Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Touch Pro (Vario IV) - baterie - výdrž, zkušenosti

Sako verife (476)|18.8.2008 20:59
jak vam vydrzi dlouho baterka?

rano v 5:45 jsem to sundal pri odchodu do prace z nabijecky.
cesta do prace 30min to jsem poslouchal na sluchatkach MP3
v praci jsem si precetl 3 sms
prijal jeden hovor ktery netrval ani 10min
a vecer okolo 17hod me to jiz ukazovalo pohe 2% baterky.
Je pravda ze jsem rano pri prichozim hovoru (cca v 9hod) pustil senzor podsviceni a nechal jej jiz pusteny.
Nicmene si nemyslim ze by to melo zase az tak moc velky vliv na spotrebu baterie. A opravdu jsem do mobila cucel pouze pri cteni sms (v praci prace az nad hlavu)
BT i Wi-fi mam vypnute...

Jak jste na tom vy a mate spusteny senzor?

Zitra jeste udelam test s vypnutym senzorem.






Nabijeni me vecer dost prekvapilo. Bateri vybita ale behem cca 10min(mozna se pletu, ale vic jak 30min to nebylo) me to ukazovalo ze baterka je nabita na 15%.
Vsimnul jsem si ze nejdele trva nabijeni kdyz tam je cca 85%, to uz pak leze silene pomalu. Porad nabijim a je to uz cca 3hodiny. Odhaduji ze by to melo trvat nabiti na 100% cca 4hodiny. Jake mate casy vy?


ta baterka me dost zklamala a to jsem litoval majitele diamondu... Kdybych mel diamonda tak si asi hodim masli.
HADES (209)|18.8.2008 22:03
Já teda Raphaela nemám ale myslím si že tvoje závěry ohledně jeho baterky jsou předčasné. Každý (nebo alespoň většina) nových akumulátorů potřebuje tzv. "naformátování". To je proces kdy se provede cca 5x po sobě úplné vybití a následné úplné nabití. Po tomto procesu si většina akumulátorů "sedne" a jejich kapacita a linearita vybájení/nabíjení se ustálí. Takže bych se pokusil držet tohoto doporučení a po týdnu/14-ti dnech uvidíš jak by na tom baterka měla být v zahořeném provozu
Sako verife (476)|18.8.2008 22:09
jo s timhle souhlas a vim o tom. Toto uz bylo 3. vybiti do mrte a nasledne uplne nabiti. Tak uvidime jak to bude dal. Ja mel tusnei ze staci vybit 3x
tomikcz_ce4you (17)|18.8.2008 23:56
ja mam diamonda a na baterku si stezovat nemuzu. Dnesni den.. rano v 8:00 jsem ho vytahl z nabijecky. Pres den 4 cca 5ti minutove hovory. 5sms ted 23:55.. za cely den mi ubyla 1 carka z 10ti. takze to az tak tragicke neni.
Sako verife (476)|19.8.2008 06:50
no tak u me asi tragedie :mad:
rano jsem to sundal z nabijecky, 30min cesta do prace a poslouchani MP3 a pak kouknu kolik to zezralo baterky a zustava me 82%.
Tady asi neni neco v poradku:dead:

jen mam obavu ze kdyz to pujdu reklamovat ze me vezmou celej pristroj a ja budu bez mobila.
Bucci_ce4you (217)|19.8.2008 08:56
mam diamonda: a nabíjim obráceně... (v týdnu připojenej přes AC k PC a tak se rovnou nabíjí)
o víkendu: v pátek v 17 vyndám z nabíječky (přes noc nenabíjim ani nevypínám)
sobota: 30 minut MP3, 20 min GPS, asi 4 cca 5ti minutové hovory a večer baterka 62%
neděle: asi 6 cca 5ti minutových hovorů, 10 minut Teeter + nějaký kravinky v kalendáři a večer baterka 18%
pondělí ráno: kolem 8 sem v práci a můj diamond připojuju k PC - aktuálně 7%

