Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

C# pro PocketPC

eXEden_ce4you (811)|14.6.2004 07:40
Zdá se, že se v poslední době roztrhnul pytel z různými vývojovými nástroji pro PocketPC popř. pouze se samotnými kompilátory. Do druhé kategorie patří i kompilátor Pocket C#, který se objevil teprve začátkem tohoto měsíce. Více informací najdete zde
RStein (2012)|22.6.2004 15:06
[QUOTE="eXEden"]Zdá se, že se v poslední době roztrhnul pytel z různými vývojovými nástroji pro PocketPC popř. pouze se samotnými kompilátory. Do druhé kategorie patří i kompilátor Pocket C#, který se objevil teprve začátkem tohoto měsíce. Více informací najdete zde[/QUOTE]
Vypada to na dobry nastroj, skoda, ze chybi IDE. Uz jsem si kompilator stahl, nainstaloval a o zkusenostech pripadne poreferuju.
Awe_cZ_ce4you (21)|15.12.2004 20:13
Snazim se v tomto prostredi programovat , ale narazil jsem na jeden problem:
pro demonstarci pouziji tento usek zdrojoveho kodu:

[CODE]
using System;
public enum Barvy
{
cervana = 1,
zelena = 2,
modra = 3
};

class EntryPoint
{
public static void Main()
{
String[] pole = Barvy.GetNames( typeof(Barvy) ); // toto foum neumi zobrazit hranate zavorky ????
Console.WriteLine("Vyctovy typ obsahuje {0} polozek",pole.Length);
return;
}
}
[/CODE]

Tento mini programek se mi v pc prelozim bez problemu ale ve svem MDAII s vyuzitim vyse zmineneho prekladace ne.

Takze se chci zeptat: je problem na me strane (deprve se c# ucim :D ),
nebo je to chyba kompilatoru??????

Dik za kazdou odpoved...
Awe_cZ_ce4you (21)|16.12.2004 19:08
No tak uz jsem na to prisel :D
Neni o chyba ani moje ani toho kompilatoru .NET CompatFramework proste metodu GetNames u objektu Enum nepodporuje :((
Awe_cZ_ce4you (21)|17.12.2004 07:57
Nevíte jestli existuje ke stažení nějaký pdf nebo chm který by obsahoval popis tříd .Net Compact Frameworku ??????
beecher (9270)|17.12.2004 09:37
Videl jsem akorát tabulku tříd z .NET FW pro PC s označením tříd, které jsou obsaženy v .NET Compact FW.

BTW Nevíte proč ale ten C# kompiler už nejde stáhnout? Server odpovídá, že přístup byl odmítnut... :(
EDIT: Už jsem to našel. Hledejte na PocketGearu.
Awe_cZ_ce4you (21)|17.12.2004 10:00
Tak sem nasel tohle je to chm soubor obsahujici vsechny tridy a jejich cleny v
.net compat framework.
Neobsahuje ale popis techto objektu ani jejih clenu :( takze to chce stejne MSDN library


Srovnani .net compat framework vs full .net
janj (80)|20.12.2004 13:44
Ahoj,
muze mi nekdo poradit,jak pridat soubor do projektu v Pocket C# IDE?Popup menu s polozkou Add se mi zobrazi,ale to je vse.Nenasleduje zadna akce.

Dik za radu
Awe_cZ_ce4you (21)|20.12.2004 14:28
No to IDE vubec nepouzivam, prislo mi nejaky divny - taky sem na to neprisel.
Takze si vse kompiluju pres prikazovou radku. Napsal sem si na to batak :D
Awe_cZ_ce4you (21)|21.12.2004 21:35
Jeste bych dodal jako editor pouzivam totalcmd a kompiluju pres batak.

Bohuzel jsem nasel jsem chybu ktera me docela stve - ale nevim zda je to bug v comapt frameworku nebo bug toho compileru.
Jedna se o indexery ve strukture, pri jejich pouziti je program ukoncen bez jakekoliv chybove hlasky.....
Jestli mi to muze nekdo vysvetlit taku buu vdecny..... :))(myslim proc to blbne)
v priloze zasilam zdrojovy kod ktery v pocket pc dela tyto chyby av pc funguje bez problemu!!!!
Awe_cZ_ce4you (21)|21.12.2004 21:38
Asi se bude jednat o chybu compileru kdyz jsem exe soubor kompilovany v pc prenesl do pocket pc tak to chodi.....
Awe_cZ_ce4you (21)|21.12.2004 22:10
Tak chyba je opravdu v prekladaci zrejme nedokaze prelozit ten indexer - po prohnani kodu dekompilerem mi z indexeru zobrazil toto:
[CODE]
public int this[int index]
{
// Decompilation failed for this method
get;
}
[/CODE]
Takze chyba je bohuzel jasna :((