Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TyTN (Hermes, Vario II) - WM 6.1 CZ - první česká ROM

lino_ce4you (2)|13.9.2008 10:18
S láskavým dovolením šéfkuchára ANRYLa vám ponúkam na stiahnutie lokalizovanú ROM pre Hermesy

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=423026

Rostakd (33)|14.9.2008 21:36
Zachvili to budu davat do Hermese,pac musim pockat nez se mi dobije baterka :( sem zvedavej uz se tesim :))
sinco_ce4you (229)|15.9.2008 17:19
Tak jak to dopadlo? Taky bych ji aplikoval. Branil jsem se tam dat nejakou jinou rom nez origos. Kvuli zaruce. Tak uz skoncila. Takze ted hledam postup jak na to. Uz jsem se o to zajimal drive. Ale ciste teoreticky, postup. Ted kdyz je to aktualni, jak na to, tak to pro zmenu zas na foru nemohu najit. Od te doby co je ce4you nove, tak mam nejak problem si ne nej zvyknout a pracovat s nim.

lino_ce4you (2)|15.9.2008 21:55
neboj nič, musíš ho len odblokovať na superCID a môžeš piecť trikrát denne :D
všetko nájdeš na xda-developers.
sorry tomuto fóru ak robím reklamu
sinco_ce4you (229)|16.9.2008 09:38
Jeste otazecka. Stahl jsem si HardSPL. Pokud ho nahraji do Hermika pujde mi soucasna origos WM5 rom nebo ne. Nebo se ta puvodni WM5 smaze. Nekomu se to muze zdat jako blbost. To nechte prosim na me. A pak uz muzu nahrat jekoukoli rom? Nebo jeste neco potreba. Dekuji
sinco_ce4you (229)|16.9.2008 17:39
A dalsi otazka ktera me napadla. Jaka je rom WM 6.1 CZ. Co je na ni dobre, co ji schazi. Jak je rychla, a tak. Jak jsem koukal je vice variant. Kdo uz to instaloval, podelte se s info. At nejsem pokusny kralik ja. Jsem zacatecnik.
Jeste nez se toho pustim, tak jsem chtel odemcit ExtRom a zazalohovat. Jenze to nejde. Zkusil jsem to odemcit Hermes MountALLExtROM. Drzel jsem se popisu: instal pak power off a za 10 sekund sup stylus do dirky. Ale to nejde. Uz se mi to jednou podarilo. Ted to nejak nejde a nejde. Mozna ze predtim to slo proto ze jsem to mel od Sunnysoftu pocesteny. I kdyz to je blbost.
Rostakd (33)|16.9.2008 20:08
Tak dle me je romka super nemuzu si na ni stezovat nic preplacanyho programy ktere mi stacej,cestina funguje v pohode a nezdruzuje to pamet pri restartu mam 27mb pamet a od zacatku co tu romku mam (od nedele) sem ho neresetoval a mam pamet 24mb a to sem to nesetril poustel sem si filmy atd ... takze mohu jen doporucit !!!
sinco_ce4you (229)|16.9.2008 21:31
tak jsem se do toho pustil. Prvni vec co me zarazila tak v kontaktech mam i cisla ze sim karty. Nikde jsem nenasel moznost to zmenit, neni tam ani moznost to hromadne editovat-smazat. po jednom kontaktu je to na odstrel. Nechce se mi ani mazat kontakty z karty. Neprisel jsi na nejake reseni? A kterou tam mas? Ja tam mam 4c.
sinco_ce4you (229)|17.9.2008 18:42
Ce se tyka zobrazovani kontaktu i z sms, to jsem vyresil softem Photo Contact. Ale uz jsem mel pda v takove hotove podobe. Rikal jsem si udelam zalohu. Jeste jsem spustil common manazer. Zapnul wi-fi, po cca par sekundach jsem si rekl ze uz toho necham. Chtel jsem vypnout wifi. To se stalo. Jenze se to seklo. A dlouho se nic nedelu. Fuk do dirky. Po nabehu to chtelo zkalibrovat displej. A pda bylo jak po hard resetu. Tak jsem to poslal do prcic. Pda s touto romkou jelo docela svizne. Jenze ten nezadany hard reset me tak na*ral. Pritom jsemn ze zalohy s WM5, s SPB backup pouzil pouze kontakty a sms, a dokumenty. Tohe se mi teda jeste s WM5 nestalo. A ze to se sekalo. Tak jsem tam dal na zkousku CRCs Release 11.2 .
Rostakd (33)|17.9.2008 18:48
Zrovna sem to chtel naspal telefon jede na teto romce fakt svizne jen se to seka a z resetuju se mi to do zakladniho stavu napsal bych to driv ale zacalo sem mi to delat az vcera vecer je to docela blby ale kdyby rompka slapala v pohode byla by skvela ... Jinak sem mel verzi jen 4
anryl_ce4you (52)|19.9.2008 01:20
Na samovolny HARD RESET - pred instalaci BS ROM (big storage) instalovat ROM ATT http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1990320&postcount=6 coz mezi kazdym flashem zformatuje ROMKU do puvodniho stavu u nekterych pristroju to tak proste musi byt . Muj HERM 200 samovolne nikdy nehardresetoval takze vlastni zkusenosti nemam poze nekdy musim resetovat aby po flashnuti najel ale fleshuji tak asi 10x denne

nebo neinstalovat BS ale jen NBS

BS jsou upravene romky pouzivajici Extended_rom a k tomu maji zmenenou vnitrni kompresi

