Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond a GPS

WooZee (72)|9.9.2008 06:54
Zdravím všechny, mám problém a doufám, že se mi ho tady podaří vyřešit.. Nedávno jsem si koupil svoje první windows mobile zařízení - HTC Touch Diamond - a trápí mě několik věcí... myslím, že nenajdu vhodnější české fórum pro moje dotazy, než toto. Mám problémy s GPS.. žádný software - tom tom 7, igo8, google maps nenajde satelity. Někde jsem četl, že může pomoct upgrade ROM.. pravda, pořádně jsem nevěděl, co to znamená, ale udělal jsem to. Takže tam mám poslední od HTC - 1.93.401.2 WWE. Ale zdá se mi pomalejší, než předchozí a problém s GPS to nevyřešilo. Navíc, nevím proč, mi nejdou otevřít kontakty - to jsem prozatím vyřešil nějakým free softwarem a jde to. Nastavení GPS v systému mám základní, údajně správné a v tom tomovi 7 jsem měl podle někoho z internetových diskuzí, ale buď nenašlo GPS přijímač, nebo poříd hledá satelity. iGo8 mi ukázalo i tečky satelitů, ale žádný signál a nastavení automaticky a úspěšné..podle igo.. Rychlé GPS používám, ale nic.. PROSÍM všechny o rpzumné rady, už mě to docela dost trápí.

Díky, vuzi.
mid17 (3)|9.9.2008 10:14
Ahoj zkoušel jsem to také nahrával jsem Tom Tom 6 + central and eastern europe
Zjistil jsem že musíš místo jiné NME GPS zadat bluetooth GPS v (nastavení tom tom)
A poté COM Port 4 GPS mi to chytilo:-) zkus to takhle a snad se ti to podaří
WooZee (72)|9.9.2008 10:40
Stejný nastavení je i na Tom Tom 7 a to se jen změnila hláška z "Chybí zařízení GPS" na "Hledání platného signálu", ale tím to končí.. :( Koukni se pls, co máš za ROM, že ti to jde. Díky.
zuzkys (356)|9.9.2008 13:44
Mám pro tebe jednoduché řešení. Přečti si toto: https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=30617&s=&sbd=&fi=0

Já měla úplně stejný problém, je to nějaká chyba romky zřejmě, přesně v této gps nefuguje a celkově je děsně pomalá. Flashni na 1.93.405.1 WWE , v tom postu někde na druhé stránce je i kde ji najdeš ke stažení. Uvidíš, že to pojede. Hodně štěstí.
Jo a to s těmi kontakty jak píšeš, nainstaloval sis češtinu od sunnysoftu?
WooZee (72)|9.9.2008 14:47
jj, mám češtinu od sunnysoftu a díky za odpovědi :-)
zuzkys (356)|9.9.2008 15:12
Tak s tou češtinou dej start-->Settings-->system-->sunnysoft interwrite-->informace o verzi-->a v soubory překladů vypni - deaktivuj tapres.dll (musí se ti u toho objevit červený křžek). Budeš pak mít kontakty nelokalizované do češtiny, ale jinak to prozatím nejde, zatím není přesná verze na tyto romky. Ta čeština je vzaná z původní romky, proto nefungují kontakty (prozatím, než se vydá nová čeština).
WooZee (72)|9.9.2008 16:08
Tak ty kontakty takto fungují, díky moc za vše :-) Jdu na ten flash. btw, jde GPS i v google maps ? Lidi na netu psali, že to moc nejde
osch (1330)|9.9.2008 16:54
vuzi. Tvůj poslední dotaz jsem přesunul sem. Pokračuj prosím tam.
Toto vlákno pro duplicitu a nedržení se tématu zamykám. osch