Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - Příslušenství (obaly, baterie...) - zkušenosti a rady

osch (1330)|21.8.2008 15:53
Založení nového vlákna

Toto vlákno bylo založeno z důvodu naprosté nepřehlednosti původního vlákna o HTC Touch Diamond. To bylo uzamčeno a v další diskuzi o HTC Touch Diamond a jeho příslušenství pokračujte zde.

Vaše případné technické dotazy se pokuste najít na HTC Touch Diamond Wiki.
Pokud na svůj dotaz nenajdete odpověď směrujte jej do nově založených vláken:

HTC Touch Diamond - Zkušenosti, obecná diskuze (co se nám líbí a co ne)
HTC Touch Diamond - Příslušenství (obaly, baterie, dokovací stanice, fólie) - zkušenosti a rady
HTC Touch Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)
HTC Touch Diamond - ROM, Flash a Tweak (nové ROMky a jejich zprovoznění, úpravy registrů...)


Dodržujte zde prosím pravidla pro diskutující. Snažte se každý svůj příspěvek v prvním řádku popsat pro lepší orientaci (viz. tento příspěvek). Necitujte předchozí příspěvek pokud na něj reagujete.
Pamatujte na slušnost. Tak jak vy k jiným, tak oni k Vám. Žádný učený nespadl z nebe, ale ptát se na základní věci, které se netýkají jen HTC Touch Diamond, ale Windows Mobile Professional obecně je zbytečné. Nejdříve prosím hledejte a až pak se ptejte.
Poptávat či nabízet warez JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO.
Děkuji.


JJDD (65)|21.8.2008 17:03
Opakuji svuj dotaz do noveho vlakna:
Dotaz na pouzdro: Nevite zda se da nekde koupit originalni ochrane pouzdro PO-S390 ... viz.:
http://www.smartmania.cz/forum/viewtopic.php?p=50982&sid=580b8aaa66874254b5118cb9209f9583
osch (1330)|21.8.2008 17:31
Originální pouzdro na HTC Touch Diamond

Pres www.htcaccessorystore.com/cz se dá pořídit :yes: cena €14.99



Tak nakonec koupeno tady. Necelých 500,- Kč vč. daně a dopravy.
petrik71_ce4you (16)|21.8.2008 18:26
Já ho kupoval tady za necelých 10 liber vcetne postovneho, prislo z Honkongu behem 5-6ti pracovnich dnu. Vzal jsem od nej rovnou i baterku original (ta je ale podle mne fake) a nabijecku baterky. eBay
osch (1330)|21.8.2008 18:28
A leští to? Má to to HTC logo?
petrik71_ce4you (16)|21.8.2008 18:49
Leští, ale nečekej zázraky. Je tam logo DOPOD, údajně je to značka HTC pro některé oblasti Asie. POuzdro je ale opravdu kvalitní, pravá kůže, přesně jako na fotkách. "Originál baterka" co mi přišla, má stejné SN jako jako ta co má ve svém "seler store", tak buď je to fake jak už jsem psal, nebo jsem měl štěstí :D :D a teď se dívám, že už tam má fotkujen z jedné strany, samozřejmě z té druhé :-) Takže asi je to fake, ale funguje.
octavius_ce4you (13)|21.8.2008 19:40
nasel jsem:
http://www.pixmania.cz/cz/cz/1246995/art/htc/ko-ene-pouzdro-po-s390.html

btw to rozdeleni fora je pekne na.... kosoctverec :!: :(
hudyss (219)|21.8.2008 20:15
ja tak hledam nejake pouzdro na muj Touch Pro a na Diamonda maji tohle http://www.pdair.com/catalog/index.php?cPath=10100000_900000_11000268
Losos_ce4you (1147)|22.8.2008 15:25
Potvrzuji nefukcnost GPS pri pouziti rozsirujici baterie 1800 mAh (dodavka Sunnysoft)
jark_ce4you (11)|22.8.2008 18:22
to Losos