senzor světla mam puštěnej, nainstalován GSen + nějaký fičurky kolem
karlic (707)|19.8.2008 10:47
Pokud chcete prodloužit výdrž baterie, doporučuji vypnout 3G síť a nějakou utilitkou popř. ručně vypínat data a kdo používá Activesync na Exchange server, tak vypnout Direct Push. U mě výdrž dva dny :)
Superbobo (121)|19.8.2008 11:49
To by me zajimalo kde htc vyhrabalo ty hodnoty vydrze u raphaelu. papirove to je bomba, a realne stale hruza.
Nallim (99)|19.8.2008 16:56
Jak už bylo zmíněno, baterka si musí "zvyknout". Na tyhle testy je ještě brzo. Uvidí se, tak po 14 dnech.
Sako verife (476)|19.8.2008 17:57
trosku prekvapene musim souhlasit, i kdyz to mozna bude necim jinym viz dale, dneska po navratu z prace mam 73%, ale je taky pravda ze jsem pouze rano poslouchal MP3 jinak jsem cely den vubec do mobilu nekouknul.
Taky na to ma mozna zasadni vliv vypnuti senzoru osvetleni. Ale zapnu jej a budu testovat az teda po cca 14dnech :)

proste uvidime jak se to casem vyvrbi, doufam ze to vydrzi dele a dele. Uvidime jak se bude tvarit baterka az budu opravdu s mobilem neco delat.
Martin Ráž Hoch (1832)|19.8.2008 19:36
Mě vydrží max den a to se musím ještě krotit;)
Chrono Leggionaire (187)|20.8.2008 08:36
4Sako verife

já ho nabíjel v pondělí odpoledne a pořád mám ještě něco málo přes 35%, ale na druhou stranu, jsem měl gsm puštěno jen pár hodin, jinak jedu v leteckém modu. :)) btw..asi je to blbost, ale nezapomněl sis v Beam odškrtnout Receive all incoming beams ?
Sako verife (476)|20.8.2008 09:01
tedka jsem dal aby policko recive.... bylo prazdne. nicmene si myslim ze by to snad nemelo mit vliv kdyz je BT vypnuty ne?

Necituj předchozí příspěvek. admin
Chrono Leggionaire (187)|20.8.2008 09:08
no asi ne, když Raphael nemá IrDA. Já to vypínám automaticky u všech zařízeních, ale tady je to asi opravdu zbytečné
Matrix44 (134)|21.8.2008 08:58
ja som ho vybalil vcera doobeda, a mal som zapnute BT a WiFi az do vecera. Vecer som dal dnu SIM-ku a zapol som aj telefon. Samozrejme som sa hral s nastavovanim, a tak. Stale mam 4 zelene dieliky baterky, takze vydrz zatial OK :yes:

Matrix44
Sako verife (476)|21.8.2008 18:52
asi mam smulu a mam spatnou baterku:(

asi pujde baterka na reklamaci, jen asi pockam az budou v prodeji silnejsi a pak to tam teprve dam, nebo az me budou mit dat do pristroje nejakou jinou. Precijenom me bude mobil na prd bez baterky.
hudyss (219)|21.8.2008 20:05
zatim moje vydrz.Rano jsem to sundal z nabijecky,prvni den 2 hovory zhruba 12min dohromady,nejaka ta sms.vecer 63%,druhy den asi 30min navigace ,1hovor,par sms a oba dny jsem zkousel nejake programy/samozrejme vypnute nabijeni pri pripojeni k PC/,vecer 21%. a rano uz byla death,uplne.Jinak vypnuty senzor+vypnute TF3D.No vydrzela 2dny coz je nejvic co jsem u HTC vyzkousel/mam treti PPC od HTC/ a ja jsem celkem spokojen a treba casem to bude jeste lepsi.:yes:
Sako verife (476)|21.8.2008 20:13
tak kdyz bych udelal to stejny co ty tak mi to nevydrzi ani den(spise jen pul dne). Proste je neco spatne :evil:
Sako verife (476)|21.8.2008 20:29
existuje nejakej program na test baterky? Nebo neco podle ceho se to da alespon priblizne zmerit. Reklamovat to pujdu asi stejne jen asi za 14dni nejdriv :(
Sako verife (476)|22.8.2008 10:12
tak baterka je blazen:sarcastic:

vecer pred spanim odpojim z nabijecky, 100%, rano pustim a koukam ze mam 56% baterky jen. Asi jsem namesicnej a celou noc jsem si nim hral, myslim s mobilem.
Tak jestli tohle neni podstatnej duvod myslet si ze je vadna baterka tak uz nevim :mad: Jen doufam ze az to pujdu reklamovat budou mit alespon skladem nejakou nahradni baterku
karlic (707)|22.8.2008 11:19
Doporučuji HR a potom provést úplně stejný test, to znamená večer sundat z nabíječky a ráno se mrknout co tam bude. Existuje totiž několik programů, které můžou baterku na pozadí pěkně sosat a některé dokonce občas zapnou a vypnou displej. U mě kdysi takto zlobil nějaký program na počasí, který zcela vybíjel baterku.
Sako verife (476)|22.8.2008 12:08
pouzivam uplne stejny programy jako na predcozim zarizeni. Pak tedy toto vylucuji. Navic kdyby se v noci mobil zapnul (displej) tak me to probudi protoze to mam vedle hlavy a svitilo by me to do oci.Mam jej na stene v pruhledne "kabelce"
plachow_ce4you (159)|22.8.2008 19:01
Mě se spotřeba zdá subjektivně v pohodě (=žádnej voheň, ale na PDA normálka), ale mám problém ten, že po celonočním nabíjení se mi PDAčko nenabilo na 100%, bráno tedy podle SBSH iLauncher měřiče. Ostatní máte 100%?
Martin Ráž Hoch (1832)|22.8.2008 20:34
Ano, mě se na měřičích zobrazuje 100% po kompletním nabití. Jinak ale opravdu standard - srovnatelné s ostatními MDA, nic extra, nic zas tak krizového.
Trautenberg (50)|22.8.2008 23:27
Me baterie vydrzi maximalne 1 den. Uz jsem mel 3 kompletni nabijeci/vybijeci cykly.

Pouzivani - 2-3 hovory do 5 minut. 10 minut GPS a pak hrani si s telefonem tak 3-4 hodiny.
SexedUp (33)|23.8.2008 00:35
Mám puštěná data zpravidla trvale, párkrát za den stahuji maily, nějaký hovor, pár SMS, puštěné ICQ... v druhé polovině jsem skoro na nule stejně jako jsem byl na TyTN... prostě když jedu autem, dobíjím, když jsem u PC, občas také.... i Raphaela jsem kupoval s tím, že to jinak nebude :-(
hudyss (219)|27.8.2008 11:53
Tak po dalsim nabiti mi vydrzel skoro 3 dny. za tu dobu par sms,stahovani mailu,trosku brouzdani na opere,zkouska googlemaps,3 hovory a to jsem treti den porad na nem neco delal,hral si.3x jsem menil theme pro TF3D.nastavovani pote SR atd.No vypada to,ze mam asi nejake stesti na baterku?:D
everald (6)|28.8.2008 21:11
[h]Zápis všedního dne (aneb jak je to s baterií):[/h]

21:00 Počáteční stav
Večer před spaním jsem baterii dobil do "plna".

Následující den:
Ráno - Telefonní dispečink (práce), vyřizování emailů, vyřizování poznámek atp.
Dopoledne - Chvíle rádia, nějaké to nastavování (přeci jen ho mám teprve pár dnů), instalování a SR
Odpoledne - Shlédnutí jednoho filmu, chvíli puštěná hra a opět bavulkání se
Večer - Vyřizování emailů, chvilka brouzdání po inetu a vyzkoušení Youtube

21:00 Konečný stav
Baterie mi ukazuje 2 "čárky".

-Výsledek-
Absolutní spokojenost.


