Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - problém - nejde připojit pomocí USB

habrda (43)|28.8.2008 16:33
mám následující problém, se kterým jsem dnes strávil půl dne a nevyřešil:

Nedokážu propojit notebook s HTC Diamond pomocí USB kabelu, synchronizace mi funguje pouze přes Bluetooth. Pokud telefon připojím kabelem, tak se nabíjí, nabídne mi výběr mezi ActiveSync nebo DiskDrive režimem, ale tím to skončí. Notebook vůbec nezareaguje. Nefunguje to ani v jednom režimu. Zkoušel jsem to na dvou noteboocích - jeden s XP SP3 a AS 4.5, druhý s Vista SP1 a WMDC 6.1. Prolezl jsem všechny možné fóra, vyzkoušel všechny rady a nic.

Předpokládám, že problém bude asi v kabelu k Diamondu nebo v USB portu (telefon se ale přes kabel nabíjí a pozná že je připojený k PC, protože nabídne na výběr AS nebo DD). V noteboocích problém není, protože např. ETEN X800 připojím k oboum notebookům kabelem bez problémů.

Nesetkal jste se s tím někdo?



Pavel Koza (4761)|28.8.2008 17:21
Mate moznost vyzkouset jiny USB kabel? Ten originalni ma sice jinou koncovku, ale normalne mi Diamond beha i pres kalsicky nejlevnejsi USB. Pokud pocitac vubec nereaguje, tak bych to tipoval take na ten kabel. Pripadne se muzete (pokud uz jste tak neucinil) koukat do Spravce zarizeni, jestli se tam neco deje po pripojeni nebo jestli je to skutecne uplne mrtve.
osch (1330)|28.8.2008 17:28
Zkus v nastavení USB to PC odskrtnout advancet network func . Tedy nepovolit tuto moznost.
habrda (43)|28.8.2008 17:47
Diky za reakce, ale jak jsem říkal, strávil jsem s tím několik hodin a vyzkoušel všechny možné varianty, včetně výše navrhovaných

- zkusil jsem USB kabel od eten X800 - nefunguje (s etenem kabel funguje)
- ve spravci zarizeni se nic neděje - mělo by se tam objevit Windows Mobile Device - nebo tak nějak podobně, ale nic, je to mrtvé
- v nastavení USB to PC jsem advancet network function odškrtnul jako první :-)) - bez efektu

Tak nevím :-(
Pavel Koza (4761)|28.8.2008 17:49
Vzhledem k popsanemu (2 ruzne systemy, 2 kabely, ruzne nastveni...) me napada ted akorat zkusit HW reset a pokud nepomuze ani ten, tak reklamace.
habrda (43)|28.8.2008 18:20
asi ta reklamace, HW reset už mám také za sebou :-(
digi40 (10)|10.9.2008 16:51
Zdravím, nerekli Ti nahodou pri vymene, v cem byl problem, jestli v softwaru nebo HD? Mam stejny problem s pripojenim pres USB kabel, ale vymena pristroje bohuzel v tuto chvili nepripada v uvahu, tak hledam nekoho, kdo to zkusi rozchodit. Diky.
wlkk (6)|6.10.2008 07:55
mam ten samej problem...
zachrani ti pri reklamaci data na internal storage? napr.fotky atd...nefunguje miani prenos pres bt takze z diamonda nedostanu vubec nic
amos.zamba (44)|6.10.2008 12:16
Mám jiný problém. Jak dám připojení jako disk tak mi skoro pokaždé vyskočí upozornění že na disku můžou být chyby jestli jej chci zkontrolovat, i když to pokaždé vypínám přes ikonku odebrat bezpečně zařízení, a jak dám připojení active sync, tak mi zas najede okno složky windows/system32. Čím to? Díky
pavouk_ce4you (11)|6.10.2008 16:10
Pro všechny, kteří mají problémy s připojením Diamonda pomocí ActiveSync přes USB kabel k PC. Mě se podobná věc stala při nahrátí nové Romky a taky jsem se s tím trápil asi den, než jsem na nějakých anglických stránkách našel úplně jednoduchý návod, který pomohl. V programu ActiveSync, v nastavení je položka (nevím přesný český překlad) povolení připojení přes USB. Když ho odklknete (zmizí zatržítko) a hned zase zaklinete (tlačítko se opět vysvítí), tak následně proběhne připojení bez problémů. Doufám, že tento návo aspoň někoku pomůže.
wlkk (6)|6.10.2008 16:31
dik za radu ale nepomohlo,v sunnysoftu mi poradili hard reset,ktery jsem provedl a zas nic..
wlkk (6)|7.10.2008 20:07
zvlastni je ze mi ted dava na vyber jestli sych nebo disk kdyz ho pripojim do ac nabijecky...svet se pos... :-) tak asi reklamace no
habrda (43)|11.10.2008 23:16
[quote=digi40]Zdravím, nerekli Ti nahodou pri vymene, v cem byl problem, jestli v softwaru nebo HD? Mam stejny problem s pripojenim pres USB kabel, ale vymena pristroje bohuzel v tuto chvili nepripada v uvahu, tak hledam nekoho, kdo to zkusi rozchodit. Diky.[/quote]

ne, nerekli mi nic, videli tu zavadu poprve, jen mi jej vymenili


[quote=wlkk]zachrani ti pri reklamaci data na internal storage? napr.fotky atd...nefunguje miani prenos pres bt takze z diamonda nedostanu vubec nic[/quote]

ne, nemel jsem tam zadne data, takze jsem to neresil, navic me prenos pomoci BT fungoval ...
wlkk (6)|14.10.2008 08:13
tak uz je na reklamaci...jsem zvedav s cim prijdou..meli by davat "nahradni" mobil jako je to s autama
chnapka (31)|15.10.2008 15:23
Mel jsem stejny problem, pomohlo prehrat ROM a preinstalovat ActiveSync.
wlkk (6)|4.11.2008 16:36
tak uz je po reklamaci zas u me,probehla pry vymena zakl.desky
jusepe (4)|13.12.2008 11:35
Taky pres reklamaci, pry vymenili desku.
langosh_ce4you (40)|14.5.2009 08:38
Mám obdobný problém. Po připojení telefonu k PC není vůbec navázáno spojení (nevidí se) - telefon se pouze začne nabíjet. HR ani změna ROM nepomohla. Co jsem zde četl, tak to asi nebude mít softwarové řešení, že?:?

Díky za případné reakce
Roman
chnapka (31)|14.5.2009 09:10
Zkus jeste v Settings, Connections, USB to PC zrusit fajfku na Enable advanced network functionality.
langosh_ce4you (40)|15.5.2009 14:07
Díky za tip. O tom ví a už jsem to samozřejmě zkoušel ... bez výsledku. Problém je, že telefon vůbec nepozná, že je připojen k PC...:((
Roman
Crewi.n (1)|10.3.2010 10:39
Ahoj mám problém s tim, že když připojim Diamonda přez USB tak mi to napíše "zařízení USB nebylo rozpoznáno" a zaboha nevim co s tim nejsem moc zkušenej v těchto věcech a WM mám tak 3 dny předtim jsme měl symbianovou nokii.