nacpi si staniol do horního rohu krytu,kde je "snad" GPS a jede docela v pohodě. Spíš mě zajímá, jak jsi na tom s výdrží baterie..já mám pocit, že je stejná jako u 900 mAh?? Mám to taky ze Sunnysoftu..a se stejnou výdrží by to bylo na reklamaci..
Losos_ce4you (1147)|22.8.2008 18:40
vydrz jeste nevim,koupil jsem ji dnes ... uvidim az behem tydne , vikend se neda pocitat , s 900 jsem byl na 0 tak okolo poledne , takze tohle by melo do vecera vydrzet
jark_ce4you (11)|22.8.2008 22:20
:-( ráno byla nabitá, v telefonu, dodanou nabíječkou...dopoledne asi 20 min telefonování, jinak Active Sync bez nabíjení..nejaké instalace..asi 5 hodin zapnuto...a ve 14:00 byla jen na jedné čárce...Tak šup nabíjet a uvidíme zítra..jestli se trochu naformuje...Myslím, že vzhledem nechutnému vzhledu a tloušťce, která popírá původní ideu tenkého přístroje, bude nejlepší koupit ještě jednu 900 (do zásoby)...nebo počkat na 1300...jestli bude..
maxík69 (75)|27.8.2008 23:08
Nevíte jestli už existuje fólie (nejlépe Brando) pro MDA Compact IV ??
DellaVega (70)|28.8.2008 15:47
Tak jsem tak nějak zvědavý zda někdo vyzkouší novou origoš baterii 1340 mAh a jestli sem hned hodí nějakou recenzi... Jediné co tu zatím je zcela jasné-ta jediná baterka 1800 co je teď na trhu stojí úplně za .... + ta tloušťka přístroje při použití týhle baterie == to je potom směšný mít Diamonda který je tlustý 18 mm
pietro-piere (13)|28.8.2008 17:20
Pořídil jsem si tuto baterii (1800) a jsem s ní plně spokojen, téměž neustále připojen k internetu a baterie už drží druhý den. Co se týče tloušťky, tak s tím se musí počítat, když je to vysokokapacitní baterie. A abych řekl pravdu, Diamond mi do ruky sedne líp než s klasockou baterií. Jediné co mi trošku vadí je to, že kryt není oroginální a trošku nesedí a občas vrže. Tomu bych dával jediné mínus.

jark_ce4you (11)|28.8.2008 17:25
to pietro-piere

Máš ji ze Sunnysoftu? Zkusils už s ní i GPS? Funguje?
pietro-piere (13)|28.8.2008 17:55
Nene, kupoval jsem to na mnshopu. GPS jsem bohužel ještě nevyzkoušel, protože nemůžu rozchodit iGO8, ale už jsem psal o radu, tak jestli to rozchodim, tak skusim.
acero (27)|28.8.2008 21:19
Čau,

chtěl bych se zeptat na následující. Chtěl bych si koupit ke svýmu Diamondovi nějaký car-holder. Problém je v tom, že nemám svoje vlastní auto, využívám několik (různých) služebních, takže nepřichází v úvahu nějaké pevné konstrukce přimontované k ... (doplň si sám) :-) Takže jsem si procházel všemožný diskuze, kde jsem hledal něco, co by se ideálně dalo lehce připevnit a lehce oddělat, takže by to mohlo jednoduše cestovat se mnou, i když změním vůz (jde mi zejména o využití navigace).

Protože Diamond při navigování dost hřeje, asi bych nechtěl, aby byl připevněn na husím krku k čelnímu sklu, spíš mě zaujala možnost připevnění k ventilátoru (který by ho tak mohl i trochu ochlazovat). Z možných variant mě zaujalo tohle (moc se v tom nevyznám, ale co jsem tak pochopil, tak všechno to budu potřebovat, pokud ne, pls opravte):

SH držák - do mřížky ventilace (http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/124PHR-008/sh-drzak-do-mrizky-ventilace-1582-107.html)
SH adaptér šroubovací (http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/124PHR-012/sh-adapter-sroubovaci-1635-female.html)
SH Držák mini Phone (http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/124PHR-001/sh-drzak-mini-phone-1230.html)
Autonabíječka HTC miniUSB/CL - miniUSB konektor - HTC (http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/100PST-003/autonabijecka-htc-miniusb-cl-miniusb-konektor-htc.html)

Ty držáky jsou podobný, ne-li stejný (alespoň vzhledově) s příslušenstvím Herbert Richter uváděným na ofiko stránkách HTC Accessories.