Vetsinou se PDA seka kdyz se Windowsy snazi neco delat na SDkarte coz delaji casto a vetsinou staci vyndat a dat zpet kartu. A taky je potreba kontakty vycistit sem tam
protoze pri nedostatecnem kontaktu se sem tam mobil zasekne

Moje nastaveni - tlacitko 5 uvolnit pamet , HTC x-button nastavim pouze vypnout programy pri dlouhem stlaceni X a vypinam programy EXIT nebo KONEC ne X kem
Nezapomente spustit Active Sync a nastavit plan na rucne aby se nespoustel sam porad v pozadi jinak uz nevim



jo jinak muzete vyzkouset 20749 ROM NBS

FORUM
NOVA VERZE 20749 CZ

Ma to Flash3.1 (9) s novou operou jde prohlizet skoro vsechny flesh stranky a na youtube je nejlepsi youtubeplayer dale vyzkousejte si to .

YOUTUBE PLAYER tady
OPERA 9.5 1957 tady


Kup mi pivo ;)


POKRACUJ
sinco_ce4you (229)|19.9.2008 09:00
To anryl: Jaky je prosim prinos pro pda pri pouziti BS nebo NBS. Tahle ROMka je mi velmi sympaticka. Rychla. Moc anglicky neumim takze navod co udelat me moc nerika. slo by nejak v kostce vysvetlit BS versus NBS. A jednoduse prelozit ten postup uvedeny na xda-developers. Nerad bych mel z HTC pouze tezitko :)) Moc dekuji.
sinco_ce4you (229)|19.9.2008 09:01
:!:
sinco_ce4you (229)|19.9.2008 09:01
nejak to neslo odeslat a pak se to ukazalo na foru hned trikrat. Prosim admina o smazani posledniho a predposledniho po sobe jdouciho prispevku smazat.
anryl_ce4you (52)|19.9.2008 11:13
[quote=sinco]To anryl: Jaky je prosim prinos pro pda pri pouziti BS nebo NBS. Tahle ROMka je mi velmi sympaticka. Rychla. Moc anglicky neumim takze navod co udelat me moc nerika. slo by nejak v kostce vysvetlit BS versus NBS. A jednoduse prelozit ten postup uvedeny na xda-developers. Nerad bych mel z HTC pouze tezitko :)) Moc dekuji.[/quote]

prinos pro BS nevim ja mam 8GB kartu takze pro mne zadny jde asi jen o to ze to umime
mas vice pameti na programy v pdacku to je asi vsechno


postup nevim ktery nainstaluj hard spl a supercid a to je vse

instaluj pokud mozno kazdy novy windows z karty ja pouzivam 128MB jen na instalace
radio nemen casto protoze tezitka se delaji hlavne u radii GSM
Rostakd (33)|19.9.2008 19:44
Hned bych ji tam plesknul,ale mam z toho divnej pocit ze to bude delat to co predtim :(
sinco_ce4you (229)|19.9.2008 20:22
[quote=Rostakd]Hned bych ji tam plesknul,ale mam z toho divnej pocit ze to bude delat to co predtim :([/quote]


S problemem s BS nebo NBS jsem se na netu docetl, ze to BS muze zpusobovat na nekterych strojich HR. Otazka je jestli k tomu dosli zkoumanim a nebo to nekoho napadlo a pak se ta informace zacala sirit dal. Ja bych zkusil verzi s NBS. Bud odvazny a pleskni ju tam. A nezapomen se podelit o info. Verim v uspech.
Ne ze by me anglina nevadila. Ale v pda je to vcelku o par dialozich. Jenze kdyz to komunikuje cesky je to pro me privetivejsi. A za druhe. Mel jsem tam puvodne 5 pocestenou od sunnyho. A prechod na anglickou uz byl v oklendu. WM 6 je vcelku stejna, ale ne uplne. Proto se priklanim pro verzi CS.

