Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 33

Téma: Jak vám dlouho vydrží baterie?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

jak vám dlouho vydrží baterka? Já musim svůj dataphone2 nabíjet každej den. Je to normální? dík
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

..piš si,že rozhodně nejsi sám..někdy je to i horší,ráno v šest jsem měl plně nabito,celý den jsem on-line,jedu net,icq,volám,a před dvěma hodinami jsem měl již baterku v cihle mrtvou...
    ..teď jsem to nechal chvilku v nabíječce,ale na noc budu muset nabíjet znovu...:?

Nováček
    Registrace
    Feb 2004

Musím uznat, že pokud sem nabíjel MDA1 standardně přes nabíječku, vydržel mi max. 2 dny. Potom se mi podělal nabíjecí obvod a MDA nešlo nabíjet.
    Ještě k tomu všemu se mi vybilo při nahrávání GSM a tak mi nic jiného nezbylo než MDA nabít přes vstup pro externí baterii a vklidu nahrát GSM.

Není to taková pohoda, když to nabíjím přes 2 drátky zapíchnuté ve vstupu pro externí baterii, ale zato mi MDAčko vydrží 4 dny.......nabíjím to tak už 4 měsíce (jinou možnost ani nemám) a baterie má stále stejnou kapacitu.

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Koukni třeba sem, anebo sem, popřípadě... (už jsem nic nenašel ).

Nováček
    Registrace
    Jan 2004

Ja uz tiez peknych par dni rozmyslam, ako zvysit vydrz MDA. Bud kupit baterku s dvojnasobnou kapacitou, ale taku som nikde nenasiel :?,
    (Mozno si kupim jednu nahradnu a necham si ju nabijat v koliske ako zalohu)

alebo skusit podtaktovat procesor pomocou softu Pocket Hack Master. Uz sa tu o nom trochu pisalo.
    A tu je podrobnejsi popis.

Sice mi podla clanku o vydrzi baterii vysiel zaver, ze najvacsi vplyv ma podsvietenie, ale mozno by to za pokus stalo.
    Pustit SPB Benchmark a porovnat vysledky s roznym taktom procesoru.
    Podla tohoto grafu ma XScale na 400MHz menej ako polovicnu spotrebu energie ako na 600MHz (ale na druhu stranu je tam aj ina voltaz).
    Buduci vikend by som mohol mat cas na pokusy, mozno sa do toho pustim.

Nikto nemate s Pocket Hack Masterom skusenosti?
    Neskusali ste overclocking, a ak hej, nezistili ste znizenie vydrze baterky?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Ten program jsem nezkousel, ale obecne mam takove zkusenosti, ze snizeni taktu procesoru znamena usporu energie v radu procent. On je totiz procesor jen jednou, nikoliv nejnarocnejsi komponentou systemu... Snazte se omezit podsviceni, to prinese vyraznejsi vysledky.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od tribiani
    jak vám dlouho vydrží baterka? Já musim svůj dataphone2 nabíjet každej den. Je to normální? dík
    Zdravím...
    Ještě před 14 dny jsem měl stejný problém...ten jsem však vyřešil ve chvíly kdy jsem zjískal 3 kusy LI-ON článků každý o kapacitě 1,5AHod.
    Udělal jsem nástavbu na zadní kryt (odnímatelnou) a vytvořil tak 4,5Ahod přídavnou baterii.S takovoto úpravou jsem se dostal na celkovou kapacitu baterie MDAcka na 6 AHod (i s to vnitřní) a výdrž je super --- 10 dní při poklesu kapacity z 90% na 20%-...podotýkám že baterka nebyla plně nabitá a jde o první měření....já osobně jsem nyní spokojen.
    Nabíjení řeším také zezadu -nabíjím přímo baterii (i s tou vnitřní) jelikož si nejsem jist zda nabíječka v MDA má proudové omezení a zda by zvládla nabíjet takovou kapacitu.
    Váha a tlouštka MDAčka se sice zhruba zdvojnásobila ale stojí to za to...navíc baterie je odnímatelná

Kutilům zdar
    David

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Ahoj,

nemuzes prosim poslat obrazky, jak ted MDA vypada? Diky..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2004

Také by mě to docela zajímalo.Bylo by možno o tom napsat více.Používám MDA jako navigaci při turistice - prodloužení jeho funkce by mi dost bodlo.
    Konkrétně typ článků jejich zapojení a cca cenu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Zdravím....
    No fotky tohoto ACU bloku se chystají,ještě se vyrábí 10AHod verze-trochu větší,takže potom to uveřejním dohromady...
    Cenu baterijí ani typ vám neřeknu...já je nekupoval,vykuchal jsem je z ACU bloku k EKG monitoru (v tom bloku se podělala elektronika) - bylo tam 9kusů 1,5AHod článků asi tak 1,5 násobně větších než je tužková baterie,
    Takže 3ks sem spojil dohromady = 4,5AHod + 1,5Ahod v MDA
    Dalších 6kusů jsem spojil dohromady = 9AHod + 1,5Ahod v MDA

Až dodělám tu druhou tak se to vyfotí a ukážu ten zázrak...u té 10 počítám s výdrží cca 3 týdny (při běžném provozu).

Ten ACU blok do toho EKG stojí cca 10-12 tisíc,jelikož tyto věci opravuji tak občas zjískám nějaké takové součástky které by se jinak vyhodily.
    Co by tyto články stály v obchodě nevím.
    Nedávno se mi ozval na ICQ jeden člověk který chtěl poradit jak tam nacpat 3 kusy Li-Onek pro nokie-měl snad 1250mAHod...i z nich to lze samozřejmě vyrobit...jde však o to že baterky do mobilů nebývají často I.jakosti...
    Ve zdravotnictví přecijen je jakost zaručena.
    Zase ty baterky do mobilů jsou celkem malé a hlavně mají tvar destiček,zatímco já měl válcové články které zabírají více optického místa.

Toť asi zatím vše
    David

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

ahoj, tak jsem jí dodělal. podle výrobce nejsou ty články 1,5 AH, ale 2 AH ! takže kapacita samotné přídavné baterie je 12AH. fotky by měly být zítra.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

spotřebovává baterku, když jsem stále připojenej? A kdyžtak jak hodně
    dík

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

...joooo,tak tomu říkám atomová elektrárna...
    Temelín hadr!!!

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Tak na to se fakt nedá řict nic jinýho, než že je to HUSTÝ! V tom máš i dieselovej generátor, ne? Ale na druhou stranu 12Ah! Hodně dobrý! Taky bych si něco takovýho přál . Pak už bych se bál jen toho stavu elektroměru z nabíjení . Mimochodem, jak dlouho se to může nabíjet?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Nová ofic. ROM a problém s výdrží.
    Od Jiriczek_ce4you v sekci Touch Pro
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 05-09-2009, 13:09
  2. PDA s nejdelší výdrží baterie
    Od Mlok_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit zařízení?
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 26-06-2006, 11:25
  3. Loox 410 .. baterie vydrží 3 hodiny..
    Od atomion_ce4you v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 03-03-2006, 23:05
  4. baterie - problém s výdrží (mpx220)
    Od phaeton_esc v sekci Motorola
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 05-11-2005, 17:48