Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nápady k úpravě vzhledu fóra/ce4you

zivan (615)|6.9.2008 11:31
Mame tu novy vzhled ce4you, Je potreba si na nej zvyknout, ale to neznamena, ze nejde nic vylepsit. Kdyz se tu objevi nejaky slusny napad, tak se treba Pavel necha ukecat :-)

Co napadlo me:
  • Pro nove prichoziho mohou byt zajimave popisy na prvni urovni fora (napr. u pro Acery "Diskuzní fórum pro majitele zařízení od Aceru....", ale pro ty pokrocilejsi to je nezajimavy text a zbytecne se roztahne cela stranka. Slo by je skryt? Trochu by pomohlo i zobrazit jen jeden radek a nejakou znacku na konci pro zobrazeni celeho textu. Nebo moznost sbaleni celeho textu a zobrazni pouze te znacky (vhodne umistene, aby nezabrala cely radek).
  • [/*]
  • Vycet subfor je taky nekde zbytecne roztazeny na vice radku. Mohl by presahovat i pod sloupce s poctem temat a prispevku. Mohly by se i zkratit texty. Napr. vynechat slovo "zarizeni" u textu Ostatní [color=gray]zarizeni[/color] HTC (Pocket PC).[/*]
  • Podobne je pro prihlasene castecne zbytecny uvodni text o tom, ze je nejprve nutne se zaregistrovat a prihlasit :-) Mohl by byt sbalitelny stejne jako jednotlive popisy diskusi.
  • [/*]
A abych jen nekritizoval, tak chvalim stridave podbarveni. Dost pomaha prehlednosti.

Edit:
Koukam, ze to melo spis patrit do koutku pro diskutujici. Nebranim se presunu :-)
zivan (615)|7.9.2008 14:25
Koukam, ze nejaky upravy uz jsou hotove. Diky :-)

Jeste pridam predstavu o te uprave subfor, ale to uz je takova drobnost, kdyz nebude nic na praci :-D


Zdenek Malinsky (9781)|7.9.2008 15:11
Když ve fórech naroluješ o kus níže a podíváš se na Aplikace k navigaci, tak ti snad bude jasné, proč to tak je.
zivan (615)|7.9.2008 16:34
Jasne, tam to nepomuze a porad to bude na dva radky. Dal jsem ukazku, kde to pomuze. Nebo jsi myslel neco jineho?

Pokud se pod ty pocty prispevku a temat nebude nic dalsiho davat, tak tam je "zbytecne misto". U kazdeho fora je jednoradkovy popis, ktery to opticky oddeli a navic jsou subfora odkazy a ty jsou jinak graficky zobrazene.
Zdenek Malinsky (9781)|7.9.2008 16:51
Takže nepochopil. :oops: :( Prostě u těch sub-fór ten text může na šířku zasahovat max. k pravému okraji obálky - právě proto jsem pro pochopení odkazoval na to fórum k navigaci, kde je to prakticky vidět.
zivan (615)|7.9.2008 17:10
ja vim, ze je tam tabulka. Ale kdyz koukam, jak je udelana, tak by to chtelo vetsi zasah. No nic, to byl jen napad. :-)
Zdenek Malinsky (9781)|7.9.2008 19:46
Jo, tak tohle už já neovlivním. Chtěl jsem jen vysvětlit, jak to je.
bjirka (380)|7.9.2008 20:37
Nemůžu osobně pochopit co Vás vedlo k tomu, že jste změnili vzhled stránek - fóra.
Pokud to byly technické problémy se správou v předchozí verzi fóra, tak to podle mého nemůže vyvážit tu současnou nepřehlednost.
Za chvíli budou všechny stránky vypadat stejně (Ce4you jako např. Smartmania - tam sice moc WM zařízení nerozumí, ale mají tolik rozumu a nechali alespoň fórum ve stejném formátu jako bylo dříve, když už museli změnit vzhled domovské stránky).
Pokud Vás ke změně vedlo něco jiného (módní trend, potřeba změny apod) tak to mě osobně mrzí, ale ty dva černé pruhy po straně co mám na monitoru (které mohly být vyplněné souvisle pokračujícím textem přes celou šířku LCD) mi připomínají parte. Jestli jsem napsal tento příspěvek do blbé diskuze, tak to se fakt omlouvám, ale v tomhle se fakt nedá orientovat... Chybí mi (nenašel jsem) např. tlačítko: Zobrazit nové příspěvky od poslední návštěvy, zobrazit vaše příspěvky... :(
Podle mého změna k horšímu.
Pavel Koza (4761)|7.9.2008 21:29
Dekuji za nazor, ale asi bych potreboval nekter Vase pripominky vysvetlit. Uvodem bych jen rad upozornil na to, ze web rozhodne neni finalne dokoncen, ale ted se nachazi ve stadiu jisteho "verejneho testovani" klasickym pouzivanim. Na pripominkach se snazim pracovat a pokud se zase nezaseknu na necem zapeklitem, tak jiz dneska v noci/zitra rano vypublikuji aktualizovana fora, kde bude spousta pripomnek a/nebo opomenuti opravena, mimo jine to zobrazeni novych prispevku nebo vlastnich prispevku. Ale ted k Vasemu prispevku.