Ad. výše: používáte nějaký jiný ukazatel na baterii než ten se zelenýma "čárkama"? (rád bych něco co ukáže procenta, něco odzkoušeného)
hudyss (219)|28.8.2008 22:25
ohledne procent pro baterii pouzivam Baterry status.ktery mam na secondtoday.
a u me ted po dvou dnech ukazuje 63% a je pravda ze se snazim ho pouzivat mene nez normalne.
Alexino (18)|29.8.2008 11:43
me se baterie zatím taky nabíjí na 100 %, ale vcera sem narazil na neprijemny problem. Pote co sem baterku plne nabil, sem doinstaloval nektere programky (SPD Pocket Plus, SPD Brain Evolution), predtim uz tam byli instalovane SPB Time, Mobile Shell 2, Backup a navigace. Pote sem spustil jednu z her Brain Evolution, pricemz se mi zdalo ze se PDA docela prehriva, tak sem to radsi vypnul a zkusil sem to restartovat (jestli neni nejaka akce na pozadi). Kdyz telefon nastartoval tak baterie hlasila o nejakych 40 procent mene. Zkusil sem spustit jinou hru, zase se to hřálo a zase to spadlo o dost procent dolu. Rano sem odinstaloval ty hry, SPB Plus a Phonealarm, pricemz pri teto akci se to take zahralo a padla baterka az na nejakych 5 procent.... Nesetkal se s tim nekdo? Pritom kdyz treba i ted pustim Tomtoma napriklad, tak to bezi v pohode, i baterka drzi...
Marian Veselý (662)|29.8.2008 11:54
Elektronika baterie asi špatně komunikuje je softwarem, proto te tento chaos v procentech. Je to problém i u Diamodů. Mě osobně se zase pořád dobíjí a ukazuje 90% a přitom už je dobitá a pokud restartnu, je vše v pořádku viz. thread
Alexino (18)|29.8.2008 12:21
Beru že tu baterku nabíjím tak potřetí, takže na nějaké předčasné závěry je brzo. Spíš se trošku bojím toho, že ten problém se vyskytl ve spojitosti s přehříváním telefonu. Nevím teda jak dalece se komu zahřívá (u počítače mě to nepřekvapí, ale přece jen se mě zdálo, že ta teplota už je vyšší než by měla být (můj subjektivní odhad je tak 50 stupnu nejvic v zadni casti nahore kousek pod reprackem....

Edit 14:42: Vzhledem k tomu, ze jsem na novy pristroj samozrejme instaloval a odinstalovaval vsechno mozne, tak sem zkusil provest Hard reset (abych vyloucil pripadne naborene registry). Pri prvni spusteni se spousti jakesi ukazkove video (ktere nejspis nejde vypnout) a nastavuji se nejake veci jako pripojeni k operatorovi a tak... Pri tom se telefon opet zahřál a po následném restartu opět baterie spadla tak o 30-40 procent dolu. Pote co jsem ho nechal chvili vychladnout sem provedl lehky reset a baterie se vratila tam kde byla predtim. Bohuzel nevim co si o tom mam myslet, defacto ja nejsem schopny poznat kdy je telefon vybity opravdu a kdy si na to jen hraje. S tim potom koresponduje ze kdyz ho napichnu na nabijecku tak visi na urcite urovni a jakoby nenabijel dal...No zkusim ho uplne vybit a pak nabit a uvidim jak se bude chovat....




Alexino (18)|3.9.2008 09:24
tak řešení nakonec byla reklamace a výměna za novej kus. Snad ten novej bude dobrej...
Marian Veselý (662)|7.9.2008 19:05
A je to už v pořádku?
Alexino (18)|7.9.2008 22:19
no mam ho zase pár dní, zatim to vypada OK, stav baterie zobrazuje jakztakz, ikdyz nekdy delsi dobu drzi stejnou hodnotu a pak jakoby dopocitava rychleji, coz znamena ze behem chvile rychleji klesa stav, ale tak v jednotkach procent, coz mi nejak zily nerve.. Na nejake soudy si pockam tak za mesic uzivani.
cernyto_ce4you (4)|3.10.2008 21:49
Ja zatim s baterkou taky docela bojuju, docela me prekvapilo, ze po 3,5 hodinach prehravani MP3 pres reprak byl telefon KO. Jinak telefon nevydrzi ani den, kdybych ho nemel prakticky trvale na kabelu tak je telefon nepouzitelnej.:no: :mad: :evil:
Marian Veselý (662)|3.10.2008 21:56
Pak je asi někde chyba, se zapnutým BT, clekm častým telefonováním, vyřizováním mailů a občasným surfením na netu ho večer dávám na nabíječku s 20%.
zalud_ce4you (4)|9.10.2008 07:33
Ahoj, Touch Pro mám cca 1 měsíc.
Baterie mi vydrz tak 3 dni a to ho vubec (schvalne) nepouzivam, protoze mne zajima zda vydrzi tech 15,5 dne pohotovosti v GSM co je ve specifikaci.
Vse mam vypnute, pouze bezi TouchFlow a mam zapnuty Phone.Pohybuji se v sile signalu cca 75%.
Muj jeden z nejdulezitejsich duvodu ke koupi byla pohotovostni vydrz, ale je to katastrofa.
Predpokladam, ze baterka je spatna a reklamace to vyresi.
plachow_ce4you (159)|9.10.2008 08:06
Tři dny se zapnutým GSM je megavýkon, nereklamuj, máš baterku lepší, než zbytek lidí.

