Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Diamond (MDA Compact IV) - GPS

xaries (195)|19.8.2008 07:49
Zdravím vás.Mám problém s GPS.Mám istalovanýho Tom toma verze 6.204 ale nevidím satal.Vše mam v pořádku mapy na inter.storage program istalován do zařízení.Nastaveno com4 rychlost 4800.Když se ale podívám kolik mam satal.tak to ukazuje na nějakejch 10-12 ale takový ty modrý pásky o síle signálu to ukazuje jako že nemám žadný.čekal jsem nějakých 20 min že by se to čaplo ale nic.Romky jsem vyzkoušel ruzný ale stále stejný problém.Stále čekám na platný signál GPS:evil:
Jestli někdo víte co s tím poradte díky předem
PS:Mám MDA IV od T-mobilu (Snad to není rozdíl od HTC Diamond)


Upraven název vlákna. admin
karlic (707)|19.8.2008 08:41
Já bych nejdříve použil QuickGPS, který si načte přes GPRS, kde má jaký satelit na obloze, potom bych šel ven, kde je pěkný výhled, v TT bych nastavil NMEA, COM4, 38400. Pokud to nepojede, tak spustit Google maps (je zdarma) a zapnout GPS v něm. Pokud nepojede ani GoogleMaps, tak HR a po něm opakovat pokus s GoogleMaps. Pokud nepojede, tak do servisu.
Bucci_ce4you (217)|19.8.2008 08:47
jj, případně stáhnout jakoukoliv jinou free gps aplikaci - i tady na webu ji pár je
MirkoS (34)|19.8.2008 14:20
Mam MDA compact IV a v TT mam nastaven vestaveny prijimac gps a bezi vse normalne.Do 10 s je na signalu.
zuzkys (356)|20.8.2008 12:01
Zdravím, já mám bohužel úplně stejný problém. Info z Quick GPS stáhnuté mám. Jak v TT tak iGO se jen objeví jakoby tečky, kde jsou satelity, ale signál, neboli výška a barva těch pásku se ani po 20minutách nezmění na místě, kde gps signál s Kaiserem chytím do 15ti sekund. Takže nevím co s tím. Nastavit můžu kdekoliv cokoliv a nic. Před flashem jsem tam měla romku 1.37 atd další čísla už si nepamatuju a iGo mi naběhlo. Teď mám 1.93.401.2 WWE radio 1.00.25.05 a prostě nejde, přesně jak to popisuje kolega, který toto vlákno založil. Mám HTC Diamond.
maxík69 (75)|20.8.2008 12:01
A co ta folie... Existuje už i na MDA Compact IV? Brando bych hned bral...
marbarr (17)|20.8.2008 15:39
Ahoj já už sem uplně zmatenej. GPS mi běží na diamondu jen s nějakym přiblym programem RUNGPS, IGO, Tom tom, GPS Tuner ani smartmaps neumí s tou GPS pracovat, furt to prohledává COM porty a nic to nenajde. Nejde už se konečně někdo, kdo mi to objasní ? A další věc, chci přehrát Romku 1.37 na 1.9 a nepustí mě to, vždycky to hodí eror, jak kdyby ten telefon byl nějakej zablokovanej
marbarr (17)|20.8.2008 16:02
To tady není nikdo schopnej napsat, že musíte v nastavení - systém - external GPS nastavit na první kartě port pro programy COM4 ? Nikde jsem se to nedočetl! Už všechno valí jak má !
karlic (707)|20.8.2008 16:09
To je tam totiž standardně a asi nikoho nenapadlo, že sis to změnil a zapomněl co tam bylo :D
marbarr (17)|20.8.2008 16:42
Já ti dám standartně, nic jsem neměnil
;)
zuzkys (356)|20.8.2008 17:11
[QUOTE="zuzkys"]Zdravím, já mám bohužel úplně stejný problém. Info z Quick GPS stáhnuté mám. Jak v TT tak iGO se jen objeví jakoby tečky, kde jsou satelity, ale signál, neboli výška a barva těch pásku se ani po 20minutách nezmění na místě, kde gps signál s Kaiserem chytím do 15ti sekund. Takže nevím co s tím. Nastavit můžu kdekoliv cokoliv a nic. Před flashem jsem tam měla romku 1.37 atd další čísla už si nepamatuju a iGo mi naběhlo. Teď mám 1.93.401.2 WWE radio 1.00.25.05 a prostě nejde, přesně jak to popisuje kolega, který toto vlákno založil. Mám HTC Diamond.[/QUOTE]

