Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - GPS - zkušenosti a problémy...

Matrix44 (134)|21.8.2008 09:06
[h]Uživateli HTC Touch Pro, rozcestník pro Tvou lepší orientaci[/h]

[color=red]Pokud nechceš narazit na neochotu a zlobu, tak prosím dvakrát měř a jednou řež, což pro ty nechápavější znamená NEJDŘÍVE HLEDAT, PAK SE PTÁT![/color]

HTC Touch PRO sub-kategorie

Diskuze o obecných zkušnostech, tipech a tricích - HTC Raphael (Touch Pro, T-Mo MDA Vario IV) - tipy, triky, zkušenosti a problémy...
Diskuze k novým ROM, flashování apod. - HTC Raphael (Touch Pro, T-Mobile MDA Vario IV) - nové ROM
FLASH NOVÉ ROM - HTC Raphael (Touch Pro, MDA Vario IV) - flash ROM - samostatný návod
Diskuze ke GPS a jejím problémům / použití - HTC Touch Prol (MDA Vario IV, Raphael) - GPS - zkušenosti a problémy...
Řešení nízké hlasitosti - HTC Touch Pro (MDA Vario IV, Raphael) - Nízká hlasitost / zvuk
Diskuze k lokalizaci HW klávesnice / použití - HTC Touch Pro (MDA Vario IV, Raphael) - česká hw klávesnice
Český návod pro HTC Raphael je v sekci Podpora, konkrétně v článku České dokumenty k jednotlivým zařízením
XDA-Developers - seznam WM6.1 ROM pro HTC Raphael - HTC_Raphael_WM6.1_ROMs
_______________________________________________________________________________________________________________

Čaute,
nakoľko technická stránka tohoto fóra neumožňuje hladať v príspevkoch, tak som založil novú tému ktorá sa bude venovať problematike navigácie a navigačných programov.

Osobne by ma zaujímalo, ktorý navigátor pouzivate (TomTom7 alebo iGO8) a aké máte skusenosti s plynolosťou navigácie, ale aj s prepracovaním a podrobnosťou máp.

Majte sa,
Matrix44
mijou (109)|21.8.2008 09:21
Ahoj,
pokial viem QuickGPS je sucastou romky, takze ju netreba zhanat!
Chrono Leggionaire (187)|21.8.2008 09:25
nemáš ji v Start-Programy-QuickGPS?
Matrix44 (134)|21.8.2008 10:43
dik, to som si nevsimol. Mam ho este necely den, a zatial som venoval svoj cas vytacaniu sa s "uzasnej" hlasitosti v sluchatku, kde skoro nic nepocujem :((

Z M A Z A T
Nallim (99)|21.8.2008 14:14
Zatím jsem zkusil iGo 8 (bez výsledku:( ), TT6 a SmartMaps, kteří fungují dobře.
Marwyn_ce4you (59)|21.8.2008 14:29
iGO8 funguje od verze 8.0.0.41xxx
stavajici verze je tusim 8.0.0.44xxx
Martin Ráž Hoch (1832)|21.8.2008 16:14
Mě tedy iGO 8 jede také bez sebemenšího problému a pokud se pustí i program QuickGPS, tak mi GPS naviguje celkem pěkně, plynule a není s ním problém.
Nallim (99)|21.8.2008 17:19
Tak jsem si sehnal klon OCN (je to přejmenované iGo pro USA trh), a už funguje bez problémů. :)
triperko (17)|21.8.2008 21:19
Ja pouzivam Garmin Mobile XT a taky spokojenost.
Dnes jsem udelal ale pokus s nainstalovanim NET . Framework 3.5 a nasledne Shaps Advenced Config 3.0
Vse probehlo bez problemu , ale aniz bych v Adv. config cokoli upravil , zacala se mi GPS fixovat na sat. za 15 - 20 minut !!!
Nekolikrat odzkouseno a porad stejne.
Po HR :( fix uz po 40 sekundach..
Takze pokus s NET . Framework 3.5 asi nee.
mijou (109)|21.8.2008 23:24
Mam taky maly problem
GPS sa sice po case fixne, ale pravidelne vypadava(iGO8,TTN7,HTCGPSTool) Na monitore stavu signalu satelitov ukazuje od 3-10 satelitov(podla miesta) ale pred fixom su tie stlpce sede(neplatny signal), potom sa fixne(zelene) a potom nepravidelne vypadava do stavu ako pred fixom(sede stlpce so stavom sily signalu).
V setings/system/ExternalGPS v prvej zalozke COM4 v druhej (none)4800 v tretej zaskrtnute Manage GPS au...
Pouzivam aj QickGPS ale ziadna zmena. Skusal som iGo na ceste a kazdu chvilu to pindalo "strata GPS signalu"

