Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SecondToday - virtuální Today - dvě pracovní plochy

osch (1330)|21.8.2008 12:34
stránky aplikace: - http://www.chi-tai.info/cs_wm_tools_im_cs.htm#SecondToday
popis: - FREEWARE, umožňuje přidání další, virtuální obrazovky Today
pro: - osobně vyzkoušeno jen na WM6.1 Professional
verze: - 0.3.4 | 0.3.5 | 0.3.6 | 0.3.8 | 0.3.9 | 0.4.0 | 0.4.1 | 0.4.2 | 0.4.3
download: - SecondToday Cab Installer (poslední verze)
extra: - funkční scrollování kruhovým ovladačem

Osobně tento soft používám na HTC Touch Diamond "vedle" TouchFlo3D. Jelikož do něj nejde nacpat pro mne důležité SpbDiary, byl jsem nucen se porozhlédnout a našel jsem právě SecondToday.
Toto řešení již nějaký pátek používám, a i když to není zcela bez obtíží, je to funkční a vyhovující.

Jak tedy na to:



Obrazovka Today se spuštěným TF3D. Všimněte si levého softwarového tlačítka Diary místo původního tuším Phone. Tímto soft tlačítkem se z karty Home v TF3D přepnete na SecondToday (pouze z karty Home. Zpět do TF3D použitím HW tlačítka Home)
---------------------------------------------------------------------



Okno nastavení položek na Today. Aktivní je pouze TF3D
---------------------------------------------------------------------



¤ Nová složka SecondToday v Programs po nainstalování SecondToday.
¤ Instalujeme do zařízení. Do Program files.
---------------------------------------------------------------------



Nová složka SecondToday v Programs po otevření. Ikony netřeba popisovat.
---------------------------------------------------------------------



Nastavení SecondToday. Zde je podobnost se systémovým nastavením položek v Today.
¤ Do řádku Title napíšete pod jakým názvem se má toto okno zobrazovat.
¤ Dále vyberete pluginy today. Těmi můžete posouvat nahorů dolů.
¤ Třetím tlačítkem (v tomto případě Remove from startup) přidáváte/odebíráte spouštěcího zástupce ve Windows\StartUp, čímž je zajištěno automatické zpuštění po startu (co jiného taky, že :)) )
¤ Prvním checkboxem si můžete zvolit vlastní pozadí virtuální today
¤ Druhým checkboxem zakážete zobrazení Commandbar (ta lišta se soft tlačítky) (a funguje to dobře)
¤ Třetím povolíte velké ikony v Systray
---------------------------------------------------------------------



Se zapnutým TodayTime, SpbDiary a SBSH PhoneWeaver a zakázaným Command barem vypadá SecondToday takto.
---------------------------------------------------------------------



Běžící SecondToday se ukáže v TaskManageru pod názvem jaký jste zadali v nastavení SecondToday do řádku Title.
---------------------------------------------------------------------



Je dobré SecondToday vložit do vyjímek v TaskManageru. Pro větší rychlost při přepínání, pro plnou funkčnost profílů v SBSH PhoneWeaveru (v mém případě).
---------------------------------------------------------------------


Nakonec je potřeba udělat drobnou změnu v registrech.



HKLM\Software\HTC\Manila. Zde provedeme změnu SW tlačítka na kartě Home v TF3D. Pro levé je zde string HomeLSKPath (pro cestu k programu) a HomeLSKText (pro název tlačítka). Pro pravé HomeRSKPath a HomeRSKText.
Pro případný návrat k defaultnímu nastavení SW tlačítka stačí obě hodnoty vymazat.
---------------------------------------------------------------------



Pokud jste správně SecondToday nainstalovali do zařízení, Vepište jako cestu "Program Files\SecondToday\SecondToday.exe"
---------------------------------------------------------------------

Vše bych zakončil softresetem.
mogul-m (42)|21.8.2008 16:29
Diky, moc pekna a srozumitelna prace. Ja to zatim asi nevyuziju, ale ocenuji takovouhle praci pro ostatni.
zuzkys (356)|21.8.2008 23:35
Já rozhodně využiju, super věc, přesně toto jsem hledala abych se nemusela úplně zbavit TF3D, které mi jinak vyhovuje, ale nemožnost alespoň jednu záložku editovat ku obrazu svému mě dost vadila.
jark_ce4you (11)|22.8.2008 06:47
SecondToday

Díky, je to přesně to pravé, co chybělo..rychlý přechod na "klasiku" bez ztráty TF3D.
Matrix44 (134)|27.8.2008 08:13
je to super, naozaj dik. Este k dokonalosti mi chyba pouzit original pozadie z TF3D, a tu sa chcem opytat ci mi neporadite kde by som ho nasiel, pripadne ci ho nema niekto vytiahnute ?