1. Co PRESNE je neprehledne? Tohle slovicko jsem v komentarich dostal nekolikrat, ale kdyz se zacnu s nekym bavit konkretne, tak z nej nakonec vyleze, ze to NEPREHLEDNE ve skutecnosti znamena JE TO JINAK NEZ DOTED, coz pri vsi ucte nema s neprehlednosti moc spolecneho. Takze prosim, budte konkretni, co presne je z Vaseho pohledu neprehledne?

2. Cerne okraje. Nevim, jaky pouzivate monitor. Ja mam jeden s sirkou 1440 a druhy 1920. Verte mi, ze neco tak odpudiveho, jako stare ce4you roztazene na sirku 1920 bodu, se vidi malokdy. Sledovat kilometr dlouhy radek zleva doprava neni nic prijemneho a mit 90% odstavcu jeden nebo maximalne 2 radky dlouhe taky neni nic pekneho. Pro fixni sirku jsem se rozhodl i z duvodu lepsich moznosti layoutu. Na ce4you je i nekolik katalogu a jednoduse neumim udelat automaticky layout tak, aby to vypadalo pekne na displeji 1024 i 1920 sirokem. V planu je druhy styl pro vetsi dispeje, ktery se vyuzije predevsim ve forech, ale opet bude fixni a neni to priorita, takze rozhodne nebude v dohledne dobe.

3. Vsechna fora stejna - tomu nerozumim. Predchozi verze for prece byla SM mnohem podobnejsi, takze nova verze jde cestou odliseni a nikoliv unifikace, ne? Navic jsem nevymyslel kulaty ctverecek a tak ty zakladni zmeny snad nejsou TAK odlisne...

Shrnuto - respektuji nazor Vasi i ostatnich ctenaru. Chapu, ze pokud jste na neco byli na ce4you 5 let zvykli a ted je to jinak, ze se to nemusi libit kazdemu (ani moderatori nejsou 100% nadseni). Presto prosim budte ujisten, ze snad kazda vlastnost noveho webu vznikla po zrale uvaze a jsem schopen si to pripadne "obhajit", proc to tak je a co me k tomu vedlo. I proto Vas prosim o odpoved na bod jedna. Samozrejme si nemyslim, ze mam patent na rozum a v pripade konkretnich pripominek muzu zvazit, jestli je ta zmena skutecne dobra nebo ne, ale proto potrebuji maximalne konkretni pripominky a nikoliv na pocitech zalozeny obecny komentar ovlivneny tim, ze se kuprikladu sloupec s informacemi o ctenari posunul z leveho kraje obrazovky na pravou...
zivan (615)|8.9.2008 08:54
No cekal jsem tu spis konstruktivni kritiku. "Je to neprehledne protoze..."

