Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iGO8 - problém: nedostatek paměti

robuso_ce4you (50)|9.9.2008 20:32
Už si neviem rady. Mám iGO8 8.0.0.49545 so skinom diMka v 1.3.23-TomSoft, pred spustením je progmemory 28M, po spustení iGO 1,58M. Mám FS LOOX N560, nainštalované programy:
SPB Diary
Sunnysoft malú klávesnicu
Resco explorer
Resco today
Spb Backup
Wisbar Advance 3
HiCalc
Pocket Ndays

a WM 6.0 od newplowa ver 038.

sys.txt:(v prog files)

[folders]
app= ´´SDCARD%/iGO8´´

[interface]
maxzoom2d=6000000
show_exit=1

Všetko by bolo OK, ale asi po 120km začne iGO sekať, a potom vyhlási nedostatok pamäte. Neviem, čo s tým, poraďte.
Docent (1234)|10.9.2008 08:03
Pořídit si PDA se 128 MB RAM, na VGA s 64 MB ti iGO 8 nikdy rozumně nepoběží.
toja (366)|10.9.2008 20:58
Tomu never, to už nieje dávno pravda.
Posledné verzie sú už vyladené a makajú spoľahlivo aj na 64 MB RAM.
Jedine čo musíš dodržať, musíš vyprázdiť a uvaľniť RAM.
Keď tak pozerám na Tvoj zoznam softu, hmmm..., samé "véééľmi potrebné veci"
Musíš si zvoliť prioritu, buď fungujúce iGO8 a vtedy musíš oželieť niečo, alebo terajší stav. (Hmm...,alebo použiť to riešenie nadomnou:? )
Moje odporúčanie (x-krát tu spomínané) odstrel všetko čo je rezidentne spustené, today pluginy,... .
Dostaň sa spoň na min. 32-34 MB volnej RAM. (Hmm... , alebo pred spustením iGO rasetuj do safe modu)
Ja som mal na tom čo mám v podpise to isté a po inventúre a prečistení pamete nemám problém.
Najprv odstrel to červené (to ostatné by okrem klávesnice niesu rezidenty.):
SPB Diary
Sunnysoft malú klávesnicu
Resco explorer
[color=red]Resco today[/color]
Spb Backup
[color=red]Wisbar Advance 3[/color]
HiCalc
[color=red]Pocket Ndays[/color]

Potom keď Ti to bude makať, na spúšťanie programov najdi si niečo menej zaťažujúce RAM, mne sa osvedčil free sw WkTask.
Prípadne si nainštaluj niečo čo Ti pri reštarte vyčistí tmp a ostatné blbosti z RAM.
Uvidíš, že to pomôže.
tortoise (546)|10.9.2008 21:47
Mě se osvědčila instalace SafeMode 2:
http://www.monocube.com/content/view/5/37/

Po spuštění mám volných 35MB a to stačí na 3D terén, budovy a zároveň zcela plynulé animování.
Docent (1234)|10.9.2008 22:07
[quote=toja]Jedine čo musíš dodržať, musíš vyprázdiť a uvaľniť RAM.[/quote]
To je fakt vtipný, abych mohl používat iGO 8, tak se musím vzdát buď řady užitečných programů nebo před jeho spuštěním bootovat do safe modu... Jak se říká té úchylce, masochismus :? ?

tomsoft (2734)|10.9.2008 23:28
to: robuso
Názory jsou různé ... :)
Mám v PDA 64 RAM a používám
SPB Mobille Shell
SPB Phone Suite
SPB Diar
SPB Time
což jsou všechno rezidentní programy, které jsou na Today. Myslím že systém mám slušně nastaven a po startu mám 30MB volné RAM, IGO8 šlape na 100%. Pravda, mám v IGO nastaveny nižší detaily terénu, ale to mi nijak zvlášť nevadí.
toja (366)|11.9.2008 11:40
[quote=Docent][quote=toja]Jedine čo musíš dodržať, musíš vyprázdiť a uvaľniť RAM.[/quote]
To je fakt vtipný, abych mohl používat iGO 8, tak se musím vzdát buď řady užitečných programů nebo před jeho spuštěním bootovat do safe modu... Jak se říká té úchylce, masochismus :? ?[/quote]
Veď som napísal: (Hmm...,alebo použiť to riešenie nadomnou :? )
Všetko je otázka kompromisu, každý nemá many na nové železo.
Aj SW sa musí vyvíjať a cesta vývoja software vo večšine je spojená s večšími nárokmi na pameť.
3D má všade svoje požiadavky na pameť.
A v prípade iGO8 by som vývojarov pochválil, lebo spravili hodný kus práce a zoptimalizovali pracu s RAM.
To máš tak ako s MSXP alevo Vistou.
Keď si niekto spomenie na nástup XP, tiež sme nadávali na jeho požiadavky na RAM a teraz zase nadávame na Vistu a jej požiadavky na HW a RAM.
A pritom je teraz už MSXP najvydarenejším OS od MS.
A to isté platí aj pre iGO8, v čase jeho nástupu existuje ešte veľa starého železa a ich majitelia budú roniť slzy. A keď ho chcú, musia niečo obetovať.


