Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

wince 4.2 jak na odblok? nelze instalovat programy

b_are (2)|18.8.2008 14:32
Mam prestigio 350 s winCE 4.2 a cokoli co nainstalim okamzite zmizi a po dalsim spusteni uz neni nikde ani slozka s programem ani ikona na desktopu (spoustim explorer.exe) nejde mi o zadny nelegal nebo co, ale proste bych chtel mit v GPS i par aplikaci + turisticke mapy, no proste klasickej desktop widle, videl jsem tady nekde moznost spoustet explorer.exe pres totalcommander, ze pry to jde nejak pres nej nainstalit, ale zustane to tam?? navic napr aplikace (GAPI) ktera mi upravi desktop tak aby se zmensil na 320x240 (objevi se start menu) vyzaduje restart, ale jakmile jej provedu (reset na zadni strane pristroje, jinak to nejde..protoze menu start nevidim a nemuzu ovladat) tak kde nic tu nic, coz je problem, proste pri instalu vidim ze zapisuje nejke knihovny do /Windows , kde cokoli vzdy po resetu zmizi, moznost je, ze "reset" je vlastne obnoveni celeho systemu a smazani vseho co tam je jinyho, ale to se mne nejak nezda... dik moc za vsechny rady, snad jsem to popsal natolik aby jste vedeli vo co mi jako jde :D
Zdenek Malinsky (9781)|18.8.2008 16:54
Na titulni strane tohoto webu je rubrika Zacinate? Ctete! kde je take navod, jak instalovat aplikace.
b_are (2)|21.8.2008 00:47
nejak mi to prijde ze ze me delate lamu :) byla tam naprosto vycerpavajici odpoved fakt na to na co jsem se ptal :( nainstalovat umim samozrejme vsecko, tak jako kazdy normalni clovek co ma doma pocitac od dob win95, ale jak provest restart te mrchy aby se znovu nacetl napr explorer, nebo aby se nacetly mnou pozmeneny registry, a navic kdyz se mrcha kousne musim dat reset zezadu a vsechno co jsem do ty doby udelal je v pr..., tlacitko on/off bohuzel "jen vypne monitor a po zapnuti jsem tam kde jsem byl vcetne naposled spusteny aplikace, ale chci klasickej restart napr po instalu aplikaci ktere jej vyzadovaly.... a tak aby tam zustaly a ne jak kdyby se pretahly widle nacisto jak nova instalace, coz mi prijde, ze tak je...
lake_ce4you (48)|9.9.2008 14:13
Zkuste mortscript http://www.sto-helit.de/
lake_ce4you (48)|9.9.2008 20:42
Ještě posílám trochu podrobnější odpověď:
Některé navigace s Windows CE.net 4.2 mají systém a drivery napevno v ROM paměti. Vše co v systému změníte/doinstalujete nenávratně mizí po resetu přístroje. Jednou z možností jak to obejít je utilita Mortscript. Je to obdobný (ale mnohem silnější) nástroj jako byly batch soubory pod MS-DOS. Podrobnosti jsou v dokumentaci mortscriptu http://www.sto-helit.de/ .
Hledejte v diskuzních fórech ce4you klíčová slova mortscript. Nebo si přečtěte, co napsal ustas .
Pokud jde o mizení nově nainstalovaného SW, rada je prostá - instalujte na SD kartu. Většina SW pro WinCE.net 4.2 se instaluje defaultně do hlavní paměti ale vzniklou složku je někdy možné přesunout na SD kartu bez ztráty funkčnosti. Ostatně cesta pro instalaci je uvedena v .cab souboru a jeho editací ji lze změnit.
Pokud program při instalaci zapisuje do registru, nezbývá než porovnat obsah registru před a po instalaci a do startovního skriptu pro Mortscript přidat příslušné řádky pro obnovení obsahu registru po každém resetu.
lake