Pro nekoho by to barevne podbarveni navazujicich prispevku mohlo byt malo odlisne...
sikula05 (272)|8.9.2008 20:47
Zdravím, také přidám svůj názor-za snad největší chybu považuji to, že se na tyto stránky nedá dostat přes minioperu:no: vím, že se tam píše zatím...a další vada je, že se nezobrazují "moje diskuze"-třeba právě tohle je příklad té nepřehlednosti.Nebo třeba po kliknutí na diskuzi, tak v textu najít jestli chci nezodpovězené příspěvky, nebo nové...je záležitost pro detektiva s lupou:D
sikula05 (272)|8.9.2008 20:52
A další věc...chtěl jsem svůj příspěvek editovat..a našel jsem upozornění, že na to nemám právo...ještě jsem chtěl původně dopsat, že už kdysi se toto fórum shodlo, že zruší u registrovaných lidí počty příspěvků a nějaké hodnosti /laik/. To pokud si vzpomínáte bylo kvůli psaní příspěvků o ničem...typu...souhlasím s tebou, také si to myslím...a podob.
psaf (81)|9.9.2008 09:45
Dlouho jsem přemýšlel co mi připadá na novém fóru tak nepřehledné oproti minulému. Musím přiznat, že se to špatně vysvětluje, ale asi to dělá ta modrá, která je použita jak na text názvu fóra, tak i na ostatních informačních textech (Od, stránky atd.). Možná by stačilo změnit barvu u těch doprovodných textech a hned by se "vizuálně" zpřehlednilo.
Z mého subjektivního pohledu totiž ta modrá divně splývá v jeden "chumel" a těžce se mi orientuje v prezentovaném textu.
Pavel Koza (4761)|9.9.2008 23:21
Tak, jdu odpovedet a pak se vratim k programovani:)

1. Popisy se zkrati, ale zcela je neodstranim. Bylo by to zbytecne slozite a navic tech par slov textu snad neni tak nesnesitelnych :) Ale fora jako celek se predelaji, at uz razeni, trideni nebo i ten popis.
2. Roztaznei subfor pres cely sloupec. Zkusil jsem to, ale rozhodne to prehlednosti nepridalo, navic je to matouci kdyz ve sloupic s prispevky mam najednou odkaz. Plati to co v bode 1 - nazvy se zjednodusi a zkrati, ale zustane to jen v tom svem "chlivecku". ALE - bude lepsi to zkusit az budou fora prerazena a doplnena, takze se s timhle napadem prosim prihlas tak za 14 dni, kdy uz to snad bude a vyzkousime, jak to bude vypadat, preci jen to bude dost jine.
3. Text o prihlaseni - nepises presne, ktery to je, ale ty texty jsem take predelal a zkratil. Navic bude na kazde strance prehledne videt odkaz na pravidla a navod, tak to forum jako celek nebude muset byt tak "ukecane", jak mi vytykal uz nekdo predtim :)
4. Mobilni verze. Mobilni verze samozrejme BUDE. Protoze ale i pres "ostre spusteni" doznavaji stranky porad bourlivy vyvoj, a protoze na vsechno programovani, skinovani a templatovani jsem pouze ja sam, tak by meneni dvou verzi stranek byla akorat prace navic a vse by bylo jeste pomalejsi. Jakmile se ce4you doladi a bude plne funkcni, zacnu pracovat na skinech pro mobilni prohlizece, ktera budou vyrazne jednodussi a optimalizovana pro male displeje.
5. Zalezitost s lupou - prosim prosim, mijime se v terminologii:) Tahle veta - Nebo třeba po kliknutí na diskuzi, tak v textu najít jestli chci nezodpovězené příspěvky, nebo nové...je záležitost pro detektiva s lupou mi nedava zadny smysl. Kde presne a na co klikate a kde pak hledate NECO pro nezodpovezene prispevky?
6. Editace je mozna vsude krome tohodle fora, protoze zde se probiraji "choulostive" veci a editace prispevku by mohla byt kontraproduktivni. V ostatnich forech svoje prispevky editovat muzete.
7. Pokud jde o pocty prispevku, tak s minulou verzi nemaji hodnosti nic spolecneho. Popis jak a proc je popsan v pravidlech (ktera by mel mit kazdy ctenar proctene;) a jak sam poznate, prispevky typu "souhlasim" a podobne nemaji s hodnostmi naprosto nic spolecneho. Navic budou moderatori instruovani tyto prispevky po upozorneni mazat, tedy alespon v oddeleni Seriozni diskuze.
8. Prilis modre neni dobre - myslite tim ty modre pruhy s bilym textem, jako je menu? Ze jich je moc a ze kvuli nim to tak splyva? Na jednu stranu nejste jediny, kdo pise o neprehlednosti, na druhou stranu me nenapada, jak konkretne tohle resit. Jinou bavu nez odstin modre na web nechci, cely design je resen jako dvoubarevny a tak to zustane. Takze zbyva seda a tam si dovolim o zprehledneni pochybovat, ale klinete zde a uvidite sam. Ta modra tam ma smysl, modre jsou zobrazene dulezite informace, tedy hlavni sekce a odkazy... Pokud mate graficke citeni a chvliku casu (a spoustu nadseni:), zkuste prosim ten web obarvit nebo to tam alespon nejak vyznacte, moje graficka predstavivost je mizerna a tak mozna presne nechapu, co myslite.