Pozor: toto není (bohužel) ironie...

Na druhou stranu, ve světě PDA s WM je každodenní nabíjení nutnost a takovej už zvyk...
Mike 77 (19)|9.10.2008 08:32
Zdarec k té výdrži baterie, mám Raphaela cca 1,5 měsíce a při mém využívání excel, kalendář a volání, mi Raphael vydrží v pohodě 3-4 dny bez vypínání, když jsem jen volal (a to i 20ti minutový hovory s matkou!) a nehrabal jsem se v něm pořád, tak mi vydržel i 6 dní, což považuji jako super :-)
plachow_ce4you (159)|9.10.2008 08:33
Tomu fakt nevěřím :-)
Mike 77 (19)|9.10.2008 10:25
Nevěř, vzhledem k tomu, že ti to nemohu nějak dokázat a ani to nemám zapotřebí, budu i nadále jen spokojenej s výdrží mýho Raphaela :D
Sako verife (476)|9.10.2008 10:29
samozrejme taky neverim, i kdyz jej vlasntim od zacatku prodeje v cr. Ale zavidim pokud to je pravda. Takovahle vydrz by byla skvela, ale obavam se ze jsi asi jediny s takovouto vydrzi mobilu.....
Mike 77 (19)|9.10.2008 10:43
To mě kvůli Vám samoszřejmě mrzí, ale je to prostě tak, ještě bych dodal že nabíjím jen dadanou nabíječkou, zkoušel jsem to i přes notebook ale bylo to zoufale zdlouhavý, jo a ještě jeden postřeh, šílenej vliv na výdrž baterie (alespoň u mě) má sinchronizace s PC, jak ho připojím kabelem k notebooku (nabíjení mám již zakázané), tak to ubejvá jak sviňa. Pro nevěřící, samozřejmě že není problém vymlátit Raphaela za jeden den, těch 6 dní (bez 3 hodin, abych byl přesnej) byl rekord, ale při mém běžném užívání (pár pracovních hovorů, sem tam matka 10-20min., nějaký SMS - minimálně když to jde, protože mě to nebaví, kalendář, excel) je opravdu výdrž 4 dny v pohodě
zalud_ce4you (4)|9.10.2008 10:53
Ve specifikaci je napsano v pohotovosti 367h v GSM siti, coz je 15dni,a mne to vydrzi 3dni . Takze podle mne je nekde problem.
Mike 77 (19)|9.10.2008 10:54
No to prostě kecaj, jinak samozřejmostí je mít vyplej senzor osvětlení :-)
zalud_ce4you (4)|9.10.2008 10:57
Tam mam taky vypnuty
Mike 77 (19)|9.10.2008 11:04
Další věcí je jak si naformátuješ baterii, já od začátku nabíjím až po úplném vybití, tedy až po té, co mě prostě úplně zdechne a už ani nenaběhne
zalud_ce4you (4)|9.10.2008 11:42
Stejne jako ty, nabimjim az zdechne pri pres nabijecku. Kdyz jsem pripojen k PC, tak mam nabijeni vypnuto.
Cekal bych ze to vydrzi 10 dni, kdyz ne slibovanych 15dni, ale 3 je fak malo.
Mike 77 (19)|9.10.2008 13:57
i 3 dny je na toto zařízení dobrý, 4 jsou lepší a přes 6 se možná dostaneš když budeš ve fly módu bez GSM, ale to zkoušet nebudu :-)