Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

počasí v today

paveluh_ce4you (300)|13.6.2004 16:54
velmi se mi líbí ukazatel počasí v today.Může mi někdo poradit jak na to?Četl jsem sice články v předchozích forech,ale protože jsem uplný laik tak tomu moc nerozumím.Předem děkuji.:)
Frankie_ce4you (103)|13.6.2004 16:58
Zkus: http://www.ajoliver.f2s.com/pocketpc/todayweather/
paveluh_ce4you (300)|13.6.2004 17:17
[QUOTE="Frankie"]Zkus: http://www.ajoliver.f2s.com/pocketpc/todayweather/[/QUOTE]
dík za radu.Jen jsem zapomněl dodat že angliččtina neni mé hobby.Někde kdo tomu budu rozumět to není?
ipf (2136)|14.6.2004 00:42
tady se zkus podívat. Stačí více hledat ;)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.6.2004 01:17
[QUOTE="paveluh"][QUOTE="Frankie"]Zkus: http://www.ajoliver.f2s.com/pocketpc/todayweather/[/QUOTE]
dík za radu.Jen jsem zapomněl dodat že angliččtina neni mé hobby.Někde kdo tomu budu rozumět to není?[/QUOTE]

Návod jsem ti dle požadavku zaslal eMailem, jinak, bez znalosti základních počítačových pojmů v AJ se neobejdeš, máš co dohánět. A jak tu často říká "tuplovanej jasmín" ;) nebo "ipf": hledat, hledat, hledat! A to jak tady, tak na iNetu, máme google a jiné vyhledávače, ne?
Pro info připojuji náhled na TodayWeather, resp. moje nastavení - má to dost drobný text, proto používám variantu na pouze na tři dny s větším fontem, jsem již straší pán, blbě vidící :D
00019264_Today_YAbx.jpg 00019264_satelit_5pmf.jpg
Miloš Strouhal (3997)|14.6.2004 08:48
..jaká je přesně web adresa na ty radarové a ...něco... snímky České republiky? Mam tam jen ty Anglie,kde seženu ČR? díky
plachow_ce4you (159)|14.6.2004 08:52
Satelit:
http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelit.jpg

Radar:
http://www.meteopress.cz/web/fresh/meteoradar.png

Radar je ale v PNG, takže to nezobrazí, možná je někde na webu web service, která to online konvertí, jestli není, na žádost nějakou napíšu, ale ne hned
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.6.2004 09:07
Hledat, hledat, hledat - zkus zadat Meteopress :D .
No já vím, diskuze je bohatá a i pravidelný návštěvník, co to tu má pomalu jako domovskou stránku, ztrácí přehled.
Takže znovu: TodayWeather umí zatím jen JPG, radar tam nedostaneš, ale můžeš si pod něj dát např. některý z obrázků z live kamery. Vyhledej to co se ti líbí, klikni na obrázku pravým, adresa obrázku je ve vlastnostech ...
Čus.
kuko61_ce4you (28)|14.6.2004 14:26
Keby ste niekto chcel obrazky Europy, tak skuste:

http://eur.yimg.com/w/wcom/eur_satintl_440_dmy_y.jpg

alebo

www.bbc.co.uk/weather/live/eusat1.jpg

Je skoda, ze todaweather nevie iny format, nasiel som niekolko peknych snimok europy v gife alebo animovanom gife.
Napr.
http://www.chmi.cz/meteo/rad/data/animace.gif
alebo
http://www.meteo.fr/temps/monde/satellite/pics/sateurope.gif
alebo
http://www.austrocontrol.at/weather/aviation-free/sat/sat.gif