Jinak samozrejme dekuji vsem za podnety:)
dansafe (144)|20.9.2008 06:29
Nemuzu si zvyknout a prakticky sem prestal chodit hledat informace na toto forum. Pritom sem tu byl jeden cas denne, ale tedka je to pro me neprehledny. Skoda, ze neslo udelat stara a nova verze at si kazdej vybere podle chuti.
Zdenek Malinsky (9781)|20.9.2008 08:28
Můžeš, prosím, napsat konkrétně, v čem je to nepřehledné nebo co nemůžeš najít, kde se neorientuješ.....?
dansafe (144)|20.9.2008 12:46
[quote=Zdenek Malinsky]Můžeš, prosím, napsat konkrétně, v čem je to nepřehledné nebo co nemůžeš najít, kde se neorientuješ.....? [/quote]
Mala pismenka, barva mi nejak nesedne, po stranach obrazovky prazdny sedy pruhy, jina diskusni fora mam pekne pres celou obrazovku a lip se ctou. Ja to neumim svejma slovama popsat, ale nepusobi to na me moc dobre, asi sem divnej. Zkousim si zvykat, ale nejde mi to. Kdyz neco hledam, tak na me vylitne tolik prispevku a jak nejsem spokojenej se zobrazenim tak nemam silu to ani cist, proste me to odrazuje. Na starym foru mi to nevadilo a rychle sem to probral. V zadnym pripade nechci hanit nikoho praci a vim, ze to neni legrace se o to starat, ale ja to mam proste takhle.
dansafe (144)|20.9.2008 12:59
Jeste sem davam priklad a schvalne co se komu lip cte.
bud treba tak

http://sweb.cz/dansafe/sv%20forum.JPG

a nebo tak

http://sweb.cz/dansafe/ce4you.JPG

Ani odkaz sem neumim dat, aby se sam otevrel :-)
bjirka (380)|20.9.2008 14:58
[quote=dansafe][quote=Zdenek Malinsky]Můžeš, prosím, napsat konkrétně, v čem je to nepřehledné nebo co nemůžeš najít, kde se neorientuješ.....? [/quote]
Mala pismenka, barva mi nejak nesedne, po stranach obrazovky prazdny sedy pruhy, jina diskusni fora mam pekne pres celou obrazovku a lip se ctou. Ja to neumim svejma slovama popsat, ale nepusobi to na me moc dobre, asi sem divnej. Zkousim si zvykat, ale nejde mi to. Kdyz neco hledam, tak na me vylitne tolik prispevku a jak nejsem spokojenej se zobrazenim tak nemam silu to ani cist, proste me to odrazuje. Na starym foru mi to nevadilo a rychle sem to probral. V zadnym pripade nechci hanit nikoho praci a vim, ze to neni legrace se o to starat, ale ja to mam proste takhle.
[/quote]

Sorry za citace, ale tohle je "o tom"! Tohle můžu jen podepsat!!!

