Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Omnia SGH i900 - první zkušenosti, tipy, triky a rady...

Losos_ce4you (1147)|4.9.2008 13:10
Zdá se že už přístroj bude každou chvíli k dispozici i pro "běžné" uživatele takže je načase se o něm s novými vlastníky začít bavit :) Prosím zde již jen konkrétní problémy , pro obecné kde , kdy , za kolik atd. do jiného vlákna ...
Díky ;)

Pro začátek jen co zatím se mi podařilo rozběhat (a bylo hodně otázek okolo toho)
- TomTom 7 - chodí bez problému
- iGO 8 -běhá bez problému
- GPS - visí na portu 3
- běžné programy - pocketbreeze , pocketweather , netfront, ewalet .............. běhají i na nestandardním rozlišení bez zádrhelů , nesetkal jsem se zatím s ničím co nejde


subjektivně-objektivně ;) , velice svižné zařízení (s porovnáním jakéhokoliv HTC převyšuje vše co doposud bylo , některé vícefrekvenční Asusy mohou být konkurencí) , přehrávání videa - 203 % :-) , největší přínos (pro mne ) je velice rychlý - respektive doposud nejrychlejší přenos (kromě stájového bratra i780) přes wifi , kdy opravdu bez problému ze siťového disku lze streamovat video v "plném" rozlišení bez jakéhokoliv záchvěvu , fixace gps 5-15 sec , gsm na slušné úrovni bez výpadků kde třeba Diamond , Tytn atd.už vyskakovaly ....
zatím vše ..... víc jsem se tomu nestačil věnovat

Dotaz : objevil někdo někde kabel na TVout a zkoušel jak to běhá ?
Pavel Koza (4761)|4.9.2008 14:41
Neni uz ti to trapny;)? Porad vsechno prvni...

Muzes sem hodit par fotek? Ja mel v ruce predprodukcni jednotku a i kdyz je to rozliseni uzasny, kvalita obcas pokulhavala... tak jestli to vyladili v novy ROMce. Pokud ano, bude to ve WM oblasti bezkonkurencni!
Losos_ce4you (1147)|4.9.2008 21:37
Zitra se tomu budu venovat za dobreho osvetleni , dnes jsem shodou okolnosti neco zkusil nafotit za zarovky , ale dopadlo to celkem blede .... prikladam .... mam zatim dojem ze treba Diamond foti lepe ... ac s mensim rozlisenim

00295220_SNC00006_0tg6.jpg 00295220_SNC00005_EuK.jpg
aeon101 (213)|5.9.2008 07:25
Tak jsem konecne vymenil Kaisera za toto perfektni zarizeni. Nez prispeju svymi postrehy, muzete mi prosim poradit jak zprovoznit iGo8? Mam kompletni funkcni verzi, jen pri zapnuti napise, ze ma problem s rozlisenim displeje. Vim ze je potreba prpsat nejaky soubor, prosim ale o detaily. Jedu na prodlouzeny vikend, tak chci hned otestovat navigaci, vydrz, pak to ostatni s cim se pak rad podelim.

Diky

Dan
Losos_ce4you (1147)|5.9.2008 11:04
Bud si nainstaluj posledni verzi (myslim cervenec) , nebo ti chybi v Data/ui_iGO8/slozka kterou prikladam - pro podporu rozliseni
Pavel Koza (4761)|5.9.2008 23:11
Hm, tak ta kvalita je asi stejna jako jsem mel ja, i kdyz za dobryho svetla to snad bude vyrazne lepsi. Na to, ze to ma byt takovy delo jsem cekal trochu vic.
Losos_ce4you (1147)|6.9.2008 19:01
Nahravání hovoru (a nejen to) ... sicse se mi nepodarilo rozbehnout preferovany Resco Audio Recorder (diky nestandardnimu rozliseni Omnie) a musel jsem se spokojit s Vito Audio Notesem , ale i tak jsem da se rici nadseny jelikoz i900 je PRVNI MDA - myslim od dob MDAII kde 100% funguje nahravani tel.hovoru - vcetne zaznamu "druhe" strany (to uz sice jde i treba na Diamondu) ale zvlada to i pri pripojeni BT handsfree !!! (pevné i přenosné)
SUPER :-D