Takže by mě zajímalo, jestli má někdo s výše uvedeným zkušenosti, např. jak je to stabilní, jak je to s montáží/demontáží, jak je na telefon dobře vidět atd. Taky jsem slyšel, že některé adaptéry nejsou dostačující při navigování, takže se baterka stejně (sice pomaleji, ale jistě) vybíjí... Bylo to ale u jinýho typu, takže to snad nehrozí...

Díky za odpovědi.
mrzic (29)|29.8.2008 08:13
Přesně tuhle kombinaci jsem si koupil. Jenom ten SH adaptér šroubovací je k ničemu, používá se k pevnému přišroubování k palubní desce. Stačí jen držák do mřížky ventilace a držák miniphone. Já sice auta neměním, ale dost často měním telefon. V autě mám parrota, takže jsem jen řešil nějaký držák kvůli navigaci. V držáku diamond drží pevně a i s držákem se nijak extrémně nepohybuje a je čitelně vidět na na displej. Pro moje účely je naprosto dostačující a jsem spokojen. S montáží není žádný problém, prostě se nasune na mřížku podobně jako ambi pour a podobné voňavky.
Kolda.o (114)|29.8.2008 08:50
pouzivam stejny drzak akorat za me doporucuji prisavku na sklo (najdes ji taky v sunnysoftu) - drzi jako prilepena a pro navigaci urcite nejlepsi
zuzkys (356)|29.8.2008 11:57
Možná bych ti místo toho držáku doporučila toto: http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/124PHR-027/sh-drzak-pda-htc-touch-diamond-24853-0.html
Mám to ve spojení a tím držákem do ventice a super. Přijde mi lepší mít držák na konkrétní typ pda, než ty univerzální.
acero (27)|29.8.2008 12:19
Na tenhle jsem taky narazil, ale nevím, co bude delat s telefonem... Přijde mi totiž (není to moc dobře vidět z obrázků), že by se mohl na bocích odírat... Máš s ním nějaké praktické zkušenosti?
YAMATO (33)|29.8.2008 17:25
Nevíte zda už se dá sehnat baterie 1350 mAh originál od HTC?
marty22_ce4you (101)|30.8.2008 12:02
uz sa da. a je to aj zo zadnym krytom
http://www.epicentrum.sk/product/htc-bp-e270-extended-bateria-1340mah-2678/
YAMATO (33)|30.8.2008 13:04
Díky!
vklacan_ce4you (117)|30.8.2008 20:38
a uz to niekto ma doma??? aby som na t necakal mesiac lebo na HTC to stale nemaju
marty22_ce4you (101)|30.8.2008 20:44
no ja som si bol kupovat v tom obchode diamonda a tam som tu baterku aj drzal v ruke..len bohuzial uz neboli financie na jej kupu..:(
vklacan_ce4you (117)|30.8.2008 20:46
a mali aj original stolnu kolisku???
marty22_ce4you (101)|31.8.2008 11:18
hej aj to mali na sklade
acero (27)|1.9.2008 19:25
[quote=mrzic]Přesně tuhle kombinaci jsem si koupil. Jenom ten SH adaptér šroubovací je k ničemu, používá se k pevnému přišroubování k palubní desce. Stačí jen držák do mřížky ventilace a držák miniphone. Já sice auta neměním, ale dost často měním telefon. V autě mám parrota, takže jsem jen řešil nějaký držák kvůli navigaci. V držáku diamond drží pevně a i s držákem se nijak extrémně nepohybuje a je čitelně vidět na na displej. Pro moje účely je naprosto dostačující a jsem spokojen. S montáží není žádný problém, prostě se nasune na mřížku podobně jako ambi pour a podobné voňavky.[/quote]

Tak jsem bohužel na prodejně při bližším kontaktu zjistil (upozornil mě na to i prodavač), že ten zásuvný držák do ventilace se dost těžko nasazuje i vyndavá... Což ho bohužel pro mě dost diskvalifikuje...

