Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond - Zkušenosti, obecná diskuze (co se nám líbí a co ne)

osch (1330)|21.8.2008 15:40
Založení nového vlákna

Toto vlákno bylo založeno z důvodu naprosté nepřehlednosti původního vlákna o HTC Touch Diamond. To bylo uzamčeno a v další obecné diskuzi pokračujte zde.

Vaše případné technické dotazy se pokuste najít na HTC Touch Diamond Wiki.
Pokud na svůj dotaz nenajdete odpověď směrujte jej do nově založených vláken:

HTC Touch Diamond - Zkušenosti, obecná diskuze (co se nám líbí a co ne)
HTC Touch Diamond - Příslušenství (obaly, baterie, dokovací stanice, fólie) - zkušenosti a rady
HTC Touch Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)
HTC Touch Diamond - ROM, Flash a Tweak (nové ROMky a jejich zprovoznění, úpravy registrů...)

Dodržujte zde prosím pravidla pro diskutující. Snažte se každý svůj příspěvek v prvním řádku popsat pro lepší orientaci (viz. tento příspěvek). Necitujte předchozí příspěvek pokud na něj reagujete.
Pamatujte na slušnost. Tak jak vy k jiným, tak oni k Vám. Žádný učený nespadl z nebe, ale ptát se na základní věci, které se netýkají jen HTC Touch Diamond, ale Windows Mobile Professional obecně je zbytečné. Nejdříve prosím hledejte a až pak se ptejte. Děkuji.


petrik71_ce4you (16)|21.8.2008 18:39
Nezkoušel jste někdo v Diamondu Direct push? Já měl baterku za 1/2 dne v háji, takže to asi pro Diamonda nebude to pravé ořechové :) Jinak pokud to chcete někdo vyzkoušet a nemáte e-mail na Exchange serveru, můžete zkusit zajímavou službu (7 dní trial, pak 20 liber na 3 roky). Na stránkách je i názorné video jak co nastavit a nainstalovat. Funguje, vyzkoušeno - maily chodí do telefonu během několika vteřin.
Mac_ce4you (128)|21.8.2008 21:48
Zdravim,
nemuzu nastartovat diamonda, mel jsem ho na nabijecce, hral jsem na nem a pak najednou kaput, zhasl. Kdyz ho startuju tlacitkem, tak jen pipne a rozsviti se obrazovka jako pri SW resetu, ale za cca 2-3 sec zhasne a to same porad dokola. HW reset (hlasitost dolu, stred joystiku a SW reset) vubec nic neudela. Kdyz ho dam nabijet tak svetlo okolo joysticku zacne normalne 'rotovat' jako pri nabijeni.

EDIT: po cca 20min nabijeni se rozbehl normalne, tudiz byl asi problem v tom, ze zral vic energie nez davala nabijecka (original). A ja tomu jeste pomohl tim startovanim.
Nelze smazat tak jsem sem dopsal jen poznamku.
lukash (24)|22.8.2008 11:12
Jak vam telefon zvlada hudbu? Nahral jsem si do telefonu hudbu (asi 2GB do vnitrni pameti\content\Music) TF3D my hudbu naslo, ale nejak asi nepobralo tech xx pisnicek a od te doby neprehraju ani jednu pisnicku. Mate nekdo stejny problem? Chci novou rom (orig. je za trest), ale kvuli zaruce nemohu flashovat, nemel bych se jak vratit (dumpovat romku jsem jeste nikdy nedelal).
zuzkys (356)|22.8.2008 23:19
Zdravím, mám docela problémy s pamětí "úložiště". Mám všechny programy nainstalované v internal storage. V paměti mám jen navigaci (mapy na internal storage, takže mám tam jen samotný program, cca 12mb), ale problém je ten, že mám volné pouze 2.5MB a vůbec naprosto netuším, co může zabírat tolik moc - použitá 81mb. V diamondovi mám jinak pár emailů (cca 50) - přílohy na kartě. SMS cca 20. Jinak prostě naprosto netuším co mohlo sebrat tolik paměti. Furt mi to píše kritický nedostatek paměti. Co se do té vnitřní paměti vše ukládá?
kwaso12 (98)|27.8.2008 14:18
No toto by som aj ja celkom rad vedel..ja mam volne tak 8MB..a to vsetko instalujem do INTERNAL STORAGE..ako chapem ze niektore programi sa musia dat aj do pamate alebo sa daju..ako Diamond Tweake atd..ale aby som mal volne 8MB je dost uz..

