Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)

osch (1330)|21.8.2008 15:45
Založení nového vlákna

Toto vlákno bylo založeno z důvodu naprosté nepřehlednosti původního vlákna o HTC Touch Diamond. To bylo uzamčeno a v další diskuzi o HTC Touch Diamond a software pokračujte zde.

Vaše případné technické dotazy se pokuste najít na HTC Touch Diamond Wiki.
Pokud na svůj dotaz nenajdete odpověď směrujte jej do nově založených vláken:

HTC Touch Diamond - Zkušenosti, obecná diskuze (co se nám líbí a co ne)
HTC Touch Diamond - Příslušenství (obaly, baterie, dokovací stanice, fólie) - zkušenosti a rady
HTC Touch Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)
HTC Touch Diamond - ROM, Flash a Tweak (nové ROMky a jejich zprovoznění, úpravy registrů...)

Dodržujte zde prosím pravidla pro diskutující. Snažte se každý svůj příspěvek v prvním řádku popsat pro lepší orientaci (viz. tento příspěvek). Necitujte předchozí příspěvek pokud na něj reagujete.
Pamatujte na slušnost. Tak jak vy k jiným, tak oni k Vám. Žádný učený nespadl z nebe, ale ptát se na základní věci, které se netýkají jen HTC Touch Diamond, ale Windows Mobile Professional obecně je zbytečné. Nejdříve prosím hledejte a až pak se ptejte.
Poptávat či nabízet warez JE PŘÍSNĚ ZAKÁZÁNO.
Děkuji.

osch (1330)|22.8.2008 23:47
Diskuze k rozdělení vlákna byla přesunuta sem. Tam kam patří. osch
Mac_ce4you (128)|28.8.2008 21:15
Snad to patri sem :)

Mam Spb Mobile Shell 2.1 a nevim jak ho mam donutit aby Now obrazovka z nej se zobrazovala pri stisku 'home' klavesy (domecek) u Diamonda, me se zobrazuje jen Today obrazovka. Kdyz Diamonda zapnu tak tam je.
stabo_ce4you (21)|2.9.2008 09:32
Doufam ze to muzu hodit sem,
u meho diamonda se mi prestala zobrazovat nahore v today ta ikonka na kterou kdyz sem kliknu mi ukazala co je spustene a mohl jsem to povypinat. Po instalovani softwaru od Spb mi to prestalo jit, kdyz sem je odinstaloval a vratil se k Touch Flo tak uz tam nebyla. Nevim co s tim pokuste se poradit diky. Kdyby jste netusili co myslim viz obrazek :