Dik,
Matrix44
kurosavarob (47)|27.8.2008 22:57
Nevíte někdo jak nastavit abych na 3DTF výchozí obrazovce měl události z kalendáře pro celý aktuální den. je tam pouze jedna max dvě události. což mi nevyhovuje. Díky moc za radu.
osch (1330)|27.8.2008 23:18
Tak jak si to představuješ to nejde. Jediný smysluplný způsob je použít SecondToday a např SpbDiary.
Dominique (151)|29.8.2008 21:01
moc pomohlo. jen mimochodem - pridavam se k hledani tematka pozadi tf3D, prechod by vypadal mnohem efektivneji.. :yes:

edit: tak mi nefunguje - raphael v zakladni vybave - spustim poprvy a na dalsi stisky nefunguje ani nic na ST ani moznosti quit nebo settings - zkouseno s pocketbreeze
osch (1330)|19.9.2008 14:02
nová verze: - 0.3.4 | 0.3.5 | 0.3.6 | 0.3.8 | 0.3.9 |
download: - SecondToday Cab Installer (poslední verze)

Do prvního příspěvku přidáno originál černé TF3D pozadí.

EDIT: Verze 0.3.9 je opravdu rychlá :yes:
miramares (246)|22.9.2008 10:13
Mám problém s SBSH PocketBreeze. Nainstaloval jsem ho, zapnul v nastavení SecondToday a při zobrazení se to "nějak sekne" bliká mi scroll bar tak do 3/4 obrazovky a tím to hasne :-( funguje to někomu??
levap1_ce4you (58)|22.9.2008 11:08
Přesně tak Pocket breeze se s tímto programem nesnáší... dělá mi to stejné, musel jsem to dát pryč.
TheMelin (1642)|22.9.2008 13:15
Ale funguje, ale musíte v nastavení PB vypnout automatickou výšku a nastavit si hodnotu manuálně. Pak už to nebliká a jede to jak šv. hodinky. Osobně odzkoušeno ;)
react (34)|22.9.2008 21:12
Přesně tak - v menu "Obecné" nejprve odškrtnout "Automat. přizpůsobit velikost PB" a dát výšku na 530, pokud chcete využívat celý displej jen na PB.
miramares (246)|22.9.2008 22:12
Díky za radu, už to funguje jak má :))
osch (1330)|26.9.2008 11:28
nová verze: 0.4.0
download: SecondToday Cab Installer (poslední verze)
popis: September 25th, 2008
  • fixed: notify plugins for reloading background-image if it has changed[/*]
  • fixed: remove focus on trayicons if SecondToday gets to background[/*]
  • added: AppToDate-support[/*]

osch (1330)|30.9.2008 21:58
Funkční scrollování kruhovým ovladačem v SecondToday
- Jednoduchou úpravou registrů lze rozchodil scrollování pomocí smart wheel. Pro ještě jednodušší použití jsem si dovolil udělat .cab, který to provede za vás (viz. obrázek). Po instalaci je potřeba provést SR.
schula (23)|6.10.2008 22:25
ahoj, chtel jsem se zeptat, jeslti jde nejak dostat dalsi programy do okna v nastaveni 2nd today, abych si tam mohl pridat dalsi programy (mam tam zastupce na spusteni Igo8 a chtel bych si tam jeste neco pridat, ale v tom okne se mi dalsi veci neukazou) diky
osch (1330)|6.10.2008 23:11
Kdyz nainstaluješ nějaký software který má Today plugin, tak se ti tam neukáže?
Docent (1234)|7.10.2008 08:06
Úplně normálně . přidržíš stylus na ploše Second Today a vyběhne ti okno, kde si zaškrtáš programy, které potřebuješ přidat.
schula (23)|7.10.2008 10:31
2 osch: hm, tak to asi bude ono. ze ty programy ktery bych tam chtel pouzit proste ten plugin nemaji... trosku me zmatlo ze trebas ta gps se tam hodit da... v kazdym prip diky.
Slavek69 (183)|14.10.2008 22:43
Prosím o radu, jak nastavit tlačítko na spouštění ST v Manila 2D. V těch registrech ty položky k úpravě, popsané v prvním příspěvku, nejsou. Také se mi nezobrazují ty velké ikony dole, ačkoliv jsem to vST nastavil.
urys (402)|16.10.2008 22:08
SecondToday (0.4.0) - Nezobrazuje se mi v tray ikonka MagiCall (verze 2.1), tak nevím jestli něco dělám špatně, nebo to prostě u všeho 100% nejede. Někdo stejné zkušenosti, případně nějaký hint?
martinsz_ce4you (6)|4.11.2008 17:05
Čistě teoreticky,
chci se zeptat, zda by šlo nějak udělat, abych měl TF3D, SecondToday pro další dnes a pak ještě něco pro třetí Today? Existuje něco takového. Nebo jakoby 2x nainstalovat Second Today.