(ackoliv se mi zatim nepodarilo objevit kde se ve Vitu nastavi cas nahravky - zaznamenava mi to jen posledni pul minutu :-( ) .. kdo vi - at povi :-D , dik

Prikladam "hot" FW :-) DXHH3
Mudrunka (547)|8.9.2008 12:20
[quote=Losos]- iGO 8 -běhá bez problému[/quote]
v souvislosti s iGO 8 mám dotaz na TMC/RDS. Daný stroj má, alespoň podle dostupných informací RDS. dá se toto využít k TMC nebo ne?
OT: rozhoduji se mezi HP 214 a tímto strojem a daná informace je pro mě ve výběru klíčová :)

aeon101 (213)|9.9.2008 12:59
Diky Lososi, iGO8 uz beha bez problemu v obou rezimech. Jsem take prekvapen vydrzi baterie. Formatoval jsem teda poctive 3x. Navigace bezela v kuse 3,5 hodiny (sice se Omnia trochu zahrivala, ale mene nez Kaiser). Pri beznem provozu (WIFI, web, 30 min. telefonovani, IM+, hrani se s widgetama- ktere jsem ale bohuzel radsi vymenil za klasiku...) mi vydrzi v pohode 2-3 dny.
Porad si tak nejak nemuzu zvyknout na absenci stylusu, obcas ho nutne potrebuju, ale nakonec 90% prace udela i myska (perfektni reseni). Take se mi trochu obtizne pouziva automaticke otaceni obrazovky, nejak me to porad zdrzuje ale chce to asi cvik (hlavne kdyz chci rychle pustit navigaci v landscape mode). Strasne mi chybi pouzdro, dival jsem se, ale zatim o nicem nevim (hlavne nechci nic velkyho od Krusselu, idealni by bylo neco jako u Cruise...).
Jinak jak resite instalaci programu? Osobne to delam tak, ze vsechny CABy, mapy, hudbu a video mam zvlast na pametovce a samotne instalace provadim do My Storage.
Dale se musim zminit o dotykove plose. Nekde na Pocketnow ci Gatgeteer si lidi ve foru povidali o mizerne praci s dotykem prstu, rolovani atd. oproti iPhonu, musim ale rict ze jsem mnohem spokojenejsi nez u Raphaela- naprosta spokojenost. Celkovne mi prijde Omnia velice dobre konstrukcne zpracovana, softwarove vyladena, velice svizna.

Za ten necely tyden jsem teda az prekvapive spokojen. Zadne vytuhnuti ci nefunkcnost klasickych TOP aplikaci. Kdyby byl v tele pristroje stylus a vyrobce dodal pouzdro, vubec bych se nezlobil...:-). Ale toto mi pravdepodobne za chvili prestane vadit. Zamrzi take samsungacka USB koncovka nekompaktibilni s jinymi PPC, ale uz se da sehnat i nabijecka do auta, kterou jsem poridil hned s drzakem na sklo.

Dan
Losos_ce4you (1147)|9.9.2008 13:35
TMC ... no , přístroj ho najde , neměl jsem ale možnost ho vyzkoušet , jelikož u nás samozřejmě nic nenaladí .... :-(

Automatické překlápění ... není nic jednoduššího nežli ho vypnout :-) funkce je to urcite efektivni ,v praxi samozrejme nepouzitelna .......
Mudrunka (547)|9.9.2008 13:56
[quote=Losos]TMC ... no , přístroj ho najde , neměl jsem ale možnost ho vyzkoušet , jelikož u nás samozřejmě nic nenaladí .... :-( [/quote]
nikoliv, TMC u nás funguje, že valná většina TMC informací je jaksi mimo mísu, je jiná. Takže na ofiko iGO 8 pokud dává rádio TMC/RDS informace ve správném protokolu to musí jet jako víno, pokud ne, problém může být právě v tom protokolu (a o to mě jde) nebo v nedostatečné léčbě iGO a ta mě nezajímá. :)
Losos_ce4you (1147)|9.9.2008 16:07
To je mozne .... TMC jsem nikdy nepouzival takze nejlepsi zkusit sam :-)

