Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

diskuze k rozdělení fóra o HTC Touch Diamond

osch (1330)|19.8.2008 14:51
Ahj Diamondisti.

Tady bych tedy prosil vaše představy o tom, jak rozdělit a tím zpřehlednit dosavadní více než stopadesáti stránkový thread.

Můj návrh:

1) zatím nezamykat původní vlákno.
2) vše důležité z dosavadního vlákna shrnout a nacpat na Diamond Wiki. Dost tam toho již je.
3) do prvního a posledního příspěvku dosavadního vlákna vložit odkaz na Wiki a "rozcestník" na nově založená témata typu: Diamond a TF3D, Diamond a GPS, Diamond a příslušenství, Diamond a volná diskuze atd.
4) zamknout a uzavřít.
5) pokračovat v nových vláknech a přísně se držet daného tématu.


Prosím vás o další návrhy, stejně tak jako návrhy na nová vlákna a vše co je potřeba doplnit do wiki.
Věřím že toto opatření povede k přehlednějšímu pohodlnějšímu způsobu jak se dobrat rady.

Dík osch.

-----------------------------------
EDIT:

Navrhované názvy nových vláken.[QUOTE="osch"]* Diamond a TF3D (TouchFlo3D)
* Diamond a GPS
* Diamond a příslušenství
* Diamond a volná diskuze
* Diamond a ROM (již funguje jako Touch Diamond - ROMky)[/QUOTE][QUOTE="N3o21"]Můj skromný návrh:

HTC Touch Diamond - Zkušenosti, obecná diskuze (tady bysme se hádali co se nám líbí a co ne)
HTC Touch Diamond - Problémy (tady by se uživatelé konkrétně ptaly, a konkrétní řešení by byla zde)
HTC Touch Diamond - Nové ROM (informace o nových ROM, SPL, porovnání ROM...)[/QUOTE]
[QUOTE="kultus"]Diamond - obecne problemy
Diamond - prislusenstvi
Diamond - nove ROM a flashovani

vlakno s prislusenstvim nebude asi moc narvane ale bylo by dobre ho odlisit naopak obecne problemy budou asi narvane hodne takze ho mozna rozdelit na obecna diskuze, programy (software)[/QUOTE]
[QUOTE="Spawncz"]HTC Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)
HTC Diamond - Příslušenství (baterie, dokovaci stanice, folie na display - zkusenosti a rady s timto prislusenstvim)
HTC Diamond - ROMky, flash a Tweak (vse o novych romkach a rady se zprovoznenim, ruzne upravy registru atd)[/QUOTE]
octavius_ce4you (13)|19.8.2008 15:07
Sorry ale nechal bych to tak. Rozbijet tema do nekolika vlaken je naprd, kazdopadne se muzou dulezite myslenky a postupy vytahnout a dat na wiki, ale do vlakna bych nezasahoval (resp pouze jako bylo zasahovano doted - mazat vulgarity, spamy, atd).
N3o21_ce4you (205)|19.8.2008 15:14
Já bych souhlasil se zamčením a rozdělením + rozcestník.
Taky to není ideální... Ale na XDA to celkem funguje.

Jenže nastává problém... a to jak to rozdělit?
Určitě nemá smysl téma Diamond a GPS. Prostě neumim si to rozumně představit, aby to bylo přehledné, a zároveň obsáhlo všechno.
osch (1330)|19.8.2008 15:16
to rozdělení na více určená vlákna vychází z
pravidel a také tohoto příspěvku Pavla Kozy.