Kdo Vám řekl, že text přes celou stránku je hrozný (nebo jak jste to napsal na předchozí straně v odpovědi na můj příspěvek)? Mě to například připadá naprosto v pořádku, včetně oddělovátek (mřížky) mezi jednotlivými příspěvky. A dost legrace: prostě to fórum co bylo dříve mi vyhovolo lépe tak jako je to např. zde ( ano jsou tam i Warez fóra, ale teď momentálně je to podle mého nic proti ničemu) :
1) http://www.ipmart-forum.com/
2) http://forum.ppcwarez.org/
3) http://forum.xda-developers.com/
4) http://foro-elrincondedey.com/
5) http://www.siemensmania.cz/forum/
6) http://www.ipmart-forum.com/
7) http://smartmania.mobilmania.cz/forum/
8) http://www.symbianforum.cz/forum.php
9) http://www.vysemnesmite.cz/forum/
10) http://www.wmmania.cz/forum/


Odstrašující příklady "fórumů" o kterých jsem psal a které vypadájí všechna stejně nepřehledně blbě jako toto jsou tu:
1) http://www.spotreby.cz/forum/
2) http://www.pdamobile.cz/forum/index.php
3) http://forum.iphone.cz/
4) http://forum.mobilmania.cz/
5) http://www.4allmobile.eu/
6) http://smartmania.mobilmania.cz/ - i když zde to není fórum ale pouze...pouze základní stránka jinak fórum super (tedy po grafické stránce jinak...)
7) http://www.symbianforum.cz/ - i když zde to není fórum ale pouze...pouze základní stránka jinak fórum super- po všech stránkách!

Pavel Koza (4761)|21.9.2008 20:20
Cele se to toci hlavne kolem toho, jestli na celou stranku nebo "nudli" uprostred. ce4you kdysi bylo a ja se snazim o to aby v budoucnu OPET byl magazin o Windows Mobile vcetne diskuznich for a ne pouze diskuzni forum, jako tomu bylo uplynuly rok a pul. Z tech Vami doporucovanych for jsem si vybral jeden web, ktery neni jen forum a prikladam obrazek, jak vypada na mem monitoru 1920x1200 bodu. Jednoduse hnusne:) Text na jeden radek a pod nim kilometr volneho mista, u dalsiho prispevku to same. Navic na ce4you jso tabulkove veci (bazar, katalog HW a dalsi) a neumim nijak jednoduse zaridit, aby to vypadalo pekne jak na rozliseni 800x600 bodu, tak i na monitoru 2500x1800. Proto jsem se rozhodl pro fixni sirku stranky, ackoliv samozrejme chapu, ze to nevyhovuje vsem na 100%. Pokud sem nekdo prestane kvuli tomu chodit, je mi to lito, ale tyto zmeny nejsou samoucelne a maji svuj duvod prave v tom, ze dnes uz nemaji ctenari 2-3 typy rosliseni, ale rovnou 15.

Proste - ja nevim, jake rozliseni pouzivate Vy. Ale musite si uvedomit, ze ja ten web musim delat pro ctenare majici 800 bodu na sirku i ctenare majici 30" displej 2560 bodu. Jasne, uplne idealni by bylo mit skin pro kazde rozliseni a ctenar by si mohl vybrat, ale web delam sam a na tohle nemam cas.
00297492_Untitled-1_mhUs.jpg 00297492_Untitled-1_FAvK.jpg
dansafe (144)|21.9.2008 20:25
Spis bych to tipoval, ze si pripravujete mistecko pro hnusny reklamy. Zajimalo by me, jak je na tom statistika pristupu po zmene vzhledu fora.
Pavel Koza (4761)|21.9.2008 20:55
Hnusny reklamy? A kde by jako mela byt? Nemyslim si, ze je na ce4you tech reklam presprilis a rozhodne tu nejsou zadne vymozenosti typu urvanych flashu nebo vyskakujicich oken. Tenhle server z niceho jineho nez reklamy nezije. Statistika je potesujici.

P.S. Kdyz povazujete reklamy za HNUSNY, tak poradte, cim mam zaplatit server housing a najem :)
psaf (81)|24.9.2008 12:53
[quote=Pavel Koza]Tak, jdu odpovedet a pak se vratim k programovani:)