FW DXHH3 .... z nejakeho duvodu s touhle verzi TomTom ma problemy na portu 3 (default) , staci ho ale prehodit na 6 a jede zase bez problemu

Pro perfektni chod TT7 je nutna verze 7.450.9030 ... , pripadne asi vyssi az bude :-) (beha na vsech portech a je odstranen "hluchy" prouzek na display s predchozich verzi)
ferlich (16)|10.9.2008 11:36
Vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašel info o tom jak je v omnii řešena informace o nepřijatém hovoru, nebo přijaté sms a není to ani v anglickém pdf návodu, prosím šťastné majitele, jestli by mohli napsat jak to je. Jinak už mi psali z palmpc, že omnie by měla být koncem týdne na skladě. Díky
Bigis_ce4you (84)|13.9.2008 10:59
Zdravím, mám Samsung Onmia. TomTom7 jsem nainstaloval, chodí, ale IGO se moc nechce. Sice mám v ui_igo8 složku s rozlišením 400_240, ale furt to nenabíhá, jelikož to po mě chce z nepochopitelných důvodů složku 100_200 ??? To nějak nechápu.

Pokud máte někdo radu, díky za ni.
Losos_ce4you (1147)|13.9.2008 17:50
Psal jsem to na predchozi strance !! Posledni verze iGO .............
duff2 (32)|13.9.2008 19:25
Chtěl bych se zeptat šťastných majitelů Omnie, jaká je jemnost displeje? Uvažuji o její koupi, rozhoduji se mezi HTC Touch Pro a jediné, z čeho mám trošku strach, je to, jestli displej je vzhledem ke své velikosti dostatečně jemný...mám zkušenosti jedině se svým starým Asusem 730, který už tehdy měl VGA rozlišení, tak se trošku obávám..díky moc za odpověď
Losos_ce4you (1147)|13.9.2008 20:17
Prosim dotazy tohoto typu jinam ..... az ho poridis a bude konkretni problem tak jsi tu spravne .
Diky !
Bigis_ce4you (84)|14.9.2008 21:24
Prosím, máte někdo zkušennosti s nabíjením? Mě to nechce nabíjet přes originální kabel. Jednou se to povedlo, ale pak už ne.. A když už jsem to nabil na 60% tak to bylo do hodiny vybité. Je to chyba? Nebo ten kabel "jen drží při životě?"
aeon101 (213)|15.9.2008 06:37
Hmm...to je divnee...a jak ti to nabiji pres kabel a PC? Prvni nabijeni teda probehlo v poradku az do konce? Vyzkousej jinou zasuvku, kdysi jsem mel neco podobneho u Kaisera. Kdyz to nepomuze tak bych urcite reklamoval, pravdepodobne baterii...dej pak vedet.

Dan
ZED_ce4you (21)|16.9.2008 12:17
s tím nabíjením mám také problémy. A to už na druhé Omnii!
Tu první jsem zapojil jen na USB kabel - a baterka se po 3 hodinách /pořád byla napojená na USB a hlásila nabíjení/ úplně vybila a už nešla nikdy nijak nabít.
Mám objednanou druhou a snad to bude baterkou a nebude KO telefon.

Před 2 dny mi přišel jiný - dal jsem ho na USB kabel ale zas se to chovalo nějak divně, takže jsem ho hned odpojit a nabíjel poprvé
jen přes síťovou nabíječku. Nabití proběhlo a baterii jsem pak používáním vybil. Teď mám nabité podruhé /a vybíjím/ a baterie už drží zdá se dobře .

Moje rada je :

Nabíjet cca. 3x jen přes síťový nabíječ a pokud možno co nejmíň nebo vůbec nepřipojovat USB. Baterii takto 3x nabít a pak nechat vybít.
Až potom bych zkusil USB.

Asi mi bude dost lidí odporovat že vybití a nabití u Li-Ion nic neřeší ale já napojením na USB odrovnal jednu baterii /bohužel koupené v Honkongu/ .

