Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

GSM anténa autosady do HTC přes mini USB

mikrotom (63)|31.8.2008 20:29
Auta s přípravou pro mobilní telefony většinou disponují vlastní GSM anténou, která je vně karoserie. Např. u BMW ve známé žraločí ploutvi na střeše. Tato anténa je svedena do univerzáního konektoru, jenž většinou končí v loketní opěrce a přes různé adaptéry/kolébky se dá propojit do mobilního telefonu. Kolegovi kdysi tímto způsobem připojili nějakou Motorolu, ačkoliv nebyla oficiálně podporována výrobcem automobilu. Stačilo mu, aby si koupil autonabíječku, co byla zakončena systémovým konektorem Motoroly a oni se do toho kabelu dostali i s tou anténou. Já dnes řeším obdobný požadavek s HTC komunikátorem (Touch Pro). Podle doposavadního šetření to ale vypadá, že v mini USB konektoru není vstup externí GSM antény vůbec zapojen. Znamená to, že soudobé komunikátory (např. ty od HTC) vůbec neumožňují připojení k externí anténě? To by byla škoda. Můžete mi někdo prosím poradit či pomoci odkazem?
mikrotom (63)|1.9.2008 11:46
...nikdo ze čtenářů se nepokoušel připojit WM zařízení na externí anténu v autě?
Bucci_ce4you (217)|1.9.2008 12:48
artemis má konektor na externí anténu, má ho i polaris, ale Diamond nemá konektor (aspoň sem ho nenašel)
mikrotom (63)|2.9.2008 09:09
...to jsem vážně jediný komu vadí mít v autě sníženou kvalitu příjmu signálu? Řada soudobých aut má upravený povrch skel tak, že skrze něj prostupuje hůře i rádiový signál. Připojit se na externí anténu je tedy více než užitečné;)