Tak u mě problém vyřešen flashnutím nové ROM na 1.93.405.1 a fix do 30sekund.
xaries (195)|20.8.2008 21:56
Tak jsem to poprve zprovoznil ze se dokonce ukazal i modry pasek a to hned 10 pasku ale asi tak po dobu 10-15min.Pak jsem to vypnul a za 2 hodky ze to teda prubnu znova jestli je to teda vse jak ma bejt ale ouha zas nic.Jako poprve tecky se ukazou ale modre pasky ani po 20 min. nic.Zkousel jsem i google maps i quick GPS a taky nic.Nechapu kdyz otec ma HTC diamonda a slape mu jak vitr gps.Uz jsem z toho zoufalej.Jo a ten com4 je nastavenej automaticky na com4.Jeste mam takovej pocit ze prave Mda compact IV je nejakej nemocnej!Mimochodem mi nenajde google maps zadnej satalit.
xaries (195)|20.8.2008 22:12
to zuzkys
Muzes prosim te napsat kompletni slozeni pda?!Tim myslim Rom Radio Protocol a verzi Toma co pouzivas diky
xaries (195)|20.8.2008 23:21
A jeste jedna vec za boha nemuzu dat pryc SPL 1.40 olinex chci tam dat jiny SPL ale vzdy to projede na 100% ale zustava tam stale 1.40 olinex predtim jsem tam mel 1.30....
triperko (17)|21.8.2008 00:08
Ja mel s tim fixem na GPS u Diamonda taky obrovske problemy.
Vyzkouseny 3 romky , iGo , TomTom , Garmin a porad stejne - nekdy par sekund , jindy i 20 minut ....
Mam to vyreseno - koupil jsem Raphaela a tam vse v pohode - Fix do 1 minuty.
Jsem presvedcen , ze je tou Diamonda HW problem ... :(
proview (112)|21.8.2008 01:18
Možná začnu trochu zeširoka :
Signál a zpracování signálu jsou dvě různé věci ... kdo viděl roletu s klusem číslíček a průběhu zpracování mi dá za pravdu :-)))
Jde zřejmě o nějakou porušku:-))) sw. No nicméně -jdem do toho : První co bych asi zkusil je to že bych vyzkoušel zařazení portů:-)) byly tam tak at pracujou i z donucení .... parkrát přepnout a parkrát přeřadit a pamatováka :-))) podruhé:.... nemyslím že zrovna rom 1.93 je podle data vždy nejoptimálnější ... kdo to tvrdí???...:-)))) verze radia ... no ... výrobce (HTC) nám dá 1.00.25.03..hm .. proč.Zkusme 1.00.25.05 jde ... sláva!! ale rozdíl? .. nikde neni nic viditelně....jde kombinovat různě samosebou .. jinak tu nejsme a tím se bavíme ... romek je mraky ... chodících samosebou .. ale .. mezi nimi se najdou i :-))) nechodící (překopávky na jiný typ) Dovolím si tvrdit... stará 1.37.401-407 nejsou zlý ..povypínat animace touch jde i jinak :-))-pokud někoho mate rychlost romek .. a neni to totéž .-))) Bavíme se tu o modifikaci a stejně se vychází z jednoho základu a potom teprve o úpravě v registrech že ?.-))
SPL soubor : je nutný k rozběhnutí samotné a samozřejmě správné modifikace romky :-)))... dá se to obejít...ovšem nač když nakonec stejně šáhnem na osvědčenou a hlavně... chodící romku která vyhovuje... kriteria jsou samosebou různá ...nikdy nejde vyhovět všem :-)
tolik jen lehce .........znovu opakuji jak před léééty .. trošku počíst a nedělat vedra hned :-)))