www.farma-maja.cz/screen.jpg

patax_ce4you (70)|2.9.2008 10:13
Nevíte jak rozchodit iGO8 na Diamondovi, příp. jak změnit Internal Storage na Storage Card?
Pavlus_ce4you (125)|2.9.2008 10:38
2stabo: jdi do task manageru, máš tam dole možnosti. Jdi na button a zaškrtni quick menu v today obrazovce a vedle v others si nastav velikost ikon. A ikona tam bude.
Edit: já to mám v angličtině a nevím jak to je přeložené
Vitezslav2 (226)|8.9.2008 18:40
Mám HTC Touch Diamond a mám problém s jakoukoli aplikací TomTom.Zkoušel jsem více verzí.Pokaždé když ji chci spustit,tak vyskočí hláška že program nelze spustit pro nedostatek paměti.I když nemám v přístroji žádnou jinou spuštěnou aplikaci.Mám ještě Touch Cruise a v něm všechny zkoušené TomTom běží bez problémů.Děkuji za radu.
revenger (22)|9.9.2008 11:16
Zdravim vsetkych... mam taky problem s diamontikom ze som si aktivoval internetovy balik 100MB ktory som precerpal... a navyse dalsich 80MB... kedze na o2SK ma 29Sk za 1MB navyse prenesenych dat tak mi dosiel uce 3500SK... co ma velmi zarazilo!!!! preto potrebujem surne zohnat soft na register prenesenych dat a hovorov... prosim poradte mi... kde v telefone najdem takyto register alebo existuje nejaky soft ktory by mi to meral realne na jeden mesiac??? za odvede dakujem
Zdenek Malinsky (9781)|9.9.2008 12:17
Např. SPB GPRS Monitor a PhoneAlarm
Vitezslav2 (226)|9.9.2008 15:54
Spousta vás tu tvrdí že jim na Diamondu TomTom jede bez problémů.Ale jáká verze a na jaké ROM?
osch (1330)|9.9.2008 16:52
[quote=vuzi]...jde GPS i v google maps ? Lidi na netu psali, že to moc nejde[/quote]přesunutý dotaz. moderátor
zuzkys (356)|9.9.2008 17:39
Mě google maps funguje, ale zkoušela jsem jenom chvilku - není to soft, který bych využila nějak více.
WooZee (72)|9.9.2008 18:17
Ahoj.. tak jsem přehrál ROMku, kterou jsi psala.. ale pořád nic.. žádný satelity a nevím proč, ale když použiju Rychlé GPS, tak se ani neukážou tečky v igo8
EDIT
taky mě teď napadlo, jestli jsem neměl před flashem formátovat tu vnitřní velkou paměť, igo a tom tom jsou nainstalovaný tam.. a po flashu je bylo jejich předchozí nastavení..
zuzkys (356)|9.9.2008 19:55
Já bych to tedy všechno vyresetovala - a udělala čistou instalaci znovu a musí to jít. V tom tom nastavuju interní gps a v igo mám automatické nastavení, nic víc, nic míň.
WooZee (72)|9.9.2008 20:02
ok, ale jak to mám provést ? btw, psal jsem ti SZ.
stupid (11)|15.9.2008 13:39
... jen mě tak napadá: Star--Setting--Systém--Externí GPS--záložka Programy COM4, záložka Hardware- port (Žádné), přenosová rychlost 4800. Takhle to mám nastavené já a fungují mi všechny navigace (mám jich v tlf asi 8, poslední, ze které jsem nejvíce nadšeny je nový Navigon, fakt super!). ROMku mám původní, telefon kupovaný před měsícem, CZ.
tommom (78)|15.9.2008 14:05
Jasně COM4 ale já mam nastavenou rychlost na 9600 a fachá ;)
stupid (11)|15.9.2008 18:50
Jj Google Maps na Diamondovi funguje, hezky ukazuje, ale je to spíš na koukání, než na navigování. Člověk ale musí mít přístup k internetu (Wi-Fi, GPRS...). :?
postul_ce4you (0)|16.9.2008 11:02
Mám takovej zvláštní problém - včera jsem si nainstaloval SPH Phone Suite. A ráno jsem zjistil, že hodiny v telefonu jdou o cca 15 minut pozdě. Telefon jsem připojil k počítači, čas se sesynchronizoval a já šel do práce. Před chvíl i jsem zjistil, že jdou zase pozdě, zhruba o stejnou dobu. Naskýtá se otázka, jestli to může souviset s instalací SPH Phone Suite či je problém jinde. Napadá někoho, kde by ten problém mohl být?
tommom (78)|16.9.2008 12:27
No Google Maps bez datovejch služeb je k ničemu, páč si všechno tahá on-line.....GPRS bych nedoporučil, protože je extra pomalý - nutností je 3G-HSDPA či HSUPA;) A GPS funguje OK, teda já sem teď trochu experimentoval s novou ROM, takže se mi taky ňák nedaří rozchodit :D ale jinak OK :D
kurosavarob (47)|19.9.2008 17:23
Nainstaloval jsem IGO8 verze 8.0.0.41506 na MDA (HTC Diamond) zvuk tlačítek jde normálně, jenže po pár kliknutích se zvuk tlačítek a celého IGO vypne a nejde zapnout. Po vypnutí IGO je už potichu celé MDA (HTC Diamond) nevíte někdo co s tím? Vyzkoušeno na různých verzích ROM hned po flashnutí romky.

Děkuji za odpověď.
osch (1330)|19.9.2008 17:34
Odpověď si dostal tady. Proč se ptáš na několika místech?
jaja01_ce4you (262)|21.9.2008 20:00
[quote=stupid]...fungují mi všechny navigace (mám jich v tlf asi 8, poslední, ze které jsem nejvíce nadšeny je nový Navigon, fakt super!)[/quote] koukal jsem na stranky navigonu a je tam verze 6 pro pda, s pokrytim cz 20% ... to uz maji novejsi verzi s lepsim pokrytim nebo jak mam rozumet tvemu nadseni ? dik

maxík69 (75)|22.9.2008 21:44
Jaký používáte kalendář? Máte někdo tip na nějaký dobrý software s kalendářem - upomínky, poznámky apod... Ten defaultní je docela nepoužitelný, totálně nepřehledný....
vasin (160)|23.9.2008 15:26
Mám verzi ROM 1.37.479.3 WWE a TomTom mi nejde, nenajde GPS (satelity).