Nemáte někdo zkušenosti s tímhle SH držák - do mřížky ventilace (1570/107) (http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/124PHR-005/sh-drzak-do-mrizky-ventilace-1570-107.html)? Vypadá na to, že by tam snad mohly být nějaký tlačítka, kterýma by se uvolňovaly ty packy, za který to drží... Ale tenhle na prodejně neměli, takže jsem ho neviděl na vlastní oči...
mrzic (29)|2.9.2008 08:17
Nasune se celkem dobře, pravdou je, že při sundavání je potřeba trochu zručnosti, jsou tam takové zobáčky, které je potřeba nadzvednout.
quentin1 (29)|2.9.2008 14:30
[quote=marty22]uz sa da. a je to aj zo zadnym krytom
http://www.epicentrum.sk/product/htc-bp-e270-extended-bateria-1340mah-2678/
[/quote]

Netušíte někdo prosím zda je tento kryt a baterie kompaatibilní s MDA Compact IV? Respektive jestli není něco takového,co kompatibilní je?
vklacan_ce4you (117)|6.9.2008 17:52
tak som si kupil baterku 1340 s orig. krytom, kryt je fakt super je matny a mam pocit ze sedi este lepsie ako ten co som mal pri Diamondovi v baleni. Baterku este len testujem.
katro (8)|6.9.2008 18:36
to vklacan:
nemohol by si dat nejake foto tych dvoch krytov vedla seba, aby sme si vedeli urobit predstavu o rozdiele hrubky, pripadne nemohol by si zmerat/odhadnut rozdiel.
je signal GPS OK?

dik za odpovede
Lukynio (0)|7.9.2008 08:54
A okolik se prosím tě zvětší tloušťka přístroje? půjde pak použít i originální pouzdro S390, nebo se do něj pak nevejde?

Na test z výkonností se těším, snad bude výsledek lepší než u 1800mAh baterie ...
vklacan_ce4you (117)|7.9.2008 12:55
gps bez zmeny, puzdro sa pouzit neda, prvy krat som ju nabijal z piatka na sobotu v noci z nab, odpojeny cca. 9.00 sobota teraz mam este tri dieliky
vklacan_ce4you (117)|8.9.2008 15:08
tak mam dalsi postreh: pocas telefonovania mi bzuci v reproduktore, ked zlozim kryt tak to prestane, neviem co s tym???
maxík69 (75)|10.9.2008 10:25
Tak jsem si v Sunnysoftu koupil synchronizační kolebku na Diamonda, ale bohužel mám MDA Compact IV a ten v ní nesedí úplně přesně... Kdyby o ní nějaký majitel Diamonda měl zájem, dám 100,- slevu...
tombik_ce4you (116)|11.9.2008 01:24
Tak jsem na pixmania.cz objednal pouzdro. Je teda fakt ze od objednani do prevzeti ubehly 2 tydny ale v pohode, jde o dva kusy kuze sesite k sobe a vyztuzene. Uprostred je vsity pasek, takze tam jde diamond dat z libovolne strany. Drzi pevne a nevyklouzava...Celkem fain....a trosicku i lesti.

Za 5 dni by mi mela prijit i originalni kolibka. Tak az to bude pohromade tak sem dam nejaky fotky.

Jinak na pixmania.cz to maji nebot je to francousky obchod a do francie se HTC prislusenstvi dovazi :-)
Petr_K (112)|11.9.2008 08:31
Spousty příslušenství se dá pořídit na ebay.com za opravdu velmi příznivé ceny. Pouzder spousty druhu, osobne jsem si koupil klasické pouzdro na pásek, přišlo asi na 8$ i s dopravou, je to pozdro, ktere by tady u nás stálo minimálně jednou tolik, doba dodání cca týden. Jo a k tomu pouzdru je zdarma screen protektor na diamonda.
Dále jsem si tam objednal nějakou redukci s ovladanim - zvednutí, ukončení hovoru, volume, posun skladby, 3,5 jack a to vyšlo zhruba na 5$ a očekávám to každým dnem.
Pozdro které prodává již zmíněná pixmania vyjde na ebay kolem 8$ s poštovným.
ladako (29)|11.9.2008 09:18
[quote=vklacan]tak som si kupil baterku 1340 s orig. krytom, kryt je fakt super je matny a mam pocit ze sedi este lepsie ako ten co som mal pri Diamondovi v baleni. Baterku este len testujem.[/quote]

Rád bych se zeptal, zda jde s baterií 1340 použít kolebka -
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/101PSC-014/kolebka-sc-usb-cradle-htc-touch-diamond-nabijecka-ext-baterie.html
- nebo musí být jen originál HTC?