A este mi trochu vadi, ze sa URL neda zadat cez copy/paste alebo nie je k dispozicii zoznam napr. troch URL pre satelit a troch pre radar (napr. cela europa, stredna europa...), .
Mam v PDA textovy subor s linkami na obrazky a vzdy musim celu cestu vypisovat.
Ale to sa da bez problemov vyriesit cez Pocket explorer a mat tam bookmark na fotku. A ten zobrazi aj ine formaty ako JPG.
Inak sa mi TodayWeather paci, velmi casto vychadzaju nove verzie, takze je sanca, ze chybky budu odstranene.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.6.2004 14:57
Jojo, díky, dobrý náhled na Evropu, já tam mám pod záložkou radar náhled z Meteopressu na střední část Evropy, bych věděl, co se na nás žene. škoda toho formátu PNG pod radarem. Já samozřejmě v PC zvládnu převod z JPG do PNG, to ale není aktuální stav, např. při připojení v terénu. Mno, napadlo mne poslat to jako typ na zlepšení, autorem programu je nějaký mladý kluk v GB. No teď jsem juknul na jeho stránky a program chce nějaká společnost odkoupit, dotáhnout do konce a prodávat, nebude to free, ale zase to možná bude umět více, no uvidíme. A s tím zadáváním URL máš pravdu, musím to vždy pečlivě datlovat.......
kuko61_ce4you (28)|14.6.2004 15:09
[QUOTE]já tam mám pod záložkou radar náhled z Meteopressu na střední část Evropy, bych věděl, co se na nás žene.[/QUOTE]

No, ako sa pozeram, tak sa na nas nezenie nic dobre :(
A zas to ide z Východu :D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|20.7.2004 22:27
Pravidelně sleduju weblog autora PocketWeather, včera oznámil novou verzi programu, která konečně umí i něco jiného než JPG, nyní to umí i PNG. I když program koupila firma (http://www.sbsh.net/), je zatím šířen volně jako testovací. Nejnovější verzi lze zdarma stáhnout po zaregistrování na jejich stránkách, pokud bude zájem, mohu poskytnout ke stažení i na ce4you, jen nevím, zda se to může a potom to má 1,3 Mb v zipu. Každopádně je parádní možnost zobrazení satelitu a radaru ze stránek meteopressu. Ten radar se ale nějak neukládá do paměti při odpojení z iNetu, proto mám místo něj satelit Evropy.
- satelit jen ČR: http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelitcr.jpg
- satelit Evropa: http://www.meteopress.cz/web/fresh/satelit.jpg
- radar ČR: http://www.meteopress.cz/web/fresh/meteoradar.png
Je doba dovolených - je možné získávat předpověď až pro 6 lokalit z celého světa, pokud si vyhledáte, můžete zadat i zobrazení satelitu toho kterého místa, kde jste na dovolené.
PS: Přesně podle satelitního snímku začalo v Praze pršet :yes: .
00022398_TD_uZb2.jpg 00022398_satelit_cr_RWm0.jpg 00022398_radar_9Os.jpg
Njord (16)|21.7.2004 01:18
Jen dodávám že copy/paste při vkládání url nejde, ale jde Ctl+c / Ctl+v, jinak url se dá editovat taky v registru a potom už nemizí.
Šeba_oldd (1184)|21.7.2004 10:17
Odkud jsou stahována data předpovědí počasí na obrazovku dnes.Lze zadat např. i Pelhřimov nebo menší okresní města?
paveluh_ce4you (300)|21.7.2004 11:07
[QUOTE="seba"]Odkud jsou stahována data předpovědí počasí na obrazovku dnes.Lze zadat např. i Pelhřimov nebo menší okresní města?[/QUOTE]

Já používám Pocket Weather a tam se dají nastavit předvolená města. Já bydlím v Uh.Hradišti, které tam neni, proto používám Slavkov u Brna, který tam kupodivu je a zdá se mi to jako nejbližší město.:)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.7.2004 11:42
[QUOTE="seba"]Odkud jsou stahována data předpovědí počasí na obrazovku dnes.Lze zadat např. i Pelhřimov nebo menší okresní města?[/QUOTE]
Tady máš seznam, který je pro ČR:
Beroun,EZXX0001
Brno,EZXX0002
České Budějovice,EZXX0030
Červená,EZXX0027
Český Těšín,EZXX0003
Cheb,EZXX0017
Churáňov,EZXX0019
Frýdek Místek,EZXX0004
Holešov,EZXX0028
Karviná,EZXX0005
Kladno,EZXX0006
Kocelovice,EZXX0021
Kolín,EZXX0007
Kostelní Myslová,EZXX0024
Liberec,EZXX0023
Lysá Hora,EZXX0029
Milešovka,EZXX0020
Opava,EZXX0008
Ostrava,EZXX0009
Plzeň,EZXX0010
Písek,EZXX0011
Praha,EZXX0012
Praha-Libuš,EZXX0022
Přibyslav,EZXX0025
Přimda,EZXX0018
Rosice,EZXX0013
Slavkov u Brna,EZXX0014
Tábor,EZXX0015
Ustí nad Labem,EZXX0016
Ustí nad Orlicí,EZXX0026