Rostakd (33)|19.9.2008 22:06
Pockam si az to nekdo vyzkousi ja na to nemam nervy chci aby mi to fungovalo v poho a ne furt hardreset
anryl_ce4you (52)|19.9.2008 23:25
Dobra tak jsem zase zkousel dalsi veci

zmena nekterych OEM dll z CRC12 stable

a pridano HTC HOME CZ doufam ze jsem to prelozil dobre

a asi je to finalni verze NENI TO BS ma to 55MB storage takze standard ROM 50mb ram volne 28-25 podle tioho co bezi Page Pool 4


link na rapida nebo na xda strankach



netcf35 nebo 2 na moje kolekce 4shared

CAB kolekce Veyka

CAB kolekce Zocster

moje kolekce rapid
colin_ce4you (28)|20.9.2008 08:06
Prosil by som informaciu o volnej RAM a Storage po instalacii tejto ROM-ky a este dotaz , aku PagePool ma tato ROM-ka ?
Dakujem
anryl_ce4you (52)|20.9.2008 10:18
ram zalezi na htchome s htchome okolo 25-27 podla pluginu pocasi bez asi 28
storage 55 volnych 51
sinco_ce4you (229)|20.9.2008 17:39
TO anryl.

Tak jsem tam soupl tu romku. Po nabehu to funguje. Obnovil jsem kontakty a sms. Kontakty jdou ale sms neotevru zadnou. Vidim je ale neotevru. Udela jsem hard reset. Poslal jsem si z netu sms. Prisla ale nejde otevrit. Sms aplikace je takova zatuhla. Az po chvilce to jde zavrit. Takze zatim je to na ..... Mam cesky komunikujici pda ale bez sms.Zadnou chybu to nehlasi. Kde je zrada.
anryl_ce4you (52)|20.9.2008 20:17
uz na tom makam sory
Rostakd (33)|20.9.2008 22:53
Hosi mate odvahu ja si pockam tak 3 dny jestli to neprestane fungovat ja mam na to vzdycky takovou smulu :(
anryl_ce4you (52)|21.9.2008 13:11
To jo maji ale nekdo musi testovat protoze vzdycky neco neco se najde . Uz jsem zmaknul telefon kontakty smsky jeste otestuju par dni doladim a bude hotovo.

Musel jsem prejit zpatky na os 19212 protoze ty nove 20xxx uz jsou zase nejak upravene a cestina mui soubory potrebuji hodne uprav coz nejak nestiham takze pockam na officialni cs verzi noveho OS.

Bude to 20749kernel coz dava 50MB ramky z toho po startu je 28mb volnych
OS bude 19212
Uložiště zatím 64mb volných mám 60.
Dávám HTC-home, youtubeplayer, htc spravce zvuku, htc album , oxios memory ......

kamera album zkusim pocestit zatim jede anglicky
kontakty budou standard


drzte palce :D
sinco_ce4you (229)|21.9.2008 20:24
Palce drzim, az je mam modry. :))
anryl_ce4you (52)|23.9.2008 17:31
dobra tak jsem zkousel co to dalo ted je volna beta1
pro odvazneho testera na XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=423026

KERNEL 20755
WMP 20755
YOUTUBE PLAYER
FLASH 3.1
HTC HOME - rychlejsi je kdyz se vypne ale je to hezci
OFFICE
....
...

sinco_ce4you (229)|27.9.2008 13:49
Tak jak koukam zatim nikdo nic. Cekal jsem ze to nekdo otestuje. No jo, klony Hermika uz nejsou v kurzu. :dead: To je same Raphael, Touch Diamond. Obmenu pristroju nezastavis. Takovy je uz zivot. Taky po necem pokukuji. Zatim je to jen sondovani. A treba k realizaci nedojde.
papik.i (171)|27.9.2008 15:02
No jsem spokojen s tou Romkou co mám v popisku, ale zkusím i tuto českou...jen se teď stěhuji, takže to bude chvíli trvat, snad příští týden a pak dám vědět kolik chyb a nědodělků tam je:D
pajousek (10)|28.9.2008 10:11
Mě tato ROMka nesedla [jsem totiž strašný puntičkář], každopádně klidně tu novou betu1 zkusím. Ale až během tejdne, teďka mám práce nad hlavu.
Rostakd (33)|28.9.2008 21:52
Ha zase BETA ja tester nebudu :D
anryl_ce4you (52)|29.9.2008 00:41
:D

8 testeru by bylo ale zadne komentare nikde takze nevim jak to dopadlo ja osobne totiz jedu na svoji 20755 anglicke verzi ceskou jsem odzkousel par dni bez pripominek ale nevim co dal zatim mi vsechno slapalo bez problemu youtube nova archiv . pokad nikdo nic neotestuje dale tak sorry . :D

Necituj předchozí příspěvek. Zbytečná citace smazána. admin


Dalsi pokracovani CZ ROMKY NA XDA foru muzete psat i cesky kdo neumi anglicky tady koncim :evil:
sinco_ce4you (229)|2.10.2008 16:08
Tak jsem to testnul. Co zatim ma problem tak v nastaveni-pripojeni, GPRS setting. Jsou tam jen ty kolecka, zadny text. Jinak to funguje. Uloziste 32.57, program 25.72. Pokud jweste neco najdu dam vedet.
Rumburak_ce4you (2)|20.3.2009 00:02
Mám jeden velký problé - nejde mi zprovoznit česká diakritika na HW klávesnici - nevíte někdo jak na to?