Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - Nízká hlasitost / zvuk

krabicka3 (361)|19.8.2008 13:48
Slychavam, ze je Raphael prilis tichy pri telefonovani. Zkousel jsem to s Matradovym kouskem oproti memu Kaiserovi, ktery byl o kus hlasitejsi.
Karlic pry zase zkousel 4 kusy a ani na tu nejvyssi uroven pry neslysel skoro nic.
Zalozil jsem na toto tema thread na xda.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=2541142&posted=1#post2541142

Dejte kdyztak vedet, jak jste na tom s hlasitosti vy ostatni. Diky
Martin Ráž Hoch (1832)|19.8.2008 15:36
Hlasitost je hodne mizerna i na mem. V tramvaji se s tim skoro neda telefonovat. Podle me je to zpusobeno znamym problemem, ze jak je vyuzita animace a zvuk pri bootovani, tak to takhle podela zvuk. U starsich modelu jsme to resili primo pri vareni ROM setacousticparam scriptem, ktery se inicializoval v ramci prekonfigurace. Jsem presvedcen, ze se toto casem vyresi. Nejdriv se pripravuji nastroje na vareni atp.
krabicka3 (361)|19.8.2008 16:06
Tohle mi prijde jako docela zasadni bug. HTC by na to mohlo vydat patch, co myslis?

Nicmene je zajimavy, ze tenhle typek z xda takovy problem nema, a verim, ze ma stejnou ROMku.


"...the sound on mine is more than sufficient and I can get away with 60-70% volume in a London street."

Martin Ráž Hoch (1832)|19.8.2008 19:35
No je to bug, to nepochybně, já nevím proč to tam pořád serou. Já to v ROMkách pracně bastlil a opravoval a oni to takhle zk... u nového zařízení. To mě soudruzi trochu zklamali. Měl jsem někde i setacoustiparam.cab, který to měl opravovat, ale nevím jestli nějak fungoval, protože tohle nastavení se muselo fakt zavařit, protože jinak moc nefungovalo.

No uvidíme. Jsem zvědav, jak na tom budou ostatní ROM, třeba asijské, nebo tak. Už aby se mi to podařilo flashnout.
karlic (707)|19.8.2008 20:06
V http://www.ahmobile.cz/ byli velmi ochotní a vyzkoušeli 4 kusy Raphaelů. Na prodejně se zdály opravdu všechny velmi tiché a já jsem po nějakém experimentování zjistil, že u Raphaela velmi záleží na tom, jak je mobil přitisknut k uchu a ve kterém místě. Pokud se mobil správně na ucho "nasadí" a přitlačí, tak je hlasitost přijatelná i na rušné ulici. Zajimavý poznatek :)
Martin Ráž Hoch (1832)|19.8.2008 20:09
No, tak to je totiž přesně to co nechci:) - dneska když jsem sundal Raphaela z držáku na předním skle, dal ho na ucho, tak jsem musel držet bezpečnou vzdálenost, abych ho nevyzkratoval, jak jsem se orosil:D
Matrix44 (134)|21.8.2008 13:48
na XDA sa objavila app SRS_WOWHD_ARM.cab na nizku hlasitost. Bohuzial nemam moznost stiahnut a otestovat.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=418582&page=2

Matrix44
Nallim (99)|21.8.2008 14:11
Tak jsem to nainstaloval, přidalo se to do systému a když to chci spustit, tak to napíše toto: "There is no WOW HD driver loaded. The control panel will npw exit."

Vím, že tato aplikace byla v novějších romkách na E-Ten M700, takže jestli je to převzaný z m700, tak to asi nepůjde nikomu.
libor_m (1026)|21.8.2008 15:55
Pomohla úprava registrů, konkrétně [CODE]HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\HTC\HTCAnimation[/CODE]???