Normálně je to v anglině, já si přepsal nabodeníčka pro ČJ. Jsou to místa meteorologických stanic včetně nějakého kódu mezinárodní meteo klasifikace. Musíš si jako paveluh najít tu nejbližší meteo stanici, OK? Je možné, že jsou v ČR i jiné stanice, ale autor programu tam zařadil jen tyto. V diskuzi na stránkách SBSH byla řeč o tom, kde získat další meteo stanice a jejich kódy, já to moc nezkoumal, jako Pražák považuji seznam za dostatečný..

To Njord: Díky za tip pro nastavení PNG v registrech, jdu to testnout :yes:
paveluh_ce4you (300)|21.7.2004 12:02
Jarouši nevíš prosimtě jestli se dají ikony počasí v Pocket Wather nahradit jiným a a pokud možno jak na to? A ta nová verze počasí o které píšeš má jaké novinky?
Dííky:))
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.7.2004 13:06
[QUOTE="paveluh"]Jarouši nevíš prosimtě jestli se dají ikony počasí v Pocket Wather nahradit jiným a a pokud možno jak na to? A ta nová verze počasí o které píšeš má jaké novinky?
Dííky:)) [/QUOTE]
Tak za A) Jiné ikony jsem nezkoušel, ale existují jiné programy o počasí pro TD, možná by šlo separovat z nich ikony. Nebo si můžeš něco jinde vyhledat či vytvořit vlastní a ty stávající vyhodit. Jen je asi potřeba je uložit pod stejným názvem. Ale jak říkám nezkoušel jsem, raději se do programů dak daleko nehrabu :D .
No a za B) Tady je překlad novinek z veblogu autora pomocí Eurotranu (asi jsi nějak moc s anglinou nepokročil, že jo?), je trochu kostrbaté, ale je jasné, vo co go:

Přidaná podpora pro PNG obrazy
Opravil chybu, která zastavila se trending od pracovat
Opravil ukázku časové značky - způsobil vnitřní výjimku
Zvětšil množství dostupných velikostí písma
Přidal podporu pro Námořní Míle a Furlongs
Přidaná podpora pro rychlosti v vybraných jednotkách
Opravil chybu, která způsobí to nepokoušet se obnovit když data byla stará
Přidal první pokus u dnes vysílat nabídku
Přidal Více výškových výběrových voleb
Opravená chyba, která přiměje trendy, aby vždy byl prázdný (nenahrála časovou značku correctly…)

Moje zkušenosti s novou verzí:
- Po ťapnutí na ikonu setup (úplně vlevo) okamžitě naskočí menu, kde si vybereš, co chceš udělat a to je provedeno obratem - dříve byl velice často poklep na ikonu bez odezvy...
- Program je daleko svižnější, po připojení na iNet běží natažení dat na pozadí lépe než dříve, časové nastavení obnovy dat je v setupu...
- Nyní je již možnost zobrazení souborů PNG, což mimo jiné požadoval v diskuzi i někdo z ČR (kuko69 nebo tak nějak - omlouvám se za případné zkomolení), je občas v diskuzích i zde, může vyjádřit.......
bass_ce4you (105)|21.7.2004 13:09
Jeden dotázek. Beta verzi jsem si stáhl a mám dva problémky.
1. Neuváženě jsem přidal tři nové lokace místo abych editoval ty tři původní. jak mohu některou smazat místo toho abych ji nahrazoval něčím jiným?
2. Jelikož se pravděpodobně program sám nepřipojuje na net tak jak udělat, aby se mi aktualizoval ihned kdykoliv se připojím manuálně?