vyzkoušel jsem tedko během 14 ti dní snad dvacet -možná snad i sto mě to přišlo :-)))romek od různých stvořitelů...nedá se říct která je nej ..... to fakt nejde -každá je na něco dobrá ...mě se třeba líbí shined pannocha 1.22 a neumí kontakty na simce ... prekerka -ale pro mě podstatná...jinak ....rychlá nehryže se a všechno na ní jde a velmi --velmi dobře .-.)))
nekoukám na datumy upozornuji ...a pitomá ale dobrá navýsost 1.37.401 ?.. príma -spolehlivá,nemá s ničím konflikt .. není závodní ale :-)))
SPL 1.40... no ... tydy otázka našeho regionu .. dovolí nám flashnout snad cokoli...nebál bych se změnit a taky jí mám .....nebyl sebemenší problém ..
Radio jsem prubnul novější... no nevim .. mě chodil tom stejně a teprve se ukáže i na wifině jestli -co -a -jak

no .. .zítra dokončím .-)))))
xaries (195)|21.8.2008 11:13
Toto vlákno je založené o problémech GPS u MDA compact IV a HTC Diamond nevím jestli pomůže co tu píšeš o romkách to asi patří do jiné sekce;)
zuzkys (356)|21.8.2008 13:23
[QUOTE="xaries"]to zuzkys
Muzes prosim te napsat kompletni slozeni pda?!Tim myslim Rom Radio Protocol a verzi Toma co pouzivas diky[/QUOTE]

Takže přesné složení mám toto:
SPL 1.40 olinex
ROM 1.93.405.1 WWE
radio 1.00.25.05
protokol 52.29.25.12H
Rom je ke stažení ZDE

Verze TT je 7.450 (9028).
Verze iGO je 8.00.44366.