Nemám možnost srovnání, nepřipadá mi, že by to bylo hlasitější...
Martin Ráž Hoch (1832)|21.8.2008 16:12
Ale to sakra vůbec nepomůže! Jak jsem řekl, když se to jednou zapne, zvuk zůstane podělaný napořád. Musí to být implicitně vypnuto.

SRS WOW HD není za zvýšení hlasitosti při telefonování, ale jedná se o plugin, který umí přidat zvuku speciální efekty! Je to na přehrávání hudby, ale ke stejnému účelu je tu Audio Booster!
Gen37 (3)|21.8.2008 21:25
Možná to sem nepatří, ale o víkendu jsem testoval HTC Touch Diamond, protože mám v úmyslu zakoupit počeštěné HTC TOUCH PRO. Při testování telefonu, který mi zapůjčil kamarád, jsem se zaměřil na všechna místa, která jsou kritizována. Musím říci, že hlasitost reproduktoru je na MAX 100 % docela slabá zejména při vyzvánění MP3 (dají se najít tóny, které jsou slyšet po celém bytě), při navigaci IGO 8 - ve vozidle a za jízdy, bylo navigačním pokynům docela dobře rozumět a hlasitost mi postačovala. Navigace šla OK, bez sekání.
Sluchátko telefonu OK, hovor byl čistý a druhé straně jsem rozuměl dobře (maximální hlasitost, testováno venku i uvnitř) - sluch mám průměrný.

TOUCH FLO je dobrá změna a docela mě bavilo – ale to je fakt jen věcí názoru, který nikomu necpu.

Myslím si, že v 95% budou oba telefony shodné a věřím, že hlasitost bude dostačující - byť to nebude žádný řvoun. Ale i tak si telefon půjdu raději koupit osobně a před zaplacením jej otestuji – člověk nikdy neví…
everald (6)|27.8.2008 08:03
Já výše zmiňovaný problém nepociťuji.

V porovnání s mým předchozím Kaiserem je zvuk na stejné úrovni, jediné co neslyším je melodie příchozí zprávy (ale to bude spíše tou melodii).
ymir (42)|27.8.2008 18:27
Hmm... zial nemam kde otestovat tu hlasitost, momentalne v Kosiciach nikde Rafaela na predajniach nemaju, je iba na objednavku.
Mam z tej hlasitosti panicky strach, som alergicky na to, ze niekoho pri telefonovani nepocujem a necham si zopakovat kazdu druhu vetu :(

A to si na HTC Touch Pro (alebo mozno iba Diamonda, nakolko sa so svojim FSC C500 nemienim rozlucit) brusim zuby uz par dni... tazke rozhodovanie :D
Marian Veselý (662)|27.8.2008 21:36
Ono je to u každého kousku jinak. Měl jsem v ruce 3 kusy, dva z toho měly hlasitost naprosto v pohodě a jeden byl ai na maximum mnohem tišší než ostatní, navíc měl v hovoru slyšet různé ruchy.
krabicka3 (361)|27.8.2008 22:44
Tak jsem psal na HTC, a tohle mi prislo:

Good Afternoon,


Thank you for your enquiry about the HTC Touch Pro.



The problem you are talking about is not one I have come across since it has been released, so I can't say it is a widespread issue. If this becomes more common and it does become a widespread issue, any ROM update (if it is a software fault) that is released will address this issue. Or it is possible a hotfix may be released to fix the issue.



I can assure you this is not a known issue, any reports of this issue tend to be isolated, so I would not let this put you off.



Please do not reply to this email as this email address is not monitored for replies.

Best regards,



Thomas Fisher

HTC Europe

http://www.htc.com

Marian Veselý (662)|28.8.2008 07:48
Pak to asi řešit jako reklamaci.
krabicka3 (361)|15.9.2008 22:36
Muze nekdo vyzkouset toto?

Solution for low in-call volume

--------------------------------------------------------------------------------

After some experimenting, I downloaded "Diamond Tweak 0.5" from the Diamond Thread. It comes in several languages. Under Menu Point 3 ("Loudness" or something similiar in your language) are 2 options: Audio Booster (I turned it on) and "100 db limitation" (I turned it off).