Dik za akokolvek radu

HTC Touch Pro
ROM 1.90.401.1 - Radio 1.02.25.19
karlic (707)|22.8.2008 11:26
Pokud to používáš v autě a máš moderní káru, tak můžeš mít skla s kovem pro vyhřívání skla nebo bránění prostupu UV záření a tyto "kovové" okna zabraňují prostupu GPS signálu. Vyzkoušej v nějaké plečce nebo na kole :D
libor_m (1026)|22.8.2008 11:29
[QUOTE="triperko"]Dnes jsem udelal ale pokus s nainstalovanim NET . Framework 3.5 a nasledne Shaps Advenced Config 3.0
Vse probehlo bez problemu , ale aniz bych v Adv. config cokoli upravil , zacala se mi GPS fixovat na sat. za 15 - 20 minut !!!
Nekolikrat odzkouseno a porad stejne.
Po HR :( fix uz po 40 sekundach..
Takze pokus s NET . Framework 3.5 asi nee.[/QUOTE]
A nezapnul sis v Advanced Config 3.0 AGPS? Mně to po jeho zapnutí také blblo... Sice se fixnul brzy, ale vypadávalo GPS (TT psal, že GPS je odpojeno), vždy tak na 10 sec., pak se to zase chytlo, ale hned zase vypadlo. Po opětovném vypnutí AGPS vše opět šlape tak, jak má. Jo a NET . Framework 3.5 mám nainstalovaný.
mijou (109)|22.8.2008 12:24
AAa tak to s tym zapnutim AGPS v Advanced Config 3.0 bude asi moj problem (viz 3 prispevky nazad). Po HR to zatial ide, este to dnes vyskusam na ceste! Dam vediet!
triperko (17)|22.8.2008 15:15
Ja jsem v Advenced Config 3.0 nic neupravoval , jenom jsem ho spustil , prohledl a krizkem vypnul - nic neukladal .
GPS se mi od te doby nefixla , ted po HR vse jede v poho ....
Martin Ráž Hoch (1832)|22.8.2008 16:52
Dnes jsem podrobil GPSku malemu amaterskemu testu. Jezdil jsem dnes krizem krazem Prahou, hlavne centrem, coz poskytuje skvele podminky k otestovani slabeho signalu. Nejdrive jsem pouzil funkci asistovane GPS a satelity se cca do minuty chytily a navigace by se dala oznacit za plynulou (mista prakticky se rovnajici tunelu nepocitam). Kdyz jsem asistovanou GPS vypnul, tak jsem nic nechytil ani omylem.

Zatim jsem o teto funkci nic nehledal, ale na mem zarizeni dle subjektivniho dojmu smysl ma. Ale kdo vi...

EDIT: V terenu typu dalnice, lesy, pole atp. navigace jede spickove (AGPS).
mijou (109)|22.8.2008 22:24
Dnes prebehol test. Raphael po HR.
OCN8- navigacia v meste Fix OK a po 15min. zacala vypadavat ale az tak, ze vypisovalo GPS sa neda najst, potom sa to znova fixlo a stale dookola!
iGo8 44366 navigacia v meste Fix OK po 30min zacala vypadavat "GPS sa neda najst", potom sa to znova fixlo a stale dookola, po restarte programu fix okamzite a zas drzal!
HTCGPSTool (z balika htctest.zip) fix OK ziadne vypadky!
OziExplorer- Fix OK. Stabilita do 30min OK viac som uz nechcel cakat!
Tak neviem!!!!!

libor_m (1026)|27.8.2008 09:40
Tak já také přidám pár svých poznatků z cesty z Bratislavy do Mladé Boleslavy a do Prahy.