Ad. Diamond a GPS. To byl jen můj návrh narychlo vymyšlený. Proto prosím o další /jiné návrhy
N3o21_ce4you (205)|19.8.2008 15:19
Pro ROMky to chce určitě zvlášť thread...
osch (1330)|19.8.2008 15:22
Do prvního příspěvku budu postupně přidávat navrhované názvy vláken.
N3o21_ce4you (205)|19.8.2008 15:26
Můj skromný návrh:

HTC Touch Diamond - Zkušenosti, obecná diskuze (tady bysme se hádali co se nám líbí a co ne)
HTC Touch Diamond - Problémy (tady by se uživatelé konkrétně ptaly, a konkrétní řešení by byla zde)
HTC Touch Diamond - Nové ROM (informace o nových ROM, SPL, porovnání ROM...)
kultus (418)|19.8.2008 20:04
dle meho nejlepsi bude:

Diamond - obecne problemy
Diamond - prislusenstvi
Diamond - nove ROM a flashovani

vlakno s prislusenstvim nebude asi moc narvane ale bylo by dobre ho odlisit naopak obecne problemy budou asi narvane hodne takze ho mozna rozdelit na obecna diskuze, programy (software)

jinak si myslim ze se zadny z moderatoru nepoucil z temy o kaiserovi kde to bylo stejne ikdyz pravidelne cistene za co jsem samo vdecny..ale lepsi pozde nezli nikdy takze hodne zdaru a trpelivosti pri rozebirani...:)
mpis (120)|19.8.2008 20:54
to co navrhuje osch je rozumné,
méně rozumný je návrh n3o21
jestliže se jemu např. nelíbí téma Diamond a GPS, tak to neznamená,
že tady nejsou desítky až stovky lidí, které to zajímá velmi
SBDer (22)|19.8.2008 21:01
Jsem pro oschův návrh. Thread o Diamondovi je už ve stavu neúnosném, takže rozdělení jedině prospěje. TF3D, GPS, příslušenství, volná diskuze a ROM se mi zdá jako nejvhodnější řešení. Méně vláken (problémy, příslušenství, ROM) by zase skončilo u zahlcování jednoho vlákna, do nějž by směřovala většina dotazů.
zuzkys (356)|19.8.2008 21:46
Mě přijde, že by úplně stačilo promazat ( a to dost radikálně) celý to vlákno. Já to dnes po pár dnech konečně dočetla do konce a řeknu teda - hrůza. Dalo by se to vše v klidu shrnout na 20stránek.
Ale k tématu:
Já bych byla pro radikální pročištění stávajícího vlákna + ROMs + dotazy k příslušenství. Dle mě by to bylo nejlepší.
Přijde mi, že návrh od osch je moc podrobný a spousta nováčků nebude vědět co kam zařadit a stejně se zeptá všude.

Já jsem tedy pro návrh uživatele KULTUS.
amos.zamba (44)|19.8.2008 22:08
Souhlasím s tím rozdělením. Ať jsou aspoň 3 témata.
Spawncz (206)|20.8.2008 00:48
Rozdeleni:

HTC Diamond - Tweak (ruzne upravy registru atd)
HTC Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)
HTC Diamond - Příslušenství (baterie, dokovaci stanice, folie na display - zkusenosti a rady s timto prislusenstvim)
HTC Diamond - ROMky (vse o novych romkach a rady se zprovoznenim)

kultus (418)|20.8.2008 07:35
tweakovani budou stejne vsichni cpat k ROMkam protoze to spolu kolikrat souvisi dal bych to do jednoho a popsal jako tweakovani, flashovani atd. vsadim se ze kolik lidi ani nevi co je tweak :D ne vazne staci se kolikrat podivat na nektere dotazy...
Spawncz (206)|20.8.2008 10:02
OKI tak tedy takhle:

HTC Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)
HTC Diamond - Příslušenství (baterie, dokovaci stanice, folie na display - zkusenosti a rady s timto prislusenstvim)
HTC Diamond - ROMky, flash a Tweak (vse o novych romkach a rady se zprovoznenim, ruzne upravy registru atd)
osch (1330)|20.8.2008 11:00
Tak zatím se mi nejvíc zamlouvá rozdělení podle Spawncz doplněné o první kategorii dle N3o21. Tedy.

