Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Statická navigace (vypnutí) i u Qualcomm GPS (Kaiser, Cruise apod.)

kubisz (1054)|27.8.2008 13:29
na XDA jsem narazil na navod, jak donutit QUALCOMMacke GPSky, aby posilaly data neustale a ne jen po castech:

[quote]HKLM\Software\HTC\SUPL AGPS\GPSMode

Mine was set to "2", and I got the bad behaviour when slowly walking or geocaching.
Switching it to "1" led the GPSr to send each position without modifications or smoothing directly to the internal com port: Perfect!
Now my Kaiser can really replace the old Wizard with external SirfIII-GPS![/quote]

[quote]Hey all, just wanted to share a tweek that I found somewhere (not for diamond) that helped me out with my aqusition problems.

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/HTC/SUPL AGPS/

EnableAGPS = 1
GPSMode = 4

(GPSMode = 1 means Autonomous (Self Fix no Assistance Required, Pessimistic Approach, Very Slow but Very Accurate)
GPSMode = 2 means Assisted by Server (Less Optimistic, Somewhat Slow but Medium Accuracy Quality)
GPSMode = 4 means Assisted by Server with Extended Ephemeris (Very Optimistic, But Sometime we loose Accuracy Quality))[/quote]

trebas to nekomu pomuze, nemam na cem odzkoset, v diskusi se uzivatele potykaji s velmi rozdilnymi vysledky

zdroj:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=388576
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=405155
Handy2_ce4you (1)|27.9.2008 01:01
Zdravim. Podle ankety se zda, ze ten postup nekomu funguje. Me bohuzel ne. GPS v modu 1 se chova zda se uplne stejne jako v modu 2. Napadla me ale jedna vec a to verze radia ktere maji ti kterym to funguje. Pokud je tady nekdo taky tak at se podeli. Treba je to skutecne o verzi a "staticka" navigace jde vypnout jen na nejake.
zsadek (156)|16.1.2009 19:26
Tak jsem s tím experimentoval a přestalo mi fachat Igo. Nevíte jaký jsou defaultní hodnoty? Debil jsem si je nenapsal :-(

Dík
kubisz (1054)|16.1.2009 19:51
zkuste nastavit dle 1. prispevku...
vidra (19)|19.4.2009 09:59
Podle mé zkušenosti tento postup (nastavení GPS mode na 1) docela zlepší chování GPS i v Palm Treo Pro.
Vita_Megane (69)|30.7.2009 09:27
zkouším na Touch Pro2
default:
EnableAGPS 0 (nechápu proč)
GPSMode 2 (změněno na 1)

pak dám report
edit: tak rozhodně se to zdá lepší
kubisz (1054)|16.6.2010 10:33
na HD mini zda se funguje, nastaveno "4" a AGPS na "0"