No tak skusal som kuknut jednotlive priecinky kolko maju a taky WINDOWS ma 230,2MB :O a to tam nemam nic take velke..
JJDD (65)|27.8.2008 14:31
Cau, zkuste v TotalCommanderu na jednotlivych adresarich stisknout mezernik. Vypocte vam kolik adresar zabira mista....Tak zjistite zrouta....
Marcel00_ce4you (73)|28.8.2008 13:21
Mam taky maly detail... Preco mi odoslane SMS uklada aj do priecinka dorucenych SMS ? Da sa to nejako zrusit ?

Dikes.
YAMATO (33)|28.8.2008 14:53
Zdravím všechny!

V brzké době si chci pořídit Touch Diamond, bude to mé první WM zařízení. Mám dotaz pro ty, kteří mají Diamonda v CZ a používají InterWrite Recognizer od Sunnysoftu. Zajímalo by mě celkové použití, kvalita rozpoznávání písma, zadávání diakritiky, zda existuje nějaká tabulka znaků atd. Případně pokud někdo může porovnat s rozpoznáváním písma na UIQ 3 (mám SE P1i).

Předem díky!
kwaso12 (98)|28.8.2008 15:04
to Marcel00
Lebo ono uklada SMS ako konverzaciu..ale je program ktory toto zrusi a odoslane sms budu v odoslanych a prijate v prijatych sms..ako na klasickom telefone.. aspon sa mi tak zda ;)

EDIT
[color=red]Zbytečná citace smazána. admin[/color]
Pravidlo 1-9 - Citujte s rozumem!

Tak som nasiel program ClearTemp..premaze TEMPy a registre a z 5MB mam 22 MB volneho miesta :-)
majki77 (63)|1.9.2008 12:02
to zuzkys a volné místo,
možná to je naprosto známá věc, ale taky jsem se s tím potýkal a zjistil, že stačí v opeře vymazat cash ccokies a historii + historii v youtube
Vitezslav2 (226)|1.9.2008 13:03
Jak je to u diamonda s češtinou?
ladako (29)|4.9.2008 23:54
Jsem majitelem Diamonda předtím jsem vlastnil Cruise. Mám několik dotazů k Diamondovi:

1) na obrazovce Home v TouchFLO 3D se ve spodním řádku zobrazí jen jeden záznam z kalendáře, i když mám na stejnou hodinu nebo den úkoly dva - neexistuje nějaká možnost na to, aby bylo znázorněno více úkolů, jako na Cruiseru?

2) na Cruiseru se mi podařilo v opeře přehrávat videa např. ze stream.cz - rád bych věděl, aby mi to fungovalo, jak nastavit Diamonda nebo jakou aplikaci doinstalovat?
(už si nemůžu vzpomenout jak jsem to udělal)

3) existuje nějaká verze programu opera mini 4.x na rozlišení 640x480?

4) existuje již upravená Full QWERTY jen pro CZ?
zuzkys (356)|5.9.2008 01:14
majki77: Díky za radu, už jsem si tam hodila fastclean up, který maže tadyty všechny možné blbiny a jsem zase na 25mb, takže super. Díky.
kwaso12 (98)|5.9.2008 17:33
Zdravim mam taky problem, mozno iba banalita ale stve ma to..v Diamondovi si otvorim WORD dokument ked ho tam skopirujem alebo prenesem..ale ked chcem otvorit novu zlozku priamo v Diamondovi tak mi vypise chybu "An error occourred. The document could not be opened" Nepise ani aka to je chyba..neviete poradit co s tym okrem HR

Dakujem..
Vitezslav2 (226)|5.9.2008 22:03
Mam problém s hlasitostí hovorů.Tlačítko na boku reaguje,ale když to dám na max. tak je to pořád docela potichu.Když dám ucho k tomu repro co je nahoře,tak je to z něj slyšet o neco hlasitějš.Mate někdo stejnej problém,nebo je to normální?
Díky za radu.

