Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - velikost písma zpráv v poštovním/SMS klientovi

mikrotom (63)|22.8.2008 18:00
Po odchodu TouchFlo3D z mého nového Raphaelu jsem se v nastavení displeje vrátil ke standardní velikosti písma a v registrech nastavil též standardní velikost pro menu atd. Přesto mi vestavěný e-mailový klient zobrazoval obsah zpráv téměř nečitelným titerným písmem. V přehledu zpráv ok, tam se zřejmě přebírá systémové nastavení. Ale po otevření konkrétní zprávy či SMS chatu to byly opravdu blechy. Nemohl jsem na to dlouho najít řešení. Procházel jsem různé zdroje infromací o úpravách v registru, prošel Advanced Config a pak jsem na to úplnou náhodou narazil v samotné poštovní aplikaci. Pokud otevřete "menu" a položku "view" za situace, kdy máte otevřenou e-mailovou zprávu, pak se nabídne spásná volba pro velikost písma. Ta ovlivní i zobrazování ostatních poštovních účtů a také velikost písma v SMS chatu. Při prohlížení SMS, ani v menu, které se zobrazí nad přehledem zpráv, případně v samotném nastavení možností poštovního klienta, takovou možnost nikde nenajdete. Je mi jasné, že si tímto příspěvkem vysloužím titul lama týdne, ale podle mého názoru je ta volba na svém místě dost schovaná...
mogul-m (42)|22.8.2008 22:15
Díky za radu. A Lama rozhodně nejsi. Dal jsi si tu praci a hledal... nakonec i našel a podělil jsi se.

Vlasy na hlavě mě vstávaj z těch, co ničím nepřispějí, hodí do placu banální otázku a čekaj, že se pro ně svět užene aniž by se jakkkoli sami angažovali.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.8.2008 22:46
Start -> Settings -> System -> Screen -> Text Size - tohle vám nepomáhá? Mě osobně ano.

Pak je ještě změna velikosti v rámci HTC Large Start Menu, ale to je úprava v registrech.
osch (1330)|22.8.2008 23:38
Na HTC Diamond funguje po zprovoznění scrolování pomocí "Touch kolečka", zoomování textu v ThreadedSMS.
LuCain_ce4you (22)|26.8.2008 21:17
to zoomovani v ThreadedSMS... kde se to nastavuje ... tak nejak to tam mam a rad bych nemel :sarcastic:
kome_ce4you (56)|30.10.2008 09:45
Ve zpravach funguje zoomovani prez kolecko kolem potvrzovaciho tlacitka, stejne jako treba v opere. Po smeru hodinových rucicek dochazi ke zvetsovani pisma a naopak ke zmensovani.