8. Prilis modre neni dobre - myslite tim ty modre pruhy s bilym textem, jako je menu? Ze jich je moc a ze kvuli nim to tak splyva? Na jednu stranu nejste jediny, kdo pise o neprehlednosti, na druhou stranu me nenapada, jak konkretne tohle resit. Jinou bavu nez odstin modre na web nechci, cely design je resen jako dvoubarevny a tak to zustane. Takze zbyva seda a tam si dovolim o zprehledneni pochybovat, ale klinete zde a uvidite sam. Ta modra tam ma smysl, modre jsou zobrazene dulezite informace, tedy hlavni sekce a odkazy... Pokud mate graficke citeni a chvliku casu (a spoustu nadseni:), zkuste prosim ten web obarvit nebo to tam alespon nejak vyznacte, moje graficka predstavivost je mizerna a tak mozna presne nechapu, co myslite.
[/quote]
Abych byl konkrétnější a třeba přišle s nápadem ;)
1) Možná by stačilo u seznamu for změnit samotnou barvu název fora na čenou, dodžet šedou u popisu (tj i v pravé části kde je datum a autor příspěvku, tak i "od" udělat šedě). Zároveň jméno autora změnit na černou barvu. Sice jsou to odkazy, ale je zcela jasné, že jsou podtržené a tímpádem každý pochopí že je to odkaz. Tím se podle mně jasně vizuálně oddělí mezi sebou jednotlivá fóra.
S ikonkami a dalšími grafickými prvky problém nemám

Samotný výpis fóra s příspěvky se mi zdá přehledný. Každopádně chápu, že všem člověk nezavděčí a pořád budou nespokojenci (mne nevyjímaje :D )
Přeji trpělivost:yes:

Pavel Koza (4761)|24.9.2008 14:32
Tak jsem zkusil ty dvě méně důležté informace dát šedou, aby tam nebylo té modré přespříliš. Modrý odkaz na téma zůstane, mít odkazy jednou tak a podruhé jinak chci co možná nejméně a rozhodně ne u takto "běžného" odkazu. Je to tak lepší?
TheMelin (1642)|24.9.2008 16:54
Ahoj Pavle,

sice nejde přímo o vzhled fóra, ale docela by se mi líbilo u jednotlivých vláken, kde je vedle něj pár stránek, kdyby na konci mohla být mřížka jako je u phpBB fór, tedy že ti vyjedé celé vlákno a nebude rozdělené na stránky. Doufám že jsem to napsal alespoň trochu srozumitelně.
Pavel Koza (4761)|24.9.2008 17:34
Bohuzel moc ne, muzes vlozit screenshot a zakrouzkovat, co presne mas na mysli?
TheMelin (1642)|24.9.2008 17:55
Na tu mrizku kdyz se klikne objevi se cele vlakno prispevku Bez rozdeleni do stranek.Bohuzel jsem na PPC.
00297974_Sc_2vi8.jpg
Pavel Koza (4761)|24.9.2008 18:04
Mam predpripravene, ze si budete moci v profilu nastavit i vic polozek (novinek, clanku, temat, zarizeni) na stranku, ale neomezene to urcite nebude. Hodne temat ma vic jak 100 prispevku a jsou i takova co maji vice jak 500 prispevku a skutecn si nemyslim, ze nekdo potrebujevidet 3 mesice stary prispevek. Maximum prispevku na stranku je 50 a i tak to bude dost zatezovat server + bude plno zbytce prenesenych dat. V tomto pripade nejde o problem technicky jako spis ten, ze platim za prenesena data a tohle povazuji za zbytecnost. Ano, 10 prispevku na stranku je mozna malo a bude moznost si to zvysit ale rozhodne ne neomezne.

teda pokud jsem pochopil, na co se ptas:) Protoze koukam na phpBB a zadnou mrizku nevidim... Teda phpBB.com je ted dole ale koukam na superforum.cz a taky nic...

EDIT: Aha, uz to vidim. Ale ocividne je to omezeny na par stranek (asi 5), takze to ma smysl jen trochu... Az dodelam tu moznost zobrazeni vic prispevku na stranku, tak to bude lepsi ze to nebude omezene jen na prvnich X stranek, ale vsechny.
jval (453)|25.9.2008 08:44
Já osobně bych se velice přimlouval (jak už někdo zmínil v jiném fóru) aby byl profil uživatele daného příspěvku byl na levé straně jako tomu bylo u starého fóra. Jsem registrovaný na x fórech a prakticky na žádném to není vpravo, takže je to pak trochu matoucí.