Potřeboval bych jen vědět,jestli je to normální,nebo ho mám reklamovat.
KTM (3)|7.9.2008 17:45
Musim říct že ta hlasitost hovoru je hodně mizerná mám to nadoraz a skoro to nejde slišet netušíte někdo co stím:((
libor_m (1026)|9.9.2008 11:26
[quote=Vitezslav2]Mam problém s hlasitostí hovorů.Tlačítko na boku reaguje,ale když to dám na max. tak je to pořád docela potichu.Když dám ucho k tomu repro co je nahoře,tak je to z něj slyšet o neco hlasitějš.Mate někdo stejnej problém,nebo je to normální?
Díky za radu.

Potřeboval bych jen vědět,jestli je to normální,nebo ho mám reklamovat. [/quote]

Opravdu máš potřebu duplikovat dotazy a neustále zakládat zbytečná témata? Opravdu si rozmysli, jak se tu chováš a přečti si Pravidla pro diskutující!!! :evil:
Farley (17)|10.9.2008 17:31
Ahoj.

Mohu položit takový komplexní dotaz?

Dostanu se asi k nejakym penezum, tak premyslim, co si koupit.

Jedna z moznosti je mobil. A tak jsem si vytypoval par adeptu.

Jeden z tech velmi slibnych je Diamond. Hw klavesnici nepotrebuju a oproti Samsungu i900 je o dost levnejsi.

Ale furt me strasi ty chyby co ma (mel?) Proto (ta diskuse je fakt moc velka. :-( ) ... bych se chtel zeptat:

Je v novych romkach vyresen bug s prichozimi sms?
Jak funguje ten budik?
Nestava se nekomu jako u Asusu, ze telefon je v poho, ale nakej chudak se vam chce dovolat a smeruje ho to do schranky?
Jak casgto je nutnej restart a reset?
Dase na nem psat? Z youtube mi prisel dost linej.
Vyresili nejak to s tema problemama co zpusobuje dotykac pri prichozim hovoru?

...a nakonec: Kdyz ho koupim ted jako novej z netu, bude tam uz naka romka bez techhle problemu, nebo se aktualizaci nevyhnu?

Díky moc za případnou odpověď. :-)

Jo a PS: Kolik kb tak informativne sezere to sosani dat o pocasi, nevi nekdo? :-)
maxtreme (248)|11.9.2008 11:35
Zdravim diamonda mam mesic a baterka mi nevydrzi skoro ani den.. nevite cim snizit spotrebu a zda se da koupit silnejsi baterie?
Marian Veselý (662)|11.9.2008 20:15
Vypnout automaticke podsviceni.
Vitezslav2 (226)|13.9.2008 09:05
Mám problém s přenosem dat do Diamonda v režimu ,,Disk".Přenesená data jsou poškozená (fotky nejdou otevřít,soubory přečíst,archyvy rozbalit atd.)V režimu Active Sync je to v pořádku,ale zas to dlouho trvá.Máte někdo podobnou zkušenost?
pedro13 (24)|13.9.2008 09:21
[quote=Marian Veselý]Vypnout automaticke podsviceni.[/quote]