Díky
zigzag (226)|5.11.2008 08:25
mně se v Second Today nevedlo nastavit zobrazování Calendar+. nakonec jsem vyřešil tak, že jsem vypnul TF3D, odinstaloval Calendar+ i Second Today, znovu nainstaloval, nastavil a pak teprve zapnul TF3D
Cuki (0)|5.11.2008 11:25
Tak ten Second Today mi je na nic. Nejde totiž přidat jednotlivé položky do seznamu, který se zobrazuje na ploše Second Today. A implicitně tam mám jen "Poštu" a další pro mě nevyužitelné položky (internet, začínáme, a podobné nesmysly) nejde doplnit o "Úkoly" ani "kalendář" příp. další potřebné věci. Má někdo stejný problém příp. poradí co se s tím dá dělat?
zigzag (226)|5.11.2008 19:25
nevim jestli sem tě dobře pochopil. ale zkoušel jsi nastavit zobrazení položek na SecondToday přes Start -> Nastavení -> Dnes -> Položky -> označit Calendar+ -> Možnosti
Cuki (0)|6.11.2008 07:39
[quote=zigzag]nevim jestli sem tě dobře pochopil. ale zkoušel jsi nastavit zobrazení položek na SecondToday přes Start -> Nastavení -> Dnes -> Položky -> označit Calendar+ -> Možnosti[/quote]

Tak jsem to pro jistotu znovu projel podle tvého doporučení, ale skončil jsem na tom, že jsem nikde nenašel uváděnou položku Calendar+. Jo a mám instalnutou verzi 0.4.0. Ta se i liši v nějakých drobnostech v nastavovávání Second Today oproti zde na fŕu uváděného popisu. Takže ještě zkusím instalnout nějakou tu starší verzi, třeba to pofachá ...
zigzag (226)|6.11.2008 07:55
uz sem to tu nekde i psal. měl jsem podobný problem a postupoval jsem nasledovne. vypnul sem TF3D, odinstaloval Second Today i Calnedar+. reset (jen pro jistotu.). nainstaloval Calendar+, Second Today, nastavil co potrebuju a pak zapnul TF3D. zkus.
Cuki (0)|6.11.2008 08:27
Tak díky za rady, Calendar+ už jede. Moc dík. A možná ještě jeden dotazeček. Lze dostat do SecondToday také "Úkoly"? V základní nabídce plugins pro Second Today tato položka není obsažena (v plugins pro Dnes ANO). Předem dík.
mazlik_ce4you (54)|7.11.2008 07:15
Pokud nainstaluji SecondToday v ROM ROMEOS 1.40 Raphael se po startu zasekne a nenajede. Nikde nemuzu najit ke stazeni starsi verze SecondTodayke stazeni nema nekdo poslednich par verzi a nemohl by nekam uploadnout. Dikz
urys (402)|7.11.2008 08:28
Mám tu samou ROM a takový problém nemám, stáhni si z XDA přímo to SecondToday, co je jako 3rdParty cab, myslím, že to má nějak upravené pro použití s ROM eOS.
mazlik_ce4you (54)|7.11.2008 10:03
Jsem pripojenej ores Raphaela tak se mi na XDA spatne hleda. Nemohl by jsi napsat primy odkaz? Dikky
urys (402)|7.11.2008 10:26
Homer261 (98)|23.11.2008 12:08
Trochu problémy s Variem IV. Na obrazovce TF3D se zobrazují tlačítka jako normálně. Tudíž se do SD lze dostat jen jeho spuštěním. Pokud nechám zaškrtnutou volbu TF3D po spuštění, zobrazí se šedá obrazovka TF3D zcela prázdná se správně zobrazeným tlačítkem Today. Po přepnutí do SD se spustí normálně TF3D, ale je poněkud pomalé. Settings Second today nelze spustit vůbec, jen po SR.
osch (1330)|2.12.2008 11:58
nová verze: 0.4.1
download: SecondToday Cab Installer (poslední verze)
popis: November 16, 2008
  • added: commandline-option “show” to bring SecondToday-Window to foreground[/*]