TomTom 7 - vše jede OK, je to plynulé, občas se stalo, že jsem měl výpadek signálu GPS na cca 30 sec., pak se vše zase chytlo (těchto výpadků jsem měl cca 5); blízko Prahy jsem si najednou všiml, že mám fixnutých 13 satelitů, toto trvalo cca 10 minut

iGO8 - vše je relativné plynulé, k žádnému výpadku nedošlo, mapa je trochu pozadu a změny rychlosti se projevovaly trochu zpožděně

Garmin XT - strašně pomalé posouvání, navigace stále pozadu nejen na mapě, ale i změny rychlosti se projevovaly strašně pozdě, v podstatě nepoužitelné a to jak s vysokým detailem map, tak s malým; na mém starém TyTNovi s BT-338 to běhalo naprosto v pořádku

Fotografie se souřadnicemi - občas se stalo, že po zapnutí telefonu, když jsem chtěl udělat foto, jsem civěl déle jak 5 minut na bílou obrazovku s nápisem "GPS se inicializuje ..." - poté jsem to vzdal

Google Maps - ... mi připadají bezproblémové

EDIT:
Pro TT7, iGO8 a GarminXT jsem zkoušel GPSBot, ale žádné výrazné zlepšení jsem nezpozoroval.
mijou (109)|28.8.2008 10:30
Problem s GPS v Raphaelovy

Ak sa sam odpaja GPS modul (v igo8), skus nasledovne:

1.stiahnut niekede aplikaciu nodata.exe, spustit a v nej zakazat vsetky data pranasane cez GSM (teda vsetky co sa tam zobrazia)
alebo
2. cez commmanager uplne vypnut gsm cast

Len pre ilustraciu presnosti Qualcom GPS chipu , prikladam log GPS skusobnej trasy (noniGPS) ktory sa da zobrazit v googleearth

libor_m (1026)|28.8.2008 13:15
Já si ale nemohu dovolit vypínat GSM část.

Jo a nodata mám a od doby, kdy jsem si jednou na nějakou dobu vypnul "internet", tak od té doby mám s připojením problémy, po nějaké době přestanou téct data a nepomůže nic jiného, než odpojit spojení a znovu spojit (někdy i několikrát za sebou) :mad: HR se mi dělat zatím nechce, ten udělám už s první pořádnou novou ROMkou (a SPLkem)
miramares (246)|21.9.2008 12:14
Mám českou verzi Raphaela. Snažil jsem se na něm rozchodit iGO8. Nejprve jsem si upgradeoval na poslední verzi (8.0.0.49xxx). Pak jsem hodil kartu do telefonu a nainstaloval. Vše ok, ale po spuštění mi to prakticky okamžitě spadne :-( Neporadíte mi někdo, jak to zprovoznit?? Ještě by mě zajímalo, jak se to dá zprovoznit na větší kartě. Googloval jsem, ale zatím bez úspěchu :-(
Matrix44 (134)|22.9.2008 07:54
Tiez som testoval GPS. Vozil som sa po meste (Kosice) a kedze zatial nemam drziak, tak telefon bol polozeny na sedadle spolujazdca. Kupodivu, rychla fixacia satelitov a drzal po celu dobu testovania. Ani raz nedoslo k vypadku. Testovane s iGo8 Build 44366
Len taka rada na zaver. Riesilo sa to na inom fore, a to su rozne problemy pri pouziti ineho Buildu ako 44366. Vacsinou ani nemoznost spustit program, pripadne nasledne padanie.