Automatické podsvícení je snad od toho aby energii ušetřilo a ne naopak?Teda pokud nepočítám,že někdo bude Diamonda provozovat úplně bez podsvícení,to by byla úspora...
Nebo se pletu?Proč je aut.podsvícení lepší vypnout?
r.mrazik_ce4you (40)|13.9.2008 12:22
protoze automatika dava hodne casto podsvetleni na maximum,takze vlastne neni zadne usetreni,kdyz by ti stacilo podsvetleni mensi...proste to sviti moc casto na plny koule,takze je lepsi si to korigovat sam
pedro13 (24)|13.9.2008 12:58
To je jistě pravda,jenže funguje to i naopak,když je okolního světla málo,tak ti to baterku šetří,ubere displej na minimum.Počítám,že normální uživatel to bude mít bez automatiky nastavené pořád cca na střed.
tommom (78)|15.9.2008 12:23
Dle mý zkušenosti automatický podsvícení určitě šetří...teda jestli někdo má nastaveno na minimum standardně tak asi ne, ale já osobně mam na pevno nastaveno o jednu čárku míň než max, takže mě by ušetřilo :D :D
stupid (11)|15.9.2008 13:49
No je fakt, že baterka je slabší, ale vzhledem k tomu, co všechno musí živit - velký barevný display, občas Wi-Fi, sem tam BT, hovory, SMS, MMS, foťák... Používám každý den vše vyjmenované (i navigaci - cca 10 minut denně), pár fotek, hovory denně kolem 15 minut, Wi-Fi internet cca 20 minut denně. K tomu hry - 15 minut/den? Zapnuté TF3D, automatické podsvícení. S tímhle vydržím dva dny, takže jsem docela spokojený. Jasně, že by se mi líbilo mít baterku 7 dní v kuse na jedno nabití, ale buďte trochu realističtí! Co mi ale fakt vadí je ta hlasitost. Ubohost. A docela nekvalitní sluchátka :(
tommom (78)|15.9.2008 14:02
Ty jo za dva dny výdrže bych byl velice spokojen - nabíjim každou noc..a dokonce se mi už stalo, že kolem pátý odpol mi Diamond umřel...ale používám ho pracovně, takže docela dost hovorů a to žere fak nejvíc...no už sem se poučil a gdyž sem v kanclu tak to mam připíchlý ke compu na activesync:D
stupid (11)|15.9.2008 14:09
No nerad bych byl za nějakýho kinga, ale myslím, že právě při hovorech to má tenhle telefon dost dobře vymyšlený (stejně jako iPhone - tam se tím ale ta jablečná firma s touhle funkcí přehnaně chlubí) - při hovorech čidlo pozná, že máte tlf na uchu a vypne displej. To je, domnívám se, velice užitečné. Představte si dvacetiminutový hovor se zapnutým displejem! To by člověk s Diamondem hledal zásuvku každých 5 hodin :D
tommom (78)|15.9.2008 14:19
He he přiznám se, že tohle byla jedna z prvních věcí, kterou sem v registrech vypnul :D :D Pravda, měloby a určitě to i šetří baterku, ale během hovoru měnit hlasitost, nebo přepínat na hlasitej atd...kdo by se s tim furt sr.l a zapínal a vypínal displej;)
r.mrazik_ce4you (40)|16.9.2008 13:53
mel bych dotaz...existuje neco jako ekvalizer pro prehravac mp3? nikde jsem ho v systemu nenasel...u drivejsiho touch dualu byl a u diamondu ho nemuzu najit...diky
osch (1330)|16.9.2008 14:24
[quote=tommom]... ale během hovoru měnit hlasitost, nebo přepínat na hlasitej atd...kdo by se s tim furt sr.l a zapínal a vypínal displej;) [/quote] Pokud máš vyplej displej během hovoru a potřebuješ ho zapnout, stačí stisknout kolečko uprostřed.

tommom (78)|16.9.2008 14:45
[quote=r.mrazik]mel bych dotaz...existuje neco jako ekvalizer pro prehravac mp3? nikde jsem ho v systemu nenasel...u drivejsiho touch dualu byl a u diamondu ho nemuzu najit...diky[/quote]

Audiobooster;) (možnosti u TF3D playeru)

Jinak můžeš zkusit SRS WOW HD ovšem přesto, že sem to rozchodil, tak zvuk mě fak lepší nepřišel...:sarcastic:
tommom (78)|16.9.2008 14:47
[quote=osch][quote=tommom]... ale během hovoru měnit hlasitost, nebo přepínat na hlasitej atd...kdo by se s tim furt sr.l a zapínal a vypínal displej;) [/quote] Pokud máš vyplej displej během hovoru a potřebuješ ho zapnout, stačí stisknout kolečko uprostřed.

