Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HP iPAQ H3970 přes BT s Nokia E65

Fány_oldd (73)|8.9.2008 13:36
Prosím o radu, mám Hewlett-Packard iPAQ H3970 a přes BT ho spáruju s Nokií E65 OK, ale nedaří se mi použít tu Nokii jako modem. Nastavení by mělo být OK (jsem v tom zkušený uživatel a už jsem takhle pár telefonů s PDA jako modem používal a nastavil). Zkoušel jsem dlouhé i krátké číslo (*99#; *99***1#) s AT příkazem i bez. Mezi přístroji je vytvořen i bond. Je ale pravda, že když na spárovaném telefonu v BT Manageru podržím déle dotykové pero, tak se něco na PDA dlouho načítá, ale nenačte.
Díky za radu.
Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2008 14:44
link

Na některých mobilních telefonech je nutné definovat, aby se místo explicitního nastavení v Pocket PC použilo nastavení v telefonu. V takovém případě musíte místo *99# uvést *99***1#, případě jedničku nahradit jiným číslem (to pokud váš telefon podporuje více profilů). A jen pro pořádek vymažte řetězec začínající +cgdcont.

Na některých telefonech (například Sony Ericsson K700i) je nutné před řetězec +cgdcont= zadat Z;, takže začátek pak bude vypadat Z;+cgdcont= viz

Výjimečně se stává, že telefon nerozumí příkazu napsanému malými písmeny, proto místo řetězce +cgdcont= zkuste napsat +CGDCONT=


A jen pro upřesnění - samotná Nokia se dokáže připojit k netu?
Fány_oldd (73)|8.9.2008 17:06
Zkoušel jsem *99***2# nebo *99***5#. Na pátém místě v telefonu mám nastaveno APN pro GPRS Internet. Telefon při vytáčení z PDA ani neťukne, vůbec nijak nereaguje. Zkoušel jsem bez řetězce i s ním, velká i malá písmena, se Z i bez na začátku, ale telefon stále nereaguje.
Samotná Nokie se dokáže připojit. Buď jako modem s PC nebo v telefonu - Opera Mini, Jimm...
Zdenek Malinsky (9781)|8.9.2008 17:35
Já měl asi před 2 roky E 61 (taky symbian). Cestou ve vlaku jsem napoprvé spároval, připojil, paráda - byl jsem nadšen. Druhý den už ani náhodou, musel jsem použít kabel, jenže po restartu PC už ani tak, takže s pomocí té Nokia aplikace a pak po dalším restaru PC (nebo jen vypnutí a zapnutí) ani náhodou. Na srazu ce4you v Úpě si s tím hráli Pavel Koza, beecher (který měl stejnou Nokii) a ještě další, ale nikomu se to nepodařilo rozchodit. Takže letěla z okna a pak do bazaru. Stálo mě to, spolu s podvodným úvazkem O2 docela dost peněz (nechci slevu zadarmo), takže od té doby Nokia i symbian never more. :no:

Ale k problému: zkus si nechat poradit na infolince mobilního operátora (T-MO pohoda, O2 nevím, Voda katastrofa), schválně co se dozvíš. :D Mě pomohlo kdysi u SonyErika smazat všechny datové profily, restart mobilu, a pak nastavit znovu všechny datové profily - na první místo dát ten pro internet, pak teprve wap, MMS...

Někdy může být problém, že při nějaké úpravě u mob.operátora, ti tu službu (data, internet) nějak jejich PC zapomene nahodit (laicky řečeno), takže i když jsi tuto službu měl aktivovanou, prakticky není - to je dobré v případě nefunkčního mob.inetu ověřit na infolince. Ovšem toto asi nebude náš případ, když PC se připojíš.

EDIT
Zkus si překontrolovat celé nastavení písmenko po písmenku, čárku po čárce. Já jsem rozbíhal Della asi půl dne a až pak jsem našel v řetězci 2 písmenka prohozená.