Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678
Zobrazené výsledky: 106 až 120 z 120

Téma: HTC Touch Pro (Vario IV) - česká hw klávesnice (5. řada kláves)

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od drazad
    Je to hezké a použitelné. Nepřišel jsem na to jak napsat "ě"
    Pokud jsi použil nastavení od "Jirka S", tak to máš pod "Fn" + "w", stačí se podívat do nastavení aplikace a projít si jednotlivé záznamy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Dík, jo funguje. Zkoušel jsem všechny klávesy a tohle jsem teda patrně přeskočil. Tak teď je to super. MobilnautSym mě taky vyhovoval ale bohužel mě v EnergyROM z 11.8.09 nejde. Brzo přeflešnu na poslední z 6.9.09 a zase to vyzkouším. Ale tohle je možná ještě lepší.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od libor_m
    Super věc, jen mám problém s jednou věcí. Občas se mi stane, že po napsání písmene s diakritikou mi to nevezme stisk další "normální" klávesy. Prostě když např. chci napsat "vám", tak stisknu "v", "FN" + "a", a pak při "m" mi to neudělá nic, musím "m" stisknout znovu :?
    Tak s tím jsem se setkal taky, ale jen v aplikaci pro maily a sms (Messaging, proces tmail.exe). Dnes mě napadlo, v čem by mohl být zakopaný pes :-)
    Pro tmail.exe jsem zadal samostatné pravidlo, v kterém nejsou znaky s diakritikou zapsány jako stisk klávesy, ale jako vložení znaku z clipboardu
    (možnost stáhnout mnou modifikované nastavení pro Raphael Keyboard Config zde).
    A už je to ok! :-)
    Důvod, proč jsem ěščřž atd. nechal zapisovat metodou "stisk" byl v tom, že např. hledání jména v telefonní aplikaci (cprog.exe) přímo z obrazovky Dnes mě nějak zlobilo, pokud byly znaky vkládány metodou "clipboard".
    Teď jen pozor na drobnou změnu - při zapisování jména do řádku příjemce zprávy znakem s diakritikou se vám pravděpodobně nezobrazí jméno, které zadáváte, formou nápovědy, dokud nepřijde na řadu znak bez diakritiky. To se dá obejít např. i stiskem klávesy backspace.
    Nevím, jestli se vyjadřuju správně - konkrétně např. Do řádku příjemců chci zadat "Černý" - napíšu "Č" - nic se nestane, dokud nenapíšu "Če" - to už se objeví list všech jmen, která "če" obsahují, tedy i pan Černý. Chci zadat "Pěšák" - napíšu "P" = řada jmen, na "Pě" a "Pěš" se nezobrazí žádná nápověda, ale na "Pěš" a následně backspace se jméno "Pěšák" už objeví (i s paní Pěšákovou a jejich dvěma dospělými dcerami :-) ).

Nováček
    Registrace
    Dec 2008

JirkaS napsal:...Vše popsané jsem se pokusil prakticky shrnout tak, abyste mohli zkusit přímo má nastavení, do JakNaTo.zip.
    Odkaz už je nefunkční, šlo by to nějak vyřešit? Díky

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od Jirka S
    A už je to ok! :-)
    Jsi borec Díky. :yes:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Nov 2005

Ještě bych se chtěl zeptat, je tedy s tímto nastavením nutné nastavovat "CurLang" v
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DEVICEMAP\KEYBD] na 1031 pro QWERTZ, nebo ne?
    Docela bych uvítal, kdyby to nebylo nutné. Protože díky tomu pak dojde k přemapování některých tlačítek.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Není to nutné, program má vlastní driver, který čte stisk tlačítek místo systémového driveru.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Nov 2005

Neměl by prosím někdo ten upravený config pro tmail.exe? Nějak se mi blbě stáhnul a proto je nepoužitelný. To ulozto je vážně na 2 věci.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Tady tak, jak ho vytvořil Jirka S: link na Rapidshare

Obyvatel SMob
    Registrace
    Nov 2005

Díky moc, zapakované to bude jistější .
    Ovšem nějak se na rapida nemůžu dostat

Obyvatel SMob
    Registrace
    Nov 2005

Jakožto věčný šťoural mi to ještě nedá.
    Co je lepšího na tom pro QWERTZ roložení nastavit CurLang na 1031 namísto přemapování Z na Y a Y na Z v RaphKbdControl_GSM?

Teď jsem zkoušel a krok zpět u mě funguje CTR + Y (to je teď Z).

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Citace Původně odesláno od kecinzer
    Ovšem nějak se na rapida nemůžu dostat
    Tak ještě jednou na eDisk a už si nevymýšlej!

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Odkaz už je nefunkční, šlo by to nějak vyřešit? Díky
    Aktualizován můj úvodní rozsáhlý příspěvek ze 7.9.09 - soubor ke stažení. Už ne komplet tak, jak byl, včetně step-by-step návodu, ale aspoň jsem tam dal ta nastavení a skin pro PCM Keyb. v 0.2.

Citace Původně odesláno od kecinzer
    Jakožto věčný šťoural mi to ještě nedá...
    Mně se stalo, že po instalaci PCM Keyboard mi prostě zkratka Ctrl+y (tedy Ctrl+z v českém rozložení) nefungovala - respektive fungovalo Ctrl+y, jakoby šlo o anglické rozložení. Možná za to ale mohlo něco jiného, teď nevím Jo a taky při psaní jména v telefonní aplikaci (cprog.exe) došlo k záměně z za y.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Přátelé, Tarkim, tvůrce pokročilého ovladače klávesnice, který jsem představil, vydal další verzi (1.4). Ta umí podle changelogu kombinovat nově i Shift a CapsLock + tlačitko! Takže ve chvíli, kdy budu mít čas, změním si zadávání velkých znaků s diakritikou na kombinaci asi CapsLock + písmeno - myslím, že to bude paráda :-)
    Více viz
    forum.xda-developers.com/showthread.php?t=521786

Obyvatel SMob
    Registrace
    Nov 2005

Jirka S:
    Já jsem si na tvou metodu zadávání zvykl hodně rychle a musím říct, že je perfektní. Je tedy pravda, že jsem velké písmeno s háčkem ještě nepotřeboval, ale kombinace zadávání FN + písmeno je super. Dokonce tak nějak i automaticky píšu ě a é i když je na kombinaci FN + w.
    Hlavní výhoda je v tom, že si ještě následně můžu nastavit přes ten soft různé chování různých tlačítek. Takže u mě super

Strana 8 z 8 PrvníPrvní ... 678

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 01-04-2011, 15:36
  2. Reakcí: 56
    Poslední příspěvek: 14-03-2009, 16:57
  3. Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 17-11-2008, 00:37
  4. HTC Touch Pro (Vario IV) - Česká klávesnice
    Od Barracuda_ce4you v sekci Touch Pro
    Reakcí: 2