[/quote]

Jasný já vim, ale nechce se mi to vůbec dávat od ucha :D Ale pravda občas takle po hovoru zjistim, že sem otevřel uchem kalendář a excell atd..:D :D takže asi brzo vše vrátim do normálu))

osch (1330)|16.9.2008 15:16
Přesně. Jako nejdůležitější u vypínání displeje beru to, že uchem nespustím hromadu softwaru.
tommom (78)|16.9.2008 15:42
Souhlas;) :cool:

r.mrazik_ce4you (40)|16.9.2008 19:22
[quote=tommom][quote=r.mrazik]mel bych dotaz...existuje neco jako ekvalizer pro prehravac mp3? nikde jsem ho v systemu nenasel...u drivejsiho touch dualu byl a u diamondu ho nemuzu najit...diky[/quote]

Audiobooster;) (možnosti u TF3D playeru)

Jinak můžeš zkusit SRS WOW HD ovšem přesto, že sem to rozchodil, tak zvuk mě fak lepší nepřišel...:sarcastic:
[/quote]

diky...nasel jsem...jmenuje se to zesileni zvuku !!! a funguje to jen se sluchatkama....nechapu jak to mohl tak nekdo nazvat...kazdopadne diky :)
Vlastislav Šťastný (275)|16.9.2008 20:07
Podařilo se někomu přidat obrázek alba do složky MUSIC v TF3D? Mám MP3 včetně foto obalu, ale nemůžu k těm dvoum defaultním nic přidat.
tommom (78)|17.9.2008 08:39
Album art u mp3 odebíráš nebo přidáváš jednoduchou editací mp3 tag - album art (jako "front cover"):)
Vlastislav Šťastný (275)|17.9.2008 17:05
Vyřeši jsem to tak, že obrázek alba jsem přejmenoval na FOLDER. Potom jsem vypnul TF3D a průzkumníkem smazal už vytvořenou indexaci. Pak jsem zas TF3D zapnul a nátáhnul se mi seznam skladeb i s obrázkem alba.:D
Vitezslav2 (226)|18.9.2008 18:00
:( Tak to zkouším pořád do kola.Přenesu fotku nebo video do přístroje a z přístroje zpátky do PC a všechno ukazuje soubor nelze otevřít (formát je stejný).Zkoušel jsem i různé kabely,ale je to pořád stejný.
Přes ActiveSync je to v pořádku.Rozumíte tomu někdo?

Ještě by mne zajímalo,jstli se dají v TouchFlo změnit hodiny za analog.
octavius_ce4you (13)|18.9.2008 22:05
To s tim prenasenim mi dela taky, ale jen na stolnim pc, na NB ne. Na NB mam usb2.0 a na stolnim 1.0 jestli to neni tim...
kurosavarob (47)|19.9.2008 17:17
Nainstaloval jsem IGO8 verze 8.0.0.41506 na MDA (HTC Diamond) zvuk tlačítek jde normálně, jenže po pár kliknutích se zvuk tlačítek a celého IGO vypne a nejde zapnout. Po vypnutí IGO je už potichu celé MDA (HTC Diamond) nevíte někdo co s tím? Vyzkoušeno na různých verzích ROM hned po flashnutí romky.

Děkuji za odpověď.
Vitezslav2 (226)|19.9.2008 17:58
[quote=octavius]To s tim prenasenim mi dela taky, ale jen na stolnim pc, na NB ne. Na NB mam usb2.0 a na stolnim 1.0 jestli to neni tim...[/quote]


Tak to je možná tím,protože když posílám do čehokoli data přez USB,tak se mi oběví hláška něco jako:kdybych použil USB 2,tak by byl přenos rychlejší.Přitom moje deska USB 2 podporuje.To už taky delší dobu řešim a nemůžu na to přijít.
Jojo_ce4you (15)|21.9.2008 18:34
[color=red]Ja som nainstaloval iGO8 ... ked ju spustim tak mi po cely cas znie take cvakanie ako ked sa dotknete obrazovky ... robi to aj Vam ? [/color]

[color=blue]iPhone a jeho slabe miesta
Nebudem spochybnovat, ze iPhone je velmi vydareny telefon, ktoreho inovativnost spociva hlavne v jeho uzivatelskom rozhrani. V ziadnom pripade vsak nie je dokonaly a ma mnozstvo nedostatkov. Ak ho porovnavate s Windows Mobile telefonmi a uvazujete o jeho nakupe zvazte ci Vam niektore aj naozaj zakladne veci nebudu chybat alebo vadit.