After that, the in-call volume is perfect for me, at least much better than before!
Martin Ráž Hoch (1832)|27.9.2008 23:29
[h]Nízká hlasitost při hovoru - řešení[/h]

Při dnešním pátrání po řešení tohohle nemilého problému jsem narazil na funkční věc. Tedy alespoň na mém stroji se zdá být ok. Stáhněte si přiložený soubor AudioPara3.csv (název nutný zachovat!), což je konfigurační soubor k funkci nastavující akustické parametry. Již jsem o tomto principu psal a obsahují jej myslím všechna podobná zařízení od HTC s WM. Touch Pro je v tomto směru nějak upravovaný, HTC totiž dělá čím dál větší zásahy do ROMek s cílem zvýšit přidanou hodnotu, ne vždy to bývá ale úspěšné. Proto je u tohoto zařízení možné měnit parametry za chodu strašně jednoduše - nevím jak na to kluci z XD přišli, ale dle prvních testů jsou to hlavičky šikovný;).

[color=green]Daný soubor jednoduše nakopírujte do složky /WINDOWS (nejlépe Total Commander, Resco Explorer atp.) a udělejte soft-reset na vašem MDA. U mě modifikace zabrala hned po resetu a hlasitost při telefonování mi přijde tak o cca 30% lepší. Vyzkoušejte (na vlastní nebezpečí, ale cesta zpět je kdyžtak HardReset, HW by to ovlivňovat nemělo) a dejte vědět, jestli zabralo. Jsou i stížnosti, že to může narušit přehrávání wav souborů, ale nic není dokonalé (zatím). Osobně upřednostňuji vyšší hlasitost.[/color]
matrad (267)|29.9.2008 12:25
Sakra!! to sem necekal!! Funguje a je to sakra slyset! Zazaluju MRHace za poskozeni sluchu!! :))
dobra prace!
Pavlus_ce4you (125)|29.9.2008 15:52
Asi mám štěstí v tomto na dobrý kousek, moje hlasitost je OK. Zkoušel jsem to tam dát a rozdíl jsem neměl žádný.
Martin Ráž Hoch (1832)|29.9.2008 16:30
[h]Ad oprava hlasitosti pomoci audio parametru[/h]

Tak jsem to jeste dukladne protestoval a prisel jsem na jednu nemilou vec... silene to podela odchozi zvuk. ZKuste se poslechnout na cizim telefonu a dejte vedet, jestli vam to dela taky. Dik, M
Martin Ráž Hoch (1832)|1.10.2008 09:11
[h]Audioparametry - plné řešení[/h]

Tak jinak, pokud by s tím měl někdo problém, nová ROM ROMeOS² v1.12 (B20755) již má plně funkční audio parametry. Zvuk je čistý na obou stranách.
Martin Ráž Hoch (1832)|1.10.2008 11:16
[h]Audioparametry u nové eOS2 ROM[/h][quote=vesi]Asi nevíš čím to vyřešil? Já jsem použil soubor co sem dával a hlasitost zvuku se zlepšila, ale ještě to není úplně ideální. Použil stejný "fígl", nebo to udělal jiným způsobem? Mám Touch Pro druhý den a nějak se mi ještě nechce flashovat novou ROMku, než ho plně otestuju, kvůli případné reklamaci. Díky.[/quote]To samé mne napadlo ihned také, ale bohužel audioparametry u této ROM nejsou dělané známým způsobem. Pravděpodobně se jedná o metodu, kterou jsem již zmiňoval na začátku a to nastavení parametrů v rámci před-konfigurace zařízení po HR. Toto je zatím jediná čistá a funkční metoda, se kterou jsem se setkal i na ostatních zařízeních... resp. ta nejčistčí metoda, kterou bych HTC doporučil, je nepodělat zvuk vůbec:)

