Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tvorba skinu, úpravy existujících

krt.ecek (24)|20.8.2008 08:30
Ahoj všem:)
momentálěn řeším problém, že žádný ze skinů který jsem na interentu našel se mi nelíbí na 100% tak postupně spojuju upravuju a podobně, proto bych se chtěl zeptat zda nikdo neví o nějaké stránce s dokumentací k tvorbě skinů pro IGO8.

Konkrétně teď řeším proužek po kterým by se pohybovala šipka, nebo by se probarvoval podle vzdálensoti od křižovatky (jako bylo v iGO 2006)

Předem moc dík, za jakoukoliv radu
Bucci_ce4you (217)|20.8.2008 09:37
nevim jestli ti pomůžu ale timhle způsobem má diMka 1.3.17 přebarvovanou hodnotu vzdálenosti ke křižovatce... daleko černá - blízko červená (mezi tim hnědá, oranžová, ...)
krt.ecek (24)|20.8.2008 09:43
Jdu na to kouknout jak to má udělaný, ale i přesto rád bych našel nějaký ucelený přehled co co dělá
krt.ecek (24)|20.8.2008 14:44
No moc mi to nepomohlo, ale už jsem to vymyslel jinak aby to fungovalo, jen to udělat a hend mám další dotaz:evil:
Mám ve skinu který upravuju obrázky s poloprůhledným pozadím a jsou to bmp, jak to z toho dostanu tak aby to bylo stejný (poteřbuju jeden trošku oříznout)
tomsoft (2734)|20.8.2008 21:17
No pokud jde o nějakou úpravů obrázku z igo (BMP) jako zvětšit, zmenšit, natáhnout, oříznout, tak není snad nic lehčího :)
Jen zvolit ten správný soft, který obrázek zase uloží do stejné bitmapy a počtu barev, aby se neztratila ta polo nebo plná průhlednost.
V čem ty obrázky upravuješ?
macleod (91)|20.8.2008 21:49
Ucelenej manuál nejspíš nikde nenajdeš, nejlepší zdroje jsou fóra úpravců jako pdamill.com, navifriends.com apod.
Ten proužek před křižovatkou - nezkusil jsi prostě zkopírovat ten z iGO2006 ? Nový iGO má rozšířený možnosti a syntaxi, ale ty starý hodnoty by mohly taky fungovat, konkrétně v tomto případě. Nebo tě aspoň navedou na správnou cestu.
Na úpravu obrázků s průhledností se mi nejvíc osvědčil Photoshop.

A se svým skinem se můžeš taky pochlubit :)
krt.ecek (24)|21.8.2008 07:52
Na úpravy obrázků používám gimp (freeware) jen tam byl rpoblém trošku s tou průhledností, ale to se vyřešilo. Přibližování ke křižovatce už mám také skoro hotovo, jen upravit barvu, na první pokus jsem zvolil červenou a to ej moc agresivní.

Jak jsem řekl jen upravuji skin, nevytvářím (ani nevím kde jsem ho vzal, ale pak sem dám oba)


EDIT: tak jsem ho vzla tady: http://www.adivor.it/forum/f72/transparent-8391/ a pro šťourali, vím že tma přibližování ke křižovatce je, ale je to malé a není to moc vidět, prpto ot předělávám (problém je že tam to funguje pomocí funkce rotate že to natáčí tu šipku okolo středu o určitěj úhel)

EDIT2: a jen pro info dělám to v rozlišení 320x240, pokud má někod nějakej nápad jsem ochoten ho zapracovat, pokud se mi líbí (přeci jen dělám to hlavně pro sebe)
krt.ecek (24)|21.8.2008 10:35
Tak ten můj upravenej skin je tady: http://www.edisk.cz/stahni/97674/iGO8_trans_v04_Krtek.zip_1.05MB.html

náhled na něj je zde:


Pokud si dobře pamatuji provedl sjem tyto změny:
1) odstraněno tlačítko na vypnutí přímo z navigace
2) přesunutá ikona a vzdálenost druhé odbočky
3) zvětšná vzdálenost do příští změny směru
4) odstraněno tlačítko pro obchvat (nebo tak nějak se jmenuje nikdy jsem ho nepoužil)
5) odstranění posuvníků vzdálenosti ke změně směru
6) posunutí kolečka se změnou směru výše, aby se vešla změna směru
7) přidání pruhu do změny směru
8) posun tlačítek menu a podobně aby se vešel pruh
9) odstranění popisků v panelu v pravo s infomracema (čas, vzdálenost...)

Chtěl bych ještě dodělat, aby hodnoty v panelu v pravo byly větším písmem (proto bod 9) ale to teď nikde nemůžu najít tak snad příště

Pokud máte někdo jakoukoliv připomínku, tak sem s ní teřba jí opravím

Instalace:
1) Nahrát skin do složky skins
2) nahrát písmo digit.ttf do složky s iGO na kartě ( http://www.edisk.cz/stahni/43769/digit.TTF_24.31KB.html )

EDIT: funguje pouze v rozlišení 320x240 (jiný nemám, tudíž nemám důvod upravovat)
tomsoft (2734)|15.9.2008 23:38
to:krt.ecek
Taky něco sem tam upravím, ale asi bych nikdy neřekl [quote]funguje pouze v rozlišení 320x240 (jiný nemám, tudíž nemám důvod upravovat)[/quote] Když něco upravím, tak minimálně pro oba rozlišení 240x320 a 320x240. Jinak pěkné, ale jen pro velmi malou skupinu lidí.