Dík
paveluh_ce4you (300)|21.7.2004 13:16
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="paveluh"]Jarouši nevíš prosimtě jestli se dají ikony počasí v Pocket Wather nahradit jiným a a pokud možno jak na to? A ta nová verze počasí o které píšeš má jaké novinky?
Dííky:)) [/QUOTE]
Tak za A) Jiné ikony jsem nezkoušel, ale existují jiné programy o počasí pro TD, možná by šlo separovat z nich ikony. Nebo si můžeš něco jinde vyhledat či vytvořit vlastní a ty stávající vyhodit. Jen je asi potřeba je uložit pod stejným názvem. Ale jak říkám nezkoušel jsem, raději se do programů dak daleko nehrabu :D .
No a za B) Tady je překlad novinek z veblogu autora pomocí Eurotranu (asi jsi nějak moc s anglinou nepokročil, že jo?), je trochu kostrbaté, ale je jasné, vo co go:

Přidaná podpora pro PNG obrazy
Opravil chybu, která zastavila se trending od pracovat
Opravil ukázku časové značky - způsobil vnitřní výjimku
Zvětšil množství dostupných velikostí písma
Přidal podporu pro Námořní Míle a Furlongs
Přidaná podpora pro rychlosti v vybraných jednotkách
Opravil chybu, která způsobí to nepokoušet se obnovit když data byla stará
Přidal první pokus u dnes vysílat nabídku
Přidal Více výškových výběrových voleb
Opravená chyba, která přiměje trendy, aby vždy byl prázdný (nenahrála časovou značku correctly…)

Moje zkušenosti s novou verzí:
- Po ťapnutí na ikonu setup (úplně vlevo) okamžitě naskočí menu, kde si vybereš, co chceš udělat a to je provedeno obratem - dříve byl velice často poklep na ikonu bez odezvy...
- Program je daleko svižnější, po připojení na iNet běží natažení dat na pozadí lépe než dříve, časové nastavení obnovy dat je v setupu...
- Nyní je již možnost zobrazení souborů PNG, což mimo jiné požadoval v diskuzi i někdo z ČR (kuko69 nebo tak nějak - omlouvám se za případné zkomolení), je občas v diskuzích i zde, může vyjádřit.......[/QUOTE]
Díky za vysvětlení. Zkusím to nainstalovat a uvidím jaké to bude. No a s tou anglinou máš pravdu. Jsem již v letech a špatně se mi to učí.:D
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.7.2004 13:40
[QUOTE="bass"]Jeden dotázek. Beta verzi jsem si stáhl a mám dva problémky.
1. Neuváženě jsem přidal tři nové lokace místo abych editoval ty tři původní. jak mohu některou smazat místo toho abych ji nahrazoval něčím jiným?
2. Jelikož se pravděpodobně program sám nepřipojuje na net tak jak udělat, aby se mi aktualizoval ihned kdykoliv se připojím manuálně?

Dík[/QUOTE]
ad 1) Právě jsem to testnul, program skutečně neumí vypnout či zapnout zvolené množství zobrazených měst. Minimální počet jsou prostě tři města, pokud aktivuješ další, nejdou deaktivovat. Dobrý námět na vylepšení, ale jen pro toho, kdo dobře vládně anglinou, není to prostě naše domácí diskuze kolem kuchařky a okamžité reakce eXEdena :yes: . Návrat na zobrazení pouze tří měst je ve vymazaní programu a po zapnutí AS jeho nová instalace....
ad 2) Po připojení na iNet proběhne aktualizace na pozadí, pokud jsi déle připojen, jsou data aktualizována po 1 hodině (to je nejnižší možný čas aktualizace), vše se nastavuje v setupu na záložce "Comms". Zde můžeš nastavit i automatickou aktualizaci, tzn. připojení i odpojení z iNetu, zatím jsem nezkoušel, já jsem zavěšenej prakticky pořád...