Pokud máte telefon koupený v CZ a udělalo by to také tak reklamovat.
ZED_ce4you (21)|16.9.2008 12:44
Chci se zeptat na Vito Audionotes . Na Omnii mně blbne - na prvním telefonu to bylo OK akorát že to nahrávalo až od cca. 4té sekundy hovoru.
Teď na druhé Omnii to ale blbne víc - při delším než 2 min hovoru byl pak telefon zamrznutý a reagoval ukrutně pomalu. Navíc to nahrále jen pár sekund hovoru, jak kdy.
Zjistil jsem že když dám nahrávat na kartu /ne do 16GB paměti/ tak už telefon nemrzne, pořád to ale nenahraje vše , z minutového hovoru chybí třeba 20 sekund .
Nepomohlo ani nahrávání do waw.
aeon101 (213)|16.9.2008 13:22
Zcela s timto postupem souhlasim a sam to tak na vsech novych telefonech pro jistotu delam. 3x uplne nabiju a uplne vybiju bez pouzivani USB kabelu k PC. Po podobnych zkusenostech je to dobry a osvedceny postup se spravnym formatovanim baterie.

Dan
Losos_ce4you (1147)|16.9.2008 14:11
Audio Notes ... s nicim takovym jsem se nesetkal , ukladam na kartu , ne do pameti pristroje - ale o tom ze s hovoru nahrava Notes jen posledni pulminutu jsem jiz psal .........

Jinak .. ROM se sypou jak kralici s klobouku :-) momentalne pouzivam I908ZHHH4_ENG , vzdy jsem radsi pouzival asijsko/australske verze i od HTC , tady mam take dojem ze ty asijske jsou o neco lepsi nezli pro evropu ........

Něco pro "estety" :-)

ke stazeni a dalsi podrobnosti zde
00296701_kyro-windows_EvK.jpg
ZED_ce4you (21)|16.9.2008 14:40
ještě k tomu Vito audiu - zjistil jsem že "chyba" je někde při vypnutí displeje. Když mám nastavené že displej po 10 sek. vypne tak to nahraje jen těch cca. 10 sekund.
Když jsem vypnutí displeje zakázal tak to správně nahrálo celý hovor. Nahrává vám to i když displej vypne ?
t0m (87)|16.9.2008 15:05
[quote=ZED]s tím nabíjením mám také problémy. A to už na druhé Omnii!
Tu první jsem zapojil jen na USB kabel - a baterka se po 3 hodinách /pořád byla napojená na USB a hlásila nabíjení/ úplně vybila a už nešla nikdy nijak nabít.
Mám objednanou druhou a snad to bude baterkou a nebude KO telefon.
[/quote]

Omni mám teprve druhý den a nabíjí normálně, ale něco podobného jsem řešil u Eten X500 - baterka se vybila tak hluboko, že nešla v PDA nabít a PDA nešlo ani na adaptéru. Po nabití vyndané bat normální Li-Ion nabíječkou zase vše chodí a baterka funguje dodnes. Jasně, že to je hw problém Etenu, ale za zkoušku to stojí...

A hluboké vybití s připojenou proudově nedostačující nabíječkou (třeba USB se špatným kontaktem) umí většina mobilů i PDA.
Obvody indikují připojení nabíječe a podle toho se zařízení chová a nikde se nekontroluje, že nabíjecí proud nepokryje ani odběr zařízení.
Bobek_ce4you (27)|16.9.2008 15:36
Používám RESCO Audio Rec a ten je v pohodě.Ví někdo kde se dá nastavit citlivost mikrofonu v systému.Nějak to nemohu najít.
Losos_ce4you (1147)|16.9.2008 16:12
co mas za verzi Resco Audia ?? Posledni verze na Omnii nejde ....
t0m (87)|16.9.2008 16:19
[quote=Losos]TMC ... no , přístroj ho najde , neměl jsem ale možnost ho vyzkoušet , jelikož u nás samozřejmě nic nenaladí .... [/quote]

Tak jak to je s TMC? Zkoušel jsem iGo 8.0.0.49545 a to sice detekuje RDS_GPSTMC_SILICONLAB na COM3, ale nejde ladit stanice a dialog nastavení stále ukazuje "Testy...". Ani po spuštění FM tuneru a naladění ČRo3, na kterém se TMC určitě vysílá, se žádné zprávy neobjevily. Takže bych to spíš tipoval na falešnou detekci hw. Ale na Etenu se iGo8 muselo na TMC konfigurovat ručně v sys.txt, nechce to něco takového? (Google neporadil...)