Majte sa,
Matrix44
miramares (246)|22.9.2008 08:59
Jak mohu získat ten build 44366?? Mám IGO8 oficiálně zakoupené, ale mám už poslední verzi 49xxx :( Nikde jsem nenašel možnost si oficiálně downgrade aplikaci...
matrad (267)|22.9.2008 09:46
Napis mi SZ.
Tomula (31)|22.9.2008 19:23
Včera jsem si aktualizoval své iGO 8 na nejnovější verzi 8.0.0.49545 a jen tak ze zajímavosti jsem spustil autodetekci TMC přijímače. A světe div se, vyhodilo mi to hlášku „Nalezen hardware TMC“. iGO našlo TMC na protokolu SiliconLab a portu COM 3. Pro jistotu jsem zkusil i iGO odinstalovat a nainstalovat znovu a TMC bylo opět nalezeno. Bohužel se mi ale nepodařilo nastavit frekvenci Českého rozhlasu Radiožurnál, ani ČRo Regina a píše mi to „Žádný signál TMC“. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
miramares (246)|22.9.2008 21:03
Tak to mi teda řekni, jak se ti to povedlo. Já jsem si tuhle verzi IGO8 nainstaloval, ale zaboha mi nešla spustit :-(
Chrono Leggionaire (187)|22.9.2008 21:20
tak jsem TMC zkusil poprvé zapnout a stejná hláška jak u Tomuly, (identická verze iGO)
Tomula (31)|22.9.2008 21:25
Pro miramares: Zatím jsem s ní nikde nejel, takže nevím jak se tato verze chová v praxi, ale instalace proběhla jako obvykle, satelity se chytly také téměř okamžitě. Mě teď ale hlavně zajímá, zda by se dalo na Touch Pro opravdu zprovoznit TMC. Jen tak letmo jsem hledal i na xda-developers, ale žádné informace jsem nenašel.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.9.2008 21:37
Chm, původně jsem někde četl informaci, že TMC rozhodně do Touch Pro nepůjde implementova, neb mu schází podpora HW, ale bůh ví, tolikrát už jsem slyšel, že něco nepůjde;). Každopádně to zatím ještě není moc v ČR rozjeté, ne?
karlic (707)|23.9.2008 13:06
TMC
já si myslím, že by to mohlo jít, jde jen o to, aby nějaký sw spustil FM přijímač a potom softwarově dekódoval RDS informace z FM přijímače.
Zkoušel si prosímtě zapojit originál sluchátka, aby ten FM přijímač měl anténu a dokázal nějaké TMC informace chytit?
Třeba nové iGO má v sobě něco pro Rafíka :), co by dekódovalo TMC informace přímo z FM :?:
Tomula (31)|23.9.2008 21:47
Jj, sluchátka jsem měl připojené, ale stejně se žádná stanice pro příjem TMC nenaladila a ani manuálně se mi ji nepodařilo nastavit. Snad třeba časem kluci z xda-developers přijdou na to, jak to zprovoznit. :)
Michelin_ce4you (2)|26.9.2008 09:07
Jo - tak tenhle problém mám taky. Poslal jsem i dotazy do několika e-shopů, ale zatím nic. Pokud by se však někdo ozval a problém se vyřešil, tak to sem hodím.
Ahoj.
karlic (707)|26.9.2008 10:33
TMC/RDS přijímač
Pokud dnes dorazí do Czechcomputer tento kabel, tak ho budu testovat a dám vědět jak to dopadlo. Je to momentálně asi jediný produkt, který je na USB na trhu a mohlo by to s nejnovějším iGO fungovat, protože nové iGO podporuje spoustu protokolů.
karlic (707)|27.9.2008 10:31
Tak jsem včera v Czech computer otestoval Mio kabel RDS-TMC (Mio A201, 180, 169, YAKUMO Delta X) a bohužel nefunguje :(. V PDA se vůbec neobjeví jako COM port, iGO ho vůbec nenajde :(. Nevíte někdo o podobném řešení jako je tento kabel to znamená v podstatě prodlužovačka nabíječky?
Tomula (31)|27.9.2008 13:45
A měl jsi ten TMC kabel zapojený v síti (autonabíječka, USB kabel)? Co vím, tak si ten kabel prý nebere šťávu s PDA, ale musím být právě zapojený a až poté to funguje. Jinak stejné řešení nabízí i NAVILOCK, ale u nás se tyhle kabely moc neprodávají. Jedině nějaký e-shop, ale je to risk, protože si kabel nemůžeš vyzkoušet.
karlic (707)|27.9.2008 13:58
Jasně pouštěl jsem do něj šťávu a tím pádem se rovnou nabíjelo i PDA. Zkoušel jsem detekci jak automaticky tak postupně ručně všechny protokoly a porty. Dnes jsem psal do Navilocku, jestli mají něco pro Raphaela, tak uvidíme co napíšou.
Tomula (31)|27.9.2008 14:05
Mě tam od NAVILOCKu spíše zaujaly ty první dva TMC kabely s bluetooth, které se, jestli to dobře chápu, zapojí nějak přímo na autorádio, takže je díky pořádný anténě zajištěný dobrý signál a hlavně se nemusí řešit kompatibilita s PDA.
Jinak tyhle všechny TMC přijímače od NAVILOCKu pracují na protokolu GNS, který iGO 8 umí, takže by to mělo na 99% fungovat.
libor_m (1026)|29.9.2008 14:50
Abychom nebyli moc OT, tak jsem založil nový thread na BT příslušenství od Navilocku.
libor_m (1026)|3.10.2008 12:06
[h]Problémy s GPS[/h][quote=Martin Ráž Hoch]
Přátelé, neukvapujte se - zkuste si s GPS trochu pohrát. Osobně mi občas nenajde satelity, ale když párkrát restartuji obslužnou aplikaci, tak to pak funguje. Také mi dříve na tovární ROM pomohlo, že jsem povolil funkci asistované GPS. Pokud opravdu nic nezabere, ani testovací SW na GPS, tak reklamujte pro nefunkcnost a nevadi... udelejte takhle 3x a nechte si vrátit peníze a kupte si třeba... něco jiného;)[/quote]
Osobně se mi nikdy nestalo (pokud jsem nezapínal AGPS), že by mi Raphael nenašel satelity. Včera jsem poprvé flashnul v Rafíkovi ROMku (doteď mi to připadalo zbytečné, problémy jsem neměl a čekal jsem na nějakou "větší" přidanou hodnotu). Jen to GPSko zlobilo, známé problémy, bylo zpomalené. Po flashnutí mi připadá, že zpoždění je ještě větší, v iGO8 je zpomalení cca 12 sec., u TT7 cca 6 sec. Přijde mi zvláštní, že je to v každé aplikaci jinak. Zdá se mi, že čím složitější aplikace, tím větší zpoždění, protože u Google Maps je zpoždění cca 4 sec.