Další věc co se týká zde hodně diskutované přehlednosti, tak tím jak jsou jednotlivé příspěvky střídány bílá šedivá s modrým orámováním, tak ve spojitosti s tím že profili uživatelů jsou na pravo, tak mě dost často mate že příspěvěk který je šedý mi připadá jako citace. A možná je to také způsobeno tí, že bílé příspěvky jakoby splývají do celkového bílého pozadí (rámčku) celé stránky.
Možná by pomohlo dat příspěvkům rámeček po všech stránách, který by to opticky rozdělil, nehledě na to že se do toho ještě melou reklamy, které jsou taktéž na bílém pozadí a které by nebylo od věci nějakou nenásilnou ale jinou barvou než příspěvky bylo dobré odlišit.

Snad jsem to popsal dobře.
Pavel Koza (4761)|25.9.2008 10:11
Tak. Udělal jsem kouzlo a stejně jako si teď v profilu můžete nastavit širší layout fór, tak si na tom samém místě můžete nastavit i zobrazení profilu na levé straně. Jen doufám, že si to zapne víc lidí než širší layout; podle ohlasu se zdálo, že neexistuje nikdo komu by nevadila úzká nudle a když udělám layout i pro širokoúhlé monitory, za ěč hodin si to zapne 7 lidí...:disgusted: Osobně se mi to nalevo vůbec nelíbí, ale náš zákazník... :) Dejte vědět, jak jste spokojený.

Ke zbytku připomínek -grafika pro citace, máte pravdu, že šedé je tam moc a zkusím to tedy vymyslet jinak a lépe (nějaký konkrétní nápad)? Pokud jde o střídání bílá šedá, tak to zůstane - je to tak na celém webu a stížností jsou skutečně jednotky. Jestli to není moc kontrastní, zkuste si pohrát s nastavením monitoru. Pokud je "přesvícený", rozdíl se stírá a pak to může být méně přehledné. Já to zkouším na 3 LCD panelech a kontrast tam je. Přidal jsem tam i svislé tečkované linky, ale... no uvidime. Pokud jde o reklamu, ta zustane jak je. Nic jiného mě v tuto chvíli neživí a tak prostě trochu vlezlá být musí (ale pořád jsem přesvědčen o tom, že na ce4you je ja množství, tak forma reklamy snesitelná.
jval (453)|25.9.2008 10:32
Přepínání profilu doleva super.
Tečkované okraje příspěvku, pro mne dostačující.
Co se týká reklamy, tak jsem nechtěl aby tam nebyla, moc dobře vím, že je to přínos peněz. Jen jsem myslel jestli by nesla podbarvit jinou barvou pozadi. Byla by to jak vyhoda pro zvyrazneni reklamy, tak pro odlišení že ta část už nepatří k bílému příspěvku.

Jinak za bleskurychlé upravy díky. Super práce.
jval (453)|25.9.2008 10:34
Jo a ještě jsem zapomněl. U citace, by možná stačilo dát malinko silnější a sytější barvou ten pravej border.
osch (1330)|25.9.2008 11:01
Ahj. Tak jsem hned zapnul široký layout i zobrazení přispěvatele v levo a i když mi nevadilo uzké s avatarem v pravo, teď je to opravdu lepší.
psaf (81)|25.9.2008 14:45
[quote=Pavel Koza]Tak jsem zkusil ty dvě méně důležté informace dát šedou, aby tam nebylo té modré přespříliš. Modrý odkaz na téma zůstane, mít odkazy jednou tak a podruhé jinak chci co možná nejméně a rozhodně ne u takto "běžného" odkazu. Je to tak lepší?[/quote]
Děkuji :yes: . Uvedená úprava dle mého plně dostačuje. Ihned graficky vidím odlišené jednotlivé záznamy a aspoň pro mne se to tím velmi zpřehlednilo.
osch (1330)|25.9.2008 18:34
A taky jsem si všiml nové ikonky webu :yes:
czbird (334)|25.9.2008 19:29
Mozna spatne hledam, ale lze nekde nastavit velikost textu ve foru? V profilu jsem to nenasel. Mam to na 1650 dost mrnave... diky.
czbird (334)|25.9.2008 19:36
dalsi postrehy - chybi tlacitko Quick Reply, ktere zobrazi editbox pro odpoved rovnou na konci stranky fora, misto otevirani nove stranky.
Planuje se podobna funkce? Rad bych videl zaroven prispevek, na nejz odpovidam, a zaroven co pisu do odpovedi.
Pavel Koza (4761)|25.9.2008 20:00
Odpoved na prvni otazku je "zatim to neni mozne", zkousim najit nejake reseni. Relativne jednoduche je pridat tlacitka pro aktualni zvetseni/zmenseni, ale to asi neni systemove muset ti to pokazde zvetsovat. Centralni zvetseni je problem proto, ze to je v CSS... ale neco najdu.