No, a teď končím s odpolední pauzou u kafe a jdu dělat, tak zas až večer... čus.
bass_ce4you (105)|21.7.2004 13:46
Dík. Jen musím jeste vyzkoušet to automatické přípojení na net. Teda až to najdu. No a vlstně jsi mi připomněl, že musím taky makat:D .
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.7.2004 14:03
[QUOTE="bass"]Dík. Jen musím jeste vyzkoušet to automatické přípojení na net. Teda až to najdu. No a vlstně jsi mi připomněl, že musím taky makat:D .[/QUOTE]
Před odchodem makat mne napadl ještě jeden trik, který funguje na vyřešení tvého problému a trochu uvolní paměť. Já používám po spuštění AS pro mazání a úpravy Total Commander. No a mám i archiv pro MDáčko. Do něj jsem z PocketWeatheru nakopíroval soubor s kódy měst, všechny země mimo ČR v MDáčku vymazal (uvolnění 226 k) a tak i ten blbej Afghanistán, který tam byl po testu aktivní, je fuč...... Pokud budu chtít nějakou jinou lokaci, tak ji z archivu doplním...... Pokud jsi ale pro 4 a další město aktivoval něco z ČR, tak je ti můj trik na prdlajs.
bass_ce4you (105)|21.7.2004 14:27
Našel jsem v registru v klíči pro TW záznam kde je uvedeno 6 lokací a 6 identifikátorů. 4-6 jsem smazal a opět mám tři nastavené a tři pro možnost zadání nové volby. A je to.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.7.2004 21:27
[QUOTE="Njord"]Jen dodávám že copy/paste při vkládání url nejde, ale jde Ctl+c / Ctl+v, jinak url se dá editovat taky v registru a potom už nemizí.[/QUOTE]
Testnul jsem zadat url pro radar v registru, ale nemá to kýžený výsledek, je to stejné, jako když zadám url přímo v programu, tzn. adresa zůstane zapsána, ale obrázek radaru se neuloží, zobrazí se vždy jen při zadání Update a současném zavěšení na iNetu. Po opětovném otevření programu tam obrázek prostě není, vracím se k satelitnímu pohledu na Evropu, který je uložen v paměti a při otevření programu se zobrazí vždy poslední natažená podoba. Tobě radar v PNG v paměti zůstává?
tribiani (95)|21.7.2004 21:51
všechno je super, ale ještě mi schází česká lokace. Šlo by někde přepsat názvy dnů

dík
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|21.7.2004 22:33
[QUOTE="paveluh"]Jarouši nevíš prosimtě jestli se dají ikony počasí v Pocket Wather nahradit jiným a a pokud možno jak na to? A ta nová verze počasí o které píšeš má jaké novinky?
Dííky:)) [/QUOTE]
V diskuzi na SBSH k PW jsem našel odkaz pro "hračičky", jako je paveluh, některé ikony jsou animované, pokud to někdo bude zkoušet, dejte vědět, jak to dopadlo a jak na to ... já nemám momentálně čas si s tím hrát.....
sbírka ikon do počasí