Fakt doufám, že HTC přijdě s opravným patchem na GPS velmi rychle!!!
KadelSt (25)|4.10.2008 15:54
Napadla me jedna ''kravina''. Dneska sem zjistil,ze ten magnet co je ve stilusu,je docela silny a ze kdyz k nejake elektronice prilozim magnet,tak to dela problemy. Treba kvuli tomu blbne GPS,co? Pred chvilkou sem stilusl vytahl a pockam aspon 2dny nez se pda odmagnetizuje neco neco take...Kamos rikal ze by tam snad mela byt ochrana kvuli magnetizaci,ale kdovi jestli a jestli tak kdovy jak funguju... Muze to mit vliv?
P.S. treba je to kravina,ale lepsi resit kraviny nez bezmocne procitat fora jak tu plechovku srotu zprovoznit...:mad:
bass_ce4you (105)|7.10.2008 09:28
Jak dlouho Vám trvá než se GPS fixne? Mně skoro 5 minut. Nevím jestli je to normální. Používám TomTom6. Chvíli jsem používal Eten M700 a přestože nebyl nic moc a spousta lidí na něj nadávala tak fix byl do minuty.
Marian Veselý (662)|7.10.2008 11:14
fix 30 sec. - hot start, do 1 minuty po softresetu. Spoždění u IGO i u TT je pozorovatené, ale ne vždy. U IGO, kde je vidět přesnost je občas znatelné, že je poloha úplně mimo a začně přeplánovávat trasu.

