Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Internet přes active sync 3.7.1

Dejv_ce4you (31)|15.6.2004 21:37
Nevíte jak se dá připojit přes kabel na lan internet pomocí AS?Jestli jo,tak mi sem napište návody jak na to.Jo a byla by tu ještě jedna věc,dá se pda využít jako irda port?
Dík.
yasmeene2 (794)|16.6.2004 00:34
myslíš, že chceš sdílet připojení z pdačka do svojí sítě? Nějak ti nerozumim.
null (0)|16.6.2004 02:52
[QUOTE="yasmeene2"]myslíš, že chceš sdílet připojení z pdačka do svojí sítě? Nějak ti nerozumim.[/QUOTE]
spis bych to videl prave na opak sdilet internet z lanu i na PDA;)
Pavel Koza (4761)|16.6.2004 08:19
Take nerozumim, bud trosku konkretnejsi...
eXEden_ce4you (811)|16.6.2004 08:28
[QUOTE="pretorian"][QUOTE="yasmeene2"]myslíš, že chceš sdílet připojení z pdačka do svojí sítě? Nějak ti nerozumim.[/QUOTE]
spis bych to videl prave na opak sdilet internet z lanu i na PDA;) [/QUOTE]
No jestli tomu správně rozumím, tak potřebuješ z PDA přes AS do sítě. K tomu slouží u stolního AS nastavení Pass Through, jestli se nepletu... ;)
hybo (3107)|17.6.2004 10:06
nepletes :-) options/rules
Dejv_ce4you (31)|17.6.2004 20:19
lidi ja jsem majitel ipaq 3630 a jak uz jsem naznacil tak i as 371 v ČEŠTINĚ a jak se to tam nastavi v option->rules(možnosti->pravidla).ja tam mam pouze řešení konfliktů a převod souborů.Mate pravdu ze se chci připojit k netu přes pda+AS.prominte za můj nic neříkající dotaz.:( :O :dead: :no:
Reddy (166)|20.6.2004 19:55
No, v AS to jde tímto způsobem nastavit pouze tehdy, máte-li Pocket PC 2002 a vyšší. S Pocket PC 2000 se to musí udělat následujícím způsobem:

Na iPaqu v nějakém editoru registrů jít do HKEY_CURRENT_USER -> Comm -> RasBook

Následně vybrat složku s typem vašeho připojení a z ní zkopírovat hodnotu Entry. Pak musíte vytvořit nový KEY s libovolným jménem a tu hodnotu Entry do něj zkopírovat. Pak stačí soft reset, na PC spustit Analogx Proxy a na pocket pc v internet exploreru v nastavení připojení zvolit Use proxy server, zadat IP adresu vašeho PC a port 6588. Teď by to mělo fungovat. Někde na netu jsem viděl kompletní návod i s obrázky, ale už si nepamatuji kde.
Pavel Koza (4761)|21.6.2004 14:01
[QUOTE="Reddy"]No, v AS to jde tímto způsobem nastavit pouze tehdy, máte-li Pocket PC 2002 a vyšší. S Pocket PC 2000 se to musí udělat následujícím způsobem:[/QUOTE]

Je to uz fakt davno, ale ja si pamatuju, ze se to chovalo divne. Obcas to fungovalo, obcas ne... A nejsem si jistej, ale chodilooto jen pres COM port... nebo ne?
Reddy (166)|21.6.2004 18:26
Teoreticky by to mělo fungovat přes cokoliv. Problém se vyskytuje pouze, pokud se PC připojuje přes modem, musí se v pocket IE pokaždé měnit IP adresa, kterou PC dostane přidělenou.

PS: Jo a ještě je nutné se vždycky odpojit od AS a v pocket PC se připojit přes to připojení, které jste vytvořili v registrech.
taunus (116)|13.6.2005 11:14
mam dotaz ohledne rychlosti k pripojeni mam pda/hx4700/ v kolebce a internet mi bezi ale strasne strasne pomalu a nevim cim to je..némel nekdo taky problem? rychlosti internetu to neni mam 512. uz nevim co bych mel nastavit nastavil jsem sitovy adapter stejne jako nastavuju pc ale ovsem ze s jinou ip adresou .. ale porad to bezi jak hlemejzd tak nevim.
RStein (2012)|13.6.2005 11:18
A proc jste nastavoval na PDA IP adresu a dalsi veci? Jestlize se pripojujete pres Active Sync, staci mit v AS (menu Tools - Options-Rules) nastaveno Pass through na pripojeni Internet.

Doma mam ADSL 512/128 a chodi to bez problemu...

Zjednodusene receno, PC a AS pro vase PDA predstavuji proxy, pres kterou jsou pozadavku routovany.
taunus (116)|13.6.2005 14:02
to ip nastaveni jsem provedl kvuli wifi.skomolil jsem dve tema do jedne pardon. internet mi bezi ted docela dobre ale zase nekdy napise ze nemuze zobrazit stranku nebo nenacte stranku uplne treba chybi fotky atd.stava se vam to nebo je to u me jen nejaka nahoda ci nehoda..
RStein (2012)|13.6.2005 14:27
Asi radeji zalozte nove tema.
Ty veci, co popisujete, se mi nestavaji. Ani pres GPRS, ani pres AS ba dokonce ani pres Wi-Fi (pouzivam ADSL modem s Wfi Routerem Draytek Vigor - G varianta)
beecher (9270)|13.6.2005 14:46
Pokud se jedna o "pomalost" v PocketIE, tak to neni nic nenormalniho, tam je vykreslovani stranky vzdy pomalejsi nez PC.
Zkuste si stahnout POP3 postu, bude v PDAcku v "cukuletu"... ;)
code (174)|31.10.2005 22:39
[QUOTE="RStein"]A proc jste nastavoval na PDA IP adresu a dalsi veci? Jestlize se pripojujete pres Active Sync, staci mit v AS (menu Tools - Options-Rules) nastaveno Pass through na pripojeni Internet.
Doma mam ADSL 512/128 a chodi to bez problemu...
Zjednodusene receno, PC a AS pro vase PDA predstavuji proxy, pres kterou jsou pozadavku routovany.[/QUOTE]
Tak jsem se dival a na stolnim AS nemam zadny Pass through! Mam AS 4.0. Net na na PDA na internet exploreru me nevali, ale pritom icq na pda vali, nechapu.. :?:

EDIT: Tak jsem udelal - AS na pocitaci -File - connection settings - This comp is connected to - The internet a net na pda vali :-)