Funguje TMC v Route 66, když už se to prodává s Omnií ? Přiznám se, že se mi R66 ani nechce instalovat.
t0m (87)|16.9.2008 16:27
Jaké máte zkušenosti s dosahem wifi? Já mám s Omnií potíže v místech, kde na Etenu a na notebooku jedu bez problémů.
Je to obecný problém nebo mám nějaký špatný kousek? Navíc po prvním - druhém odpojení se Omnie přestane pokoušet připojit a odmítá i ruční "connect" v tabulce wifi. Pomůže jen vyp a zap wifi, pak to zase chvíli jede.
t0m (87)|16.9.2008 16:59
OziExplorer CE nefunguje s interní GPS (česká verze PDA i900BPHH5/UHHH5).
Počáteční polohu sice obvykle zjistí, ale pak se nějak sekne a dostává od GPS zmršené NMEA věty.
Někdy dokonce Ozi ukáže příjem z několika set satelitů :D
Dělá to OziCE 2.19 i 1.12
Jediný způsob, jak jsem OziCE rozchodil, je spustit GPSproxy http://sf.net/projects/gpsproxy
a OziCE nakonfigurovat tak, aby bral data z virtuálního COM portu - výstupu GPSproxy.
Vzhledem ke spotřebě a pohodlí ovládání to není ideální.
Dělá to i s jinými ROMkami?
Podařilo se vám připojit interní GPS bez WM GPS splitteru (External GPS v Settings/System tab)?
Losos_ce4you (1147)|16.9.2008 17:32
TMC .... nemuzu vyzkouset , nemam u sebe kabel .... ale zkus pripojit sluchatka do konektoru - jestli to neni stejny system jak u radia - bez sluchatek radio nebezi - ty funguji jako antena .....

Potvrzuji drive odhadovanou kvalitu asijskych ROM :-) , HongKongska I908ZHHH4_ENG je absolutne nejsviznejsi ......

t0m (87)|16.9.2008 23:26
Jo jo, sluchátka jsem samozřejmě měl a TMC nic.
Mimochodem to je další problém: v autě dávám normálně PDA na nabíječku, ale jak tam ještě připojím anténu pro TMC (tedy sluchátka)? To by chtělo něco na způsob HTC 3 in 1 adaptéru, ale k Samsungu jsem nic takového neviděl.
Trudoy (4)|17.9.2008 10:34
TCM mi taky nejede. Ale pustil jsem si radary (jsou na 14 dni zdarma) a nejde mi zvukovy upozorneni, jen se zobrti ikonka. Funguje to nekomu?
Mudrunka (547)|17.9.2008 20:33
tož jsem si to dnes taky přivezl. Zatím tápu, jistě se časem poddá. Dokonce jsem nainstaloval Route66, to TMC podle mého názoru jít nemůže, taky je v nastavení jako zdroj nastaven z fabriky internet (i když možnost RDS pochopitelně je). Jako problém vidím to, že je ochrana softu asi na ID karty (každopádně překopčení na jinou, větší kartu nefungovalo), to u mě nemá nárok na úspěch. Jak dlouho vám trvalo první připojení GPS? Stál jsem na schodech před barákem cca 10 min. jako vortoubek a furt nic. Teda jo, vybité baterky mě zahnaly zpět domů.
[color=red]EDIT:[/color] tak s ochranou softu Route66 je to poněkud jinak. O ID karty se v provozu nejedná. Sice synchronizace klíče na jiné, než dodané karte, kleklo, po odemčení mapy jde obsah dané karty nahrát na kteroukoliv jinou a šlape to. Alespoň, že tak....
Losos_ce4you (1147)|17.9.2008 20:39
GPS - 15-20 sec . Mas stazenou a enablovanou XTRA ?!
Mudrunka (547)|17.9.2008 21:09
nemám, zítra napravím a zkusím. Nyní nabíjím a první nabití nechci přerušovat, ale věřím, že to bude ono.
[color=red]EDIT:[/color] tak to bylo v tom, alespoň na první vyhledání satelitů to chce povolit XTRA
Bobek_ce4you (27)|18.9.2008 08:30
Nema tady někdo TomTom 7 ,která by mu jela bez GPSGate?Igo8 jede bez problému okamžitě po spuštění, kdežto TomTom nenajde satelity.Má někdo nějaké řešení?Ještě jeden dotaz, našel už někdo to nastavení citlivosti mikrofonu?
Trudoy (4)|18.9.2008 11:10
Zadej *#0002*28346# a objevi se audio control program. Taky se da zvetsit hlasitost, mam DAC(0C) na 0 a SPK(02) na -1.5 u Handset a DAC(0C) na 0 a HP(04) na 0 u Headset.
Trudoy (4)|18.9.2008 14:09
Umi nekdo prepnout na predni fotak? Ja nasel jen testovaci program v adresari Windows grandprixfrontcameratest.exe - bacha je hidden.
taja_ce4you (127)|18.9.2008 20:28
Prosím, jak to se psaním českých písmen - pomůže nějaká klávesnice jako Resco Keyboard? díky
ZED_ce4you (21)|19.9.2008 07:26
já bych měl dotaz na jednu vlastnost které mně moc nesedí - Telefon "zamykám" vrchním tlačítkem kdy se mi zamkne displej . Telefon ale používám v autě přes BT handsfree a pokud se telefon buď připojí k HF nebo odpojí od HF tak se displej odemkne. Takže když mám telefon např. v kapse tak se mi odemkne a začnou samovolně se mačkat tlačítka .
Losos_ce4you (1147)|19.9.2008 17:55
Tak novinky ... pro odborniky :-)