HTC Touch Diamond - Zkušenosti, obecná diskuze (tady bysme se hádali co se nám líbí a co ne)
HTC Diamond - Software (kompatibilita software a postupy jak jej zprovoznit)
HTC Diamond - Příslušenství (baterie, dokovaci stanice, folie na display - zkusenosti a rady s timto prislusenstvim)
HTC Diamond - ROMky, flash a Tweak (vse o novych romkach a rady se zprovoznenim, ruzne upravy registru atd)

A tak to asi rozdělím. Nechám aktivní toto fórum pro případné další návrhy a připomínky. Jako vlákno o ROMkách použiju to existující.

osch (1330)|21.8.2008 16:23
osch (1330)|22.8.2008 07:59
[QUOTE="Kolda.o"].... rozdělení fóra je dobrý nápad ještě bych ale zařídil jedno vlákno pod které bych přesunul ty nově vytvořené - bude to pak ještě přehlednější a vlákna nezmizí do propadliště
[/QUOTE]
[QUOTE="amos.zamba"]to je dobrý nápad s tím vláknem[/QUOTE]
osch (1330)|22.8.2008 23:44
[QUOTE="Kolda.o"]neslo by dat nove vytvorena vlakna do jednoho hlavniho ?? takhle je diamond roztahany po cele sekci HTC - myslim ze diky jeho vlastnostem a cenam to bude hodne zhave a prispevku bude mraky. Co vy na to ?? [/QUOTE]
[QUOTE="Sol"]Presne opacny postup se tady uz nejakou dobu probiral a nakonec byl i zrealizovan. Diky za to.

Jedno "hlavni" tema, ktere ma 100 stran a vice, neni opravdu pro hledani konkretni veci prilis optimalni.[/QUOTE]
[QUOTE="Kolda.o"]O TOM NIKDO NEMLUVI - navrhuju utvorit hlavni SLOZKU a pod ni presunout ty nove vytvorene

Hlavní stránka ::> Diskuze ::> HTC Pocket PC (XDA & spol.) ::> HTC Diamond / Touch Pro ::> a az tady mit nove vytvorene temata

bylo by to jiste prehednejsi mit temata okolo tehle telefonu po kupe a prehledne rozdelene [/QUOTE]
[QUOTE="jark"]Souhlasím...jinak je to pruda s hledáním..[/QUOTE]
Taky souhlasím, ale momentálně to tak nejde. Podle toho co se šušká už by konečně mohlo naběhnout nové ce4you, kde by to už mělo být vyřešeno. Do současného systému už nikdo zasahovat nebude. A právě proto jsem provedl to rozdělení. Jako rozcestník funguje ten původní thread. Je fakt že bych mohl ještě založit jedno nové vlákno např. Diamond - začínáte? čtěte (rozcestník) a do něj nacpat všechna současná vlákna o HTC Diamond. A přidávat nově vznikající. A taky poprosit šéfa aby tomu dal nějakou vyšší prioritu aby to bylo pořád vidět. Myslím si ale že je to zbytečné.
zuzkys (356)|22.8.2008 23:47
Osch já myslím, že jak je to teď rozdělené je skvělé...
Vždycky se najde někdo, komu se to líbit nebude...
Spawncz (206)|23.8.2008 00:20
Rozdeleni je super (taky jsem ho navrhnul ;) ), ale take se priklanim na stranu jednoho centralniho tema "HTC Diamond" a pod nim rozdelena podvlakna, zkratka styl xda, kde je to perfektne vse prehledne.

Jinak musim pochvalit adminy za bleskovou reakci zadosti na rozdeleni :yes:
rkalas (49)|3.9.2008 14:43
Zdravím. Po rozdělení diskuze o HTC Touch Diamond a přechodu na nový engine fóra jsem naprosto ztracen. Předtím jsem byl schopen velice rychle přečíst nové příspěvky o mém mobilu, psát nové a to i z mobilu. Teď musím procházet diskuze o diamondu, které jsou jak v fóru HTC, tak podfóru specielně pro diamond. Nepochopil jsem proč se tedy všechny diskuze pro diamond nepřesunou do toho podfóra. A tipnul bych si, že nejsem sám, protože po přechodu na nové fórum diskuze o diamondu téměř utichly.