Je to špatné verze ROM? Nastavení si myslím, že mám v poho.

Díky
guffy (16)|25.9.2008 10:17
Chlapi, zdravím vás všechny.
M ám zajímavou, ale velice nepříjemnou věc k diskusi a řešení. Vlastním už 1,5 roku HTC Tytn II a nyní i Diamond. U obou mám nainstalováno TT 7 a iGO8. U obou jsme instaloval dle návodů z fóra a absolutně ok a bez problémů.
Jeden háček to ale má: TT7 v Tytn II jede jak psovi pastva, skáče při navigaci po cca 200m a to ještě pouze s malými mapami (EE nebo CaEE). iGO8 jede ok a krásně plynule naviguje, ale je také o cca 15m spožděná navigační šipka za reálnou polohou. Na fórech jsem nenašel kloudnou odpověď a řešení, snad jen na TT6 mi bylo řečeno, že je to na něj moc. Řešilo se i málo paměti, ale uvolnění také nepomohlo.

No a u Diamonda jsem doufal a ejhle. TT7 je to samé jako u Tytn II, snad jen ne 200m, ale 100m. No a iGO8 se projevil tak špatně, že naviguje sice krásně plynule, ale o cca 50m pozadu.

Takže celkové zhoršení a prakticky nemožnost rozumě tyto dvě navigace v Diamondu používat.

Prosím o rady, zkušenosti, prostě pomoc, jelikož jsem již v koncích a nevím jak dál.
JJDD (65)|25.9.2008 13:49
Jak se to zpozdeni polohy projevuje? Kdyz zastavis tak navigece jeste "jede" tech zpozdenych cca 200m? Jakou ti zobrazuje okamzitou rychlost? Je spravna? Co se stane kdyz nahle zmenis rychlost reaguje navigace rychle?
guffy (16)|25.9.2008 14:50
Když spomalím spomalí i navigace. V křižovatkách, zatáčkách, ..... dohání nepřesnosti skokem (tzn. jsem v křižovatce, šipka je teprve před ní. Zahnu a šipka po chvíly skočí do zatáčky). Rychlost zobrazuje správně (řeklbych), porovnáno s jinými navigacemi +-. Co se týče rychlosti reakce, tak bych řekl, že reaguje pomalu, se spožděním a setrvačností (stalo se mi i, že jsem uhl nacestě doprava - dle plánované trasy - a šipka si to mašírovala ještě chvíli rovně, pak se zavrtěla mapa a hupla na správnou polohu.

Když to shrnu celkově, tak iGO8 se chová tak, jakoby mělo mapy posunuté vůči realitě kus dopředu. TT7 se chová tak, jakoby zjišťoval aktuální polohu po 4-5sec. a po této aktualizaci teprve překreslil. Když jsem měl na TytnuII TT6, tak byl přesný jak švícarské hodinky (ten navigoval snad na 1m). Proto jsem z tohoto stavu sklamaný, jelikož jsem zvyklý z GO 720, GO920, TT6 na absolutní přesnost. TT6 jsem měl pak i v TytnII a taky super. IGO8 v TytnII OK, TT7 katastrofa. V Diamondu TT7 katastrofa, iGO8 je na hranici použitelnosti. Mít 3 rychlé zatáčky ve městě za sebou, tak jsem v pr....

