Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario (G4) po chybném flashování nelze spojit s PC

janmoris_ce4you (23)|9.9.2008 01:22
zdravím Vás a prosím o pomoc.
Učinil jsem pokus o naflashování Johnyho WM 6.1 cz rom, podle návodu na ppctuning.org (vlastním Vario ve verzi G4)
instalace proběhla dle popisovaného návodu korektně po doporučovaném HR jsem se dostal pouze do bootloaderu
Po pročtení diskuzí jsem stáhnul originální ROM ze stránek T-mobile a uřinil pokus o instalaci prostřednictvím exe.
Problém je v tom, že Vario nenaváže spojení přes USB nemohu tedy flashovat... -ve WinVista problém netkví používám XP profesional.
Děkuji za jakoukoliv pomoc.
fisik_ce4you (115)|9.9.2008 12:56
Mam uplne ten samej problem, akorat G3 ... nejak se to podelalo, system normalne nabehne, akorat nefunguje telefon a pri pripojeni USB to nereaguje. Pri preflashovani to uz nenajde zarizeni :/ Daval jsem tam SuperROM z PPCtuning.org ....
taky by se mi hodila kazda rada :)
fisik_ce4you (115)|9.9.2008 13:25
tak sem prohledal net a staci se dostat do bootloaderu modu a prefleshnout IPL/SPL. U G4 to bude horsi :/
janmoris_ce4you (23)|9.9.2008 14:26
no dejme tou že u G4 je to komplikovanější ale i to by šlo řešit. Primární otázkou je jak rozchodit spojení přes USB?
fisik_ce4you (115)|9.9.2008 14:32
Mne USB naslo primo v bootloader modu (pri behu PPC zmackni tlacitko fotaku a soft reset - podrz to cca 5-10 sec). Mej to pripojeny a mela by se ti ukazat tribarevna obrazovka a za chvilku ActiveSync oznami , ze je pripojenej ... teda aspon tak to bylo u mne.
janmoris_ce4you (23)|9.9.2008 14:59
v tom tkvi muj problem, tohle u mne neprobehne. KAzdy pokus o zapnuti, soft nebo hard reset skonci v bootloaderu.
Jestlize pripojim vypnute MDA k Pc (vypnuti bohuzel dosahnu jen a pouze vytahnutim baterie) rozsviti se prava oranzova dioda a zarizeni se zacne nabijet.
Pokud v tomto okamziku zapnu nabijeni prestane a MDA skonci v bootloaderu....

edit: v případě připojeného MDA (ve vyplém stavu) se uzvalo "USB host" neznámé zařízení, napřed je připraveno k použití a vzápětí hned hlásí chybu

Jinak bootloader v mém případě vypadá jinak -předchozí majitel vyměnil ten tříbarevný podklad za "rentgenový snímek -kostra se sluchátky" který byl součástí předchozí ROM
předpokládal jsem že flash nové ROM dopadl podle plánu a pak se něco.... ale podle tohohle soudím spíš na chybu někde v úvodu

edit2-nechal jsem Vario 3hodiny odlezet bez baterie. Potom se mi uz zjevil tříbarevný bootloader i s nápisem USB dole. Pc zareagovalo ale hlásí nerozeznání přístroje.
Takže jsem zase v pytli :(

edit3: po zkoušení (v této fázi už abolutně náhodném) mě napadlo pokusit se o předešlé na jiném Pc, na vypůjčeném notebooku neposkvrněném ActviveSync jsem spojení přes usb navázal a právě probíhá flash original T-mobile Rom. Dokážete někdo rozklíčovat kdeže to vlastně byl zakopán pes?