další stránka ikon do počasí

To tribiany: Testoval jsem zápis měst a dnů v češtině, ale program nemá možnost překladů v samostaných souborech, ale přímo v programu, který po úpravách zkolabuje .........
Njord (16)|22.7.2004 07:15
[QUOTE="Jarouš"][QUOTE="Njord"]Jen dodávám že copy/paste při vkládání url nejde, ale jde Ctl+c / Ctl+v, jinak url se dá editovat taky v registru a potom už nemizí.[/QUOTE]
Testnul jsem zadat url pro radar v registru, ale nemá to kýžený výsledek, je to stejné, jako když zadám url přímo v programu, tzn. adresa zůstane zapsána, ale obrázek radaru se neuloží, zobrazí se vždy jen při zadání Update a současném zavěšení na iNetu. Po opětovném otevření programu tam obrázek prostě není, vracím se k satelitnímu pohledu na Evropu, který je uložen v paměti a při otevření programu se zobrazí vždy poslední natažená podoba. Tobě radar v PNG v paměti zůstává?[/QUOTE]
Bohužel, myslel jsem že máš stejný problém jako jsem měl já, mě se po zadání v programu adresa vůbec neuložila, nešlo tedy o obrázek.:oops:
bass_ce4you (105)|22.7.2004 13:06
Tak radar teky nemám zachován. Ale to není největší problém. Jak je to z aktualizací dat? Sedím v Praze v kanclu, venku zataženo a leje a po právě provedené aktualizaci dat se na mne směje ze stojánku sluníčko. Je to normální? Pokud se nemýlím tak sluníčko zmizelo tak před hoďkou.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|22.7.2004 14:35
[QUOTE="bass"]Tak radar teky nemám zachován. Ale to není největší problém. Jak je to z aktualizací dat? Sedím v Praze v kanclu, venku zataženo a leje a po právě provedené aktualizaci dat se na mne směje ze stojánku sluníčko. Je to normální? Pokud se nemýlím tak sluníčko zmizelo tak před hoďkou.[/QUOTE]
Jojo, změna ikon má zpoždění, aktualizoval jsem data ve dvě hod., v Praze svítí puňta na plné pecky, ale jukni na můj displej...
No a pro kutily přikládám dva soubory ikon, které můžete normálně po vymazání původních nakopírovat do složky BMP.....
romix (134)|24.7.2004 20:42
[QUOTE]
Testnul jsem zadat url pro radar v registru, ale nemá to kýžený výsledek, je to stejné, jako když zadám url přímo v programu, tzn. adresa zůstane zapsána, ale obrázek radaru se neuloží, zobrazí se vždy jen při zadání Update a současném zavěšení na iNetu. Po opětovném otevření programu tam obrázek prostě není, vracím se k satelitnímu pohledu na Evropu, který je uložen v paměti a při otevření programu se zobrazí vždy poslední natažená podoba. Tobě radar v PNG v paměti zůstává?[/QUOTE]
stejny problem i u mne :(
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|25.7.2004 00:16
[QUOTE="romix"][QUOTE]
Testnul jsem zadat url pro radar v registru, ale nemá to kýžený výsledek, je to stejné, jako když zadám url přímo v programu, tzn. adresa zůstane zapsána, ale obrázek radaru se neuloží, zobrazí se vždy jen při zadání Update a současném zavěšení na iNetu. Po opětovném otevření programu tam obrázek prostě není, vracím se k satelitnímu pohledu na Evropu, který je uložen v paměti a při otevření programu se zobrazí vždy poslední natažená podoba. Tobě radar v PNG v paměti zůstává?[/QUOTE]
stejny problem i u mne :( [/QUOTE]
Už už jsem myslel, že vím v čem je problém radaru z meteopressu, ale vedle jako jedle. V debatě k programu na SBSH někdo poukázal na nezobrazení radaru, dle autora jsou zatím problémy se souborem větším než 64 k, přislíbil vylepšení na 128 k, ale obrázek radaru na meteopressu má jen kolem 28 k, tak tady chyba není, kde ji jen soudruzi z NDR udělali :D
Pro cestovatele připojuji seznam všech měst (210 států - skoro celý svět), u kterých lze v PW zobrazit počasí, po rozbalení překopírujte do seznamu jen ten stát, který vás zajímá. No a připojuji další ikony, které jsou na SBSH dány k volnému použití...
bass_ce4you (105)|26.7.2004 15:59
Je nějaká kulišárna v nahrazení ikon BMP novými GIF? Nějak mi to nefachá.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|26.7.2004 18:11
[QUOTE="bass"]Je nějaká kulišárna v nahrazení ikon BMP novými GIF? Nějak mi to nefachá.[/QUOTE]
No asi jo, je to stále beta verze, původně jen s BMP, nyní umí zobrazit i PNG. Pokud jsi instaloval něco z výše uvedených souborů či stránek, tak jsem podotknul, že nemám nyní čas si s tím hrát a že prosím o info, co a jak. No a tvůj dotaz je tak prvé negativní info, že GIF nejede :D .
Já si jen včera natáhl do PDáčka seznam všech 210 států a je docela zajímavé si chvíli hrát, tzn. zjistit, že v Delhi mají 41 °C, nahoře v Káthmandú jen 4 °C a silný vítr, nebo zjistit, jaké počasí má Viktor Kožený na Bahamách..., no a pak jsem to zase vymazal pouze na ČR.
Milan Švec (938)|3.8.2004 20:26
Všem výše zúčastněným přispěvatelům dík za probádání této cesty a uvedené informace.
Dál jak jsem zjistil při pobytu mimo PC, jeho aktualizace není závislá na připojení k ActiveSync. No a ty možnosti krásných satelitních a radarových pohledů (jenom jak se v nich vyznat?) pro mě výrazně převažují k tomuto účelu nad mnou dosud používaným TD+.
Sice se to nedá počeštit, nejsou tam fáze měsíce, ale nemusím se o to starat a je tam rychle aktuální situace.
Ale hlavně:
PocketWeather splňuje podmínku chodícího a nekonfliktního zobrazení na šířku!
00023417_SCR_0003_m_Mkv.jpg
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.8.2004 21:05
[QUOTE="Milan Švec"].......... Ale hlavně: PocketWeather splňuje podmínku chodícího a nekonfliktního zobrazení na šířku![/QUOTE]