Moc díky všem, kteří jsou a budou ochotni mi poradit a pomoci.
mpis (120)|25.9.2008 23:12
to guffy:
už jsem na diamondovi zkusil asi 6 ROMek a na všech jel TT7 i IGO8 naprosto vpořádku.
pochopitelně u původní originální od HTC byl běh trochu pomalejší, ale rozhodně to necukalo.
Teď mám ROM SwiftBL Diamond v7.0 Full a na ní vše jede velmi svižně.
U IGO8 mám stejnou zkušenost s tím posunem asi 30 až 50m, což mi dost vadí, takže používám TT7.
Pro rychlejší odezvu GPS je dobré občas pustit QuickGPS.
V TT7 je třeba nastavit "Jiný NMEA GPS přijímač" na COM4.
guffy (16)|26.9.2008 08:29
Mockrát děkuji za další radu. Zkoušel jsem na TT7 vše možné i to co píšeš a neprojevilo se to ani o kousek k lepšímu. Bez ohledu na spoždění u iGO8 jede aspoň velmi plynule, ale TT7 opravdu skáče. Prostě šipka nejede plynule, ale skáče po desítkách metrů a je značně spožděná. Už jsem dávno za zatáčkou a ona tam teprve jede. Kdesi jsem četl, že na to má vliv množství POI. Já používám POI, hlavně radary, ale nemám jich přehršle a nemám kromě radarů nic zaplého. Zkoušel jsem to i bez POI a bylo to o něco lepší, ale minimum. Starý TT6 bylnarvaný POI a všechny spuštěny a šlapal jak po másle.:(( :(( :(( :((
maxík69 (75)|26.9.2008 08:47
Zkoušel jste někdo zprovoznit program GPSdash ??? Existuje totiž vynikajicí MapDownloader ale mě ten GPSdash nejde spustit...
JJDD (65)|26.9.2008 09:18
Jestlize je aktualni rychlost spravne tak to znamena, ze data z prijimace GPS do programu (TT nebo iGo) jdou vcas a spravne, ale nestiha samotny program. Bud mate spusteno nejak moc procesu na pozadi a tim se spomaluje i navigace a nebo to proste HW nestiha. Je otazkou zda tento jev nenastav i u ostatnich a ti ho proste neignoruji.....
maxtreme (248)|26.9.2008 19:19
Zdravim zkoušel jste někdo SRS WOW HD? Funguje mi jen v prehravaci napr Core player ale v zalozce prehravace v TF3D nefunguje.. pro ten funguje jen audio booster.. nevite jak pro nej zprovoznit i SRS WOW HD?
amos.zamba (44)|27.9.2008 11:50
S2U2
existuje někde český návod na tento prog?
Nastavil jsem si ať se mi při zamknutém tel. objeví klávesy pro příjem a odmítnutí hovoru s2u2. Ony se objeví, ale nad ně vyskočí originál Diamondovské klávesy pro příjem a .... . Jde to nějak nastavit aby se zobrazily jen ty s2u2?
A úplně jsem zapoměl kde se nastavuje pozadí (obrázek) touchflo. Poradí mi někdo?
Díky moc
Schumi_ce4you (41)|27.9.2008 12:10
Do S2U2 existuje čeština, tady je i s programem [code]http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/39423/S2U2.zip_1.07MB.html[/code]
r.mrazik_ce4you (40)|27.9.2008 12:34
pozadi do touchflo3d se nastavuje primo v settings -> wallpaper (jak mas ty zalozky kontakty,pocasi,hudba,fotky....)
amos.zamba (44)|27.9.2008 12:54
Aha. Já měl tu záložku settings vypnutou (přes TF3D config) a pak můžu hledat jak urvaný. Dík moc, jdu to hledat.
mpis (120)|29.9.2008 17:10
zjistil jsem jednu nepříjemnou skutečnost při připojení Diamonda k notebooku.
Notebook je připojen k IE přes vifinu v bytě. Po připojení k notebooku se aktivuje ActiveSync a
následně se přeruší vifi připojení notebooku k routeru a pro obnovení připojení musím resetovat
notebook i router.
V případě, že je notebook připojen kabelem, nestane se nic a Diamond se připojuje k IE přes ntb
bez problémů.
Má někdo stejný problém? Nejde mi to na rozum.
vodopadek (274)|29.9.2008 20:23
[quote=maxík69]Zkoušel jste někdo zprovoznit program GPSdash ??? Existuje totiž vynikajicí MapDownloader ale mě ten GPSdash nejde spustit...[/quote]
zkousel taky me to nejde pri spusteni to hodi chybu.. patram po reseni:)
stupid (11)|4.10.2008 20:38
[quote=jaja01][quote=stupid]...fungují mi všechny navigace (mám jich v tlf asi 8, poslední, ze které jsem nejvíce nadšeny je nový Navigon, fakt super!)[/quote] koukal jsem na stranky navigonu a je tam verze 6 pro pda, s pokrytim cz 20% ... to uz maji novejsi verzi s lepsim pokrytim nebo jak mam rozumet tvemu nadseni ? dik

