Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Axim X50 checksum error

flashmaster (5)|13.8.2008 16:41
Zdravim, asi nejsem v te nejlepsi sekci, ale hledam kde se da. Mam PDA Dell Axim X50. A skopal jsem flashnuti rom operacniho systemu WM2003 a udelal si z nej tezitko. Po prochazeni zahranicnich for jsem nasel moznost flashnout rom z SD karty. Coz jsem se pokousel. Jen jsem narazil na nasledujici problem: Image checksum error. Please reset the machine.
RAM checksum: 0x7F7B063A
CRC checksum: 0xc4c94beb

Po prochazeni zahranicnich for jsem nasel tohle:
Notice at the bottom of the SD Loader screen (after a while) it says "Real Checksum Value" and "Checksum Value" (or something like that). What you have to do is open the crc file in notepad (or some other text editor) and replace what is there what is after the "0x" in "Real Checksum Value". Or you could get the crc value by running the nb0 file through the crc calculator, found at Download CRC_calc.rar.

Coz jsem udelal, ale cisla checksum se meni s kazdym pokusem. Moc nechapu o co jde neite nekdo co s tim???
Zdenek Malinsky (9781)|13.8.2008 20:33
Dva dotazy:
- co přesně jsi tam flashoval za ROM, která zamrzla?
- CC už asi na PDA nemáš, že?
flashmaster (5)|14.8.2008 05:23
Tak flashoval jsem s win 2003 na win 5 pres activesync, ale bohuzel jsem mel hned verzi, ktera byla z WM05 A01 myslim na A02 tj. bez mezi kroku z win 2003. Coz byla asi hlavni chyba:? A k druhe otazce: netusim co je CC, ale domyslim, ze je to nejaka zaloha tak tu bohuzel nemam:(

Ps: dekuji za rady:)
Zdenek Malinsky (9781)|14.8.2008 08:28
CC - Complete Care.
Pokud ho mas a je jeste platne, tak ho vyuzij.
flashmaster (5)|14.8.2008 17:18
To bohuzel asi ne. Je to cerstvy nakup z ebay.com:( Jina moznost?
Qemu (75)|15.8.2008 15:29
Zdravim, SD flasher je uzasnej... jde o to ze na karte musi byt soubor nazev.nb0 a nazev.crc. To crc je obyc soubor, do ktereho treba v notepadu, nebo lepe v hex editoru napis hodnotu CRC kterou ti pise na display uloz soubor na kartu a flash opakuj. Pokud neni soubor s ROM vadny melo by dojit k bezroblemovemu flashi a naslednem HR
//edit
RAM checksum: 0x7F7B063A
CRC checksum: 0xc4c94beb
musi byt stejny,pote dojde k flashi
tzn. ze jestli je tohle co bylo na tvem pda, tak aktualne v souboru by mela byt hodnota 0xc4c94beb a ty ji musis zmenit na 0x7F7B063A
flashmaster (5)|15.8.2008 17:21
Zdravim, ano presne tohle mi to pise. Ale bohuzel se mi meni ta hodnota RAM, kterou zapisuju v notepadu na flash. Nova chybova hlaska ma zase jine cislo RAM. Zkusim to udelat pomoci hex editoru, ale myslim, ze to bude totez. Nevite co s tim? Proc to tak muze byt?
flashmaster (5)|17.8.2008 15:50
[QUOTE="flashmaster"]Zdravim, ano presne tohle mi to pise. Ale bohuzel se mi meni ta hodnota RAM, kterou zapisuju v notepadu na flash. Nova chybova hlaska ma zase jine cislo RAM. Zkusim to udelat pomoci hex editoru, ale myslim, ze to bude totez. Nevite co s tim? Proc to tak muze byt?[/QUOTE]

Tak uz jsem to asi vzdal... mam nove tezitko skoda
Qemu (75)|21.8.2008 08:46
zdarvim, ja jsem si taky uz nekolikrat myslel ze mam z x51 tezitko, ale bez problemu se mi ho tedy podarilo naflashovat. Zvlastni je ze pokazde je u Vas jiny kontrolni soucet mate moznost vyzkouset treba jinou pametovou kartu? Idealne do velikosti 1GB jinak me nenapada v cem by mohl byt problem. Mate orignalni rom nebo jakou se tam pokousite dostat?