Mno, já jen tiše závidím. Pokus o nainstalování programu dotPocket u mne dopadl jako u "seba", on má MDA II od Eurotelu, já od TM, ale i u mne tři pokusy = zakousnutí po soft resetu na úvodní obrazovce a nutný hard reset...... Já mám prostě zobrazení na šířku pouze u MobipocketReaderu, ale s automatickým posunem textu, heč! :D
Poznámka: Pokud vám vadí přesah textu - různých údajů do ikony, lze to eliminovat laborováním v settings/display (Today Height, Current Width a Day With).
Dotaz: Radar na meteopressu je v PNG, zobrazí se pouze po Update, v paměti mi nezůstává. Jak je to ve vašem případě?
Milan Švec (938)|3.8.2004 21:50
[QUOTE="Jarouš"]...přesah textu - různých údajů do ikony, lze to eliminovat laborováním v settings/display (Today Height, Current Width a Day With)...
Dotaz: Radar na meteopressu je v PNG, zobrazí se pouze po Update, v paměti mi nezůstává. Jak je to ve vašem případě?[/QUOTE]Texty zkusím, díky.
S radarem je to stejné. Radar.jpg má 0 bytů.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|3.8.2004 22:14
Oživení diskuze kolem počasí mne vedlo k tomu, že jsem juknul na weblog autora - dva týdny byl mimo, ale přislíbil koncem tohoto týdne další úpravy v PocketWeatheru, až to bude uvolněno k testování, dám vědět.......
Na fóru SBSH k PocketWeatheru pro nás nic nového, tzn. například žádné další ikony, jen soubory různých exotických měst a jejich kódů (Taiwan, podrobně státy USA, Jihoafrická republika apod.).
Šeba_oldd (1184)|4.8.2004 15:14
Dá se to někde ještě stáhnout? Případně link s programem.Díky.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|4.8.2004 15:55
[QUOTE="seba"]Dá se to někde ještě stáhnout? Případně link s programem.Díky.[/QUOTE]
Původně se jednalo o free program pod názvem TodayWeather, autorem je nějaký mladý anglán, kterého později ukecala firma SBSH, pro kterou program na základě připomínek lidí registrovaných ve fóru SBSH dále dotváří. Je to stále beta verze, nyní pod názvem PocketWeather, kterou je možné zdarma natáhnout, je pouze požadavána registrace na fóru SBSH a ta je zdarma. Po dokončení to má stát jen pár grošíků...... I když se prakticky stále jedná o free program, raději to sem nedávám ke stažení, bych náhodou nepopudil samotného nejvyššího vládce, mohl bych tím možná porušit nějaké zásady. Tady je link, stačí registrace:
PocketWeather beta
Milan Švec (938)|4.8.2004 21:33
[QUOTE="Jarouš"]...přesah textu - různých údajů do ikony, lze to eliminovat laborováním v settings/display (Today Height, Current Width a Day With)...[/QUOTE]
Jarouši, dík, už je to jak má být. Nastavení je skutečně jednoduché a možností je spousta.
00023491_SCR_0001_m_m_Cexo.jpg 00023491_SCR_0002_m_cILi.jpg
ipf (2136)|4.8.2004 23:28
Pobyt určitě vyjde, má být hřejivo a pivno. Už se těším, až mi do cihly vnesete počasí (nějak nevím jak na to a není čas na pokusy :) .
Akorát, koukám - koukám a nevidím Tě na seznamu. Přijedeš? A kolik vás bude?
Šeba_oldd (1184)|5.8.2004 14:46
Hurá - další z lidí, kterého rád poznám.
ipf (2136)|5.8.2004 21:12
[QUOTE="seba"]Hurá - další z lidí, kterého rád poznám.[/QUOTE]