Navíc nový vzhled je pro mne až příliš "ukecaný", takže diskuze jsou utopené v šíleném balastu keců ohledně fóra samotného, či zbytečných vysvětlování k čemu že to či ono fórum slouží. Např, když teď píši příspěvek, tak půl stránky mám zabitou textem jak psát příspěvek, ale třeba už nevidím poslední příspěvky, takže se pak těžko reaguje na předchozí příspěvky. Nebo už jen na úvodní stránce fóra než najdu HTC, tak musím pořádně hledat. Místo jednoduchého HTC je zde "Mobilní zařízení HTC" a navíc obklíčeno textem vysvětlující co/kdo je to HTC (úplně k ničemu) a to vše ještě stejně velkým fontem.

Jinak fandím tomuhle fóru, takže doufám, že to ještě doladíte.
osch (1330)|3.9.2008 14:48
Věřím a určitě nejen já, že se během několika dnů podaří přesunout všechna původní vlákna o HTC Diamond z ostatní zařízení HTC do HTC Diamond. Zatím to ještě nejde. Vydržte. Přechází se za plného provozu.
Pavel Koza (4761)|3.9.2008 16:33
Diky za reakci. Pokud jde o podforum Diamond, tak to je jen takove zkusebni - puvodne jsem myslel, ze 2 urovne budou stacit, ale ted dodelavam jeste treti, aby se u hodne navstevovanych for jako je prave diamond mohlo delit jeste podrobneji, takze to zatim nefunguje uplne dokonale. Stejne tak dodelavam formular, aby se ukazala i historie, chybi to i mne, je to potreba, bez debat.

Pokud jde o "ukecanost"... To mate tezke, samozrejme pokud jste pravidelny ctenar, tak to mate v maliku a instrukce zdrzuji, na druhou stranu novacek muze tapat a ty regulerni navody cte tak 1 z 20ti, ostatni se snazi na to prijit metodou pokus omyl. Tuhle fazi webu berte prosim jako takovy pruzkum bojem, netrvam dogmaticky na tom, ze co jsem udelal je nejlepsi a nikdy to nezmenim. Naopak, ne hned ale tak za 14 dni / mesic vas vsechny pozadam po pripominky a web doladim podle nich.

V kazdem pripade prosim o strpeni. Puvodni plan ze budu mit programatora a tak to pujde rychleji ztroskotal, takze vse vyvijim ja sam a jelikoz se krome toho snazim ten web aktualizovat, jde to hold pomalu. Vylepsena verze s tim formularem bude behem par dni, stejne jako podpora pro 3. uroven a dalsi drobnosti. Nasledne dostanou prava moderatori a zacne cisteni a stehovani.
habrda (43)|3.9.2008 17:52
zdravim, připojil bych se k jednomu z předchozích příspěvků - také mi připadá nový design nepřehledný, důležité informace a odkazy jsou utopeny ve spoustě zbytečného textu, který si přečtu jednou, možna dvakrát, ale pak mi jen stěžuje orientaci ... hlasoval bych pro možnost si tyto vysvětlující texty vypnout někde v nastavení profilu

Pavel Koza (4761)|3.9.2008 23:19
Zkuste byt vic konkretni, prosim. Klidne sem vlozte screenshot, kde to proskrtate, co povazujete za zbytecne :)
Pavel Koza (4761)|23.4.2011 12:52
Toto téma bylo moderátory rozděleno na dvě části. První část (ta nad tímto příspěvkem) zůstala beze změn, druhou část najdete v nově vytvořeném tématu "diskuze k rozdělení fóra o HTC Touch Diamond II.".