Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Diamond -> iGO8 -> GPS nenajde

Marcel00_ce4you (73)|28.8.2008 08:23
Zdravim vospolok,

chcem sa opytat, mam nainstalovane iGO8 verziu: 8.0.0.44366. Skusal som aj starsie verzie, vsetky sa chovaju rovnako a to tak ze mi nenajde GPS prijimac. Skusal som ho aj manualne nastavit, stale to vsak ignoruje. Neviete mi niekto dat celistvu info ako to mam rozbehnut ? Neni treba sa nejakou utilitou pozriet ako je ten GPS nastaveny ?

Vdaka za konkretne info.

P.S.: Forum som presiel ale konkretnu pomoc som zatial nenasiel.
karlic (707)|28.8.2008 09:49
V iGO nastav Port 4, Přenosová rychlost 57600 a zatrhni GPS povoleno.
Poté musí na obrazovce "Data GPS", je to obrazovka, kde je graficky zobrazena "obloha se satelity" a na této obrazovce musí vpravo dole [color=green]zeleně[/color] nebo [color=yellow]žlutě[/color] blikat stavová řádka GPS.
Pokud bliká [color=red]červeně[/color], skoč do Start/Settings/System a otevři External GPS. Zde musí být v záložce programs nastaven COM4, v záložce Hardware NONE, v záložce Access zatrženo "Manage GPS automatically"
Marcel00_ce4you (73)|28.8.2008 09:52
V zalozke HARDWARE ma byt aka rychlost ?

Inak vsetko som urobil ako si mi poradil ale ta volba GPS zapnute sa mi vzdy odfajkne...
Vedla satelitu sviteti na cerveno a blika tam vedla toho nazlto...

Som uz zufaly ... Je nejaka utilita s ktorou by som GPS prijimac otestoval ?
karlic (707)|28.8.2008 09:53
To je jedno když je NONE, ale je tam přednastaveno 4800 ;)

Tak co, funguje?
mijou (109)|28.8.2008 10:20
Ak sa ti sam odpaja GPS modul, skus nasledovne:

1.stiahnut niekede aplikaciu nodata.exe, spustit a v nej zakazat vsetky data pranasane cez GSM (teda vsetky co sa ti tam zobrazia)
alebo
2. cez commmanager uplne vypnut gsm cast

asi sa tam nejak tlcu Com porty
Marcel00_ce4you (73)|28.8.2008 10:34
Pomohol az HARD RESET... Pritom po vybaleni z krabice som to hned ako prve nainstaloval a predsa to neslo.
Az ked som si sam hardresetol DIAMONDA tak to uz fici ako ma...

:)
pietro-piere (13)|28.8.2008 17:44
Ahoj, také mám problém iGO8. Nainstalované to mám v zařízení a mapy na Internal Storage. Postupoval jsem přesně podle návodu na xda-developers a když dám pustit navigaci, tak se mi na pár vteřin objeví kolečko, jako načítání windowsů, potom zmizne a nic.