[/quote]

Omlouvám se za pozdní reakci, nějaký čas jsem se tu neukázal.
K dotazu: z Navigonu jsem byl nadšený pro jeho přehlednost, grafické zpracování a uživatelskou přívětivost. Na cestách jsem ho moc nezkoušel, tam kde jsem ho testoval, tam to bylo O.K. Nejsem prodejcem zmíněné navigace, nenapsal jsem: VŠICHNI SI KUPTE NAVIGON! Psal jsem jen svůj názor podložený subjektivními zkušenostmi. Kapišto? ;)
stabo_ce4you (21)|5.10.2008 10:43
Zdravim,
nefunuguje mi na Diamondovi MoDaCo NoData nainstaluje se v pohode ale kdyz ho chci spustit hodi mi chybu, mam stahlej cerstve z modaco.com a uz opravdu nevim co s tim :(
jaja01_ce4you (262)|28.10.2008 21:48
ted jsem nainstaloval betu skyfire (Skyfire_7081_PPC50), ale bohuzel nefunguje ok - po chvilce se zacne zobrazovat jen na pulce displaye, na druhe je puvodni prostredi, odkud jsem prohlizec pustil ... uz jste to nekdo zkousel ? jede vam to v pohode ?
Vitezslav2 (226)|29.10.2008 18:01
Mám ten samej problém.Prý ještě není verze na VGA.Taky pořád hledám.:(
jaja01_ce4you (262)|29.10.2008 18:22
no podle toho, jak to vypada a podle popisu, ktery byl na strankach skyfire, kdyz jsem to stahoval, to vga je ... ale blbne to ... zjistil jsem, cim to je zpusobene - 'rozesere' se to ve chvili, kdy je vyvolana sw klavesnice ... do te doby, nez se poprve pouzije, je ten browser docela fain a vymakanej, tesim se, az bude odladena a funkcni verze ... do te doby je jedina moznost zadavat adresy, ktere nejsou v oblibenych/historii/uvodni strance, pres clipboard, ale to je ponekud zdlouhave :-D
kultus (418)|3.11.2008 23:01
zdar kuci pouzivate nekdo Web Video Downloader 0.0.0.10 koukani na videa jede bezvadne ale nemuzu nic stahnout proste mi to uklada nulove soubory pod spravnym nazvem...proste video se stahne ale obrazovka zustane na 100% a nedostanu se odtamtud nez Hide tlacitkem nebo vypnutim programu zkratka nevim jak ten download ukoncit mozna proto se mi neukladaji spravne soubory...autor programu me vesele ignoruje tak snad pochodim alespon tady jinak kdo programek nezna vrele doporucuji na koukani videi ze znamych video servru je supr...tak babo rad diky cus
pretorian_ce4you (101)|9.11.2008 11:03
ahoj dotazek jak docilit toho abych to mel stejne jako na fotografii 4 ikony v jedna rade nikde v nastaveni jsem to nenasel a pri zmenseni velikosti pisma se zmensi jen pismo ikony ne predem diky za napady a rady
ps:tohle je foto z jineho diamonda nez mam ja tam mam 3 ikony:( jo a programem to zadnzm neni je to v cistem systemu ale kde ?
Schumi_ce4you (41)|9.11.2008 11:19
Tady máš nato prográmek.Nainstaluješ , restartuješ a máš tam taky 4 ikony vedle sebe.
pretorian_ce4you (101)|9.11.2008 11:23
diky :) ps jak je mozne ze je to i v uplne novem HTC Diamond kde nic nainstalovaneho neni stejne tak u nekterych od t-Mobile take ale i nebrandovane ..?Mzslel jsem ze je to nekde v nastaveni kazdopadne dekuji ;)
mild (3)|9.12.2008 08:19
Zdravím,

hledal jsem jestli někdo nemá stejný problém jako já ale nenašel jsem. Nainstaloval jsem S2U2, funguje super. Ale když chci ovládat hlasitost pomocí tlačíek na boku, tak mi jen vyskočí dialogové okno hlasitosti ale šipky nefungují resp. hlasitost zůstává pořád stejná. Když zavřu aplikaci S2U2 tak vše funguje. Nesetkal se s tímto někdo?

Děkuji Vám
Míla
marty22_ce4you (101)|9.12.2008 12:24
chod s2u2 settings a zmen volume control na on.