urys (402)|2.12.2008 12:12
ManilaControl 1.0 - přepínání na opravdové Today v TF3D ;)
jirka_joy (6)|5.1.2009 17:55
na touch hd používám výše zmíněnou manilu, která umožňuje souběžnej provoz touchflo a klasický obrazovky dnes. přepínat lze pomocí položky v programech nebo jednoho ze softwarových tlačítek dole (to platí jak pro dnes tak pro touchflo), která se dají v registrech přenastavit. manila si je přenastaví instalací sama což mi nevyhovovalo. kromě tlačítek v touchflo funguje jinak home, které nevrací na výchozí záložku, ale jenom do touchflo odkudkoliv (protože to je udělaný asi tak, že touchflo běží pod tou manilou) což mi nevadí, protože přínos je daleko větší. second today jsem taky zkoušel, ale to mi nenabízelo tolik položek jako dnes přímo z windows. nevim proč, ale jedna obrazovka dnes mi stačí :)
urys (402)|5.1.2009 21:08
Second today tu bylo dřív než Manila Control, teď s Manila Control už není potřeba Second Today, alespoň já ten význam nevidím. Kromě zmíněných způsobů přepínání funguje i pomocí gest, ale je potřeba mít instalované FTouchFlo.
osch (1330)|28.1.2009 09:44
nová verze: 0.4.2
download: SecondToday Cab Installer (poslední verze)
popis: January 26th, 2009
  • added: softkey-remapper for Manila 2D[/*]

jaguarik_ce4you (98)|7.2.2009 14:38
Na Touch HD mam poslednu verziu ST 0.4.2 ale aj keď povolím big tray icon tak na ST sa tray nezobrazí, neviete ako na to? Dík
MaxxMaxx (85)|10.2.2009 22:50
Je to dobra
vec tiez som bol nadchnuty ale az kym nezistite ze to dost zerie bateriu. Zalezi na nastaveniach ale podla mojich testov asi 35-40% viac :(
abahaci (14)|11.2.2009 11:21
ahojte,
není to přesně to, co jsem hledal, ale alespoň něco :-) V původním TouchFLO 3D mi přijde jako naprosto nevyužitá úvodní obrazovka. Z předchozího mobilu jsem zvyklý na TodayAgendu, bez nich to není ono. Ale k věci:

Zkoušel jsem všechny verze a ani na jedné mi nefunguje přepínání mezi obrazovkamy. Resp. z původní TouchFLO na ST, tlačítko (cituji:" Všimněte si levého softwarového tlačítka Diary místo původního tuším Phone.") tam nikdy nemám, prostě chybí. Nevíte co s tím??

A ještě jedna věc. Přede mnou někdo psal, že instalace ST je náročná na baterii, až o 40%... Tomu nějak nemohu věřit. Máte podobné zkušenosti?

Díííky.
osch (1330)|11.2.2009 13:16
- Je potřeba ten návod dočíst do konce. Poslední dva screenshoty popisují přesně to, co ti chybí.
- Troufám si tvrdit, že SecondToday na baterii NEMÁ žádný zásadní vliv. Já osobně SecondToday používám už dlouho a nic takového jsem nezpozoroval.
MaxxMaxx (85)|11.2.2009 14:17
Stou bateriou je to urcite pravda ale robilo to pri original ROM.
Omnoho lepia je ale manila control. Nezabera ziadne soft tlacidlo.
osch (1330)|24.2.2009 14:01
nová verze: 0.4.3
download: SecondToday Cab Installer (poslední verze)
popis: February 23rd, 2009
  • added: resize default watermark-image automatically if the size is less than required (e.g. for wvga)
  • added: adapt options-tabs to wvga if required[/*]
Matrix44 (134)|6.3.2009 14:14
mal som a mam original ROM a nemam vobec pocit ze by to zralo bateriu navyse. Rovnaka vydrz pred a po instalacii ST.

Matrix44