EDIT: na XDA jsem někde četl, že se spoždění zlepšilo na zařízení bez kustomizace a bez TF3D. Ovšem nezkoušel jsem to.
Martin Ráž Hoch (1832)|7.10.2008 11:27
Jo, právě nepřesnost je na tomhle tak tragická. Jezdil jsem podle toho v řecku a to skoro nešlo, protože to furt házelo na vedlejší silnici, někam za křižovatku atp. Prostě bordel... jako když jede člověk v pustině jednim směrem, tak je to fajn, ale kde je spousta malých uliček, tak to je pak v prd...

Nezlepšily to zatím ani nové ROM a předpokládám, že vydání opraveného ovladače bude chvilku trvat, ale kdo ví...
carnero (32)|7.10.2008 11:52
Fix GPSky mám tak do minuty. AGPS mám aktivní. Dost záleží na stáří dát pro QuickQPS... Před fixem obvykle stáhnu nová a jede to luxusně. TF3D vypnuté, ROM oficiální 1.90.*. Přesnost je oproti čemukoliv, co dokázal Kaiser (libovolná nejlepší ROM/Radio) výrazně lepší. Na volném prostranství bych s tím mohl kličkovat mezi stromama kdybych je měl na mapě.
jirmond_ce4you (15)|7.10.2008 19:28
Měl bych dotaz - jak dlouho trvá stahování těch aktuálních dat? A je nutné je stahovat přes telefon nebo je nějaká jiná možnost? Jde mi o to, abych dlouho nevisel na netu, nemám totiž datový tarif od operátora.
vesi_ce4you (123)|8.10.2008 21:57
Ze stahování nemusíš mít strach, stahuje to několik málo kb ;) Jinak to můžeš nastavit, aby se ti to stahovalo automaticky pri připojení na Activesync, takže pokuď náš na PC internet, nemusíš nic řešit. Platnost stáhnutých dat je cca 6 dnů.
vesely.pisek (1)|27.10.2008 21:18
ahoj vespolek, jsem z toho div živ když jsem si koupil SW pro PDA Dynavix 7 a ne a ne ho rozchodit. hned po startu spadne a hotovo. nema s ním nekdo zkušenost?
Flodur1 (17)|2.11.2008 23:24
[quote=vesi]Ze stahování nemusíš mít strach, stahuje to několik málo kb ;) Jinak to můžeš nastavit, aby se ti to stahovalo automaticky pri připojení na Activesync, takže pokuď náš na PC internet, nemusíš nic řešit. Platnost stáhnutých dat je cca 6 dnů.[/quote]

Mne sa neaktualizuje ani ručne a nie ešte tak automaticky. (Chyby pripojenia. Opakujte neskôr)
mazlik_ce4you (54)|2.11.2008 23:48
Toto dela kdyz pouzivas VOIP plugin. Pak to nestahne ani nic. Je potreba prejmenovat v zarizeni ve slozce windows soubor dnsapi.dll (normalne je skryty) treba na dnsapi_bck.dll a provest softreset. Po softresetu se vytvori druhy soubor dnsapi.dll a tak ten puvodni prejmenovany smaz. Pak vse funguje jak ma...
Flodur1 (17)|3.11.2008 00:07
Prepáč, nerozumiem aký VOIP plugin? Tá dllka mi nejde prepísať.
mazlik_ce4you (54)|3.11.2008 09:34
Me se tento problem objevil kdyz jsem nainstaloval plugin VOIP pro internetove volani. Musis ten soubor prejmenovat a po softresetu ho muzes smazat protoze se objevi novy soubor.