Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC TOUCH PRO CZ verze - bude v září s QWERTZ klávesnicí a diakritikou

Bodie_ce4you (12)|2.9.2008 11:45
Ahoj všem, nechci prudit na jiných vláknech, tak zakládám nové. Nemáte někdo informaci o tom, kdy bude CZ verze HTC Touch Pro??? Na Mobilnautu provedli změnu v termínu dodání: ze září na říjen. Pokud si dobře pamatuji, tak po úvodu eng. verze se psalo, že cz je otázkou cca dvou týdnů. V Sunnysoftu píšou pouze podzim.. Díky za informace..

PS: Nemá cenu řešit, že cz verze bude špatná a nemá cenu na ní čekat. Anglicky umím, ale žiji v ČR a chci, aby tak drahé zařízení se mnou komunikovalo mou mateřštinou. Jinak věřím, že klávesnici bude QWERZ :-)

Bodie_ce4you (12)|5.9.2008 09:17
Tak jsem pokročil v pátrání a zde cituji odpověď výhradního dovozce výrobků značky HTC do ČR. Zde je kompletní a neupravená odpověď:

P O Z O R změna, po mém zveřejnění odpovědi společnosti CoLin s.r.o. (a to jsem při pokládání dotazu uvedl, že odpověď zveřejním) jsem byl odesílatelem požádán "ať odpověď dále nešířím s tím, že došlo k omylu a otázka českého potisku klávesnice je zatím nejasná a dovozce jí ještě ověří u výrobce".. Ještě jednou se omlouvám

Až mi bude doručeno konečné stanovisko, tak jej zveřejním, ale před tím raději chvilku počkám :-)

Pro moderátora: mohu zaslat kompletní emailovou komunikaci..



libor_m (1026)|5.9.2008 09:49
No to jsem tedy zvědav. V tom případě bych si vyměnil eng klávesnici za cz.
Chrono Leggionaire (187)|5.9.2008 16:24
[quote=Bodie]... Na klávesnici budou v této lokalizované verzi i znaky pro diakritiku.
[/quote]


Tak, že by přece jen byla ta klávesnice pro CZ trh nakonec upravena? :bulb: Zněly tady hlasy, že tomu tak určitě nebude :)) Buď si ji nechám vyměnit...nebo využiju služeb známého a zkusím si diakritické popisky jednotlivých kláves natisknout u něj ve firmě fluoreskující barvou přímo na klávesnici. Ukazoval mi kousek černého plastu, na který to "razil" a vypadalo to víc jak dobře...jen záruka by padla za vlast

Tak uvidíme.
sikula05 (272)|5.9.2008 17:14
Tak to je opravdu dobrá zpráva:yes: Jinak jak už jsem psal a bylo to smazáno, doteď moc nechápu použití ENG klávesnice v podmínkách ČR;)
Chrono Leggionaire (187)|5.9.2008 19:09
Takže nakonec to ještě není s těmi popisky v CZ distribuci tak horké
Pavlus_ce4you (125)|6.9.2008 10:56
Že by kvůli ČR dělali spešl klávesnici? To jsem zvědav :?
htcjirka (1875)|6.9.2008 11:33
Chlapi, preju vam to,ale silne o tom pochybuju,ze by zrovna pro nas delali cz klavesnici.
Zdenek Malinsky (9781)|6.9.2008 14:46
To by potom bylo asi první WM/PPC zařízení s komplet českou lokalizací a komplet celou českou i hw klávesnicí, vč.5.řady - tedy s diakritikou. :yes:
Ale nestahujme brod, kalhoty jsou ještě daleko.
Pavlus_ce4you (125)|8.9.2008 12:12
Citace ze smartmanie:
V minulém týdnu se z tiskového oddělení společnosti HTC dostala ven zpráva, ze které bylo patrné, že lokalizované kusy komunikátoru HTC Touch Pro nabídnou také český potisk hardwarové klávesnice. Text však byl tiskovým oddělením chybně interpretován, a nyní máme oficiálně potvrzeno, že tomu tak nebude.

HTC Touch Pro CZ nabídne kompletně počeštěný operační systém, znaky na hardwarové klávesnici ale zůstanou anglické, přes klávesu Fn však bude možné diakritické znaky zadávat. Je to tedy zcela stejné, jako u starších komunikátorů. Rozložení samozřejmě zůstane QWERTY; QWERTZ verze se na našem trhu prodávat nebude.

Takže nic...............

Almighty_ce4you (0)|8.9.2008 12:15
Škoda :( , no dobrá zpráva je, že alespoň nemusim čekat.
Miloš Strouhal (3997)|8.9.2008 12:48
[quote=Chrono Leggionaire]Zněly tady hlasy, že tomu tak určitě nebude :)) [/quote]A zněli správně, že.. :)
Chrono Leggionaire (187)|8.9.2008 12:55
j, zněly :) To víš, jsem nevěřící Tomáš ;)
KamilZm (0)|9.9.2008 09:11
Asi budu mít stupidní začátečnický dotaz - jak se píše na anglické verzi diakritika ? Funguje to pouze se soft. klávesnicí, (existuje už?) nebo to i na anglické verzi přímo psát přes Fn ? České rozhraní mě netrápí, ale psaní českých znaků ano. Pokud tohle (psaní přes Fn) EN verze neumí, tak je to argument pro počkání na českou.
Nallim (99)|9.9.2008 16:21
U ENG verzi přes funkci FN psát český znaky nejde.
mijou (109)|9.9.2008 17:10
Najde ako nejde!

Cez FN nie, ale cez klavesu SYM nabehne tabulka znakov, nielen ceskych, a staci si vybrat! Niekde na nete bol aj navod ako upravit obsah tej tabulky, aby tam neboli nepotrebne znaky!