Jinak Google maps už mi též jde, stejně tak jako Geoscout. Takže vše naprosto v pořádku.
Jinak v TT nastaveno věstavěná GPS a v iGO nastaveno automaticky.
xaries (195)|21.8.2008 14:01
Tak ted mi zas prijde ze to zalezi taky na tom co mam v MDa compact IV za sim-kartu.Pred chvilkou jsem tam dal sim-kartu od Vodafonu jinak standartne tam mam T-mobile.A Tomtom i Igo 8 se rozebehlo.Tak jsem ji vyndal a nechal to prazdny a Vse stale bezi.Tak uvidime.Jestli to nezalezi taky dost na zapnutym radiu kdyz jsem mel zapnuty mod letadla tak GPS nenabehlo vubec a tom tom mi napsal ze je spusteny mod letadla.Pritom u Asuse P535 bylo uplne jedno jestli byl nebo nebyl pusteny onen mod letadla.
zuzkys (356)|21.8.2008 16:31
Ještě tedy doplním, já tam mám pořád T-mobile.
xaries (195)|21.8.2008 19:56
Tak tedy musím napsat další věc.Dnes přijel otec ten má HTC Diamond oba dva jsme nahráli stejný radio stejnou romku i stejný SPL a výsledek byl takový že jemu tom fixnul do 30 vteřin na první puštění a já stále nic.Takže výsledek je ten že jsem ho poslal do Prahy s otcem do Letňan na servis a jsem zvědavej jak si s tím servisáci poradí hlavně co řeknou jako závadu.Já to vidím na vadný GPS chip:(
zuzkys (356)|21.8.2008 20:13
V tom případě je určitě chyba někde v HW. Tak hodně štěstí ať to rychle vyřeší.
Zdenek Malinsky (9781)|21.8.2008 20:44
[QUOTE="xaries"]jsem ho poslal do Prahy s otcem do Letňan na servis [/QUOTE] Proč do Letňan? Servis je už nějaký ten pátek v Táboře.
xaries (195)|21.8.2008 22:48
Ja vim ze je v Tabore ale myslel jsem si ze opravy delaji jeste i v Letnanech:? Nebo uz ne?
Kazdopadne doufam ze to udelaji co nejdrive uz ted me je po nem smutno;) Ted jsem oprasil Asuse P535 co jsem mel a od srdce muzu rict ze se nato neda "koukat":)Velky tezky tlusty a display hnus.Jak lehko si clovek zvkne na lepsi.
xaries (195)|21.8.2008 22:56
Tak asi uz GSM mobile neprovadi opravy.Omlouvam se Zdenkovi M. ze nectu pozorne.
Losos_ce4you (1147)|22.8.2008 15:26
Potvrzuji nefukcnost GPS pri pouziti rozsirujici baterie 1800 mAh (dodavka Sunnysoft)
proview (112)|28.8.2008 22:05
Problém s GPS se tak trochu týká i ROMek samotných :-)).. myslím že je přínos vědět co nejvíce o problémech kolem GPS.A zkusit se podívat na brandované MDA IV a v bootlouderu zjistit hned v prvním řádku jaký typ DIAMu máme T-mobile standartně má DIAM200 kdežto nebrandovaný DIAMOND má DIAM100.Jen jsem chtěl podotknout proč dává T-MOBILE do romek i tomtom7 a mapu (dle štestí i celou evropu) a to vše v ceně.Tak že je přínos si zazálohovat mapu (ID) a směle můžem laborovat která verze nám bude vyhovovat a popřípadě se vrátit.
proview (112)|28.8.2008 22:12
V Letnanech dělají záruční a pozáruční servis výhradně pro tmobile-MDA IV a jakoby nic se zde hlavně servisuje S-E mobily.Ostaní v Táboře a udělají samosebou i ten Tmobile taky samozřejmě + uplně jiné vystupování ze strany VSPdata se zákazníkem ........
WooZee (72)|14.9.2008 16:03
Přátelé.. mě diamond nechce pořád najít satelity. Navigační softy hlásí, že čekají na signál a že přijímač nalezen, ale nic se neděje. Zkoušel jsem vyčkávat, zkoušel jsem různé ROMy a strašně moc řešení z xda-developers, ale ani jedno nepomohlo. Quick GPS používám, ale stejně se mi satelity naukážou, ani jako červené tečky (v igo8). Už nevím a reklamace pro mě není řešení.. Nejsem první majitel, ale jemu šlo a mě první den taky a náhle nic. Prosím, poraďte...
Georgito (31)|14.9.2008 16:17
no a jak dlouho si cekal?ja po kazdem flashnuti a nainstalovani iGO8 musim pockat od 30- 40 minut,pak se satelity objevi...po kazdem dalsim spusteni uz je to otazka vterin nez se objevi,ale po prve to chce trpelivost..
WooZee (72)|14.9.2008 16:58
jdu to zkusit flashnout.. btw, jakej rom máš ? a po tom flashu a instalaci igo nechat ležet ?
r.mrazik_ce4you (40)|14.9.2008 20:31
ja mel ten samy problem....nemohl jsem najit zadne satelity...uz jsem chtel flashovat,ale pak jsem zkusil Hard reset a nic...laboroval jsem,a zkusil jsem ho znovu....pak jsem dal ihned quickGPS aby mi to stahlo ze site a pak hned tomtoma...a ejhle...ono se to fixlo...
WooZee (72)|14.9.2008 21:36
ja psal kolega, tak jsem nechal diamonda hledat satelity. igo8 asi hodinu a tomtoma7 taky tak. nenašlo to nic. taky mě znepokojuje, že i po quickgps se neukážou tečky v igo.