Hardver :
nema klavesnicu , bateria sa neda vymenit (iba v servise) , ma proprietarny konektor (standardom je miniUSB) , nema slot na rozsirovanie uloznej kapacity , nema radio ,
nema TV-out , nema prednu kameru pre video hovory , Operacny system nevie kopirovat a vkladat (Copy/Paste) , nema slovensku lokalizaciu , nema slovensku T9 a anglicka T9 sa neda vypnut , neda sa pouzit ako USB kluc , neda sa pouzit ako modem pre PC/Notebook , nevie hlasove poznamky , Bluetooth sa da pouzit iba s Hands free a iba mono , nevie kryptovat

Telefon :
nema profily

Kontakty :
kontakt sa neda poslat cez SMS , kontakt sa neda poslat cez Bluetooth , nevie zoradit kontakty podla firmy , nevie zobrazit historiu hovorov k jednemu kontaktu , neda sa pridat textova poznamka ku kontaktu , nevie rychle prepinanie v kontaktoch medzi telefonnymi cislami (M, W, H) ,

SMS/MMS :
nevie posielat ani prijimat MMS , nepozna potvrdenie o doruceni SMS , zmazanim jednej SMS sa vymazu vsetky SMS z rovnakeho cisla , nevie preposlat SMS , neda sa vymazat viac/vsetky SMS naraz , nevie prehladavat SMS

Email :
nevie prehladavat emaily , nevie zoradit emaily inac ako podla datumu , nevie pridat prilohu do emailu (okrem fotiek) , nepozna vlajocky na dalsie vybavenie (Follow up) ,
nevie zobrazit ikonky k emailovym spravam (mail, pozvanka, ...) , neda sa vymazat viac/vsetky emaily naraz

Kalendar:
nevie poslat pozvanku na stretnutie , nevie pridat poznamku/text do odovede na pozvanku , nevie preposlat pozvanku na stretnutie , nevie zobrazit status pozvanych na stretnutie (prijal/odmientol) , nevie nastavovat Out of Office

Internetovy prehliadac :
neda sa poslat linka prezeranej stranky , nepodporuje Flash , nevie nastavit domacu stranku ,

Kamera :
neda sa na nej nic nastavit , nevie nahravat video , nizke rozslisenie iba 2MPx , nema blesk

GPS :
GPS sa da pouzit iba s Google maps, co je v zahranici kvoli cene dat nepouzitelne , neexistuje ziaden navigacny softver

Specificke pre Exchange
nedaju sa synchronizovat ulohy (Tasks) , neda sa nastavit rozdielne synchronizvanie pocas a mimo pracovnych hodin , nevie IRM emaily , nevie prehladavat maily na serveri , nevie doplnit emailovu adresu z Global Contacts List do emailu , nevie Sharepoint a UNC File Access z hyperlinky , iPhone sa neda vymazat na dialku (napriklad v pripade straty)

Office :
nema Office Mobile , nevie editovat Office dokumenty , nevie synchronizovat a pouzivat OneNote , nevie ulozit Office dokumenty [/color]

Vitezslav2 (226)|21.9.2008 18:46
Daí se u Diamonda v TouchFlo nějakým způsobem změnit hodiny na analog?
Díky za odpověd.
vodopadek (274)|21.9.2008 19:19
to jojo: co to je? ty informace o IPHONE:) to mas v podpisu ci co? a porc to pises do fora o diamondu? nechapu...
vodopadek (274)|21.9.2008 19:21
to vitezslav2: ne nedaji... pokud chces analogovy.. pouzij napr. SPB Shell kde jsou a nepouzivej touchflo..
Jojo_ce4you (15)|21.9.2008 22:31
to : vodopadek

Ja som chcel povodne kupit iPhone ... ale nejako som si to po tomto rozmyslel :D ... a vobec nelutujem ... len ma hneva to tikanie ked spustim iGO8 a nedari sa mi nahrat novu romku od Duttyho ... a dost ma to vytaca ...
kwaso12 (98)|22.9.2008 17:57
to Vitezslav2:
No hodiny v TF3D sa daju zmenit sa mi tak zdaa..na XDA-developers su rozne hodiny do TF3D..myslim ze som videl aj nejake analogove..ale nie som si 100% isty..bud su prilozene k nejakej Theme alebo su tam aj zvlast..