Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom 6.x - problém - nenajde mapy

chozef (19)|17.8.2008 22:29
Zdarec,mam problem s Tomtom mam verziu 6.201 po instalaci mi stale hadze hlasku Zadne mapy nenalezeny!Uz som s tym skusal robit kadeco ale stale nic no nasiel som dovod:mam v zariadeniu zlu cestu ku mapam preto prosim potrebujem upravit CurrentMap z Navigator_6.201 v pspad-e,ide o zrusenie medzery medzi slovamy Storage Card.moj pristroj mi nechce zobrat mapy lebo ma zlu cestu ku nim-ide iba o tu medzeru!!!A v pristroji sa to editovat neda!!!!
Dakujem
dort (1212)|17.8.2008 23:21
Ale dá :-) - stačí použít třeba Total Commander -> najet na soubor a dá EDITovat - a je to ;)
chozef (19)|18.8.2008 17:06
Ked napisem ze neda,tak to znamena ze neda!!!!Ide totiz o autoradio!!!!A tie k..vy Cinske to maju neako pozichrovane,nejdte tam totiz spustit nic okrem navy softu :(( ,uz som skusal kadeco,aj editor registrov,a samozrejme nic nepomohlo,nic som nerozbehol...Toto je jedina moznost ako spojazdnit Tomtoma.Help
chozef (19)|3.9.2008 14:06
Zdarec,vidim ze tu asi nenajdem nikoho kto bi mi to vedel upravit,tak vas prosim aspom mi odporucte cloveka,miesto... kde bi mi ten subor vedeli upravit.Dakujem
chozef (19)|3.9.2008 14:28
Tak pre istotu este prikladam link na dany subor:
http://rapidshare.com/files/142292716/CurrentMap.dat.html
a este raz vysvetlenie o co ide:potrebujem prepisat v PSPad-e cestu k mapam-v subore je Storage Card a ja potrebujem StorageCard cize bez tej medzery medzi slovamy!
Este raz vdaka
lake_ce4you (48)|11.9.2008 14:21
Chybí informace, proto asi nikdo na dotaz neodpovídá.
Jaký máte přístroj?
Kde se nachází soubor který chcete editovat? Předpokládám, že není na SD kartě, to byste to prostě mohl přepsat a uložit.
Pokud je v ROM paměti přístroje, jak jste soubor dostal ven? Funguje ActiveSync přes USB?
lake
Ivo Pokorný (400)|11.9.2008 15:08
Pokud ten soubor umis vytahnout, tak ho asi umis i vratit. Tak si ho zedituj v PC a vrat zpatky...
chozef (19)|12.9.2008 17:17
Neviem ci ma neaky vplyv ked napisem dalsie podrobnosti ale ked kazali..:Chcem tomtoma nainstalovat do autoradia s navigaciu.Subor sa standardne nachadza na karte s instalaciou a mapamy.Ide o subor ktory urcuje cestu ku mapam tak aby ich samotny program videl-nasiel.dany subor sa editovat-prepisat normalnym sposobom-text.editore neda respektive da ale nema to ziadny vplyv lebo je pisany v .... tuto prikladam nazorny navod z ineho fora:

Po chvíli zkoumání nad strukturou TT jsem zjistil, že cesta k mapám se ukládá do CurrentMap.dat a jediný haček je v tom, že tato data jsou ukládána binárně a tak běžná úprava Textu k načtení map nebyla dostatečná. Použil jsem PSPad a v hexadecimálním módu upravil cestu k mapám východní evropy po spuštění TT jsem provedl jejich aktivaci viz. TomTom Activation a mapy fungují dle očekávání.

Samotná binární data v CurrentMap.dat jsou složena ze tří částí
Hlavičku a patičku uvádím v hexa kódu, cestu k mápám (tělo) pak pomocí ASCII. PSPad je šikovný nástroj,
a tak vám zadanou cestu hravě na hexadecimální tvar převede.

Hlavička:
==============================
FFFE 2100 0000 0000 0000

Tělo:
==============================
\Storage Card\My Documents\Eastern Europe\

Patička:
==============================
0000 0D00 0A00

5. Otevřete soubor CurrentMap.dat
v PSPadu v hexa modu "Zobrazit->Hexadecimálně"
a proveďte následující:
a) doplnit hexa hlavičku viz výše
b) vložit cestu ke staženým mapám viz. výše
c) na závěr doplnit patičku
POZOR: mezi sekcemi nejsou mezery, je nutné dodržet přesně
danou posloupnost, data jsou binární a jejich formát
v textu je irelevantní!!
Doporučení: Pokud jste si originál mapu stáhli zadarmo, daný
formát vám pak bude mnohem jasnější.

6. Uložte CurrentMap.dat a přepiště jím původní soubor....

Takze dufam ze teraz uz tych informacii mate habadej,ja som to skusal v tom PSPade len sa mi to akosi nedarilo,asi som nezachoval dany tvar...takze sa obraciam na vas skusenejsich
Vdaka





lake_ce4you (48)|23.9.2008 18:03
Ten Váš návod na editaci je z fóra věnovaného přístrojům HTC a hlavičky jsou vypsány v Unicode UTF-16 LE (16 bitů na znak).
Váš soubor CurrentMap.dat je v kódování ASCII (8 bitů na znak). Takže pokud jste postupoval podle toho návodu, nemohlo to dát správný výsledek.
Možná takhle:
Otevřete Váš původní soubor CurrentMap.dat jako binární v nějakém hex editoru, nebo v PSPadu.
Odstraňte mezeru v adrese. Hlavičkami se nezabývejte.
Uložte zpět jako binární soubor (ne jako text).
Pokud to ani pak nebude fungovat, je možné pátrat dál.
chozef (19)|13.10.2008 10:00
Zdar.Tak sa mi podarila ta medzera odstranit no tomik stale ako keby bol zakliaty-mapy nenajde. Ma niekto este neaky napad?
VDAKA
chozef (19)|13.10.2008 13:17
Tak som dneska vyskusal este 3 rozne verzie tomika no ani jedna po nabehnuti mapy nevidi-Ziadne mapy nenalezeny!!!
Pomoze niekto?thx
lake_ce4you (48)|15.10.2008 20:18
To se uz drive resilo, napriklad zde https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=26753