Co výdrž baterie? Jaký je rozdíl proti 900 a 1800?
JecminekMaselnik (464)|11.9.2008 12:40
nevíte, má nebo bude mít nějaký obchod v Čechách HTC originální baterku 1340 mAh pro Diamonda? Ta 1800 mAh prodávaná v sunnysoftu je příšerná. Plast měkký, telefon s ní vypadá jako z tržnice, to nemůžu mít. Tedy než začnu shánět někoho, kdo mi ji přiveze ze Slovenska...
t0m45 (12)|11.9.2008 15:46
Umíte někdo při používíní externí BT klávesnice zakázat automatické otevírání SW klávesnice? Nejvíc by mi vyhovovalo kdyby se nikdy neotevírala automaticky.
osch (1330)|11.9.2008 16:20
Koukni sem, nebo sem. Snad to pomůže.
t0m45 (12)|11.9.2008 17:01
:yes: Diky! Pomohlo
vojtakawa (41)|13.9.2008 19:03
Tak jsem si koupil tu Brando antireflexní folii a musím říct, že větší hnus sem snad nikdy neviděl. Pohled na bílý display vypadá katastrofálně. Hraje to všema barvama a zrnité to je jak sv**a. úplně vyhozené prachy. Vůbec se to nedá srovnat s tou, co byla k telefonu. Ta sice odrážela slunko ale zato nijak nezhoršovala kvalitu obrazu. :no:
tombik_ce4you (116)|14.9.2008 15:22
Tak uz mam i original obal i kolebku, oboji je velice pekne a hezky zpracovane...obal je opravdu super ale ke kolebce mam par poznamek ktere by mozna bylo vhodne zminit pro pripadne dalsi zajemce:

-kolebka je sice pomerne tezka ale ne tolik aby slo telefon z kolebky sundat bez pridrzovani-to mini usb drzi proste dobre (a nebo ja taham spatne) ale myslim ze je to skutecne hmotnosti kolebky

-za druhé (a to mě zaskočilo více..má sice kolébka výstup na 3,5mm jack a usb výstup, ale bohužel nebyl přiložen kabel. Takže je nutné použí synchro kabel k nabíječce.

Na druhou stranu není ovšem problém si k nabíječce koupit jakýkoli usb kabel. htc verze není třeba. Takže to vyřešila investice 50kč do kabelu.
Fotky jsem se rozhodl vynechat...přeci jen jste již fotek tohoto příslušensví viděli všichni moc.

Když už jsem si pořídíl pouzdro tak bych se chtěl zeptat na vhodnou fólii na display, totiž za dobu bez pouzdra mi vzniknul na originál fólii dost nepříjemny vertikální škrábanec přes celý display. Takže bych ji rád vyměnil, jen se bojím že neseženu tak snadno nalepitelnou folii jako byl originál.
Nevím zda je to mou nešikovností ale když jsem používal N50p tak mi pod foliemi od branda vždy zůstaly nějaké bublinky :-(
vojtakawa (41)|14.9.2008 16:48
Jj Brando nebrat..hlavně ne tu matnou.. Úplně vyhozené peníze. Už jedině lesklou. Ta matná ten krásný display úplně pošle kvalitou do háje.
mrzic (29)|14.9.2008 19:37
Každý ať si vybere podle sebe. Já tu matnou používám a nedám na ni dopustit. Kupuji si ji na všechny dotykové obrazovky, co jsem měl. Ty originál fólie jsou podle mě na 2 věci a ani jedna z nich není nalepení na displej.
vojtakawa (41)|15.9.2008 01:26
Tak to nosíš aspoň 5ky dioptrie že? Když nevidíš, jak je to přes tu matnou folii hnusné. Jako dát vedle sebe 2 displaye a jeden s tou hroznou matnou a jeden s originálem tak to je jak nebe a dudy. Ale pravdu máš v tom, že ať si tam každý nalepí co chce. Třeba rovnou už nějaký obrázek přes display, to výjde skoro nastejno jak s tou matnou hrůzou. :cool: