Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Raphael) - čeština, počeštění windows mobile, CZ

everald (6)|27.8.2008 08:15
Zdravím,
při projíždění různých fór jsem našel toto:

[quote]
Pro majitele HTC Diamond přidávám link na oficiální ROM 1.93, která přináší spoustu vylepšení, hlavně v rychlosti TouchFlo 3D.
http://rapidshare.com/files/1333497542/Diamond_1.93.WWE_ROM.ZIP

K tomu i přímou českou lokalizaci ve formě instalace
http://rapidshare.com/files/133496055/diamond_cestina_cab.zip

Oba soubory CZ lokalizace nainstalovat a pak restart. Následně naskočí nabídka výběru jazyka, zvolíte, proběhne další instalace a už mluvíme česky;-)....

Češtinu jsem nahrál do HTC TOUCH PRO a šlape v pohodě.
[/quote]

Diamond i Raphael mají stéjné tělo, tedy po SW stránce, tak by to běhat mohlo, nebo ne?
Resp. co všechno by se mohlo stát, kdyby to nepasovalo, a já bych ji tam nahrál?
Díky
dort (1212)|27.8.2008 09:35
nevím, ale zkoušel jsem naistalovat CZ z Diamonda do Raphaela, ale nefungovali mi kontakty - prostě ani z TouchFlo, ani z nabidky start se nedalo dostat do kontaktů - pravda možná by stačilo projít "zástupce" na které směřují ...
Trottel (54)|27.8.2008 14:16
Čeština z Diamonda je funkční i pro Raphaela, mám to odzkoušené. Nevím, jestli už je novější verze češtiny, ale v té mojí je opravdu problém s kontakty (jestli se nepletu tak to dělá i u Diamonda, takže není problém v Raphaelovi, ale v aplikaci). Pomůže v "Start/Settings/System/Sunnysoft Interwrite" na první záložce záložce kliknout na "Informace o verzi" a zde v souborech překladů deaktivovat tapres.dll. Pak se sice do kontaktů dostaneš, ale budou v angličtině. Další problém je u listování v telefonu, tam by mělo pomoci deaktivování souboru phcanrc.dll.
Na záložce Klávesnice se dá také zapnout podpora hardwarové klávesnice, změní se tím rozložení znaků u hardwarové klávesnice na české.
Pokud nebude pasovat, nic se podle mě nestane. Čeština nemění přímo soubory, ale funguje ve formě jazykových balíčků MUI, takže pokud by nefungovala nebo dělala nějaké problémy, stačí ji odinstalovat a provést softreset.
libor_m (1026)|27.8.2008 14:52
[quote=Trottel]Na záložce Klávesnice se dá také zapnout podpora hardwarové klávesnice, změní se tím rozložení znaků u hardwarové klávesnice na české.[/quote]Takže konečně nějaký šťoura bude moci toto vypreparovat a udělat pouze úpravu HW klávesnice?

everald (6)|27.8.2008 17:01
Takže, taky jsem to vyzkoušel a chodí na Raphaelovi v pohodě (až na ty kontakty).
Prozatím osobně nemám problém ani s rychlostí/pomalostí ani s ničím jiným.
Termiter (147)|17.9.2008 09:44
Dá se s touhle češtinou na hw klávesnici napsat ť?
KadelSt (25)|17.9.2008 14:16
Cestina mi jede v pohode.Neni teda prelozeno vsechno,ale jinak dost dobre.Pak sem nasel chybycku kdyz se meni hlasitost mezy systemem a vyzvaneni. Text je neuplny protoze je moc veliky,ale to je detail.Jedine co me hodne vadi je,ze kdyz zmacknu tlacitko volat tak se me zobrazi kontakty z klavesnici.A kdyz kliknu dole uprostred nato aby zmyzela,tak nezmyzi a naopak pribyde jeste jeden radek z cislama 123...co s tim?Nemuzu prochazet kontakty...Skousel sem i nastaveni to deaktivovat jak je popsane vis ale furt zaclani ta klavesnice...
Pavlus_ce4you (125)|17.9.2008 16:13
[quote=Termiter]Dá se s touhle češtinou na hw klávesnici napsat ť?[/quote]

Asi jedině přes klávesu symboly, tam je všechno. Jinak strandartní znaky jo.

Termiter (147)|17.9.2008 16:20
Takže se na tom zatím nedá rozumně psát česky.
Já na PDA píšu i různé články, prostě psaní českých textů je můj denní chleba. Raf mi leží v šuplíku a dokud se nevyřeší česká HW klávesnice, používám Kaisera.
Martin Ráž Hoch (1832)|17.9.2008 16:42
Přátelé, myslím si, že velmi brzy nás čeká řešení, CZ Touch Pro už se hrnou;)
Pavlus_ce4you (125)|18.9.2008 11:22
[quote=KadelSt]........................... naopak pribyde jeste jeden radek z cislama 123...co s tim?Nemuzu prochazet kontakty...Skousel sem i nastaveni to deaktivovat jak je popsane vis ale furt zaclani ta klavesnice...[/quote]

Zjistil jse, že to dělá ta čeština. Nefungovalo mi při ní ani ovládání hlasitosti bočními tlačítky, včera jsem ji odinstaloval a vše funguje. Takže tak..........
ramirez_ce4you (4)|18.9.2008 13:32
Tak jsem zkusebne zkousel zavolat do SS kvuli pocesteni Touch PRO EN i kdybych to mel zaplatit a rekli mi at se obratim na servis pro CZ VSP Data a.s. a necham si prehrat romku
Marian Veselý (662)|18.9.2008 14:22
třeba to bude ke stažení na webu jako nová rom, nebo předpokládám časem stejně tu češtinu někdo vyextrahuje. Nijak mi v zařízení nechybí, česká diskritika se na klávesnice celkem luxusně píše po doinstalování české T9 a k ničemi jinému tam češtinu není potřeba.
Termiter (147)|18.9.2008 14:24
Jak se dá luxusně napsat ť nebo ď? A taky stojím o ó, ň a podobná písmenka... :c)
Marian Veselý (662)|18.9.2008 14:31
Stáhni na XDA českou verz T9, nainstaluj, zapni jí :-) a piš si ó, ť atd.
Termiter (147)|18.9.2008 14:38
Zkoušel jsi si nainstalovat na PC klávesnici T9? Proč se to nepoužívá?

Dokud nebude hw klávesnice počeštěná, leží Raf v šuplíku. Já nechci taky psát na klávesnici, já na ní potřebuju psát.
Marian Veselý (662)|18.9.2008 15:45
však já píšu na klávesnici přes T9. Opravdu se bavím o klávesnici. Jinak pokud žiješ v domění, že horní řadu přempujou na české znaky, budeš zklamán. Čeština na klávesnici bude fungovat jako u Kaisera, tedy vkládáním přes SYM.
Termiter (147)|18.9.2008 15:50
Pokud se v té dajmondí češtině zaškrtne podpora hw klávesnic, tak opravdu horní řada kláves píše české znaky. Jenže když zmáčku čárku, tak místo toho aby to počkalo na stisk následujícího znaku, který by opatřilo čárkou, rovnou jí napíše nad mezeru. To je prostě špatně.
Snad se jim to podaří doladit.
Borek_ce4you (50)|18.9.2008 15:53
mam asi hloupej dotaz, ale zkusim ho. Mam 2 dny Raphaela, prechazim z Universalu (bohuzel, nejspis mam nakopnutej motherboard a ne a ne ho donutit do sleepmodu) a mam dotaz ohledne vkladani ceskych znaku. Na Universalu jsem mel zeditovanej SYM.txt do ktereho jsem si napsal ceske znaky a pote stiskl "a" a pote SYM a napsalo mi to "á". U Raphaela jsem SYM.txt nasel taky (SYM0409.txt) je v nem to same co na universalu, ale ta klavesa SYM, misto aby "rotovala" podle znaku v tomto *.txt tak vyvola okno z ktereho si muzu nejake znaky vybrat.

Jde to někde "prepnout" aby to fungovalo jak jsem zvyklí? A + SYM = Á ; U + SYM = Ů
diky ...
p.a.Ť.o (69)|18.9.2008 16:16
myslíš, že kdyby šlo použít sym.txt, tak by se tady řešila lokalizace hw klávesnice přes sunnysoft interwrite? bohužel, tohle nastavení prostě z nějakého neznámého důvodu nefunguje...

napadá mne- co takhle udělat export registrů z uniho a raphaela a porovnat potřebné zápisy?
hasy_ce4you (19)|18.9.2008 16:51
Ahoj ve spolek. Zklamu všechny co čekali na verzi CZ. Po diskuzi se Sunnysoftem prostě počeštili jen windows. Je tam InterWriter, ale ten korektně podporuje jen SW klávesnici. HW klávesnice funguje tak jak píšete. co je pod čísly to chodí. Ostatní nejde. Taky na této klávesnici vůbec není otazník!
Nejhorší je, že v psaní emailů je nastavená západoevropská znaková sada, takže i ty znaky, které do textu naperete neodejdou jako korektní, pokud nenastavíte středoevropskou znakovou sadu a to v KAŽDÉM NOVÉ EMAILU. Čekal jsem na CZ verzi a peru se s tím stejně jako všichni co si koupili anglickou.
p.a.Ť.o (69)|18.9.2008 20:41
ve \windows jsem našel zajímavé soubory - eT9.Raphael.wwe.kmap.txt, eT9DeadKeys.txt, sympad0409.txt, sympad0409_email.txt, sympad0409_phone.txt. nechcete se na to někdo podívat a něco s tím vymyslet?
Marian Veselý (662)|18.9.2008 20:48
problém se znakovou sadu a nemožností nastavení natvrdo mají ale odjakživa všechny WM zařízení, není to jen u Rafaela. Dopadneš jako všichni ostatní - za čas to přestaneš řešit. Co se týká klávesnice, tak jsem nepočítal s tím, že by horní řada byla počeštěná a vkládat to tam přes SYM me přestalo bavit už u Kaisera, takže jsem psal buď bez diakritiky, nebo teď na Rafaelovi pomocí české T9 kterou jsem stáhnul na XDA.
KimiSK (26)|18.9.2008 22:26
Slovenská verzia je takisto od sunnysoftu s InterWriterom, ale u mňa funguje všetko super.HW klavesnica podporuje všetky znaky,proste všetko ide ako má. Skúste sa pohrať s nastaveniami klavesnice.Keď to ide mne, musé to ísť aj vám.
Pavlus_ce4you (125)|19.9.2008 09:08
[color=red]Otázka pro origo Raphael CZ[/color]: Funguje vám nastavení hlasitosti přes boční tlačítka? Já když tam měl češtinu z Diamondu tak to nefachčilo. Popis že se tam nevešel a po zmáčknutí mě to hodilo do Today.
hasy_ce4you (19)|19.9.2008 09:49
Tlačítka mi fungují korektně. Mám Pro CZ origo a vše chodí jak má. V průběhu instalací mi to taky už jednou zlobilo, ale po resetu se vše srovnalo. Dělalo to, to, že místo změny hlasitosti to přpínolo mezi oknem hlasitosti a Houmem. Myslím, že to bylo po té, co jsem se vrtal v nastavení tlačítek.
Marian Veselý (662)|19.9.2008 17:19
To je stejná rom jako je v těch prvních anglických kusech, takže je to čistě jen doplněno o SS Interwrite. Marně jsem doufal že tam bude novější o pravenýmí bugy - nevypínající se nabíjení baterie, občasné vytuhnutí TF3D apod. Budeme hold muset ještě chvíli čekat. Ale připadá mi, že čím víc zařízení HTC chrlí, tím horší je to s novými ROM opravující bugy :no: .
Bigis_ce4you (84)|19.9.2008 20:23
Zdravím, byl by někdo ochoten otestovat tuto češtinu?

[code]http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/79702/CZ_raph.rar_5.84MB.html[/code]

Jestli pojede, bude to bomba. Zkoušejte na anglickém rafaelovi.

Díky. Budu tuto diskusi sledovat s výsledkama.
p.a.Ť.o (69)|19.9.2008 20:27
zpět k zadávání českých znaků pomocí FN+ písmenko.

Tohle funguje:
[quote]To make it short (using german umlaute as example):
- copy \windows\eT9.Raphael.wwe.kmap.txt to your pc
- rename the file to eT9.Raphael.de.kmap.txt
- open with you favorite text editor
- look for the following lines:
{U U U U U 0x06}
{O O O O O 0x08}
{A A A A A 0x0a}

Change them to:
{U U U Ü U 0x06}
{O O O Ö O 0x08}
{A A A Ä A 0x0a}

- Save the file as UNICODE Text (Attention: this one is important!!!)
- Copy it over to your device
- Open a regestry editor and navigate to:
HKLM\Software\Tegic\eT9\Ime\KeyboardLayouFiles (no typo here, Layou not Layout!)
Edit the value of aterisk key from eT9.Raphael.wwe.kmap.txt to eT9.Raphael.de.kmap.txt
- close registry editor
- open notepad or sms or whatever
- switch to landscape by sliding out the keyboard
- to get german umlaute (or your own changes) simply press FN + key (u,a,o, or whatever you changed in the above file)[/quote]

ale nepodařilo se mi donutit psát místo znaku pound [W] --> Ě (protože jinak Ě za E nedostanu) a místo € [E] --> É. zkuste to někdo, ať to máme v cajku :)
Karol (5)|19.9.2008 22:07
To Bigis:
Prave jsem cestinu nainstaloval, a muj dojem zatim bez problemu. Zda se mi (mozna hodne subjektivni dojem), ze se system zrychlil. Co me potesilo nejvice je vyreseny problem s bocnimi tlacitky pro ovladani hlasitosti. S diamondi cestinou tlacitka nefungoval a popisky se nevesly do ramecku. Nyni je vse v pohode. HW klavesnice pracuje stejne. Zatim tolik po prvnich 7min zkouseni...
Diky za cestinu... Jest zbyva dodat ze pouzivam Rom DCS-TouchPro-v13Hybrid, ktera nema chybu...
Řehoř (17)|19.9.2008 23:41
[quote=p.a.Ť.o]
ale nepodařilo se mi donutit psát místo znaku pound [W] --> Ě (protože jinak Ě za E nedostanu) a místo € [E] --> É. [/quote]

Mně taky ne. Pro ostatní, kdo to budete zkoušet: nepomůže doplnit kýžený znak do 4. a 5. sloupce současně. Myslím, že to bude ještě v něčem jiném. Tímhle souborem nejdou přemapovat znaky, které mají ony "zelené znaky". To bude definované v nějakém jiném souboru. Má někdo potuchu kde???

Zatím jsem to udělal tak, že jsem namapoval Ě na "Q" a É na "F", ale ideální toto řešení zdaleka není...
Bigis_ce4you (84)|19.9.2008 23:42
To KAROL:

Díky moc, to je super. Tohle je CZ vyextrahovaná z mýho rafíka (TOUCH PRO :D ) Takže jsem potřeboval byzkoušet, zda funguje i s jinou ROM, jelikož chci taky flashnout, ale chci mít system česky.

Ještě jednou díky !!

(Kdyby něco nefungovalo, nebo byl nějaký problém, tak se s námi o to poděl)
Marian Veselý (662)|20.9.2008 00:03
Též jsem nainstaloval a zatím žádný problém.
Mike 77 (19)|20.9.2008 07:49
ahoj, můžeš prosím pro lamu jako já popsat jak tam dostanu tu češtinu, musím nainstalovat oba soubory?
Marian Veselý (662)|20.9.2008 09:46
prvn nainstaluj ten menší a pak ten větší soubor
Mike 77 (19)|20.9.2008 12:03
bude třebo do inwritu vypisovat ten registrační kód? aby ho to po mě později nechtělo a nemusel jsem si koupit u sunnysoftu registraci
Bigis_ce4you (84)|20.9.2008 12:32
No, tohle by mohl někdo zodpovědět,a le nemyslím si, jelikož aolikace je již registrovaná. Nejdřív jsem myslel, jestli nebude vázaná na ID zařízení, ale vypadá to, že pojede všude, aspoň doufám.. Kdyby nějaká změna, dejte vědět..
Bigis_ce4you (84)|20.9.2008 13:04
Možná budu trochu uhýbat z tématu, ale vypadá to, že právě čeština je soubor: HT0EA5~1.002 v CABu. Lze jej nějakým programem editovat? PSPad mi to neumí otevřít.. Možná bych si něco přejmenoval nebo opravil nějaký chyby v překladu. Dík.

EDIT: Respektive, jedná se o vlastně o CAB, tak zkusím rozbalit jej, co se pak bude dít. Kdyžtak tuhle odpověď znovu rozedituju a dám vědět.
EDIT: Tak jsou v CAB archívu MUI soubuory, ale nevím, v čem je editovat. V TXT je to strašnej bordel.
p.a.Ť.o (69)|20.9.2008 13:16
koukám už to máš vyextrahované. zkoušel jsi resource hacker?
Bigis_ce4you (84)|20.9.2008 13:35
NO TO BUDE ONO!! Zaboha jsem si na název toho programu nemohl vzpomenout.. Už jsem skoro brečel :) Díky, zkusím.

Čili funguje to. Dá se tam češtuna přepsat JAK CHCETE.
mazlik_ce4you (54)|20.9.2008 14:59
Cestina funguje celkem spolehlive. Jen pri nastaveni klavesnice na czech qwertz byla HW klavesnice porad qwerty i pri zatrhnute podpore HW klavesnice. Tak to asi bude na neco jinyho. Ale nelibi se mi ta sw sunnysoft klavesnice ma prilis maly tlacitka a ja netrvam na psani ceskych znaku byl bych radeji kdyby to slo prepnout zpet na puvodni sw klavesnici. Jen nemuzu najit kde. Neni nekdo kde to prepnout??
Bigis_ce4you (84)|20.9.2008 15:23
Noa ono to nejde přepnout standardně? Takovou to malou šipečkou vedle SW klávesnice, když je na displeji?
henrys_ce4you (12)|20.9.2008 15:47
Čeština je fajn, jen ta klavesnice ma odpocet 14dnu a ceka na registraci.
mazlik_ce4you (54)|20.9.2008 15:57
Aha jde to Ja myslel ze ta sipka znazornuje jen vysunuti klavesnice. :cool:
Miroslav Nezbeda (163)|20.9.2008 16:48
Soubor s češtinou již na e-disku není.
Je to možné upnout jinam? Díky.
Bigis_ce4you (84)|20.9.2008 17:00
Ta moje na edisku stále je. Jak je to tedy s tou registrací? Odepisují se teda dny jo?
Miroslav Nezbeda (163)|20.9.2008 17:08
Mě to píše,že soubor byl smazán. Dejte link sem,prosím.

henrys_ce4you (12)|20.9.2008 17:44
To Bigis
Tak ne, omlouvam se, v této češtině jsou dva .cab soubory, samotna čeština a ten druhy soubor je zřejmě licence, po jeho nainstalovani odpočet zastaven.
Bigis_ce4you (84)|20.9.2008 17:49
No, má se prý nainstalovat ten maý cab a potom ten velký...

Díky za info.. Uf.. Chci ji použít na flashnutou rom, tach chci aby fungovala :)