ROM - bohuzel jsem se musel vratit k evropske DXHH3 , hrozne nerad jelikoz HK ZHHH4 je neuveritelna - srovnatelne , je vzhledem k rychlosti jedine zarizeni - a to x51v :-( , rozhodne nejrychlejsi zarizeni ktere doposud jakykoliv vyrobce udelal , jenze se soudruhum s ciny vloudila chybicka do BT - prijem do handsfree je dost ukrutny :-(
Nicmene se da ocekavat ze po doladeni ROM bude z i900 opravdu pekelny stroj , kde odezvy jsou srovnatelne snad i s Palmem :-)

BackUp - Sprite Backup ma problemy a nedokaze obnovit korektne , doporucuji Sunnysoft Backup Manager ... 100% !
kully (32)|20.9.2008 11:45
[quote=ZED]já bych měl dotaz na jednu vlastnost které mně moc nesedí - Telefon "zamykám" vrchním tlačítkem kdy se mi zamkne displej . Telefon ale používám v autě přes BT handsfree a pokud se telefon buď připojí k HF nebo odpojí od HF tak se displej odemkne. Takže když mám telefon např. v kapse tak se mi odemkne a začnou samovolně se mačkat tlačítka .[/quote]

Ja jsem to vyresil aplikaci SLIDE 2 UNLOCK. Po zhasnuti displeje se zamkne displej i tlacitka (hovor prijmout jde). Pro odemknuti je treba projet prstem zleva doprava (tak jak to ma iPhone). Mam nainstalovanou verzi 1.22 a ikdyz jsem nainstaloval QVGA, tak to jede na omnii korektne.
t0m (87)|20.9.2008 12:04
Ještě k dosahu WiFi: porovnal jsem Omnii s Eten X500.
Dle AP i na PDA ve scaneru PeekPocket je rssi na Omnii slabší o 6 dB !!
To je opravdu veliký rozdíl. Jako by korejští soudruzi vynechali anténu.
Například před domem vidí Omnie jen 2 AP a Eten najde 8.
A vzhledem k tomu, že rozdíl je i na příjmu do PDA, težko pomůže nějaká úprava ROM zvyšující txpwr.
A naděje, že je špatný jen můj kousek, dost klesla po přečtení http://www.modaco.com/content/i900-omnia-http-i900-modaco-com/272143/painfully-slow-wifi-on-omnia/