krabicka3 (361)|2.10.2008 23:27
Hmm...je fakt skoda, ze kvuli odstraneni teto chyby je zapotrebi cooked ROM. Osobne do Rafika pujdu az ho bude mit Vodafone (udajne po 6.10.), doufam, ze tam ten zvuk uz bude OK.
Marian Veselý (662)|3.10.2008 08:16
U ofiko CZ verze jsem problém se zvukem nezaznamenal. Nejspíš je to ale kusová záležitost, protože mám na firmě 3 kusy a z toho měl problémy 1, který nám pak z jiného důvodu vyměnili za nový, který je po zvukové stránce taky v pohodě. Standartně telefunuji na 60% hlasitost.
TheMelin (1642)|3.10.2008 10:17
Mám Raphael z O2 a se zvukem problémy nejsou.
krabicka3 (361)|10.10.2008 11:29
Tak mam Rafika, hlasitost neni uplne hi-fi. Pouzil jsem MRHuv soubor, ktery je na predchozi strance ke stazeni, a mohu potvrdit, ze to funguje na obou stranech bez problemu.
krabicka3 (361)|14.10.2008 09:41
Flashnul jsem si na eOS2 1.12, a musim rict, ze hlasitost je tentokrat extremne vysoka. :) Tedka telefonuji na druhou az treti uroven hlasitosti. Na nejvyssi stupen je to uz hrozne prebuzene.
Martin Ráž Hoch (1832)|14.10.2008 11:54
ROM eOS2 1.12 Private Beta #2 je v tomto ohledu již opravená a úroveň hlasitosti je optimální.
karlic (707)|14.10.2008 13:18
Pořád se něco ladí a příčina neznámá :).
A teď vážně, ví se už, proč některé nové Raphaely mají zvuk v pořádku a jiné ne? Je rozdíl v sw nebo hw? Zkoušel někdo přeflešovat "tichého" rafíka na stejný originál firmware, jestli to náhodou nepomůže? Zkoušel někdo poslat do servisu, je nějaký poznatek?
Ptám se proto, protože jsem dnes volal do servisu a tam o žádném problému s hlasitostí nevědí. Mám to prý hodit na adresu VSP DATA a.s, Praha, Jeremenkova 88 do opravy a oni s tím "něco" udělají.
Pokud je to problém pouze s firmware, tak to rád na originál znovu přeflešuju nebo počkám na nový originál firmware. Pokud je ovšem problém s HW, tak není na co čekat a můžu to dát do opravy obratem.
deyva (1)|18.10.2008 16:56
Wau, diky... taky jsem na svym Raphaelovi mel ten problem... jak tady uz nekdo psal... po pouziti toho fajlu je hlasitost tak o 30% lepsi a kvalitni na obou stranach... jeste jednou diky autorovi toho prispevku za fajl.
rein (104)|19.10.2008 20:41
Rad by som upozornil, ze stiahnuty subor treba premenovat na"AudioPara3.csv" stiahnuty subor ma iny nazov s ktorym Vam to nebude fungovat tiez som to skusal len stym stiahnutym a nevsimol som si ze to ma iny nazov s ktorym mi to nefungovalo.Myslel som si ze patrim ktym stasnejsim ktory nemaju problemy so zvukom nakolko nemal som ako porovnat s inym kusom. Prvy pokus som robil asi pred dvomi tyzdnami bez uspechu, ale dnes ma nejako osvietilo:bulb: a precital som si dokladne dany prispevok a cuduj sa svete po premenovani suboru na ten spravny som skoro prisile o sluch:O tak to to som potreboval.

VELKE DAKUJEM PRE Martin Ráž Hoch
Martin Ráž Hoch (1832)|19.10.2008 22:21
Aha, máš pravdu... sice tam píšu, že soubor je AudioPara3.csv, ale ten v příloze se jmenuje jinak... doplnil jsem tam, že je nutné přejmenovat. Jsem rád, že se na to našlo řešení, osobně mě to taky štvalo.