184)|16.6.2004 07:50
[QUOTE="Michal Jelínek"]... ale neni to uplne pravda. Existuje na ni Linux, ktery se bootuje s CF karty.
Sam s tim skusenost nemam, ale cetl jsem na to tema par prispevku na iternetu a vasnive diskuse, jako nejmensi Linux terminal na svete apod. :-)[/QUOTE]

... hezke :) ... i tak si myslim, ze jurby zustane u WinCE, na ktere se puvodne ptal :))

PavelR.
Pavel Koza (4761)|16.6.2004 07:59
[QUOTE="Michal Jelínek"]... ale neni to uplne pravda. Existuje na ni Linux, ktery se bootuje s CF karty.[/QUOTE]

...a taky na ni urcite existuji emulatory 8-mi a 16-ti bitu, ale to asi skutecne neni to uplne prave;)
PavelR. (2184)|16.6.2004 10:19
... nejsem si jist, zda je dobře nebo špatně, že MS ukončil vývoj OS pro HPC zařízení. Nicméně i v tobě, kdy byla Jornada 720 aktuální PDA jsem se jí záměrně vyhýbal :) Přece jenom velikost mě trochu odrazovala a to i přesto, že dovoluje konfort vkládání znaků na klávesnici :) ...

PavelR.
Michal Jelínek (220)|16.6.2004 13:19
Nerad bych se poustel do tehle diskusi, ale jen reknu, ze pouzivam Jornadu 680ku ve spojeni se Smartphone a sem spokojen. Samozrejme, ze bych si to moh predstavit lepsi, ale z demagogie uz sem vyrost.

Co se tyce Linuxu na Jornade, do tehle Flamewar se nepustim vubec. Jen jsem chtel poupravit nespravny udaj, ktery se tu objevil ...
PavelR. (2184)|16.6.2004 13:33
[QUOTE="Michal Jelínek"]Nerad bych se poustel do tehle diskusi, ale jen reknu, ze pouzivam Jornadu 680ku ve spojeni se Smartphone a sem spokojen.[/QUOTE]

... jasně, každému vyhovuje něco jiného - jeden z mých bývalých kolegů s MC nedá na svoji Jornadu 720 dopustit a bere ji sebou téměř všude.

Nebyl to pokus o vyvolání flamewar; z toho jsem také vyrostl :) :) :)

PavelR.
Wuffi (1599)|16.6.2004 13:35
Ch yo sice to sem nepatri ale uz me to hoooodne udivuje kolik lidi ten nazev komoli (asi 90% co znam) - lidi je to "J O R N A D A"!!!
Tedy ne "JORDANA" ci podobne variace a zkomoleniny ;) :D
PavelR. (2184)|16.6.2004 13:49
[QUOTE="Wuffi"]Ch yo sice to sem nepatri ale uz me to hoooodne udivuje kolik lidi ten nazev komoli (asi 90% co znam) - lidi je to "J O R N A D A"!!!
Tedy ne "JORDANA" ci podobne variace a zkomoleniny ;) :D [/QUOTE]

... také mám podobnou zkušenost a navíc ze začátku, když přišly první Jornady na svět jsem s tím měl také problémy :)

PavelR.
jurby (2)|16.6.2004 13:54
[QUOTE="PavelR."][QUOTE="jurby"]Zdravim,

nevite nekdo nahodou, jak to je s novym W CE na Jordanu 720, jaky lze max. nainstalovat/je podporovan?

Dik, jurby[/QUOTE]

... u Jornady 720 se budeš muset spokojit s tím, co již máš v ROM - tj. žádný upgrade OS neexistuje; navíc toto PDA nemá flashROM :? ...

Verze OS je založena na WinCE 3.0 a je nazvaná Windows for HandheldPC 2000 ...

PavelR.[/QUOTE]

T2: Diky moc za info, premyslim, ze ji koupim a potrebuju par info ;) je to docela skoda, ze se neda upgrade :(

TALL: Vsem pritomnym se omlouvam, prepsal jsem se, ano, spravne, jde o 'Jornadu' ;oD

Mate s ni nekdo blizsi zkusenosti co se tyce psani, sw, baterie? Diky.

jurby
Michal Jelínek (220)|16.6.2004 15:17
Co se tyce psani , tak Windows Mobile Smartphone jsem na ni cely napsal :-) Na notebooku pak doslo jen k vlozeni do systemu a pridani obrazku.

Vydrz na baterie ani nevim, dobijim ji kazdy den a rano si ji davam do batohu a nosim ji VZDY a VSUDE sebou. Stejne LiPol a LiOn baterky nesnasi hluboke podvibiti, takze ...

Software je peklo, ale kdyz poradne prohledas Internet, neco sezenes.
dyndy (159)|16.6.2004 15:19
Už si přesně nepamatuju na výdrž baterií a pod., ale nedám na ni dopustit co se týče práce v excelu. Bylo by asi i na delší povídaní, proč sem šel do PDA. Asi hlavně software. Dnes by mě vadilo, že nemá bluetooth.
PavelR. (2184)|16.6.2004 15:22
[QUOTE="jurby"]Mate s ni nekdo blizsi zkusenosti co se tyce psani, sw, baterie? Diky.
[/QUOTE]

... ohledně SW, zkus zde ...

PavelR.
uzivatel_oldd (180)|17.6.2004 12:37
Zdravicko,

prispeju take svym "polinkem" do ohne. Na jednom spanelskem foru HPC jsem nalezl zajimavy thread o tom jak rozchodit emulaci win95 na Jornade. Neptejte se mne jak to funguje a co to podporuje, protoze jsem to nezkousel ale nekdo bude mit treba chut a zkusi to a podeli se s nami o zkusenosti.

Tady je ten link:

http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecont+...+p%3fp%3d142533#

P.S. je to prekladano ze spanelstiny takze tam mohou byt chyby

Snehulak