Takže pokud wifi hodláte používat ve stejné místnosti, kde je AP, Omnia chodí výborně.
Pokud je AP za tlustou zdí nebo pod/nad stropem, čekejte problémy. A na lovení wifin v terénu rozhodně zapomeňte.
Losos_ce4you (1147)|20.9.2008 12:42
a jestlipak mas u wifiny vypnute powersave ??? ktere samozrejme snizuje vykon,resp.prijem ???????? nemam tedy vyzkousene krajni meze dosahu - po baraku mam prijem vsude excelentni ale Samsung je jedine MDA u ktereho je rychlost a kvalita prenosu na takove urovni ze lze sledovat filmy ze sitoveho disku/pc - samozrejme tak jak tam lezi a stoji , bez konverze ..... bez jakehokoliv zadrhelu , ztrat a prodlevy
t0m (87)|20.9.2008 14:50
Mám bohužel počeštěnou rom a na mnoha místech tomu na rozdíl od anglických WM nerozumím.
Ale pokud myslíš Settings - System - Power - WiFi, tak tam je to úplně srozumitelně:
"Pokud je zařízení v pohotovostním režimu, tato funkce vypne napájení Wi-Fi", čili nemá nic společného s vysílacím výkonem, tím méně s citlivostí příjmu.
Pro jistotu jsem přeměřil rssi po vypnutí "režimu úspory energie pro Wi-Fi" a je to jak se dalo čekat, na PDA i na AP úplně stejné.

O rychlost se nepřu, s dost silným signálem je excelentní.

Tak buď máš doma papírový stěny nebo já mám v Omnii upadlou anténu. Nemohl by někdo udělat podobné porovnání?
Losos_ce4you (1147)|20.9.2008 20:14
Dosah je srovnatelny s beznym MDA ... od HTC , nepozoruju rozdil , x500 je na tom mozna o neco lepe , mel jsem s techhle kramu jen x500+ a mam dojem ze wifina na ni bezela lepe nez na strojich od HTC .... takze je mozne ze nejaky rozdil pozorujes . Nicmene zed by ti nemela cinit problem .
Shennlon (73)|20.9.2008 22:50
Omniu a celkovo win.mobile mam 1x (predtym som pouzival symbiandy). Prosim vas co je to ta ROM, ako zistim aky mam FW a ako ho upgrejdujem (zmenim)? Skusal som to podla navodu ktory je na tejto stranke http://www.ppcsg.com/index.php?showtopic=101064&st=170 , bohuzial bez uspechu(vypysuje mi to: INCORECT SOFTWARE VERSION, PLEASE CHECK TEHE DEVICE) .
Taktiez sa chcem spytat: pri zamknuti tel. a spatnom zap.(po cca 5min) mi prestane fungovat automaticke otacanie dspleia. Pomoze len restart fonu(niekedy sa spusti az po2 restarte). Dnes sa mi dokonca vobec nezapol display, telefon sa nedal vypnut ostal zamknuty(vybroval po dotyku na display). Musel som vybrat bat.:sarcastic: Nevie niekto poradit co s tym?:(
kully (32)|21.9.2008 00:26
ROM je vlastne firmware. Jak zjistis jeho verzi zatim nevim, je to taky moje prvni zarizeni s WM. Aktualizovat ho muzes oficialni cestou pres http://www.samsungmobile.com/promotion/omnia/index.jsp ale zatim tam neni CR ani SR. Pak existuji urcite i jine cesty prehrani ROM, ale ty mi jeste nejsou znamy. Kazdopadne novejsi pocestenou ROM nez mas v telefonu zatim asi nesezenes. Urcite bys sehnal novejsi urcenou pro Chinu nebo tak s anglickym menu ...
Shennlon (73)|21.9.2008 19:36
Dnes sa mi zase min.3x nerosvietil dis.(pisal som to v predchadzajucom prispevku). Zda sa mi ze to robi zapnuté vifi+zamok tel.:sarcastic: . ang. menu by mi nevadilo. Nevie niekto ako prehrat FW inou cestou?
- neviem rozchodit TomToma nevie niekto kde sa da najst dobry navod.
-neviete nejaku @ stranku kde by som nasiel manual k Omnia, v baleni som ho nemal:sarcastic:
taktiez sa mi zda ze tel.pri vyzvanani dost slabo zvoni(hlasitost mam nastavenu na max.). Da sa to nejak nastavit na este vyssiu hlasitost?