Odpoved na druhou otazku - nechysta, alespon ne hned. Text prispevku na ktery odpovidate mate ve formulari schovan hned nad hlavnim polem, sedy ramecek s textem Historie poslednich prispevku. Po rozkliknuti uvidite bud poslednich 10 prispevku (pokud jste kliknul na velke tlacitko Odpovedet) nebo vsechny prispevky od toho, u ktereho jste kliknul na male tlacitko Odpovedet az do nejnovejsiho.
czbird (334)|25.9.2008 20:11
Diky za tip s tou historii, to je rozumny kompromis - akorat tim padem hlasim bug, ze v sirsi verzi fora pro widescreeny ma dany ramecek s historii porad puvodni sirku (pro uzke forum).
Pavel Koza (4761)|25.9.2008 20:38
Diky, bug by mel byt odstranen (akorat je mozne, ze musite dat tvrdy refresh stranky, css soubory se hodne kesuji).
bjirka (380)|25.9.2008 20:40
Děkuji za úpravu s možností roztáhnout fórum a velice k větší přehlednosti fakt přispěla ta možnost dát avatar vlevo.
Pavel Koza (4761)|26.9.2008 00:22
Jsem rad, ze se libi:) Postupne se fora pokusim nadale vylepsovat, ale uz to asi nebude takovym tempem.
czbird (334)|26.9.2008 09:54
Kdyz prijde upozorneni na novy prispevek, tak me link neprenese na nej, ale vetsinou o jednu az dve stranky v tomtez threadu dozadu (proste uplne mimo), a to i v pripade, kdy jsem predtim cely tread docetl az do konce. Jsem sam, komu to dela?
Pavel Koza (4761)|26.9.2008 09:57
To je vlastnost. Ve chvili, kdy spustite prohlizec, tak s istranka zapamatuje datupm POSLEDNI navstevy (te predchozi) a datum a cas tehle NOVE. A tato dve data si drzi v pameti po celou dobu navstevy. Takze do chvile, nez ukoncite prohlizec, Vas to proste bude hazet na tu prvni neprectenou, i kdyz mezitim pribude 10 prispevku.

Nicmene kdyz o tom tak premyslim... Vydrzte:)
czbird (334)|26.9.2008 10:01
To je ovsem znacne diskutabilni a neprijemna vlastnost, anzto na jinych forech k tomu nedochazi. Notebook jenom hibernuju, instance prohlizece mi v nem muze jet i mesic v kuse (nemam dubod jej zavirat). Urcite s tim pujde neco udelat, mate mou plnou duveru :)
Pavel Koza (4761)|26.9.2008 10:18
Ted jsem tam pridal logiku, ze pokud kliknete na odkaz v emailu, tak vas to prenese na prvni novy prispevek od data vasi posledni navstevy. Kdyz ale zjisti, ze uz jste tema behem sve navstevy cetl, prenese vas to na na prvni novy prispevek od vasi realne posledni navstevy daneho tematu. Teda tak by to alespon melo fungovat, tak schvalne zkuste, jestli to tak skutecne je a kdyztak dejte vedet.

P.S. Tak jsem to ted vyzkousel a funguje to. Nechal jsem Zdenka vlozit tri prispevky a pak jsem kliknul na odkaz a ono mi to hodilo na prvni z te nove trojice. Tak nad jsem tim zase nepo neco jineho...:)
czbird (334)|26.9.2008 10:33
Parada, zda se, ze to zabralo - diky, tohle je velky krok kupredu :)
Pavel Koza (4761)|26.9.2008 10:34
;) Neni zac, kdyz se vyskytne zase nejaky napad nebo problem nebo nelogicnost, napiste.