ještě pro upřesnění (nemám diamonda dlouho a je to moje první zařízení s wm), hard reset je červený schovaný tlačítko pod stylusem ?
WooZee (72)|14.9.2008 23:14
vzhledem k tomu, že ke GPS v mým diamondu už mě nic nenapadá, pište prosím vaše rady a nápady, zkouším všechno.. :oops:
WooZee (72)|15.9.2008 14:19
tak mě napadá, jsou nějaké drivery (ovladače) pro wm ? že by byl třeba ovladač na GPS .. ?
st.bob (3)|15.9.2008 16:11
Mám MDA Compact IV, TT 7, chodí výborně, škoda že nezná cesty z roku 2007. Můj problém je že je hrozně potichu. Dřív jsem měl MDA Vario III, TT6 a byl krásně slyšet, ani jsem ho nemusel mít na 100%. Neví někdo jestli se dá a jak nastavit vyšší hlasitost?
Dík za odpověď
zuzkys (356)|15.9.2008 23:01
Já nevím jak ty, ale já mám hlasitost na 50% v systému a v tomovi ten posuvník někde na 2 třetinách a slyším to naprosto bezproblému i při jízdě 150km/h po D1 s drncajícíma panelama. Ale mám Diamonda, ne od T-mobile.
st.bob (3)|16.9.2008 06:30
já mám systém i TT na 100%, vypnuté rádio a při 90 nic neslyším.
Petr_K (112)|16.9.2008 07:51
Tak ono asi také bude záležet čím jedeš, bo jsou auta ve kterych je takový hluk ve 120, jako u jinech aut až ve 200, ale není to vina jen konstrukce a výrobce vozidla, ale také záleží, jaké používáš i pneumatiky, některé jsou opravdu hodně hlučné.
Ale jinak hlasitos diamonda není opravdu kdo ví jaký zázrak. Měl jsem předtím Mio A702, který byl sice na prd ve srovnání s diamondem, ale hlasitost byla exelentní a o hodně větší, ale také to bylo dáno tím, že ze spod founu byl reproduktor, který se nedal nechávat na plno. Řekl bych že čtvrtinová až třetinová hlasitost se vyrovnala plné hlasitosti diamonda. Osobně bych také uvítal o něco větší hlasitost, protože ten přechod z A702 na diamonda je celkem šok, co se síly zvuku týká.
st.bob (3)|16.9.2008 08:00
s těmi auty a pneu máš pravdu, ale jezdím oktávou, fábkou, nissanem apod. a je to opravdu jenom našeptávač.
zuzkys (356)|16.9.2008 13:13
Já měla konkrétně na mysli octávku, či vw polo, takže žádný "super" tichý stroje a opravdu to slyším s tou hlasitostí jak jsem psala naprosto bezproblému, naopak pokud pak přijedu do města, tak to až řve. Ale mám držák na mřížce ventilace, takže cca 10cm od volantu napravo, takže jestli náhodou to nerní i tím, že ho mám celkem "blízko". Ale celkově opravdu se zvukem nemám nejmenší problém co se týče hlasitosti.
WooZee (72)|16.9.2008 16:22
S pomocí Zuzkys, které tímto moc děkuju, se nám včera podařilo rozjet GPS na mým Diamondu. Dřív se neukázalo nic, jako by to GPS ani nemělo, ale po včerejšku už to vypadá nadějně. Nejdřív jsem podle rady zuzkys nahrál Hard SPL 1.40 Olinex a pak flashnout ROM na 1.93.405.1 WWE a už vidím satelity a jejich signál !! Zkoušel jsem to dneska mezi budovama i na louce a v TT7 jsem viděl v nastavení signál tří a na louce signál devíti satelitů. Ty signály dosahovaly asi 70% sloupců a to tom tomu 7 nestačilo, stejně tak i igo8čce. Jsem moc rád, že už to valí, ale ještě bych chtěl nějak doladit tohle ;)

A ještě jednou díky moc ---- > Zuzkys!!!
WooZee (72)|16.9.2008 21:28
Tak ohledně nechycení se na satelity pomohla nečekaně - zase Zuzkys :-) Nechal jsem diamonda pár minut na balkóně a chytnul se :-) Ovšem po restartu jsem chtěl udělat to samý a ne a ne se chytnout. Někde jsem četl, že pomůže HTC GPS Tool, tak jsem to použil, jen jsem v tom změnil hot start na clean memory (nebo tak nějak) a chytlo se to ;-)
pepethemovie (1)|3.2.2009 14:41
Ahoj...

tak procitam diskuzy, pac mam HTC touch HD a taky mi nejde GPS i kdyz mam zobrazene ty satelity, v nastaveni jsme na prvni zalozce dal taky port Com4, a porad to nejede :( muzu se zeptat prosimte co sji nastavil na druhe zalkozce? pac port Com4 tam pry nejde dat :( moc diky za jakou koliv radu mej se...
marty22_ce4you (101)|4.2.2009 14:34
v poslednej dobe mam problem stiahnut udaje z quick gps. vypise mi hlasku: connection failed, please try again later a pritom internet, maily a pociasie ide bez problemov.. nestretol sa s tym niekdo nahodou?
vmachalik_ce4you (0)|6.10.2011 14:47
Ahoj všichni, začal se mi sekat MDA Compact IV (WM6.5). Při spuštění nějakého programu, který využívá GPS (např. iGO8) systém zatuhne a pomůže až reset. Nevíte někdo čím to může být? Dík.