Také jsem rád, že se na mne těšíš :D :D :D .
Milan Švec (938)|7.8.2004 23:38
Pro zpestření další ikony, příp. zde už uveřejněné přehozené do chodícího .bmp formátu.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|8.8.2004 01:11
Tak já taky něco přidám. Plánoval jsem účast alespoň v sobotu na třídním srazu a nechtěl jsem tam být jen za čumila, připravil jsem si proto něco jako obrázkový návod základního nastavení PocketWeather. Nějak ta sobota nevychází a tak to sem dám k dispozici. Není to možná pro některé nic moc, ale snad to některým pomůže vyvarovat se chyb. Je to soubor DOC pro PC a není určen pro natažení do PDA. Plánoval jsem i druhý díl věnovaný některým fintám nastavení, pokud bude zájem, tak ho udělám a přidám v průběhu tohoto týdne. Ale jak tak koukám, tak o fintách nastavení může klidně na srazu referovat Milan Švec, který má výhodu s praxí zobrazení na šířku, ten se hold má........:D
Milan Švec (938)|8.8.2004 10:16
[QUOTE="Jarouš"]...obrázkový návod základního nastavení PocketWeather...druhý díl věnovaný některým fintám nastavení... referovat Milan Švec...[/QUOTE]
Parádní popis, stál by určitě za zveřejnění na ce4you jako článek! Včetně dalšího dílu, to docela určitě. Už teď se těším. :yes:
Referáty nechám zkušenějším, tady jsem začátečník. :)
Až z návodu jsem zaregistroval, že mám starou verzi. Už je nová. To vyskakovací okno je lepší. Ikony jinde než v BMP adresáři mi zatím taky nechodí.
Věřím, že se s MDA budete mít taky. Už jsem tam psal, čekám na reakci autorů.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|8.8.2004 14:27
[QUOTE="Milan Švec"]... Už teď se těším. :yes: [/QUOTE]
Děkuji za pochvalu, dle baviče Novotného stačí, když se dnes sám pochválím jen dvakrát....... No a tady je další díl... Jako správný živnostník mám dnes v neděli pracovní den, připravuji podklady pro nějaké výběrové řízení (asi stejně děláme jen křoví, znáte to) a jako relax jsem dopsal pár zkušeností, snad se to někomu hodí ... je toho více, než by unesl příspěvek do fóra na ce4you, proto je to opět formát .doc a není to určeno pro natažení do PDA, ale jen pro PC, pro neznalé je tam na seznámení s programem malý bonus :D .
Milan Švec (938)|8.8.2004 15:25
[QUOTE="Jarouš"][...tady je další díl...pár zkušeností ... je toho více, než by unesl příspěvek do fóra na ce4you...je tam ... bonus[/QUOTE]

Skutečně výborný popis. Je v tom hodně práce a každému to ušetří spoustu času.
Bonus doporučuji nainstalovat všem, kdo chtějí jednoduše sledovat počasí a jeho předpovědi všude, kde je to zajímá.
Zejména dnes, kdy už se Today Plus pomalu stává uzavřenou kapitolou. Oficiální fórum TD+ skončilo v červenci.
Pocket Weather je dál ve vývoji, už teď dokáže mnohem víc a až bude umět ještě těch pár detailů (východ/západ slunce, fáze měsíce a některé v popisu zmíněné dodělávky), kudy dál v této oblasti je víc než jasné.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.8.2004 18:21
Malý doplněk pro detailisty, v návodech jsem cosi plácl o nesmyslných zkratkách anglických směrů větru, tak tady je nákres větrné růžice včetně obrázku pro případné uložení v PDA.......