tortoise (546)|12.9.2008 22:51
[quote=Docent]To je fakt vtipný, abych mohl používat iGO 8, tak se musím vzdát buď řady užitečných programů nebo před jeho spuštěním bootovat do safe modu... Jak se říká té úchylce, masochismus :? ?[/quote]

Tady někdo něco buď nepochopil nebo se snaží dělat fórky a moc mu to nejde. iGo lze normálně používat bez safe módu a klidně i s Wisbarem. Akorát po něm nesmí chtít zobrazování terénu a 3D budov. Přece jen je to skoro tři roky staré PDA a iGO8 je letošní novinka, která má navíc nejpromakanější (a také nejnáročnější) 3D grafiku ze všech navigací široko daleko. Čekat, že za to, co nabízí oproti ostatním programům či oproti své předchozí verzi 2006, nebude mít žádné HW nároky navíc, může asi jen pablb.

robuso_ce4you (50)|14.9.2008 16:47
Chlapci, dík za každú reakciu a názor (len sa nepobime), vyskúšam všetko a uvidím, aj keď dosť ma bude mrzieť ten Wisbar kvôli tomu, že sa dá nastaviť vypnutie PDA softwaerovo (ale je to vec priority a určite to vedia aj iné proramy), no a takisto mi vyhovuje, že vidím v hornej lište stále dátum a čas,ten Pocket Ndays v pohode. A resco today ani nehovorím. No ale niečo z toho mi určite vyhovovať bude. Nerád by som menil PDA, lebo takéto momentálne na trhu snáď ani nie je, okrem smartphonov, ale GSM modul nepotrebujem, a majú malé displeje. Fuj, to som ale náročný. N560-tka ma proste rozmaznala. A stále má čo povedať.Ale neskúsil už niekto zmenu pamäte na 128MB- to, čo ponúka Shakal?
toja (366)|14.9.2008 16:52
[quote=robuso]...to, čo ponúka Shakal?[/quote]
:?: :?: :?:

robuso_ce4you (50)|14.9.2008 17:01
Sorry. Upgrade pamäti

http://shakalupgrade.wtglk.cz/
robuso_ce4you (50)|18.9.2008 16:53
No, už som vyskúšal všetko, aj WM6 od PUPS, aj WM5 pôvodnú, a stále to nefachčí. Prinajlepšom ide hlasová navigácia, ale prekreslovanie mapy sa stráca, skúsil som aj prepnúť Nmea, aj Sirf, a je to naprd. S tým safe módom mi to zmrzne. Takže ako sa hovorí -na velkosti záleží- nastal čas na zväčšenie pamäti (alebo nové PDA?).
Ale inak dík za pomoc. Aspoň som prišiel na chuť WkTask.
HELEKAL PETR (195)|17.10.2008 06:02
myslí tím zvětšení paměti výměnou čipů na 128 MB
Sagat_X (96)|17.10.2008 16:37
Ohledně rozšíření paměti, dělaného u Shakala (konkrétně u Looxe N560), budu moci již brzy podat podrobné info. Vyskytly se jisté problémy, které jsou typickou daní za to, že jsem byl první průkopník s jiným PDA než Universal... Během příštího týdne jsme se Shakalem domluveni na finálním vyřešení problému, takže poté sem dám info pro váhající... Držím Shakalovi palce a zdravím ho z PV.
audis (98)|24.10.2008 20:26
[quote=robuso]
Všetko by bolo OK, ale asi po 120km začne iGO sekať, a potom vyhlási nedostatok pamäte. Neviem, čo s tým, poraďte.[/quote]

upgraduj IGo 8 na verzi 8xxx5400 !!!
Lien_ce4you (11)|5.11.2008 11:13
Tak jak jsi na tom s upgradem ? Povedlo se ?
robuso_ce4you (50)|8.11.2008 19:58
Momentálne bežím na iGo 8.0.0.54000, operačný newplov 38 s quickGPS, mám tam wisbar, SPB diary, mám malú lokalizáciu,Resco today Plugin, a fachčí to. Ale sem-tam to zblne, musím to resetovať- (3krát, prvý raz a druhý raz to zmrzne a zostane blikať bluetooth, na tretí raz sa to rozbehne). Ale pokukujem po HTC Touch HD, lebo už má tá pomalosť unavuje. A to bol donedávna LOOX mercedes medzi PDA.Inak po reštarte a spustení iGo mám 4,1MB volnej pamäte.