Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

porovnanie.. pouzivam iGO... co ine navigacie?

kevin19_ce4you (136)|14.8.2008 21:27
Chcem sa opytat.. uz dlhsie sledujem, ze pomaly kazdy server ktory testuje pda s gps, pouziva ine softy na navigaciu.. napr palmserver pouziva nieco ine ako iGO a pod... len malo testovani ide cez iGO...

kto pouziva ine softy ako iGO? viem ze ich je vela, ale ja som skusal iGO ked som dostal pda z gPs a ovtzedy som prinom ostal

ale neviem, ci niesu ine lepsie, kedze ich vela redakcii pouziva..

vie mi niekto v malej skratke napisat v com je ta ktora lepsia? alebo podla nich najlepsia?
Zdenek Malinsky (9781)|14.8.2008 22:09
Každá liška chválí vlastní ocas. A stejně je to i v tebou uvedeném případě.
kevin19_ce4you (136)|14.8.2008 22:13
no asi poznas, ked clovek chce zmenit to co pouziva lebo uz je to take kazdodenne rovnake.. tak preto cakam, ze niekto mi odporuci vyskusat nieco ovela lepsie, insie atd.. :) lebo som nenasiel clanok dke by porovnali 4-5 navigacnych sw.. a ako sledujem, je ich ovela viac ako pred rokom dvoma, ked som vedel ze existuje iGO a TOMTOM
Zdenek Malinsky (9781)|14.8.2008 22:40
Já jsem to myslel v případě těch serverů.;) Stačí se podívat, kdo tam má reklamu nebo co prodávají v e-shopu a hned je jasné, která navigace bude ta NEJ..

Ale všechny rady jsou jen oriantační, nejlepší je vyzkoušet si sám, co je pro něj nejlepší a co mu vyhovuje. Většina navigačních aplikací poskytuje na vyzkoušení trial verzi, takže ti nic nebrání....
kevin19_ce4you (136)|14.8.2008 23:01
poradil by si ktore a kde si ich stiahnem aj s mapou slovenska, ??

uplne bezplatne?
Zdenek Malinsky (9781)|15.8.2008 04:12
Když jsi psal svůj příspěvek, všiml jsi si, co bylo nad oknem do kterého jsi to psal v takovém červeném rámečku?
kevin19_ce4you (136)|15.8.2008 09:41
ja nechce ziadne nelegalne verzie, reagujem na toto, lebo si toto napisal:

Většina navigačních aplikací poskytuje na vyzkoušení trial verzi, takže ti nic nebrání....


som sa pytal kde ich najdem, tie trial legalne verzie, lebo neviem o ziadnom navigacnom softe, ktory by sa dal trial vykusat bez akekoholvek platenia.. (tak ako ine Trial-30 dnove programy)


piseme o triale a ty prejdes na warez, ja som nepisal ze chcem linky na nelegal softy, tie si najdem lavou zadnou, ale vacsina z nich nejde tak ako ma, preto sa chcem definitivne rozhodnut co pouzivat navzdy, ale nato musis viac SW vyskusat
pavel1tu_ce4you (14)|26.8.2009 13:32
Zdravím,
kamarád mi půjčoval PDA, kde měl IGO8(jmenovalo se to jinak, nějaká verze pro PDA, ale v infu to bylo IGO8) a nějakou verzi TomToma pro PDA.

Pokud se nechali navigace nastavené v "jednoduchém módu" zdály se mi skoro stejné. Že nám v Praze vypočetly jiné cesty na stejné místo - to bych připočetl různým mapovým podkladům, cesty aby byly časově a km skoro identické.
Cestu s Prahy do Trutnova (přes HK) vypočetli stejně), IGO nás hnalo ještě po neexistující dálnici u HK, ale po sjetí okamžitě přepočetlo trasu a vše OK.

Pokud ale vezmu další věci, tak u mne by vyhrálo IGO8. Po přepnutí navigací pro "chytřejší uživatele" je ale každá navigace o něčem jiném. IGO8 má opravdu mnoho možností jak jednoduchým způsobem zásadně ovlivnit výpočet trasy (je to dobré, pokud jedete celou Evropou). TomTom se chlubil nějakým aktualizováním map, kde jsou časté zácpy atd. (nic nám to ale nestáhlo). IGO8 mělo perfektní funkci - při jízdě šlo dvěmi kliknutími navolit, že chci objet bouračku, či uzavírku v určité délce a nebo najít nejbližší "bod zájmu" (parkoviště, benzinku, atd.) podél cesty. TomTom se chlubil nějakým sdílením dat po internetu - která trasa je lepší či rychlejší - nic nám to nestáhlo.
TMC - vzhledem k tomu, že nevím jak moc funguje - prostě to něco přijímá. TomTom - nenašel jsem tam možnost, že nechci aby navigace reagovala na přijatou TMC zprávu, prostě pokud to bylo na trase před námi, přepočítalo to trasu. IGO8 to dělalo stejně, po zapnutí TMC to okamžitě po oznámení problému na trase přepočítávalo trasu - pak jsem našli na internetu nějaký "skin" či co, kde to šlo během 15s "odpálit" a IGO8 trasu nechalo bez přepočtu. Je možné, že to lze nějak docílit i u TomToma.

Mapy: TomTom 2008 (měsíc neudán) - no nic moc, hlavně okresky neseděly a některé sjezdy z HK dálnice, Praha - jel jsem jen kolem Vinohrad a Žižkova po těch jednosměrkách a 3 měl špatně. IGO8 - 2008/08 - Praha perfektní - všechny jednosměrky OK, na dálnici při podjetí viaduktu jednou zmateně začalo přepočítávat trasu, má HK dálnici zakreslenou, co ještě není, okresky kolem Trutnova perfektně zakreslené, sedí i zákazy.

Tak a teď si vyber :-)
pavel1tu_ce4you (14)|26.8.2009 13:42
[quote=Zdenek Malinsky]Já jsem to myslel v případě těch serverů.;) Stačí se podívat, kdo tam má reklamu nebo co prodávají v e-shopu a hned je jasné, která navigace bude ta NEJ..

Ale všechny rady jsou jen oriantační, nejlepší je vyzkoušet si sám, co je pro něj nejlepší a co mu vyhovuje. Většina navigačních aplikací poskytuje na vyzkoušení trial verzi, takže ti nic nebrání....[/quote]

To nevím, já kupoval IGO8 před rokem a TRIAL nemělo, prostě jsem ho okouknul v pár navigacích a šel do toho. Nebudu chválit, prostě mi vyhovuje i přes nějaké mušky.

Kamarád vsadil na TomTom, jediné co mají Trial je na 1 měsíc nějaká online služba na stahování aktualit či aktualizací ? ale nevím přesně k čemu to je. Je taky spokojený.

Ani IGO8, ani TomTom neměl v ceně žádné aktualizace map ! Na TomToma se z jejich vebu sem tam něco podaří stáhnout, u IGO8 mám smůlu, mám tam mapy Teleatlasu a nějak jsem žádné aktualizace nenašel.

PS. jo mluvím jen o SW na PDA (já už ale PDA nemám, někomu se líbilo víc než mně :-( )