Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Raphael) - nezamykání kláves

Trautenberg (50)|22.8.2008 23:25
Muzete mi prosim nekdo poradit, jak udelat to, aby se nezamykaly zadne klavesy, pokud zarizeni prejde do setriciho rezimu?

Na Diamondovi ma byt v menu nejaka ikona se zamkem klaves, ale ja tam nic takoveho nemam, takze to nedokazu vypnout a musim tak zarizeni ozivovat porad power tlacitkem coz je dosti neprijemne.


Dekuji za kazdou radu.

Upraven název vlákna. admin
Trautenberg (50)|23.8.2008 00:10
Tak upresneni - dival jsem se do navodu a v Settings -> System skutecne ani podle manualu neni zadny Lock keys, tak jak tomu je trena na diamondovi.
Trautenberg (50)|23.8.2008 00:12
Nsel jsem toto

Answer:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\OEM\KEYBD]
"KeyLock"=dword:1
"DetectAP"=dword:0

"KeyLock"=dword:1 - "Lock all buttons except Power button"
"KeyLock"=dword:2 - "Lock buttons if device is locked"
"KeyLock"=dword:0 - "Do not lock buttons"

Ale BOHUZEL ta cesta do registru neexistuje, misto OEM je tam neco jineho, ale i kdyz to zadam, pod tu jinou cestu tak nic :(

Pomalu to zacinam vzdavat, vazne nikdo nevi?
Matrix44 (134)|27.8.2008 08:18
takze ako to riesite s zamykanim ? Uz sa mi niekolkokrat stalo ze pri prichadzajucom hovore sa mi hovor v puzdre zrusil :?
Privital by som kazdu radu.

Dik,
Matrix44
Trautenberg (50)|27.8.2008 08:48
Ja si myslim, ze vy hovorite o necem jinem. Vy mate podle me problem v tom, ze pokud nekdo vola, tak se aktivuji klavesy a vam se hovor prerusi z duvodu ze se v kapse zmackne nejake tlacitko.


Ja ale resim zcela neco jineho a sice to, ze pokud se u zarizeni vypne displej, tak jeho aktivace je mozna jenom 3 zpusoby
1. zmacknout power tlacitko
2. vytahnout stylus
3. otevrit HW klavesnici

A ja hledam 4. zpusob, kdy bude mozne zmacknout jakekoliv tlacitko na telefonu, tedy home, sipku, enter tlacitko atd. Na HTC Diamond je na to ikonka, takze to nejak na tomto zarizeni lze, bohuzel na HTC touch pro ta ikonka neni a nastaveni take ne a hledam tedy:

1. cab kterym si onu ikonku do settings pridam
nebo
2. nastaveni registru, ktere zaridi to o cem mluvim



Takze prosim vsechny, aby sem pridavaly pouze rady, ktere povedou k vyreseni meho problemu.
Matrix44 (134)|27.8.2008 08:53
odpoved na tvoju otazku je tu : www.smartwiki.cz

Zrušení automatického vypínání displeje během tel. hovoru
V registrech jděte na adresu HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL, kde najdete položku s názvem EnableFastDormantDisplayDuringCall. Nastavte ji hodnotu na 0. Tento tweak nemusí fungovat na všech verzích ROM. Zkusit tedy můžete ještě druhou úpravu, a sice na adrese HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Phone, položka Sleep a opět nastavit hodnotu na 0 (původně je u obou 1).
Trautenberg (50)|27.8.2008 08:55
Delate si ze me legraci?

To co pisete je absolutne neco jineho, nez to co potrebuji. Navic to co pisete na HTC touch pro nefunguje!

Pokud nevite, tak sem prosim nic nepiste.

Dekuji
osch (1330)|27.8.2008 09:04
V HTC Raphael není v [color=red]Settings >> System >>KeyLock[/color] možnost vybrat si [color=green]Do not lock buttons[/color]? Protože Diamond to tak má a funguje to přesně jak by sis přál. Příjde mi zvláštní že by to tam nebylo, protože toto je součást WM už od začátku.
Trautenberg (50)|2.9.2008 21:16
NE NENI! Jinak bych sem nepsal to co pisu.

Ano Diamond to tak ma, ale Touch Pro to tak nema, a ze mluvim pravdu viz vlakno:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=422345&highlight=keylock

Zvlastni to neni, ja bych rekl ze to zase HTC pos... a odebrali to pro me z neznameho duvodu.

Je jasne, ze to je nejaky registry hack, ale doposud jsem nenasel ani nikdo jiny jak na to.
Alexino (18)|3.9.2008 10:01
nevim jestli jo to presne to co chces, ale ja pouzivam SPB Mobile Shell, kde si muzes do jedne tabs pridat polozku Lock, ktera ti zamkne klavesy.... ale jak rikam, nevim jestli to je to reseni ktere chces.....
Trautenberg (50)|3.9.2008 10:52
[quote=Alexino]nevim jestli jo to presne to co chces, ale ja pouzivam SPB Mobile Shell, kde si muzes do jedne tabs pridat polozku Lock, ktera ti zamkne klavesy.... ale jak rikam, nevim jestli to je to reseni ktere chces.....[/quote]

Bohuzel to neni ono, navic ta aplikace je placena pokud se nepletu. Placene reseni nehledam, navic SPB Mobile Shell ma moc funkci ktere nepotrebuji, nebo je jine free aplikace zvladnou take.

Diky