Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SonyEricsson XPERIA X1 - diskuze nez prijde na trh

krabicka3 (361)|18.8.2008 20:12
Timto zakladam vlakno na tema SE Xperia X1. Pokud mate kdokoliv nejaka nova fakt, napiste je sem prosim.

Osobne by me zajimalo, jaky tam bude procesor. Nekdo tvrdi, ze Qualcomm 528MHz (jako je napr. v Raphaelu) a nekdo (napr. Sunnysoft), ze tam bude Philips Nexperia PNX4008, 500MHz.
Vi nekdo, jak je to doopravdy?
htcjirka (1875)|25.8.2008 10:22
Hlavne prijde v cerne barve,ktera me prijde mnohem vice luxusnejsi.
Martin Ráž Hoch (1832)|25.8.2008 10:43
Zdá se mi to a nebo bude mít kolem displaye vystouplý rámeček? Právě to, co je u Raphaela, je výtečné a to stejná úroveň displaye s rámečkem, není tak problém se trefit do rohů, což třeba u HTC Hermes bylo peklo (a neberu v potaz rozkalibraci způsobenou smetím pod hranami rámečku).

U XPERIE se bojím panelů a vůbec SW podpory vývojových komunit - nejsem v SE kovaný, ale XD už má historii a určitá schémata, která jej činí mnohem dál v podpoře zařízení. Jasně, že bude podpora na XD i tohoto zařízení, protože je výrobcem HTC, ale nevím jestli tak silná. Další věc je QWERTY, která mi přijde na pohled trochu hůře ovladatelná, ale uvidíme jak to nakonec bude - přeci jen oproti Raphaelovi ji chybí 5. řada kláves a to je dost nevýhoda (přeci jen tohle zařízení má jednu z primárních vlastností klávesnici). Jestli chce Sony s tímto zařízením uspět, rozhodně by nemělo dále otálet, budovat kolem tohoto zařízení mýty (ano tenhle marketing chápu, ale ne ve světle současných okolností).

Ta solid black se mi navíc moc v tomto případě nelíbí, ta stříbrná mi pro kov přijde vhodnější, takhle to evokuje plast, ale bude to chtít vidět naživo.

Tak mi to nedalo a zkusil jsem to srovnat, ale je to prakticky fakt to samé. Je otázka s jakou cenou přijde SE, ale spousta uživatelů se na ně vykašle a nevydrží a koupí Raphaela. V neprospěch SE opravdu hraje to, že s podobným zařízením zatím zkušenosti zatím nemají :).
HADES (209)|28.8.2008 17:31
tady je preview které obsahuje spoustu užitečných a důležitých informací http://smape.com/en/reviews//Sony_Ericsson_XPERIA_X1-prev.html

Za sebe můžu říct že se mi Raphael moc nelíbí a u SE mě sakra moc láká ten širokoúhlý displej. Ale to samozřejmě není vše, podle preview je klávesnice dost špatná...ale jedná se o předprodukční vzorek tak uvidíme jak se to vyvrbí až to SE uvede na trh. Doufám že to bude ještě letos


EDIT
My víme.;) admin
carnero (32)|29.8.2008 15:15
Nejzajímavějším faktem asi je teď to, že na IFĚ byl oznámen oficiální termín začátku prodeje - prosinec 2008 až prosinec 2009.
Martin Ráž Hoch (1832)|29.8.2008 18:23
To je silene pozde:(
Nesli (409)|29.8.2008 19:10
Jj, bohuzel...

Kdyz kdysi dorazily prvni zpravy o tomto zarizeni, bylo vskutku uuuuzasne a ohromujici, ovsem dnes uz jen lehce nadprumer (Raphael zasadil kudlu do zad, a nebude jediny:), a pokud prijde na trh za pul roku ci pozdeji, uz si moc neskrtne...Je to skoda..:( :( :no:

Ale ten 3´WVGA je lahudka a na ten se teste, verte mi, vim o cem mluvim :D :cool: ;)
carnero (32)|29.8.2008 19:15
Raphael nevrazil kudlu do zad. Raphael je víceméně totéž zařízení jako XPERIA X1. Jenže HTC do Raphaelu dalo již připravené TouchFLO 3D zatímco Sony Ericsson dodnes bojuje se svými Panels (a přirozeně dalším SW). Obě zařízení byla, zdá se, připravena téměř současně a za zdržení si může samotný Sony Ericsson. Kdyby si nechali, stejně jako zařízení, od HTC vyrobit i software, mohlo být vše včas.
Nesli (409)|29.8.2008 19:27
No, pokud je Raphael vicemene stejne zarizeni, ktere se melo prodavat za obdobnou cenu, puvodne jit na trh ve stejnou dobu ale Raphael prisel(nejspise) o pul roku drive,no, pro me to znamena tu kudlu z zadech na SE :D ;)

Jj, SE se holt prepocital v tom, jak moc jeho sikovni hosi dokazi ovladnout pro ne doposud nezname WM, nechtel bych byt clovek v SE odpovedny za tento projekt:D :D
Zdenek Malinsky (9781)|29.8.2008 21:53
Tak to zpoždění dosti přes rok SE vzal velmi mnoho zákazníků. A to ještě můžeme doufat, že ten termín opět (pokolikáté už?) nezmění. :(( Takže se nakonec může stát to co FSC s modely 810/830 = v době prvních info docela bomba, ale v době zahájení prodeje :no:

Škoda a já se tak těšil. :mad: :evil: :dead:
HADES (209)|30.8.2008 07:59
jj, už si začínám říkat že asi počkám co na přelomu roku představí HTC, z jejich současné nabídky si asi nevyberu
Martin Ráž Hoch (1832)|30.8.2008 09:16
Ano to je jeden z důvodů bych řekl - Panelů se odborníci opravdu hodně bojí a ono HTC to taky nemělo hned, ale HTC to nejdřív pustilo na XDA-DEV, nechali si to odladit, otestovat a hlavně najmuli pár dobrých lidí (i z XD) a nechali si to odladit.

XPERIA navíc vsadila na design, ale pokud chci přístroj s klávesnicí, tak si nekoupím něco, co je sice hezké, ale blbě se na tom píše... vdyť to pak popírá smysl.
Kibitz (212)|16.9.2008 16:53
Tohle tema ma nejake zastarale info:) Xperia se nakonec zacne prodavat uz po zari a snad by mela mit i 384MB RAM:yes: http://semania.mobilmania.cz/content/view/3030/2/
Nesli (409)|16.9.2008 19:35
:) No ono kdyby jsi se podival na data prispevku tak zjistis, ze je to par dni pred ofiko informaci o vydani...
... K te RAM,..A k cemu by to bylo??Krom toho ze by to zralo desne moc energie, mozna by mel clovek dobry pocit ze ma permanentne 180MB RAM volnych :-D
HADES (209)|3.11.2008 13:42
Tak jsem dostal echo z jednoho našeho eshopu že by měli mít Xperii zítra skladem. Snad to nebude kachna a konečně se to trochu rozjede
Pavel Koza (4761)|20.11.2008 11:59
Tak, protoze je Xperie uz v prodeji (u nas ne, ale obecne), toto tema ztratilo vyznam, proto ho zamykam:).